nezinu, kurš ir īstais...

Want to Buy a Dog

nezinu, kurš ir īstais...

Postby sunsune » 12 Oct 2011, 12:25

Labdien! Jau labu laiku meklēju dažādu info, skatos bildes, lasu standartus, bet nevaru izvēlēties savu šķirni. Dzīvoju privātmājā ar lielu dārzu un plašu pļavu, taču par laukiem nesaukšu, jo līdz pilsētas centram aptuveni 5 minūšu gājiens.
Ir pieredze ar lieliem suņiem, bet vēlos laikam jau mazu. Ir bijis stafiņš. Suns supermīļš, tikai vājprātā greizsirdīgs un ļooti aktīvs. Dienā vismaz 2 stundas nonstopā pa pļavu ar koku graušanu, skriešanu, lekšanu. Šobrīd domāju par kaut ko ne TIK aktīvu, bet galīgu sliņķi arī nē. Vēl viens nosacījums- suns nekādā gadījumā nedrīkst būt agresīvs ne pret cilvēkiem, ne dzīvniekiem. Par vizuālo. Mana sirds pieder īsspalvainajiem. Vispār dievinu stafus, bokserus, doberus, korsas un tml., bet ne šobrīd, varbūt tālākā nākotnē. Bet nav jau tā, ka garspalvainu noteikti nē. Noteikti nē saku bārdainajiem, tas nav mans.
Turpmākajā piecgadē visticamāk plānojas bērniņš, esmu piedzīvojusi stafa greizsirdības scēnas attiecībā uz māsasdēlu, tādēļ varbūt ko ne tik emocionālu.
Un tagad par manis nolūkotajiem. Jāpibilst, ka no šiem sīčiem nesaprotu neko, vienmēr darīšana ir bijusi ar lielajiem. :) 1. franču buldogs 2. ķīnas cekulainais 3. čihs.
Skatījos cekulainos sludinājumos un neviens pa manam sakarīgs kucēns "pretī nenāca." Visi ir aizdomīgi lēti, cik maksā normāls šķirnes pārstāvis? Vēlētos kailo versiju.
Un par čihiem. Daudzās bildēs ir redzēts, ka mazajiem zem acīm ir tādi kā tumši loki, asaras notecējušas, vai tas ir normāli?
Vēl, protams, gribētos, lai suns būtu veselīgs, ne alerģisks. Ir domāts arī par angļu buldogu un toju. Bet pirmie cik dzirdēts, mēdz būt slimīgi, otrie histēriski.
Tātad, palīdziet ar savām domām. :)
sunsune
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2011, 12:02

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Laura » 12 Oct 2011, 13:07

No pieminētajiem es "liktu" uz franču buldogu, ja jau bērniņš tuvākajā piecgadē tomēr plānojams. Buldogam tomēr piemīt svars un masa, kas atbilstoša komunikācijai ar, piemēram, 10 mēnešus vecu bērnu. Pret diviem pārējiem man (personīgi) ir zināmi iebildumi -- čuh... ir pārāk maziņš (un mēdz būt neganti skaļi), bet Ķīnas cekulainais ir jāfrizē un ļoti jākopj, lai āda būtu skaista un veselīga. Bet ko tad es -- man visi suņi ar bārdu...
Nujā, ja patīk bokseris, bet negribas tik lielu, tad kāpēc ne Bostonas terjers?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby sunsune » 12 Oct 2011, 13:30

Patīk tie franči. Vienīgi drusku bremzē tas, ka viens pazīstams frančuks vasarā aizgāja ar sirdi, no karstuma pēc saimnieces teiktā. It kā grūti elpot vasarā? Un otram atkal ir nebeidzamas problēmas ar acīm. Tiešām tik pa ārstiem dzīvojas. Varbūt vienkārši neveiksmīgi piemēri man gadījušies sastapt. :(
sunsune
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2011, 12:02

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Sisija » 12 Oct 2011, 14:15

Piekritīšu Laurai, no visiem Tevis minētajiem, francītis laikam būs piemērotākais. Tikai, tā pat kā citām šķirnēm, rūpīgi jāizvēlas vecāki no kuriem ņemsiet kucēnu.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby OrlandoSeaHorse » 12 Oct 2011, 15:43

Es arī šādiem apstākļiem ņemtu francīti. Ķīnas cekulainie ir daudz straujākas dabas, bet par trako ādas kopšanu - ir jau arī pūderslotiņas variants, spalva kā spalva. Bet čivavu neņemtu ne par ko, jo raksturs tomēr ir nemīlīgs, turklāt kombinācijā ļoti mazs suns un mazs bērns, kas nezin, cik stipri saņem, iesit utt - sunim var iet pagalam slikti, kas viņa raksturu neuzlabos. Vienīgais suns, kas mani pēdējā laikā ir sakodis, ir čivava. Zem pusdiengalda. Saimniece to nerredzēja un priecīgi klāstīja, cik jauks un miermīlīgs sunītis ir. Kamēr šis manu kāju zelēja. :smarzas:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Komatins » 12 Oct 2011, 15:55

Visvienkāršākais apčamdi visus dzīvē un tad sapratīsi kas un kā.
Franči perfekti pielāgojas saimnieka dzīvesveidam- kad slinkojam, tad slinkojam visi, kad skrienam, tad skrienam. Un nav slimīgāki nekā citi, ja apdomīgi ņemts kucēns. Krokas jātīra, bet redzama acu asarošana nu gan nav normāla parādība. Un to teikšu ne tikai es.
Jāaudzina tāpat kā pārējie, tikai būs klusāki nekā čihi un ķīnieši.
Komatins
Junior
Junior
 
Posts: 771
Joined: 13 Jan 2010, 13:20

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby sunsune » 13 Oct 2011, 12:02

Paldies Jums. Kad no malas tā loģiski iesaka, tad viss tiešām kļūst skaidrāks :estevisamilosu:
Rejošu, kašķīgu sīci negribas. Stafs šajā ziņā bija super suns- rēja tikai tad, kad patiešām svešs pie vārtiem, bet velti nežvadzēja.
Vīrs skatās uz raseliem, bet man kaut kā liekas, ka tādu ātombumbu mājās nevēlos, tieši aktivitātes ziņā. :)
Laikam francis varētu būt īstais. Cik reti vai bieži sastopami ir bēšīgie? Nezinu kā pareizi tāds krāsojums saucas, bet tie baigi patīk. :samilejies:
sunsune
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2011, 12:02

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Šarlote » 19 Dec 2011, 22:22

Kā ar ungāru vižlu? :) Mums mājās divi mazi bērni, kad ienāca suns, mazais arī bija vēl maziņš. Tagad man mājās ir 3 bērni (vārda tiešā nozīmē) - kopā spēlējas, spēlē paslēpēs, kopā bumbu ārā dzenā, kopā dauzās. viss notiek kopā. Fantastisks suns! Nešķiro saimniekus, visiem pieķeras vienādi, nerej lieki, ir gan tāds kā 'smalkjūtīgs" (kā lai pareizi pasaka), ir laba "signalizācija", ja kāds svešs nāk vai troksnis, tomēr nekad nekodīs, nebūs tāds klasisks sargs, ko no suņiem parasti gaida. Mīl cilvēkus bez gala un malas. visus. Citus dzīvniekus arī :). Jā, ir gana aktīvs. Un dzīvo iekšā, nevis ārā.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby brex » 19 Dec 2011, 22:28

ieteiktu tomer pameklet vel :) ir tik daudz skirnu, ne vienmer visas vienkarsi ir pamanitas. brala gimene ir francis (tiesa, tads kreisais) - aktivaks par manu dzineju, karstuma els un vemj, naktis krac, uz berniem sakuma vajprata greizsirdigs (berni atnaca pec suna)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby ingaanna » 23 Dec 2011, 09:26

brex wrote: brala gimene ir francis (tiesa, tads kreisais)

Atšķirās tie kreisie. Īpaši rakstura un veselības ziņā ;)

sunsune wrote:Cik reti vai bieži sastopami ir bēšīgie?
Retāk nekā svītrainie. Pilnīgi droši bēši kucēni ir tikai tad, ja abi vecāki ir bēši, pārējos gadījumos diezgan neparedzami. Daži audzētāju tāpēc liek bēšajiem lielāku cenu.
Es jums ieteiktu satikties ar vairākiem audzētājiem un viņu suņiem, tad redzēsiet, kas jums vairāk piemērots.
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby gunele » 23 Dec 2011, 14:31

Jāiet uz izstādi un jāizčamda klātienē, jāparunā ar audzētājiem un tad izvēli izdarīt būs vieglāk, vai tieši pretēji, grūtāk :jaa:
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby donna-tonna » 05 Jan 2012, 16:25

ja ir bijis stafs, tad kāpēc netiek izvērtēta stafbula kandidatūra? Suns izmēros, kā francis, nav brahicefālis (kas personīgi man ir samērā svarīgs faktors). Jā, čihs laikam pie šādiem uzstādījiem nebūs tas labākais.
ķīnas plikadīdas... viņos ir jāiebrauc dziļāk nekā tikai izskats, viņiem līdz velkās samērā plaša ģenētisko kaišu ķēdīte.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Demix » 06 Jan 2012, 10:41

Nu jau labs laiciņš pagājis no interesenta pēdējā posta,droši ka cilvēks jau bauda kāda suņa mīlestību :) Koa,sunsune?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby sunsune » 13 Feb 2012, 23:30

Demix wrote:Nu jau labs laiciņš pagājis no interesenta pēdējā posta,droši ka cilvēks jau bauda kāda suņa mīlestību :) Koa,sunsune?


Nē, vēl neesmu saņēmusies. :)
Negaidīti mainījās ģimenes apstākļi un kucēna iegāde palika otrajā plānā. Taču ne aizmirsta. Nu jau pat prasās vēl vairāk pēc suņa, lai ir vismaz kāda mīļa radībiņa blakus.
Esmu domājusi arī par stafbulīšiem, nu patīk jau ļoti, bet bail, ka būs pāraktīvs un nespēšu sevi aizvilkt līdz pļavai kokus mētāt nez cik stundas dienā... Jo stafenei tā bija. Izskrienas tā, ka liekas, sirds pa muti izleks, aizejam mājās, pēc 5 minūtēm nāk ar bumbiņu zobos. :D Un tāpat arī par greizsirdības scēnām baidos, jo ir tās stafīgās dvēselītes tik jūtīgas. :) Mini bulkas arī :sirsninas2: , bet galīgi neko par viņiem nezinu un saprotu, ka LV nav nez ko izplatīta šķirne?
Līdz pavasarim vēl gudrošu, bet tad gan jāķeras nopietni klāt šim jautājumam.
sunsune
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 12 Oct 2011, 12:02

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby kaija » 17 Mar 2012, 17:00

Man izlasot vēlmju sarakstu ienāca prātā bīgls vai gludspalvainas foksterjers. Foksis nedaudz līdzīgs raselam. Vienīgi par fokša aktivitātēm neko nezinu.
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Dita » 03 Apr 2012, 10:03

Bostonas terjers varētu būt labs variants ... :pastaiga: , ja vēl ir aktuali ...
User avatar
Dita
Baby
Baby
 
Posts: 58
Images: 1
Joined: 03 Apr 2012, 09:44

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby OrlandoSeaHorse » 03 Apr 2012, 10:42

kaija wrote:Man izlasot vēlmju sarakstu ienāca prātā bīgls vai gludspalvainas foksterjers. Foksis nedaudz līdzīgs raselam. Vienīgi par fokša aktivitātēm neko nezinu.

Vēl viens nosacījums- suns nekādā gadījumā nedrīkst būt agresīvs ne pret cilvēkiem, ne dzīvniekiem.
Ar foksi šajā punktā var iegrābties. Principā foksim ir jābūt huligānam, kas ieiet svešā mājā (lapsas alā), sadod tās saimniekam pa purnu un aizvelk pie sava saimnieka. Var jau viņam iemācīt arī smalkas manieres, bet tas huligāns nekur nepazūd.
Tas tā, gadījumam, ja kāds te atkal lasa.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby Šarlote » 03 Apr 2012, 13:41

Jo vairāk lasu, jo vairāk liekas, ka vižla būtu ideālais :). Pa manam atbilst visos punktos! Ja nu vienīgi, ka nav "mazo" kategorijā, bet vidējo.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby ruu » 03 Apr 2012, 15:17

Šarlote wrote:Jo vairāk lasu, jo vairāk liekas, ka vižla būtu ideālais :). Pa manam atbilst visos punktos! Ja nu vienīgi, ka nav "mazo" kategorijā, bet vidējo.

Vižla 1) nav "mazo" kategorijā un 2) ir gana aktīvs. sunsune vairākas reizes uzsver, ka nevēlas aktīvu suni, tātad tas ir diezgan svarīgs kritērijs.
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: nezinu, kurš ir īstais...

Postby murkata » 05 Apr 2012, 08:56

jaaa, vižla ir Pārakt;īvs suns :) ja vēl pagadās tāds temperamentīgāks, tad vispār tikai sports un medības glābs :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron