Zelta retrīvers!

Want to Buy a Dog

Re: Zelta retrīvers!

Postby Creme de la Creme » 17 Oct 2011, 09:13

Es jau nesaku ka mans viedoklis ir vienīgais un pareizais.... Es tikai izteicu savas domas. Piedošanu ja kādam tās nepatika, bet...Tas no savas pieredzes kontaktējoties ar abām šīm šķirnēm, kā arī uzklausot citu viedokļus...Man laikam ir paveicies sastapt tikai viegli apmācāmus un paklausīgus (un ne resnus, jo normāls saimnieks sekos līdzi suņa svaram un nodarbinās suni pienācīgi daudz) suņus. Vai precīzāk - adekvātus suņu saimniekus. Ka labi pateica kāds man zināms labradora saimnieks: ''Es neeju suni mācīt, bet gan pats mācīties. Jo suns ir gudrs un visu zin, bet es nē.'' Un laikam nav paveicies ar zeltainajiem...
Bet nu tas tā...galvenais ka bērns būs ticis pie sava suņa, ko mīlēt, lolot, apmācīt...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zelta retrīvers!

Postby AnitaJ » 17 Oct 2011, 20:40

Creme de la Creme, es arī tikai izteicu savas mirstīgā (ne instruktora) cilvēka domas un arī tikai kontaktējoties ar cilvēkiem un pēc pašas novērojumiem un cienu Jūsu viedokli :). Un neskatoties, ka aizkadrā saņēmu smagus uzbraucienus, joprojām palieku pie sava viedokļa, ka svarīgākais veiksmīgai apmācībai un kopdzīvei ir suņa kontakts ar saimnieku un pareizi izvēlēts kucēns un audzētājs, nevis tieši viena, vai otra šķirne. Vispār es esmu gandrīz pārliecināta, ja pēkšņi DaceK (Dace piedod :sarkstosa: , ātrumā citu pozitīvu piemēru neiedomājos) "iekristu" uz kādu ZR kucēnu, tad tas izaugot viņas paspārnē noteikti mainītu Jūsu līdzšinējās domas un spētu parādīt kāds izskatās ZR pareizās rokās :flirts: . Bet nu ņemot vērā aizkadra zinošā speciālista viedokli, tad Labradori tiešām vieglāk apmācoties. Tā kā iespējams Jūsu novērojumiem un viedoklim tomēr ir zinātniskāks pamatojums, kā manam (jācer tikai, ka tam pie vainas nav vienmēr paustā un arī izrādītā nepatika pret ZR, kā šķirni)
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Zelta retrīvers!

Postby Linda B. » 17 Oct 2011, 22:53

Mans,parastā mirstīgā cilvēka,kura vienīgais kontakts ar minētajām šķirnēm ir bijis uz ielas,viedoklis ir,ka daudziem labradoriem diemžēl ir nosliece uz agresiju.Es godīgi sakot vēl neesmu satikusi nevienu labradoru,kurš negribētu uzbrukt manam sunim.Neteiktu,ka šie suņi būtu daudz,tikai Iecavas ietvaros,kur kopumā esmu manījusi 3 labradorus un vienu zelta retrīveru. Zeltainais noteikti bija draudzīgāk noskaņots.Pastaigājoties vispār esmu manījusi tikai 5 agresīvus suņus-staffu,dalmācieti un tos 3 labradorus. Skumji,bet mans uzskats pateicoties šiem 3 suņiem ir,ka šie suņi ir agresīvi.Es jūtos drošāk savu takšeli palaižot saostīties ar kādu rotveileru, dobermani vai sanbernāru nekā ar kādu no tiem labradoriem.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Zelta retrīvers!

Postby taksis.lv » 18 Oct 2011, 10:13

Savukārt, mans viedoklis ir - nevajag spriest tikai pēc dažiem šķirnes pārstāvjiem. Esmu satikusi kā vienus, tā otrus - gan aktīvus, gan flegmātiskus, gan paklausīgus, gan - ne tik paklausīgus (bet - ne agresīvus) - kā vienā, tā otrā šķirnē. Manuprāt - svarīgi ir 2 faktori: konkrētā suņa psihe un audzināšana. Ja sunim ir "traumēta" psihe kaut kad bērnībā, iedzimta agresija no senčiem utt. - tad jau nav brīnums, ka arī pats suns tā uzvedas. Otra lieta - kā suns ir audzināts, cik socializēts, skolots utt.
Man šīs abas šķirnes asociējas ar: kaudzi pozitīvisma, enerģijas, draudzīgumu un ģimeniskumu. :pedinja:
"Pasaulē Tu esi tikai cilvēks, bet ir KĀDS, kuram Tu esi visa pasaule..."
http://www.taksis.lv
http://www.skiperastudija.lv - Dzīvespriecīgas fotogrāfijas Tev un Tavam mīlulim!
User avatar
taksis.lv
Junior
Junior
 
Posts: 865
Joined: 19 Jan 2011, 11:40
Location: Jelgavas novads

Re: Zelta retrīvers!

Postby Creme de la Creme » 18 Oct 2011, 11:01

taksis.lv wrote:Savukārt, mans viedoklis ir - nevajag spriest tikai pēc dažiem šķirnes pārstāvjiem. Esmu satikusi kā vienus, tā otrus - gan aktīvus, gan flegmātiskus, gan paklausīgus, gan - ne tik paklausīgus (bet - ne agresīvus) - kā vienā, tā otrā šķirnē. Manuprāt - svarīgi ir 2 faktori: konkrētā suņa psihe un audzināšana. Ja sunim ir "traumēta" psihe kaut kad bērnībā, iedzimta agresija no senčiem utt. - tad jau nav brīnums, ka arī pats suns tā uzvedas. Otra lieta - kā suns ir audzināts, cik socializēts, skolots utt.
Man šīs abas šķirnes asociējas ar: kaudzi pozitīvisma, enerģijas, draudzīgumu un ģimeniskumu. :pedinja:

Tieši tā! Tas tāpat kā katrs otrais man saka - vai, takši jau tik briesmīga šķirne: agresīvi, nenosvērti, nepaklausīgi u.tml.! Bet man gan pašai ir gadījies tikai dažus tādus redzēt (vairumā gadījumu gan no takša tur bija tikai nokarenās ausis)
Nu bez dace.k suņiem es pazīstu arī daudzus citus labradorus un to audzētājus (mans viedoklis par šķirni nekad neveidojas no pāris satiktajiem eksemplāriem). Bet tas tā...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Zelta retrīvers!

Postby Linda B. » 18 Oct 2011, 11:12

Nevienu citu es satikusi neesmu.Garām braucot neskaitās.Iecavā viņi ir 3(varbūt,ka ir vēl kāds,bet tas staigā citur vai nestaigā vispār) un visi ir agresīvi,bet,jā,viens no viņiem saimnieku klausa gan.Nesaku jau,ka visi labradori ir agresīvi,bet tie,kas staigā pa Iecavas ieliņām un parku man diezko draudzīgi,pozitīvi,gudri un mīļi nešķiet,pazīstamais rotiņš un dobermanis viņus draudzīguma un pozitīvisma ziņā vairākkārtīgi pārsit,sabučojas gan ar mani,gan Nelliju slapju nolaiza un neko nesaka arī tad,ja viņa, par pārāk uzmācīgu dibena ostīšanu un bakstīšanu, uzrūc un vai nošņakstina zobus pie deguna.Tas tikai mans viedoklis,kaut kur noteikti ir draudzīgi eksemplāri,man vienkārši nav gadījies tādus satikt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Zelta retrīvers!

Postby Dali » 25 Oct 2011, 08:35

Skatos, ka šeit tāda interesanta diskusija izveidojusies par retrīveriem.

AnitaJ varētu lūdzu padalīties, kurš tad ir tas aizkadra zinošais speciālists, kurš pauž viedokli, ka Labradori tiešām vieglāk apmācoties??? No tieši retrīveriem specializētajām apmācībām, kurās piedalās gana daudz un dažādi labradori un zeltainie, šāda pārliecība diemžēl nav apstiprinājusies. Ar jebkuru suni ir pastāvīgi jāstrādā un kontakts jāveido, tad arī mācības veiksmīgi progresē.

Linda B. Ļoti skumji, ka Jums ir tāda bēdīga pieredze ar labradoriem. Taču tādēļ uzreiz šādu viedokli paust par visu šķirni???? Palasiet kaut vai labradoru lapiņu un varbūt ieraudzīsiet šo šķirni mazliet citādā skatījumā? Varu derēt, ka gandrīz katrā šķirnē atradīsiet šādus izņēmumus (agresiju, nepaklausību utml).

Sandra Prieks, ka viens Tavs kucēns nu ir piebiedrojies mūsu puses kuplajam zeltaino "bariņam".

quickbot Priecāsimies sastapt Jūs un Jūsu māsu ar meitu mūsu puses zeltaino tusiņos vai vienkārši pastaigās!
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Zelta retrīvers!

Postby Linda B. » 25 Oct 2011, 08:46

Dali,jā,katrā šķirnē ir izņēmumi.Arī starp takšiem ir daudz agresīvu un neaudzinātu suņu(vai drīzāk starp "gribu būt" takšiem). Es jau neko nesaku,tik pat labi konkrētie labradori ir vispār bez dokumentiem un vecāki pāroti ar pirmo,kas nāca pretīm un tāpēc arī rezultāts tāds,tad jau īsti nevar teikt,ka tie ir labradori.Neesmu prasījusi no kuras organizācijas suņa dokumenti.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Zelta retrīvers!

Postby Dali » 09 Nov 2011, 11:01

Tiem, kas lasa krievu valodā, te viens ļoti interesants raksts par "zeltainiem terapeitiem".

Par pašu šķirni angļu valodā var palasīt wikipedia's enciklopēdijā.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests