stāsts par punduršpicu

Want to Buy a Dog

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Bafija » 23 Oct 2012, 11:05

Likumā ir noteikts, cik mēnešu vecumā drīkst atdot/pārdot, ar kādām potēm kucēnam jābūt, bet ciltsrakstus valsts nereglamentē, tikpat labi drīkst tirgot krančus par jebkuru cenu, cik pircējs ir gatavs maksāt.

Ja organizācija ir oficiāli reģistrēta, tajā ir obligāti jābūt reģ.ciltsgrāmtai - attiecīgi izcelmes dokumentācijai. Kā nopratu, tad kucēnam ir piedāvāta reģ. kartiņa. Šo jau var padiskutēt ar juristu, tikai juristam ir jāsaprot "suņu biznesa nianses".
Noteikti var griezties patērētāju aizsarzības birojā uz konsultāciju. Par ļaunu noteikti nenāks! Viņi tur ir diezgan atsaucīgi.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 25 Oct 2012, 11:16

šodien vēl vairāk sabojāja man noskaņojumu, PAT favorītā ir šokā par situāciju un metiens NAV reģistrēts.
tas nozīmē,ka pat tur tikt nevar.
:lamajas:

goda vārds,gribās uz kādu Bez Tabu aiziet,lai citiem tā negadās.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Greylove » 25 Oct 2012, 11:23

Diez vai Favorītā ir liela problēma iereģistrēt metienu, kad vajag. Vai atreģistrēt pēc nepieciešamības. Tagad gan jau karina makaronus, un vienkārši grib no jums un skandāla atkratīties.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: stāsts par punduršpicu

Postby EvoX » 25 Oct 2012, 11:28

skaidrs,tad es šodien braukšu pie viņiem. pēc tam ieskriešu LKF,tur jau sarunājām tikties.
un tad taisīšu skandālu. tā neatstāšu šo visu.
tiešām nu jau esmu nikna.
User avatar
EvoX
Baby
Baby
 
Posts: 40
Images: 5
Joined: 10 Oct 2012, 12:04

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 25 Oct 2012, 12:09

Bet vai tad nemēģināji teikt ka atdod kucēnu un gribi naudu atpakaļ?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby wolf-eyes » 25 Oct 2012, 18:50

obrija wrote:Bet vai tad nemēģināji teikt ka atdod kucēnu un gribi naudu atpakaļ?

Nu vismaz es tā nevarētu, jo kucēns jau būtu iemīlēts.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: stāsts par punduršpicu

Postby maksis » 25 Oct 2012, 19:02

Iespējams, es lasīju pa diagonāli un pietiekami neiedziļinājos, bet es īsti nesaprotu, par ko un kur ir doma sūdzēties? Par to, ka nav pirkuma līguma?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: stāsts par punduršpicu

Postby NARDICUM » 26 Oct 2012, 07:33

Es arī īsti nesaprotu, par ko grib sūdzēties? :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: stāsts par punduršpicu

Postby obrija » 26 Oct 2012, 09:52

Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: stāsts par punduršpicu

Postby maksis » 26 Oct 2012, 10:01

obrija, es izlasīju sākumu. Un vienalga nesaprotu. Kā jau teicu - ja nu mēģināt pierādīt, ka darījums bez līguma, t.i. tiek gūti ienākumi, nemaksājot nodokļus, . Par ko citu vēl tur var sūdzēties?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 26 Oct 2012, 11:21

maksis wrote:obrija, es izlasīju sākumu. Un vienalga nesaprotu. Kā jau teicu - ja nu mēģināt pierādīt, ka darījums bez līguma, t.i. tiek gūti ienākumi, nemaksājot nodokļus, . Par ko citu vēl tur var sūdzēties?


maksi, par ko var sūdzēties - atkarīgs no tā, kāds ir tavs jurists. Vispār es teiktu, ka par naudas izkrāpšanu, par ko tiek automātiski uzsākts kriminālprocess. PTAC var sūdzēties par to, ka nav līguma, arī par to, ka precei tika piedēvētas tādas kvalitātes, kādas tai nepiemīt. Var sūdzeties, ka prece tika pārdota ar viltu. Bet tas jau jārunā ar juristu - ko un kā, kādas vispār ir iespējas uzvarēt utt.
Par nodokļiem sūdzeties diez vai var, galu gala to cik zinu (vismaz pagaidām) nepieņēma.

Man šajā sakarā jautājums, kā Jūs uzskatiet - vai ar MK noteikumiem būtu jāuzliek par pienākumu audzētājam/pārdevējam slēgt pirkšanas/ pārdošanas vai nodošanas līgumu? Manuprāt, sis ir punkts kuru caur klubu un tālāk caur LKF varētu virzīt kā labojumus Labturības noteikumos.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: stāsts par punduršpicu

Postby NARDICUM » 26 Oct 2012, 15:53

čība
Tā jau var jebkuru, arī godīgāko un apzinīgāko audzētāju, arī no LKF, iesūdzēt, ka tik jurists labs :aizsvilstas:
Kāpēc naudas izkrāpšana? :soks: Zini, manuprāt, tirgū ir divi muļķi- viens pērk, otrs pārdod. Naudas izkrāpšana būtu tad, ja naudu paņemtu, bet suni neiedotu, vai iedotu suņa vietā kaķi vai vēl kaut kas... Pēc bildēm spriežot tas tomēr ir špics. Cilvēks piekrita maksāt par konkrēto kucēnu konkrētas naudiņas (es, piemēram, nepiekristu), kur problēma?
Pēc šitā varianta jau mūs visus te var iesūdzēt
par to, ka precei tika piedēvētas tādas kvalitātes, kādas tai nepiemīt
, ja kucēns neizaug par Interu, piemēram. Vai tad likums nosaka, ka visiem kucēniem jābūt ar LKF/FCI ciltsrakstiem. Ja kāds neatšķir FCI no F.C.I. , tā tomēr ir viņa problēma! :sarkstosa:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Robins » 26 Oct 2012, 16:05

NARDICUM wrote: čība
Tā jau var jebkuru, arī godīgāko un apzinīgāko audzētāju, arī no LKF, iesūdzēt, ka tik jurists labs :aizsvilstas:
, ja kucēns neizaug par Interu, piemēram.


Tieši tā. Ja es kucēna pircējam apgalvošu, ka šis ir garantēts inters un WW, bet izrādīsies, ka nē, tad - par to var sūdzēt tiesā. Cita lieta - kādi būs pierādījumi, un vai šāda apgalvojuma nepiepildīšanās ir pietiekams pamats jebkādām sekām. Kā saprotu, šajā gadījumā tika apgalvots, "ka var stāties jebkurā klubā". Pircējs gribētu LKF Primātu klubā, bet izrādās - nekā, nav ciltsraksti. Itkā ir pamats sūdzēties, bet - vai ir pierādījumi, un vai otra puse nepaskaidros, ka klubā uzņem cilvēkus, ar suni tam nekāda sakara. (varbūt ir vēl kāds solījums, kuram piesieties, nezinu).

Un, precizējums. Kurš ir tas titula "godīgākais un apzinīgākais audzētājs" īpašnieks, kurš apsola saviem kucēnu pircējiem interus?
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: stāsts par punduršpicu

Postby NARDICUM » 27 Oct 2012, 04:48

Robins
Tev jau nemaz nevajag solīt Interu, lai izrādītos, ka
precei tika piedēvētas tādas kvalitātes, kādas tai nepiemīt

:velnins:
Atver sava suņa jebkuru aprakstu un salīdzini to ar šķirnes standartu :kanepe:
Ja es rīt ņemšu kucēnu no Tevis (vai no CDLC vai no KR), vai es varēšu stāties jebkurā klubā? ;) Un, ja nu Mazo un Dekoratīvo suņu klubs mani pretī neņems? :kanepe: Un ja nu ienāk prātā stāties Seskumīlī vai Felimurā? :kanepe: Nu teica taču- jebkurā! :sarkstosa: Galu galā cilvēkam, pat ja viņam ir kuce un tai ir kucēni, nav jāpārzin VISI pasaules klubi! Es, piemēram, zinu LKF klubus, vēl zinu F, BI, LMKA... bet laikam jau to kantoru ir krietni vairāk.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 27 Oct 2012, 11:01

NARDICUM wrote: čība
Tā jau var jebkuru, arī godīgāko un apzinīgāko audzētāju, arī no LKF, iesūdzēt, ka tik jurists labs :aizsvilstas:


Es nesaku, ka nevar 8-) Tieši tā - var. Ir šķirnes standarts kurš ir interpretējams un ir būtiski un diskvalificējoši trūkumi. Pirmais ir ok, jo tas ir subjektīvs vērtējums, otrais vairs nav ok.

Cilvēkam tika solīts, ka varēs darboties jebkurā klubā. Vai Tev CdlC vai KR sola, ka varēs stāties jebkurā klubā? Neesmu redzējusi līgumus, nepateikšu. Protams, ar savu loģisko saprātu tomēr saprotam, ka runa ir par šķirnes klubiem. Bet, ja ļoti gribas piesieties vārdiem, tad pārdevējs apkrāpa pircēju, jo izrādās, ka nabaga pircējs nevar iestāties "Seskumīlī" un darboties tur ar savu špicu. Šeit gan vēl viena nianse - metiens nav reģistrēts un c/r tam nebūs. Līdz ar to nekādas izstādes nevienā klubā nespīd.
Un godīgs un apzinīgs audzētājs ļoti labi zina, cik liels darbs ir jāiegulda saimniekam, lai tiktu pie noteikta rezultāta - izstādēs, darbā, kaut vai sadzīvē. Neviens normāls audzētājs nesolīs izcilu mednieku, jo skaidrs, ka nebūs tur izcils mednieks, ja 24/7 sēdēs uz dīvāna un 3 gadu vecumā šo paņems medībās un izrādās - ņifiga nav mednieks...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: stāsts par punduršpicu

Postby NARDICUM » 28 Oct 2012, 08:30

čība
Tev liekas, ka visu nosaka loģika. Man jau arī tā liekas. Bet, diemžēl, vienmēr tas tā nav. Mūsu lielākā kļūda ir tas, ka mēs par visu apkārtējo pasauli spriežam pēc sevis- ja es tā nedarītu, tad jau neviens tā nedarītu.
Gribi, pastāstīšu gadījumu iz savas pieredzes?
Man bija kuce, ne slikta, bet sakodiens strīdīgs. Kāpēc strīdīgs? Divi griezējzobi izgāja uz taisno. FCI standartā bija rakstīts - griežņveida, šķirnes izcelsmes valsts nacionālajā standartā - griežņveida, taisns vai ciešs pārkodiens. Uz šo brīdi šāda izmaiņa ir arī FCI standartā, bet tobrīd vēl nebija, bet 90% tiesneši uz to skatījās caur pirkstiem. Nu es izdomāju, ka nafig man to vajag un nolēmu kuci atdot citās rokās. Ieliku ss.lv sludinājumu, ka atdodu par simbolisku cenu 50 Ls. Atbrauc cilvēki pakaļ, it kā viss ok, bet vēlāk sākās draudi, ka , ja es neatdošu arī CLR (es atdevu tikai vet.pasi, CLR atstāju pie sevis), tad viņi sūdzēsies visur, kur tik var, ka esmu viņus krāpusi! Piemēram, sludinājumā bija rakstīts, ka kucei ir 2.5 gadi (tātad, 2 gadi 6 mēneši), bet reālā viņai bija uz atdošanas brīdi 2 gadi un 7 mēneši utt.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Creme de la Creme » 28 Oct 2012, 09:15

Pārdevēja pateiks ka pircējs samaksāja 5-ls un visas sarunas ar to beigsies. Sludinājumā stāv vairāk? Nu un kas? Ko gribu, to rakstu. Man reiz (kļūdas pēc) ielikās 20 ls. To pāris dienu laikā (kamēr nepaspēju izlabot), telefons bija ''sakarsis''. Katrs otrais mani nosauca par krāpnieku...Loģiski domājošs cilvēks būtu sapratis ka tā noteikti kļūda, bet...dikti jau gribās to labāko kucēnu par to mazāko cenu.
Es nekādi nespēju izprast cilvēkus, kas veikalā paņems čeku pat ja pirks kādu preci par piecīti (ja nu sabojājās..). Bet pērkot kucēnu par tādu milzīgu (salīdzinoši, bet tomēr) summu, nenoslēdz nekādu vienošanos! Kaut vai ar roku uzrakstītu un abpusēji parakstītu! Tas nav domāts par konkrēto pircēju, bet par situāciju vispār (šādu un līdzīgu gadījumu ir bezgala daudz). NEKO pierādīt nevarēs. Nu aiziesiet uz policiju. Un ko tālāk?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: stāsts par punduršpicu

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Oct 2012, 10:42

EvoX wrote: PAT favorītā ir šokā par situāciju un metiens NAV reģistrēts.
Tā pārdevēja teica, ka metiens ir Favorīta, vai, ka vispār kaut kāda kluba un te tauta ātri viņu piekabināja Favorītam? Jo vēl jau ir vesela plejāde klubu un klubiņu un kabatas organizāciju.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: stāsts par punduršpicu

Postby čība » 28 Oct 2012, 10:54

NARDICUM wrote:Tev liekas, ka visu nosaka loģika. Man jau arī tā liekas. Bet, diemžēl, vienmēr tas tā nav. Mūsu lielākā kļūda ir tas, ka mēs par visu apkārtējo pasauli spriežam pēc sevis- ja es tā nedarītu, tad jau neviens tā nedarītu.


Tieši tāpēc līgumam jābūt arī tādam, kas pasargā no tiem, kas nedomā tā, kā mēs. Man draudzene strādā šajā sfērā un esmuatklausījusies absurdus gadījumus. Mācāmies no savām kļūdām. Arī godīgi un labi audzētāji mācās. Nākamreiz Tu tak zināsi,ka jāuzraksta tas vecums līdz sīkumam un visi atdošanas nosacījumi arī? 8-)

Pa lielam es tomēr atbalstu to pašu labo apskatu "būs aitas, būs cirpēji" - bet tā summa priekš tāda gadījuma tiešām šķiet mazliet pārāk sālīta. Un, ja neko nedarīs - nebūs pēdējais cietējs.

Izglītošanas kampaņas ir pārāk maz!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: stāsts par punduršpicu

Postby Sisija » 28 Oct 2012, 12:05

Creme de la Creme wrote: Es nekādi nespēju izprast cilvēkus, kas veikalā paņems čeku pat ja pirks kādu preci par piecīti (ja nu sabojājās..). Bet pērkot kucēnu par tādu milzīgu (salīdzinoši, bet tomēr) summu, nenoslēdz nekādu vienošanos!

+1000
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests