Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Want to Buy a Dog

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby čība » 19 Mar 2013, 20:39

beebee wrote:Ar to vai šo šķirņu prasības pēc fiziskām aktivitātēm apmierinās 2h skrējiens vakarā - šaubos - Vai tad cilvēki, kas strādā 8h darba dienu, šādus suņus nevajadzētu ņemt? :neparliecinats:


Manuprāt, ar 2h šīm šķirnēm ir par maz. Līdz ar to tiešām uzskatu, ka šīs šķirnes piemērotas cilvēkiem ar brīvāku režīmu. Vai arī entuziastiem, kuri ar visu 8h darba dienu atrod laiku divām normālām pastaigām (teiksim 1h un 2h).
Priekš vienas pastaigas 2h ir normāli. Bet vai šīm šķirnēm pietiks tikai ar vienu šādu pastaigu dienā - tas ir cits jautājums. Un diezgan daudz atkarīgs arī no suņa būtības.

Man visas šīs šķirnes ļoti patīk, bet man suns ir nesalīdzināmi neaktīvāks par jebkuru no tām un mans dienas režīms ir 8h darbā un viena, bet kārtīga un aktīva pastaiga dienā - tā arī sanāk ap 2h. Izvešana uz 15 min. no rīta, pusdienlaikā un pēc darba neskaitās.
Bet te arī raksta, ka RR visu dienu gultā var gulēt :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby zukins » 19 Mar 2013, 20:52

Es strādāju 8h dienā, no rīta pastaiga 20-30min, pēc darba 1.5h, pirms nakts 20min. Lai kā man gribētos pavadīt vairāk laika ar suņiem, diemžēl jāstrādā arī ir :kanepe: Varu teikt pilnīgi godīgi - līdz apm. gada vecumam ar šādu režīmu nepietiek, vajag biežākas pastaigas un vairāk darboties ar suni, pretējā gadījumā tiek uzlabots dizains mājai, pārveidotas mēbeles, utt. Brīvdienās parasti pastaigas mums ir garākas, ar vismaz vienu 2-3h garu pastaigu dienā. Protams, laika apstākļi ievieš savas korekcijas, jo ridžbekiem lietus nepatīk :D Bet pārējā laikā manām RR patīk paslinkot mājās.

Beebee, jauki, ka atnāksiet uz izstādi! Varbūt tur tiksimies :) Paskatieties gan ridžbekus, gan veimāriešus, pameklējiet vēl informāciju par šķirnēm, parunājiet ar saimniekiem un gan jau atradīsiet SAVU šķirni!
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Sisija » 19 Mar 2013, 20:55

beebee wrote:Bet tagad jau citas vērtības un tāpat citas prasības, kā reiz gribu suni, kur ir jāiegulda darbs un enerģija. Protams, pastāv iespēja, ka realitātē tas būs krietni grūtāk kā manās iedomās, tad vienkārši būs jāiegulda vairāk darba un enerģijas kā plānots. :)

Lūk tas ir ļoti, ļoti svarīgi, tieši ko Jūs gribat darīt. Gribat vienkārši paklausīgu ģimenes suni, var būt gribat pievērsties kādam sporta veidam vai citām aktivitātēm, var būt medībām? Tas būtu tomēr pašam priekš sevis jāsaprot. Labāk lai sunim ir teorētisks potenciāls ar konkrēto lietu nodarboties, nekā otrādi. Sliktāk, ja ir vēlēšanās, bet šķirne gluži vienkārši tam nav piemērota.
Un vēl, ja jau būsiet izstādē Ķīpsalā, nāciet paskatīties OBD un adžilitī sacensības. Var būt kaut kas iepatīkas :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby čība » 19 Mar 2013, 21:14

Sisija wrote:Un vēl, ja jau būsiet izstādē Ķīpsalā, nāciet paskatīties OBD un adžilitī sacensības. Var būt kaut kas iepatīkas :)


:par:

Šim pasākumam gan jāplāno visa diena. Bet - noteikti ir tā vērts :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 22:00

Šim pasākumam gan jāplāno visa diena. Bet - noteikti ir tā vērts
es jau esmu ieplānojusi, ka gan jau būs jāiet abas dienas :)
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 22:05

Varu teikt pilnīgi godīgi - līdz apm. gada vecumam ar šādu režīmu nepietiek, vajag biežākas pastaigas un vairāk darboties ar suni, pretējā gadījumā tiek uzlabots dizains mājai, pārveidotas mēbeles, utt
- šis bija tas, kas man traucēja agrāk domāt par suni, tagad jau esmu noskaņojusies, ka mana skaistā, gaišā, parketa dēļu grīda nebūs vairs tik skaista :D
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 22:18

Lūk tas ir ļoti, ļoti svarīgi, tieši ko Jūs gribat darīt. Gribat vienkārši paklausīgu ģimenes suni, var būt gribat pievērsties kādam sporta veidam vai citām aktivitātēm, var būt medībām? Tas būtu tomēr pašam priekš sevis jāsaprot. Labāk lai sunim ir teorētisks potenciāls ar konkrēto lietu nodarboties, nekā otrādi. Sliktāk, ja ir vēlēšanās, bet šķirne gluži vienkārši tam nav piemērota.

Es pati skrienu, braucu ar riteni un kāpju kalnos. Puika pagaidām tik brauc ar riteni un spēlē futbolu, bet viņam ir tikai astoņi gadi, bet pēc dabas ļoooti aktīvs. Lasot aprakstus par veimāriešiem un ridžbekiem, saprotu, ka viņi ir ļoti piemēroti šādām aktivitātēm. Par jauniem sporta veidiem ... tā grūti uzreiz pateikt ... jāmēģina gan jau, ka iepatiktos vēl kaut kas. Esmu staigājusi arī uz šautuvi, arī varētu padomāt atsvaidzināt iemaņas. :) Vienīgi ziema tāda pasīvāka parasti. :) Bet skriešana ar suni noteikti būs regulāri. :)
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby zukins » 19 Mar 2013, 22:24

beebee wrote:
Varu teikt pilnīgi godīgi - līdz apm. gada vecumam ar šādu režīmu nepietiek, vajag biežākas pastaigas un vairāk darboties ar suni, pretējā gadījumā tiek uzlabots dizains mājai, pārveidotas mēbeles, utt
- šis bija tas, kas man traucēja agrāk domāt par suni, tagad jau esmu noskaņojusies, ka mana skaistā, gaišā, parketa dēļu grīda nebūs vairs tik skaista :D


Grīdai diezgan grūti "nodarīt pāri", mans ozolkoka parkets ir vēl arvien ir diezgan dzīvs (ja neskaita dažus skrāpējumus, kas tam piešķir individualitāti :viltigs: ), es vairāk satrauktos par stūriem, tapetēm, persiešu paklājiem un antīkām mēbelēm :D Un apaviem... precīzāk, ne jau kuriem katriem, bet tiem dārgākajiem :velnins: Toties tas prieks, ko sniedz suns, manuprāt atsver visas nebūšanas :samilejies:

Jūsu minētajām aktivitātēm tiešām derētu gan veimārietis gan RR. Nu varbūt ne gluži kalnos kāpšanai, ja pareizi sapratu kā tiešu kāpšanu kalnos, ja vairāk kā pārgājieni, hiking/trekking, tad suns būs jauks kompanjons. Mēs pagājušajā septembrī vairākas dienas pavadījām Slovākijas kalnos pārgājienos - kopā ar ridžbeku :) Bet ja reiz būsiet Ķīpsalā, paskatieties arī suņu sporta disciplīnas! Varbūt būs interese kaut ko no tā visa pamēģināt arī pašiem.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 22:32

Un apaviem... precīzāk, ne jau kuriem katriem, bet tiem dārgākajiem
šis ir tas, kas mani beidzot satrauca :D jo pārējo mājās jau arī astoņgadnieks pamanās kādreiz apstrādāt :D

Toties tas prieks, ko sniedz suns, manuprāt atsver visas nebūšanas
... un es jau aizmirsu par apaviem, nu gandrīz aizmirsu :D
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 22:36

Nu varbūt ne gluži kalnos kāpšanai, ja pareizi sapratu kā tiešu kāpšanu kalnos, ja vairāk kā pārgājieni, hiking/trekking, tad suns būs jauks kompanjons.
Es kāpju kalnos ar virvēm un tā, tur droši vien sunim būtu neinteresanti. Bet draugi regulāri pārgājienu gājēji pa Latviju, tik nav sanācis pievienoties līdz šim.
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Eklēriņš » 20 Mar 2013, 10:39

Es, vēl papildus Ķīpsalas apmeklējumam, ieteiktu sarunāt ciemošanos pie audzētāja. Viena lieta ir redzēt suņus izstādēs, parunāt ar audzētājiem, kuriem viennozīmīgi viņu šķirne ir tā pati piemērotākā, tak ne velti viņus audzē :D, bet pašai atrodoties konkrētas šķirnes kompānijā vairākas stundas, redzot viņus mājās, ārā, komunikāciju savā starpā utt., var saprast vai tā patiešām ir mana šķirne. Un vēl ļoti svarīga lieta ir kontakts ar audzētāju. Kucēna vecumā tas būs pirmais un svarīgākais skolotājs un padomdevējs suņuka audzināšanā.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby murkata » 20 Mar 2013, 11:53

brex wrote:vizla netiks ieksa budzeta - Ls 300

no 3 piedavatajiem - laikam jau veims, bet te jasaprot viena liela atskiriba - ja cilvekam ir bijis VAS, tad medibu suns var but diezgan liels soks. lai ari putnu suns pa lielam seko saimniekam, tas tomer neskatas acis saimniekam un necer sanemt vel kadu komandu :) - loti vienkrasots skaidrojums :D
loti laba vieta, kur var paskatities veimus, bus LMSK jautribas diena, vel - kluba izstade, bet tad suni nebus tik brivi
http://www.latviangundogs.org/?wp=374&lg=2



par acīs skatīšanos - atkarīgs no audzināsanas. to es pilnīgi 100 % varu apgalvot. mani suņi skatās acīs un prasa atļuju rīkoties, jo ir izaudzināti pēc principa: sunim nepieder nekas un lēmumus viņš nedrīkst pieņemt, ja vien es to neļauju (komanda brīvi"). to var apstiprināt cilvēki, kas bijuši ar mani kopā mācībās un pārbaudēs - suņi strādā ciešā kontaktā ar mani. BET TAS TIEŠĀM NAV vas. attiecības ir vairāk koleģiālas. turpretī VAS vienīgā doma, kā man šķiet, ir kalpot, kalpot un izkalpoties. lai piedod man VASisti!

LMSK izstādēs ļoti liela daļa suņu dzīvojas brīvi, jo ir pareizi audzināti, vieta ir zināma un pavedinoša - cūkas, dīķi un draugi :)
bet FUNDAY protams, ir piemērotāks pasākums, lai iepazītos, jo tur būs arī dažādas mācības un sacensības.
LAipni aicināti patusēt! Latvijas vinnerī mēs "personīgi" arī būsim. 31 datumā, Kīpsalā. var atnākt uz veimāriešu ringu iepazīties ar pelēkajiem.
par RR nezinu, kad viņiem ringi ir

runājot par pastaigām. mēs ejam laukā 3-4 reizes dienā. rīta, pusdienlaika un vēlā vakara pastaiga ir ap 20 min. dienā es eju ar viņiem uz 2 stundām, apmēram 10 km. citreiz vairāk. brīvdienās ir izbraucieni uz mežu, laikā no pavasara līdz vēlam rudeniim, lauki mācības, pārbaudes. reizi nedēļā hendlinga treniņš un pastāvīgfi pastaigās īsās paklausības kūres (5-10 min), neskaitot ikdienas komandas, kuru izpilde tiek prasīti par 100 %.
pārējā laikā suņi guļ! mājās nekāds bardaks netiek pieļauts un viņi ir sen jau pieraduši pie tādas kārtības - pēc pastaigas mājās jābūt mieram, jo man daudz darāmā. vakarā var paspēlēties, pamācīties. un pēc pastaigas visi gulēt!
piebildīšu, ka man ir standarta 2istabu dzīvoklis ;) un nekādu problēmu ar diviem veimāriešiem nesaskatu. protams, tas ir gaumes jautājums, bet man patīk mūsu bariņš :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Bafija » 20 Mar 2013, 12:09

Es vēl ieteiktu padomāt par Kurchāru lieliski jūtas dzīvoklī, lieliski sadzīvo ar bērniem, augums pietiekoši iepaidīgs apvienojumā ar rējienu, ideāla veselība, nav astronomiska summa par iegādi :pastaiga:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby murkata » 20 Mar 2013, 12:54

jā, kurči ir ļoti labi suņi - viss, kas putnu sunim piemīt, plus maigāks raksturs nekā veimārietim :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby OrlandoSeaHorse » 20 Mar 2013, 20:35

beebee wrote:
Un apaviem... precīzāk, ne jau kuriem katriem, bet tiem dārgākajiem
šis ir tas, kas mani beidzot satrauca :D jo pārējo mājās jau arī astoņgadnieks pamanās kādreiz apstrādāt :D

Toties tas prieks, ko sniedz suns, manuprāt atsver visas nebūšanas
... un es jau aizmirsu par apaviem, nu gandrīz aizmirsu :D

Re, kur risinājums apavu problēmai: "kuri katri" lejā ātri paķerami un uzmaucami kājās, plakanie - speciālajā plauktā ar atklapēm, bet spicie - virs durvīm. Vēl kategorija augstāk ir pavisam paslēpti kastēs skapī aiz atslēgas.
Image
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 20 Mar 2013, 21:49

ieteiktu padomāt par Kurchāru

mjā, es arī šos skatījos, bet dikti daudz pieminēta medību tēma - vai suns nebūs apdalīts, ja tomēr medības man neies pie sirds?
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 20 Mar 2013, 21:50

Code: Select all
virs durvīm
:par:
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Stella » 21 Mar 2013, 10:09

beebee wrote:
ieteiktu padomāt par Kurchāru

mjā, es arī šos skatījos, bet dikti daudz pieminēta medību tēma - vai suns nebūs apdalīts, ja tomēr medības man neies pie sirds?


Nu būs tieši tikpat apdalīts cik veimārietis! (ceru, Murkata man piekritīs) :)
Visi medību suņi, protams, savos pirmssākumos ir selekcionēti medībām (starp citu arī ridžbekiem tad vajag lauvu medības :) ). Bet, principā svarīgi ir tas, ka visi putnu suņi ir aktīvisti, viņiem nepieciešama liela slodze - un kā to nodrošināt , ir pietiekami daudz un dažādu variantu (arī medības jau nav katru dienu). Ja suns nebūs pietiekami nodarbināts - pēc darba atnākot mājās, atklāsies daudz un dažādi brīnumi.
Un par skriešanu runājot - ja suns, cilvēkam skrienot, ir pie pavadas, tad kurcim vai veimārietim tā īsti nav slodze. Tad jāpadomā par riteņbraukšanu. :)
User avatar
Stella
Junior
Junior
 
Posts: 615
Joined: 23 Jan 2010, 19:36
Location: Jelgavas novads

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby murkata » 21 Mar 2013, 10:38

pamata vadmotīvs, kas ir dzirdēts no daudziem veimāriešu un vispār medību suņu īpašniekiem un, kam es piekrītu - suns pieņems to, ko jūs piedāvāsiet. kaut trifeļu meklēšanu, ka tik kopā ar saimnieku un aktīvi.
jūs varat regulāri skriet, doties pastaigās mežā, vai pievērsties medību apmācībai (nav obligāti jāiet ar bisi laukā) - Eiropā tā dēvētie field trials jau kļūst par sporta veidu ar ļoti stingriem vērtēšanas kritērijiem. un treniņi ir vajadzīgi ne pa jokam. bet šāvējs var būt cits, ne saimnieks.

var nodarboties ar baikdžoringu kanikrosu vai ko tamlīdzīgu. medības nav galvenais un suns bez tām necieš.

par riteņbraukšanu piekrītu stellai - plašā riksī pusstundiņu un mēle pār plecam. Galvenais ir nevis liels ātrums, bet gan pastāvīga slodze. mēs braucam ar riteni tā - pusstunda pie pavadas, tad brīvi pa lauku/mežu/pludmali un pastaigas beigās vēl reiz pie pavadas kādas minūtes 20. tad ir miers mājās un klusums... labs veimārietis ir noguris veimārietis!
vienkārši, kad iesiet pastaigā un suns jau pirmajos mēnešos sāks pointēt baložus ... ja kaut drusku sirdī esat mednieks, tas skats neatstās jūs vienaldzīgu! kad suns sastindzis stājā, paceļ ķepu "pie sirds" un vēl atskatās, lai pārliecinātos, ka jūs redzat KĀ viņš rāda medījumu... ahh... putninieki mani sapratīs :)
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Sisija » 21 Mar 2013, 15:03

murkata wrote:par riteņbraukšanu piekrītu stellai - plašā riksī pusstundiņu un mēle pār plecam. Galvenais ir nevis liels ātrums, bet gan pastāvīga slodze. mēs braucam ar riteni tā - pusstunda pie pavadas, tad brīvi pa lauku/mežu/pludmali un pastaigas beigās vēl reiz pie pavadas kādas minūtes 20. tad ir miers mājās un klusums...

Jums tiešām ar tik maz pietiek :jaut: ? Mēs rikšojam stundu pie pavadas un ne miņas no "mēle pār plecu". Un tad vēl mājās ar kaķi turpinām skriet :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron