Par mopsi...

Want to Buy a Dog

Par mopsi...

Postby mopsiss123 » 09 Dec 2011, 17:53

!
Last edited by mopsiss123 on 10 Dec 2011, 12:01, edited 1 time in total.
mopsiss123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2011, 17:48

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vēlos kucēnu

Postby Linda B. » 09 Dec 2011, 18:24

Vai par raksturiem šīm šķirnēm interesējusies esi?Nu nav viņi visi gluži vienādi un suns nesastāv tikai no maza, smuka purniņa.Ar to suni tev būs jādzīvo vēl +/- 13 gadi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Vēlos kucēnu

Postby mopsiss123 » 10 Dec 2011, 06:53

Nē, neskatos pēc purniņa. Kā jau teicu, var būt arī jauktenītis.
neesmu tik neaptēsta, lai nesaprastu to, ka būs ilgi, ilgi manā ģimenē.tā kā tā nav mana mirkļa iegriba. ir jau bijis suņuks
Un par šīm šķirnēm esmu interesējusies... :dejosuns:
mopsiss123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2011, 17:48

Re: Vēlos kucēnu

Postby Laura » 10 Dec 2011, 11:39

Interesantas šķirnes tomēr izvēlētas:
* Mopsis un pundurpinčers ir īsspalvaini, jorkšīras terjers un pekinietis - ar kopjamu apmatojumu, toiterjers - var būt dažādi varianti.
* Pēc augumiem... tāda auguma jauktenītis - tas ir no 1kg toiterjera līdz 10 kg mopšu tēviņam?
* Pēc raksturiem - nu nevar viņus savstarpēji vispār salīdzināt - mierīgo un nosvērto mopsi ar straujo pundurpinčeru, abiem (tomēr!) terjeriem un īpaši cēlo, viegli aizvainojamo pekinieti.

Vai tomēr nav tā, ka šeit noteicošais ir "pašlaik ir modē"? Es, piemēram, pēc kāda laika varētu piedāvāt čehu terjeru - svara kategorija līdz 10 kg, izskats amizants, par raksturu nemaz nerunājot...
Un vai šis nav kārtējais gadījums - līdz 50 Ls vai par velti?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Vēlos kucēnu

Postby mopsiss123 » 10 Dec 2011, 11:57

Admin, varētu dzēst šo diskusiju, jo cilvēciņiem šeit ir vēlme pakasīties
BET TOMĒR, šīs šķirnes skaitās maza auguma... Vēl ir jautājumi??? :histerija:
labi, variet nerakstīt savus spriedelējumus, kas liels, kas mazs, kas garspalvains, kas pliks. Pati ļoti labi zinu...
mopsiss123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2011, 17:48

Re: Vēlos kucēnu

Postby mopsiss123 » 10 Dec 2011, 11:58

Par raksturiem , īpatnībām ZINU!!!
mopsiss123
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2011, 17:48

Re: Dzēst

Postby Laura » 10 Dec 2011, 12:28

Kas tad nu? :) Te neviens šķirnes suņus par velti nedala, ja kas. Ir tāds serveris ss.lv, tur var pēc saraksta izvēlēties, kādu šķirni gribētos.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dzēst

Postby wolf-eyes » 10 Dec 2011, 15:02

Var jau protams būt, ka cilvēkam gribas to, kas šobrīd modē,
bet nedomāju, ka tas ir kas slikts, ka cilvēkam patīk dažādas šķirnes,
man arī patīk neatkarīgie haskiji, jo tie ir labākie kamanu suņi manā uztverē.
tāpat man patīk VAS, īru vilku suns, kas ir pilnīgi pretēji, tāpat milzīgā īru vilka pretstats- sīkais toiterjers, punduršpics.
Patīk gan dažādi pēc izskata, gan pēc funkcijas un rakstura.
Neviens jau nesaka- man patīk tikai intraverti cilvēki, tādēļ "nedraudzējos" ar ekstravertiem. Mums taču draugos ir dažādi cilvēki, ne?
Līdzīgi arī ar suņiem! Manuprāt pilnīgi mierīgi var patikt vienam cilvēkam visdažādākie suņi.
Kaut kur bija diskusija par tiem "nabaga" cilvēkiem,kuriem nav vienas mīļākās šķirnes, un kuri nevar izlemt starp ļoti daudzām.
Ja man būtu laiks un iespējas, tad man būtu pilna māja ar pilnīgi atšķirīgu raksturu un lielumu suņiem.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Dzēst

Postby Linda B. » 10 Dec 2011, 19:36

wolf-eyes wrote:Var jau protams būt, ka cilvēkam gribas to, kas šobrīd modē,
bet nedomāju, ka tas ir kas slikts, ka cilvēkam patīk dažādas šķirnes,
man arī patīk neatkarīgie haskiji, jo tie ir labākie kamanu suņi manā uztverē.
tāpat man patīk VAS, īru vilku suns, kas ir pilnīgi pretēji, tāpat milzīgā īru vilka pretstats- sīkais toiterjers, punduršpics.
Patīk gan dažādi pēc izskata, gan pēc funkcijas un rakstura.
Neviens jau nesaka- man patīk tikai intraverti cilvēki, tādēļ "nedraudzējos" ar ekstravertiem. Mums taču draugos ir dažādi cilvēki, ne?
Līdzīgi arī ar suņiem! Manuprāt pilnīgi mierīgi var patikt vienam cilvēkam visdažādākie suņi.
Kaut kur bija diskusija par tiem "nabaga" cilvēkiem,kuriem nav vienas mīļākās šķirnes, un kuri nevar izlemt starp ļoti daudzām.
Ja man būtu laiks un iespējas, tad man būtu pilna māja ar pilnīgi atšķirīgu raksturu un lielumu suņiem.

Te nu gan es tev nepiekritīšu!Pēc izskata varbūt var arī patikt dažādi suņi,bet pēc rakstura nu nekādi nevar derēt,kad lēnais mopsis,gan aktīvais pinčers!Nu nekad man nederētu mopsis vai kāds angļu buldogs!Pēc skata,jā-smuki,bet tikai citam pie pavadas.Tā pat ar haskiju,jā,smuks,bet sev es tādu suni nekad negribētu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Dzēst

Postby Creme de la Creme » 10 Dec 2011, 19:51

Linda - Tu varbūt tā saki jo pazīsti šīs šķirnes tuvāk. Bet dažs labs tikai bildītēs redzējis...Tā nu saskatās bildītes un liekās ka visas šķirnes jaukas un smukas. Smukas jau visas, bet ne visas piemērotas (sadzīves apstākļi, suņa/saimnieka raksturs, temperaments u.tml.)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dzēst

Postby wolf-eyes » 10 Dec 2011, 20:15

Linda B. wrote:Te nu gan es tev nepiekritīšu!Pēc izskata varbūt var arī patikt dažādi suņi,bet pēc rakstura nu nekādi nevar derēt,kad lēnais mopsis,gan aktīvais pinčers!Nu nekad man nederētu mopsis vai kāds angļu buldogs!Pēc skata,jā-smuki,bet tikai citam pie pavadas.Tā pat ar haskiju,jā,smuks,bet sev es tādu suni nekad negribētu.

Bet redzi, te ir mans viedoklis un Tavs, neviens jau nav pareizāks par otru. Vienkārši ir cilvēki, kuri var izprast un sadzīvot ar tikai vienas šķirnes suni vai suņiem, līdzīgu šķirņu suņiem (es te domāju raksturu) , bet citi var turēt mājās arī atšķirīgus suņus.
Tas, kas ir haskijā, nav VAS, un tas, kas ir toiterjeriņā, nav abos iepriekšminētajos, bet man visi patīk un visus es gribētu. Jo katrā ir kaut kas, kas man ļoti patīk.
Haskiji kamanu vilkšanai, VAS kā uzticamības etalons, kuru viegli apmācīt, toiterjerīts mazs un dzīvīgs, tajā pašā laikā trausls, ko var paņemt visur viegli līdzi.
Nē, varbūt es kļūdos un vienkārši neesmu atradusi šķirni, kas iemieso visu manu vēlmju piepildījumu, lai gan es domāju, ka ir gadījumi, kad tas nav iespējams. Tādēļ jau ir dažādas šķirnes un neviens neliedz turēt mājās dažādas škirnes.
Un man tiešām vienlīdz patīk atšķirīga rakstura suņi, pie kam, ja viņi aizņem dažādas nišas, tas nenozīmē, ka es pret kādu izturos netaisni (piemēram toiterheriņu ņemu līdzi, bet haskiji paliek mājās)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Dzēst

Postby undd » 10 Dec 2011, 20:28

Nesaprotu, kas tas cilvēkiem par niķi - saņem pāris atbildes un uzreiz lūpa gaisā, tēma jādzēšs, jo visi slikti, nedodot pat iespēju citiem izlasīt autora vēlmes. Kāpēc cilvēks iedomājas, ka suņa izvēle un iegāde ir tik vienkārša? Nē nu nav jau sarežģīta, piedāvājuma klāsts ka tik turies, bet jautājumi par to, vai tiešām visas vēlamās šķirnes ir tik labi iepazītas, ka nu tiktiešām visi patīk un visi der, ir vietā, diez vai par to uzreiz ir jāapvainojas. Stipri šaubos, ka tas lielais vairums, kuri pēkšņi visādu iemeslu dēļ atdod pirms neilga laika paņemtu kucēnu, ņēma šo kucēnu ar domu, ka viņš man noteikti nepatīk un neder. Cilvēkam var daudz kas likties, bet bieži vien cilvēks neapzinās ne tikai to, ka viņa izvēlētās šķirnes viņam var nederēt, bet kas ir tāds kucēns vispār, līdz ar to uzrodas visādi pēkšņie sadzīviskie apstākļi, alerģijas utt utjp, ka tik to sīko briesmoni no mājas ātrāk prom.
Pilnībā piekrītu tam, ka vienam cilvēkam nevar derēt vairāki pilnīgi atšķirīgi suņi, es nerunāju par izskatu, jo izskats ir sekundārs, tāpēc ka cilvēkam temperiments ir viens, iespējas vienas, arī vēlmes principā.
Varu pilnīgi godīgi atzīties, ka esmu no tiem, kuru harskijs ir paņēmis kā reiz tieši ar savām acīm, dievinu to velnišķīgo skatienu, austrālijas aitu sunim ir viens krāsojums, par kuru man pilnīgi skaudība, ka bulterjeriem tāds nav, un tās ir tikai pāris šķirnes, kuras man patīk kā reiz tieši vizuāli, bet man viņas nekad nebūs, jo vienkārši nav man, jo primāri es neatbilstu šo suņu temperimentam, pat ja man būtu visas iespējas nodrošināt viņu vajadzības.
Tāpēc, ja acs ir kritusi uz tik dažādiem šķirnes suņiem, ļoti rūpīgi iesaku iepazīties kārtīgi ar visām, nevis tikai palasīt kādu īsu internetā atrastu aprakstiņu, jo nepareiza šķirnes izvēle jau būs apgrūtinājums arī pašam saimniekam, par suni nemaz nerunājot, kurš vienkārši jutīsies nelaimīgs.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Dzēst

Postby Linda B. » 10 Dec 2011, 21:18

wolf-eyes wrote:
Linda B. wrote:Te nu gan es tev nepiekritīšu!Pēc izskata varbūt var arī patikt dažādi suņi,bet pēc rakstura nu nekādi nevar derēt,kad lēnais mopsis,gan aktīvais pinčers!Nu nekad man nederētu mopsis vai kāds angļu buldogs!Pēc skata,jā-smuki,bet tikai citam pie pavadas.Tā pat ar haskiju,jā,smuks,bet sev es tādu suni nekad negribētu.

Bet redzi, te ir mans viedoklis un Tavs, neviens jau nav pareizāks par otru. Vienkārši ir cilvēki, kuri var izprast un sadzīvot ar tikai vienas šķirnes suni vai suņiem, līdzīgu šķirņu suņiem (es te domāju raksturu) , bet citi var turēt mājās arī atšķirīgus suņus.
Tas, kas ir haskijā, nav VAS, un tas, kas ir toiterjeriņā, nav abos iepriekšminētajos, bet man visi patīk un visus es gribētu. Jo katrā ir kaut kas, kas man ļoti patīk.
Haskiji kamanu vilkšanai, VAS kā uzticamības etalons, kuru viegli apmācīt, toiterjerīts mazs un dzīvīgs, tajā pašā laikā trausls, ko var paņemt visur viegli līdzi.
Nē, varbūt es kļūdos un vienkārši neesmu atradusi šķirni, kas iemieso visu manu vēlmju piepildījumu, lai gan es domāju, ka ir gadījumi, kad tas nav iespējams. Tādēļ jau ir dažādas šķirnes un neviens neliedz turēt mājās dažādas škirnes.
Un man tiešām vienlīdz patīk atšķirīga rakstura suņi, pie kam, ja viņi aizņem dažādas nišas, tas nenozīmē, ka es pret kādu izturos netaisni (piemēram toiterheriņu ņemu līdzi, bet haskiji paliek mājās)

Un tomēr visām šķirnēm,kuras mini, ir viena kopīga īpašība-tie nav nekādi uz dīvāna gulētāji un krācēji.Tātad mazi,resni,guļoši pelmeņi ar iespiestu degunu tevi tomēr nesaista.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Dzēst

Postby Laura » 10 Dec 2011, 21:45

Tur sākotnējais teksts bija tāds: "Labprāt paņemtu savā aprūpē" pekinieti, jorkšīras terjeru, toiterjeru, mopsi, puindurpinčeru". Kucēnu.

Apmēram kaut kā tā.
Jautājums administrācijai - vai ir iespējams postu dzēšanas un labošanas opciju darīt pieejamu tikai tiem, kas vismaz 25 postus uzrakstījuši?
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dzēst

Postby undd » 10 Dec 2011, 22:14

Laura, man šķiet, ka nē. Pirms pailga laika bija visai asa diskusija par šo, kad tika uz īsu brīdi noņemtas edit iespējas, ja pareizi atceros, tad iespējas ir vai nu visiem, vai tikai moderiem un adminam. Tīri tehniski ir iespējams atsevišķus postus padarīt needitojamus, bet diez vai kādam ir laiks un vēlme izčekot katra jauna lietotāja postus un bloķēt ar domu, ja nu pēkšņi šis apvainojas un kaut ko dzēš vai labo
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Dzēst

Postby Laura » 11 Dec 2011, 00:26

Jā, es arī tā miglaini, bet atceros to diskusiju. Tikai toreiz nepievērsu tam nekādu uzmanību, jo esmu savus postus reizēm, papildinājusi, bet nekad ne dzēsusi. (jā, vienreiz, kad problēma tika ātri atrīsināta)
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dzēst

Postby OrlandoSeaHorse » 11 Dec 2011, 03:36

Dažos forumos ir iespējams pašam rediģēt vai dzēst savu postu tikai PIRMS kāds uz to ir atbildējis.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dzēst

Postby ego » 11 Dec 2011, 15:03

Es arī uzskatu, ka cilvēka uzdotajā jautājumā nebija nekas tāds "īpašs". Man arī patīk raksturos atšķirīgas suņu šķirnes. Mūsu raksturi arī nav viendabīgi. Interesanti, vai var atrast sev ideāli "pieskaņotu" suni. Forumā bieži tiek minēts fakts, ka vienas šķirnes suņi raksturos ir ļoti atšķirīgi. Piemēram, mopšu (ļoti nepatika šajā tēmā dotais šīs šķirnes "raksturojums" - varbūt nevajag spriest par šķirnēm, par kurām Jūs neko nezināt) saimniece Ieva B savā blogā norāda, ka viena suņu meitene priecājas par sniegu un ir aktīva, taču otra par to pašu īgņojas. Tāpat AliseM raksturoja, ka viņas jorkšīras terjeri ir diezgan izteikti atšķirīgi utt. Aizdomājos par Sibīrijas haskijiem- viņi ir klaiņotāji, bet vai visiem šī pazīme ir izteikta. Varbūt ir kāds pretējs piemērs. Es par to jau domāju, raksturojot savu dandie dinmont terjeru. Vai cilvēks, kam iepatiksies šī šķirne var vadīties pēc maniem aprakstiem ? Piedodiet, ja nav par tēmu :sarkstosa:
Last edited by ego on 11 Dec 2011, 18:03, edited 1 time in total.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dzēst

Postby Creme de la Creme » 11 Dec 2011, 15:11

Nu es esmu viena no tiem, kas ēmu nemaz nebija lasījusi (pamanīju tad, kad autors jau bija izdzēsis), tāpēc neko daudz spriest nevaru...Vienīgais ko varu teikt - ja nav ko cilvēkam ieteikt, tad labāk noklusēt...Atceros sevi bišķi vairāk kā pirms 10 gadiem - pilnīgs analfabēts suņu jautājumos! Tāpēc, laikam, esmu diezgan iecietīga pret dažādiem ''muļķīgiem'' (tas kā nu kuram ) jautājumiem.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Dzēst

Postby OrlandoSeaHorse » 11 Dec 2011, 17:03

ego wrote:Es arī uzskatu, ka cilvēka uzdotajā jautājumā nebija nekas tāds "īpašs".
Bet arī pretjautājumā "Vai par raksturiem šīm šķirnēm interesējusies esi?" nebija nekas tāds, ka pēkšņi jāsāk mest pretī "neesmu tik neaptēsta", "šeit ir vēlme pakasīties ", "nerakstīt savus spriedelējumus", uzreiz dzēst visu... Ja tev kāda šķirne, vai vairākas šķirnes interesē, un ir vienalga, ar kuru sākt iegādāties, kas par problēmu to tā arī pateikt? Turklāt savākt un uzturēt kaut vai visus nosauktos mazsuņus noteikti ir vieglāk, nekā Wolf-eyes minētos lielgabarīta variantus. Bet wolf-eyes var pamatot, kāpēc patīk šādi suņi, bet pircējs (vai "aprūpē ņēmējs") to nevar? Laikam jau tēmas autore tiešām ir prom, tomēr būtu interesanti uzzināt, kas tieši jāsaprot ar vārdiem "ņemt aprūpē" suni. Kurš tādā gadījumā ir likumīgais īpašnieks? Kurš pieņem lēmumus par izstādēm, pārošanu (jauktenim izstādes atkrīt, bet pārot jau neviens nevar aizliegt), kurš atbild par suņa sastrādātām palaidnībām (liela suņa gadījumā tas var būt ne pa jokam)? Ir tāds suņa aprūpes līgums?
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron