Kādu šķirni izvēlēties?

Want to Buy a Dog

Kādu šķirni izvēlēties?

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Feb 2010, 16:05

Viena galva gudra, divas - gudrakas. Un te vel vairak gudru galvu.
Tatad neizdomata situacija: Tevs ap gadiem 50-60, dels 13 gadi. Mamma aizlaidas tales zilajas, pakerot lidzi gimenes suni - no patversmes nemtu tibetas terjera lidzinieku. Domajams, ka driz gimenes ligzda atgriezisies pieaugusi meita no pirmas laulibas. Vismaz uz laiku, kamer abi ar savu puisi iegadasies savu dzivesvietu. Vientuli palikusie viri labprat apgadatos ar suni. Lai butu, ar ko parunaties garos ziemas vakaros, kas uzklausa un kas piesaista ari cilvekveidigus sarunu biedrus. Zinams tacu, ka uz ielas cilveks ar suni 10x biezak parunajas ar citiem, neka cilveks bez suna. Abi ir miera mikas, strada /iet skola pilnu darba dienu. Ir auto, maja ar darzinu, abi gatavi iet pastaigas ar suni uz parku, kur tas var brivi skriet un speleties ar citiem draudzigiem suniem (ja, tur 99,99% sunu ir draudzigi). Ta butu vismaz paris stundu pastaiga. Nekads dizais grumings, izstades nebus.
Man pirma doma par francu buldodzinu - ari miera mika, viru godam kantes nerive ar tadu iet staigat, garakas pastaigas ari bus OK, un jaukas damas/meitenes, ar kuram viens vai otrs gribetu parunaties, nenobisies no suna. Vel kadi ierosinajumi? Vipets? Ludzu ierosiniet, vadoties pec rakstura, izskatu tad jau sie pasi ievertes.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Saulpurene » 20 Feb 2010, 16:18

Oi, ku savdabīgas šķirnes diviem vīrieškārtas ļaudīm- franču buldogs un vipets. :)

Viņi grib tieši mazu/nelielu suni? Vai arī izmēram nav nozīmes? :)
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Gabo » 20 Feb 2010, 17:37

Diviem vīriem, miera mikām....man uzreiz asociācijas, nāk prātā Angļu buldogs, vai arī tieši otrādāk, lai iekustinātu abus miera mikas - foksterjers, būs trīs vīri laivā :kanepe:
User avatar
Gabo
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Joined: 14 Jan 2010, 09:18
Location: Latvia

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Noise » 20 Feb 2010, 17:44

protams, ka vipets :)

anglju buldogu no Anglijas varbuut labaak ne.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby brex » 20 Feb 2010, 17:59

francu buldogs - miera mika???? Tas, kas ir manam bralim, spej manu mednieku novest ar savu aktivitati!! :) un sunim jau pari 3 gadiem :D

nezinu kapec, ienaca prata bulka
Last edited by brex on 20 Feb 2010, 18:01, edited 1 time in total.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Saulpurene » 20 Feb 2010, 18:00

Es nez. Vipets man liekas tāds pārāk "tirlirlir" vīrieša cilvēkiem.
Bet angļu buldogs nav nekāds dižais staigātājs.
Tad jau labāk parastu vidusmēra šķirni- labradoru, piemēram.

Šnauceru, seteru.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Noise » 20 Feb 2010, 18:22

Anglijaa vipeti ir iisti vechu sunji.

kaadaa zinjaa labradors ir vidusmeera? un noteikti ne miera mika, taapat kaa shnjauka un seters.

manupraat, galvenais, lai shkjirne iet pie sirds un tad var piemeeroties.

kaapeec ne to pashu Tibetas terjeru?
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Feb 2010, 19:25

Noise wrote:Anglijaa vipeti ir iisti vechu sunji.

kaadaa zinjaa labradors ir vidusmeera? un noteikti ne miera mika, taapat kaa shnjauka un seters.

manupraat, galvenais, lai shkjirne iet pie sirds un tad var piemeeroties.

kaapeec ne to pashu Tibetas terjeru?

nja, es ar domaju, ka vidusmera labradors tos cilvekus novedis - apris, kas rijams, izdemoles, kas demolejams, un pasus aizraus pa gaisu. Snauka, foksis u.c ar bus par jestru. Vai seters jutisies labi, ja vienam maja jagaida visa darba diena? Palicis iespaids, ka tas varetu ari uztraukties, sablaus vel visu pilsetu paliga nabaga pamestajam sunim.
Tibetas terjeru ne: pirmkart - atminas, otrkart, tas, kurs viniem bija, nemaz nebija TT, tad jau maksim Dzeta vairak TT. Un Pip aktivitates limenis bija =0, tik vien ka jau minetaja parka meginat rotveilerus uzkost.

brex - es biju domajusi, ka fr.buldogs rakstura zina ir loti patikams. Un vajag, lai ir kompanjons un spej tas stundigas pastaigas pozitivi novertet. Nav jau runa par izbazeni, suni vajag!

Un ja, prieksroka drizak mazam / videjam, neka lielam, bet tas nav akmeni cirsts.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Noise » 20 Feb 2010, 19:33

Tu jau zini, ka jebkursh suns noveertees cilveeka kompaaniju un dos tai priekshroku vs. seedeeshanai maajaas viens ;)

veel var uzmest aci Bostonas terjeriem, maneejais pazinjoja, ka tas ir vechu suns un vinjsh grib (tikai paar manu liikji, taapat kaa paareejos vinja favoriitus :lieldienas: )

ja mazs ir ok, tad varbuut vairaak skatiities tieshi uz kompanjon-shkjirneem?
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Feb 2010, 20:16

Kompanjonskirnes? Kuras?
Zin, ar 13 gadigiem puikiem un skirnes izveli jabut diezgan uzmanigam - kaut kad sen sen, jacer, protams, ka musdienas ta vairs nenotiek, bet kas zin - tatad pa pasauli klida stasts, ka puika izvedis savu "apkaunojosas skirnes" suniti ara, tadi pasi knarini sakusi so apcelt, ka nav ista vira suns un sis kaut kur piesejis suni un maja pateicis, ka aizmuka. Vecaki tikai pec krietna laika atrada, kur suns, un izspieda atzisanos, kas noticis. Nu, es nedomaju, ka mans konkretais puika nonaktu lidz tadam galejibam, bet ja cilveks kaut vai justos sarugtinats, ka nav "pareizais" suns, ari tas butu slikti.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby otawa » 20 Feb 2010, 20:21

Kā gan no malas kāds var pateikt, kurš būs īstais konkrētajai ģimenei? Lai papēta sākumā bildes grāmatās vai netā, pēc tam lai meklē, kāds raksturs un vairāk par konkrēti iepatikušos suni no bildes. gan jau atradīs savējo :)
User avatar
otawa
Puppy
Puppy
 
Posts: 366
Joined: 13 Jan 2010, 17:26

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Saulpurene » 20 Feb 2010, 20:56

Basets? :dejosuns:
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby maksis » 20 Feb 2010, 21:00

OrlandoSeaHorse
Iedod viņiem kādu nebūt labāku suņu šķirņu enciklopēdiju ar bildēm un paprasi, lai iebaksta ar pirkstu kādās 10 šķirnēs, kas iepatīkas uz aci. Nu un no turienes jau var tālāk плясать. IMHO.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby zukins » 20 Feb 2010, 21:01

neesmu nekāda dižā šķirņu pazinēja, bet nu man arī ienāca prātā franču buldogs un Bostonas terjers :pastaiga:
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby ingaanna » 20 Feb 2010, 21:29

Man arī šķiet, ka franču buldogs varētu būt piemērots. Manai mātei suņi nekad nav bijuši, viņa allaž teica, ka arī nebūs (spalva, smaka, klapatas utt.). Bet tagad viņai ir franču buldogs, kas prasa savas pastaigas, ir ar ko parunāt, murrā pie TV, mans mammuks ir vairāk kā apmierināta. Es gan varbūt nelikšos objektīvs ieteicējs, jo pati audzēju francīšus. Bet tas ko redzu mani pat pārsteidz, jo iesākumā doma bija, ka tā franču buldodzīte padzīvos pie manas mammas tikai divus trīs mēnešus. Nu jau drīz būs 2 gadi...
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Torijs » 20 Feb 2010, 21:37

Pirms tiku pie sava francūža, man franču buldogi kaut kā asociējās tikai komplektā ar vecu kundzīti. :sarkstosa: Gribēju vai nu bulku, vai stafu vai dobermani. Taču šoreiz izvēles prioritāte bija vīram, jo VASu jau es izvēlējos. Tagad esmu pārliecināta, ka ar franci nebūs kauns iziet pastaigā ne pusaudzim, ne onkulim. :esmilu:
Image
User avatar
Torijs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1143
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 18:21
Location: Kurzeme

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Noise » 20 Feb 2010, 21:48

varu piebilst, ka Anglijaa franchi maksaa £1000+
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby ingaanna » 20 Feb 2010, 21:52

Noise wrote:varu piebilst, ka Anglijaa franchi maksaa £1000+

Latvijā labs francītis arī nav lēts. Bet te jau manuprāt par cenu nejautāja :)
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby Noise » 20 Feb 2010, 21:58

ja es skatiitos maajas miiluli man cena buutu faktors.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kadu skirni izveleties - palidziet!

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Feb 2010, 22:20

Ka vienmer - vispirms jasaprot, ko grib, tad var skatities kur un ka to var dabut un par cik. Neviens neskrien pec suna sovakar.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron