Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Want to Buy a Dog

Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 18 Mar 2013, 21:38

Labvakar! Lūdzu jūsu ieteikumus, viedokli, komentārus par suņa iegādi.
Plānojam iegādāties suni, bet ne ātrāk kā augusta beigās. Sākotnēji domājām par dobermani, bet palasot info, vēl iepatikās veimārietis un Rodēzijas ridžbeks.
Vizuāli gribētu īsspalvainu un paliela auguma.

Dzīve sunim būtu sekojoša :)
Rīgas mikrorajona 80m2 dzīvoklī
Citu mājdzīvnieku nav un nebūs
Ģimenē es un dēls 8 gadi, tuvākā piecgadē iespējams vēl kāds mazulis.
Suns mājās būtu viens darba dienās aptuveni 6h.
Vakaros kādu 2h aktīvs skrējiens sunim būs nodrošināts, brīvdienās noteikti vairāk. Interesētu arī aktīvie sporta veidi, kuri notiek kopā saimniekam ar suni.
Suņu skola noteikti būs.
Ir draugi un draugu bērni ar, kuriem tiek pavadītas brīvdienas - sunim jābūt draudzīgam, vismaz noteikti ne agresīvam, tai pašā laikā, lai tomēr, skrējienā pa tumšu parku, man nebūtu jābaidās no citiem skrējējiem. :)
Tad vēl par finansiālo pusi - kucēna iegādei plānoti ne vairāk kā 300 Ls. Vai par tādu summu vispār jēga skatīties, piemēram, veimārieša virzienā? :(
Piedalīšanās izstādēs un dzimtas turpināšana nav plānota, bet arī pilnībā nenoraidu - tas vēl jāapdomā.
Ā, un man bija vācu aitu suns, tā kā pieredze ar suņiem mazliet ir. Suns ļoti daudz slimoja, tas arī būtu arguments suņa iegādē - pēc iespējas mazāk slimojošu. :)
Tā gari sanāca .... :) Bet tā kā tas tomēr būs ģimenes loceklis vismaz uz gadiem padsmit, gribās, lai visi būtu laimīgi. :)
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby tanaya » 18 Mar 2013, 22:19

Ja draudzīgums ir pirmajā vietā, tad ietektu veimārieti.
Tas ir medību suns, agresija kopumā viņiem nepiemīt - ne pret cilvēkiem, ne pret citiem suņiem.

Ridžbeki un dobermaņi ir nopietnāki suņi (bet tas neizslēdz šīs šķirnes no variantiem) - tur rūpīgi jāizvelās audzētājs un kucēns ar maigāku raksturu.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Greylove » 19 Mar 2013, 00:24

beebee wrote:Tad vēl par finansiālo pusi - kucēna iegādei plānoti ne vairāk kā 300 Ls. Vai par tādu summu vispār jēga skatīties, piemēram, veimārieša virzienā? :(

Ja no šāda skatu punkta, tad jau drīzāk veimārieti, ko tas plānoto budžetu pārsniedz tikai uz pusi, atšķirībā no Rodēzijas ridžbeka, kura cena budžetu pārsniedz teju 3 reizes. ;)

Par dobermani nekomentēšu, jo pārāk maz redzēti tādi, par kuriem ko labu gribētos pateikt, bet gan Veimārietis, gan RR būtu labas izvēles, pie nosacījuma, ka RR tiek rūpīgi izvēlēts metiens, kur vecāki ir ar labu temperamentu. Un Veimārietis, lai arī medību suns, tomēr ir pietiekoši nopietna šķirne.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Mar 2013, 01:22

Ja man būtu jāņem viens no šiem 3, tad kā pirmo ņemtu veimārieti, otrajā vietā RR, bet par dobermani stipri šaubītos, trešā vieta atpaliek no pirmajām pa lielu gabalu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby čība » 19 Mar 2013, 08:32

Savukārt pirmais, ko šeit redzu es... pilnīgi dažādi suņi. Lai arī izskatā ir velkamas paralēles un visas ir ļoti aktīvas šķirnes, ar to arī līdzība vismaz manā skatījumā beidzas.
Ar to vai šo šķirņu prasības pēc fiziskām aktivitātēm apmierinās 2h skrējiens vakarā - šaubos.

Ja cilvēks skatās tik dažādos virzienos, tad tomēr lēmums vēl ir gana tāls. Jādzīvo kopā būs vairāk ar suņa raksturu, mazāk ar izskatu. Un ļoti iesaku sākumā izdomāt kas ir tas, ko ar suni darīsi kopā un ko vēlies darīt. Pēc tam piemeklēt šķirnes.

Visas šīs šķirnes ir gana dominantas.
Attiecības ar bērniem loti lielā mēra atkarīgas no audzināšanas. Obligāti jāatceras, ka pat vismīlīgāko suni atstāt divatā ar bērnu nav prāta darbs. Arī tas pats medību suns tomēr ir bara dzīvnieks. Un savs bērns būs savs bars. Un bērni mēdz saplēsties un kašķēties un suns vienmēr sargās sava bara locekļus. Nav vērts riskēt.

Manā vēlmju sarakstā arī bija visi šie trīs suņi. Pēc dziļas un kārtīgas izpētes... man nav ne viens no šo šķirņu suņiem. Neba tāpēc, ka būtu slikti, bet tāpēc, ka galu galā nepiemēroti tam, ko vēlējos.

300 LVL budžets ir ļoti mazs... Labu lielās šķirnes kucēnu par tādu naudu nopirkt nevarēs. Es domāju ka ar tādu budžetu, ja paveicas, var nopirkt nu tādu vidēju VAS... Cilvēki, kas savos suņos iegulda sirdi un dvēseli, protams, arī iegulda naudu un darbu. 300 LVL ir pārdošana jau par izmisuma cenu - kad kucēni ir aizsēdējušies. Es stipri ieteiktu padomāt par budžetu. Viens variants ir sākt jau šodien ik mēnesi atlikt to naudu, ko suns apēst. Uz augusta beigām budžets tad būs izaudzis.


Par sporta veidiem - ar suni var darīt gana daudz. Agility, frīzbijs, triki, dejas utt... visi kamaniņu sporta veidi, obedience (paklausība). Šiem būs piemērotas visas minētās šķirnes. Vēl - IPO, tur gan tikai dobermanis, B daļā (paklausībā) laikam arī pārējie varētu. Medību šķirnēm - medību apmācības - arī aktīvs sports.

Ļoti iesaku vēl apdomāt. Man arī bija grūti izvēlēties šķirni un varu pateikt, ka no šīs dažādības līdz kaut cik reāliem lēmumiem nonācu gada laikā... Man sunim ir mājās jāpavada 8h dienā, ok pa dienu nāk draugs pusdienās un izved āra, bet tā nav pastaiga. Bet tai pat laikā vakaros man patīk aktivitātes, gribēju nodarboties ar sportu. Visi šie suņi izpildīja otro daļu, bet pirmo... ja godīgi man patīk manas mēbeles un man ļoti negribējās suni, kurš prombūtnes laikā būtu jātur būrī.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Sisija » 19 Mar 2013, 09:31

čība , varu tikai piekrist. Visām minētajām šķirnēm kopīga ir tikai īstā spalva un tas, ka visas ir pietiekami nopietnas, lai kārtīgi padomātu un izvērtētu savas vēlmes, iespējas un virzienu kurā gribat, vai, gluži pretēji, negribat darboties ar suni.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Vips » 19 Mar 2013, 09:48

No sirds iesaku Lieldienās ieplānot apmeklēt izstādi Ķīpsalā un tur apskatīt kārtīgi suņus un pats galvenais - parunāt ar audzētājiem/saimniekiem par reālo sadzīvi ar suni.
Ridžbeki būs apskatāmi 30.martā 11:56, par pārējām šķirnēm jāskatās www.dogs.lv.

P.S. Cena par RR "pet" klases kucēnu (pārsvarā kucēns ar nepareizu ridžu, pārāk daudz baltumu, lauztu astīti) Latvijā ir ap 350 Ls, tā kā var pagaidīt, vai kādā no gaidāmajiem metieniem (www.rhodesianridgeback.lv vai www.jumba-jafari.lv) nepiedzimst kāds "pet" kucēns.
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby LindaS » 19 Mar 2013, 12:00

Pastāstiet,k-ko par dobermaņiem... nav bijusi liela pieredze, bet lielos vilcienos kāds ir iespaids?Vai tiešām kategoriski pret ģimenēm ar'bērniem? Cik prasa fiziskās slodzes un kāda veida? Kā ir ar dominēšanu-agresīvā veidā tas izpaužas? :sarkstosa:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby murkata » 19 Mar 2013, 12:02

es domāju, ka latvijā veimārieti par tādu naudu sarunāt var. vai arī uz nomaksu. īpaši, ja pirmajā vietā būs sports un ģimene, nevis vaisla un izsrādes.

par temperamentu. es ieteiktu ņemt meiteni. tā gan nebūs tik branga augumā, ka puisis, bet būs vieglāk kontrolējama. tie, kuri netur reimāriešus kobeļus, diez vai var autoritatīvi paziņot, ka tas ir suns bez jebkādām agresijas pazīmēm. nekā personīga, bet pat manam Arčibaldam, kuram ir ļoti nosvērts raksturs, citi kobeļi, tumši stāvi mežā vai parkā, kā arī cilvēki, kuri "domā sliktu" izraisa negatīvu reakciju. ar kobeļu darīšanu tagad, uz 4 gadiem vairāk vai mazāk esam tikuši galā, bet tas prasa konsekventu apmācību un stingru raksturu. tādēļ iesācējam es ieteiktu meiteni!

no ģimenes viedokļa, veimārietis ir supper suns - pacietīgs, jauts, sportisks, vienmēr gatavs mācīties un mācās arī ļoti ātri. komandai vajag minūtes 20-30. ļoti saprotoši, gudri, iejūtīgi suņi, bet vienmēr jāatceras, ka medību sunim piemīt PRĀTS, ENERĢIJA UN SPĒJA PIEŅEMT LĒMUMUS PATSTĀVĪGI! tas nozīmē, ka, ja saimnieks nav pietiekosī stiprs, nenostāda hierarhijas jautājumus stingri, tad suns pats uzņemsies vadību...
un tomēr tie ir visskaistākie, vismīļākie, visgudrākie suņi pasaulē! (katrs jau slavē savu)

no ričbekiem tuvu pazīstu divus, ļoti atšķirīgus. puika, kuru zinu ir ļoti mīlīgs, pilnīgi neagresīvs un jautrs - īsts optimists. kuce neganta un sadrūvējusies :D

dobīši vispār nav manā gaumē...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby čība » 19 Mar 2013, 12:16

LindaS wrote:Pastāstiet,k-ko par dobermaņiem... nav bijusi liela pieredze, bet lielos vilcienos kāds ir iespaids?Vai tiešām kategoriski pret ģimenēm ar'bērniem? Cik prasa fiziskās slodzes un kāda veida? Kā ir ar dominēšanu-agresīvā veidā tas izpaužas? :sarkstosa:


Rūpīgi izvēloties kucēnu, ir ok.
Nu nav nekādu problēmu ar bērniem, ja pareizi māca. Un, ja ir paņemts suns ar stabilu psihi. Bet atrast labu dobermani, manuprāt, ir izaicinājums. Lielākoties mans iespaids - hiperaktīvi un histēriski, bet cik no tā daudz suņa, cik saimnieka vaina - who knows... Bet zinu arī dažus ļoti labus, draudzīgus, nosvērtus suņus. Tāpēc, ka kucēns meklēts rūpīgi, nevis paņemts pirmais, ko ss.lv varēja atrast.
Fizisko slodzi prasa lielu un visādu - gan garīgo, gan fizisko. Kā saka labs suns ir noguris suns.

Dominēšana pastāv visās šķirnēs. Un gudram saimniekam nevajadzētu būt problēmām. Kucītes parasti ir maigākas dabas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Vips » 19 Mar 2013, 12:23

Tāpēc, ka kucēns meklēts rūpīgi, nevis paņemts pirmais, ko ss.lv varēja atrast.


Šitas attiecas uz daudzām šķirnēm. LV ļoti viegli ir "iegrābties" arī ar ridžbeku.
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby čība » 19 Mar 2013, 12:28

Vips wrote:
Tāpēc, ka kucēns meklēts rūpīgi, nevis paņemts pirmais, ko ss.lv varēja atrast.


Šitas attiecas uz daudzām šķirnēm. LV ļoti viegli ir "iegrābties" arī ar ridžbeku.


Un jebko citu. Diemžēl :neparliecinats:
Nezinu, ar ko nevar iegrābties...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Laura » 19 Mar 2013, 13:26

Ja man liktu no šiem trim izvēlēties, es noteikti ņemtu veimārieti. Dobermani nē, jo viņiem vairs nedrīkst kupēt ausis, bet ļempausis ļoti daudz zaudē tieši vizuāli. Arī viņu hiperaktivitāte un tā nepārtrauktā saspringuma sajūta runā pret. Ridžbeki ir forši, bet raksturiņi gan katram atšķirīgi - zinu, piemēram, vienu, kurš par savu uzdevumu uzskata vienmēr pakakāt ikvienas jauniepazītas telpas vidū. Un arī tas, ka viņi tomēr ir lauvu ķērāji. Veimārietis ir mednieks un aktīvists, bet arī vienlaikus ļoti draudzīgs, atceros kā kādā izstādē mans bērns (sunim galīgi sveša persona) ringa malā kādu stundu rotaļājās ar vienu no veimārietēm. Vēl varētu paskatīties vižlas virzienā.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Vips » 19 Mar 2013, 14:00

Ja ir suns, kurš nokārtojas istabā, tad tā nav šķirnes,bet gan saimnieka vaina.

Man ir 2 mazi bērni (nu jau 2 un 4 gadi) un 2 ridžbeki (vecākajai kucei 5 gadi, viņa ir abus reāli izaudzinājusi, jaunākajai kucei 10 mēneši, vēl mazliet jāpieslīpē labas uzvedības normas, bet nu jau arī bērnu gašanas gadījumi ir mazāk :)). Savā starpā visi 4 saprotas lieliski. Ar svešiem bērniem arī nekad nav bijušas problēmas. Tas viss ir ļoti atkarīgs no socializācijas un audzināšanas (gan suņu, gan bērnu)

Dzīvoklim RR der lieliski, jo PIEAUDZIS suns var ilgi gulēt dīvānā (krāt enerģiju lauvu medībām :) ) un pārsvarā viņi tomēr ir nosvērti suņi, kas nelēkās pa galdiem un krēsliem, bet ar kucēnu gan būs jāņemas vairāk (tas gan attiecas uz visām šķirnēm). Taču jāņem vērā, ka RR nav VAS, kas skatīsies acīs un gaidīs komandu no saimnieka, viņi ir suņi, kas daudz domā paši un saimnieka uzdevums ir šīs domas ievirzīt pareizajās sliedēs.
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby brex » 19 Mar 2013, 14:03

vizla netiks ieksa budzeta - Ls 300

no 3 piedavatajiem - laikam jau veims, bet te jasaprot viena liela atskiriba - ja cilvekam ir bijis VAS, tad medibu suns var but diezgan liels soks. lai ari putnu suns pa lielam seko saimniekam, tas tomer neskatas acis saimniekam un necer sanemt vel kadu komandu :) - loti vienkrasots skaidrojums :D
loti laba vieta, kur var paskatities veimus, bus LMSK jautribas diena, vel - kluba izstade, bet tad suni nebus tik brivi
http://www.latviangundogs.org/?wp=374&lg=2
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby zukins » 19 Mar 2013, 15:18

Tā kā man ir 2 RR, es arī varu nedaudz padalīties ar savām domām un pieredzi. Par veimāriešiem un dobermaņiem nekomentēšu, jo man šīs šķirnes nav bijušas.

Pirmkārt jau, kā jau tika minēts, ir rūpīgi jāizvēlas kucēns, otrkārt, suns ir jāaudzina (tas attiecas uz jebkuru no 3 minētajām šķirnēm), jāsocializē. Pat vienas šķirnes (un pat viena metiena) ietvaros raksturi mēdz būt ļoti dažādi.

Jārēķinās, ka līdz gada vecumam RR prasīs daudz uzmanības, laika un nodarbošanās ar suni, citādi prāts nesīsies uz nedarbiem. Bet pieaudzis RR tiešām var stundām gulšņāt uz dīvāna, ja nekas interesantāks darāms nav. Tajā pašā laikā, izejot ārā, vai nodarbojoties ar dažādām aktivitātēm, šis „slinkums” pazūd momentā un parādās aktīvs suns. Kā jau te minēja, jārēķinās, ka RR nebūs tāda uzvedība kā VAS, kas gribēs no acīm nolasīt jebkuru saimnieka vēlmi, šķirne ir izveidota, lai paši pieņemtu lēmumus, tādēļ ir svarīgi, lai saimnieks spētu vadīt suni. Bet tas, protams, nenozīmē, ka RR nav apmācāmi – ir, un kā vēl! Manām RR ļoti patīk agility, kas ir foršs veids kā izkustēties gan saimniekam, gan sunim; Latvijā ir vairāki RR saimnieki, kas nodarbojas ar kanikrosu. Ja tiek nodrošinātas regulāras pastaigas un aktīvi pavadīts laiks ar suni, tad principā ir vienalga vai tas ir dzīvoklis vai māja – jo šie īsspalvainie suņi jebkurā gadījumā būs turami iekšā.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Sisija » 19 Mar 2013, 15:47

čība wrote:
LindaS wrote:Pastāstiet,k-ko par dobermaņiem... nav bijusi liela pieredze, bet lielos vilcienos kāds ir iespaids?Vai tiešām kategoriski pret ģimenēm ar'bērniem? Cik prasa fiziskās slodzes un kāda veida? Kā ir ar dominēšanu-agresīvā veidā tas izpaužas? :sarkstosa:


Rūpīgi izvēloties kucēnu, ir ok.
Nu nav nekādu problēmu ar bērniem, ja pareizi māca. Un, ja ir paņemts suns ar stabilu psihi. Bet atrast labu dobermani, manuprāt, ir izaicinājums. Lielākoties mans iespaids - hiperaktīvi un histēriski, bet cik no tā daudz suņa, cik saimnieka vaina - who knows... Bet zinu arī dažus ļoti labus, draudzīgus, nosvērtus suņus. Tāpēc, ka kucēns meklēts rūpīgi, nevis paņemts pirmais, ko ss.lv varēja atrast.
Fizisko slodzi prasa lielu un visādu - gan garīgo, gan fizisko. Kā saka labs suns ir noguris suns.

Dominēšana pastāv visās šķirnēs. Un gudram saimniekam nevajadzētu būt problēmām. Kucītes parasti ir maigākas dabas.

Man laikam ar dobermaņiem ir pietiekami liela pieredze. Normāls dobermanis ir ļoti aktīvs un gatavs vienmēr darboties, bet ne histērisks. Un atrast labu dobermani, ar stabilu psihi un labu raksturu, nemaz nav tik grūti, vajag tikai gribēt un labi visu izpētīt. Par 300 Ls tas gan varētu arī neizdoties.
Kā jau Tu rakstīji, slodzi vajag pietiekami lielu, bet tas attiecas uz ļoti daudzām suņu škirnēm. Jāaudzi kā jebkuru citu suni. Un ar bērniem arī satiek lieliski. Bet noteicošais tomēr ir audzināšana, cik darba ieguldīsi, tik arī saņemsi pretī.
Vienīgais mīnuss manā skatījumā tagad ir nekupētās ausis un aste...
Bet kā jau rakstīju, katram ir savas prioritātes. Ir lietas, kuras vienam škiet pieņemamas, citam, gluži pretēji, nē. Svarīgi ko mēs gribam sagaidīt no suņa.
P.S. Man ļoti patīk daudzas medību suņu šķirnes, bet skaidri zinu, ka tās nav priekš manis.
Katram savas prasības :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby Ligita555 » 19 Mar 2013, 17:35

Sisija wrote:
čība wrote:
LindaS wrote:Pastāstiet,k-ko par dobermaņiem... nav bijusi liela pieredze, bet lielos vilcienos kāds ir iespaids?Vai tiešām kategoriski pret ģimenēm ar'bērniem? Cik prasa fiziskās slodzes un kāda veida? Kā ir ar dominēšanu-agresīvā veidā tas izpaužas? :sarkstosa:


Rūpīgi izvēloties kucēnu, ir ok.
Nu nav nekādu problēmu ar bērniem, ja pareizi māca. Un, ja ir paņemts suns ar stabilu psihi. Bet atrast labu dobermani, manuprāt, ir izaicinājums. Lielākoties mans iespaids - hiperaktīvi un histēriski, bet cik no tā daudz suņa, cik saimnieka vaina - who knows... Bet zinu arī dažus ļoti labus, draudzīgus, nosvērtus suņus. Tāpēc, ka kucēns meklēts rūpīgi, nevis paņemts pirmais, ko ss.lv varēja atrast.
Fizisko slodzi prasa lielu un visādu - gan garīgo, gan fizisko. Kā saka labs suns ir noguris suns.

Dominēšana pastāv visās šķirnēs. Un gudram saimniekam nevajadzētu būt problēmām. Kucītes parasti ir maigākas dabas.

Man laikam ar dobermaņiem ir pietiekami liela pieredze. Normāls dobermanis ir ļoti aktīvs un gatavs vienmēr darboties, bet ne histērisks. Un atrast labu dobermani, ar stabilu psihi un labu raksturu, nemaz nav tik grūti, vajag tikai gribēt un labi visu izpētīt. Par 300 Ls tas gan varētu arī neizdoties.
Kā jau Tu rakstīji, slodzi vajag pietiekami lielu, bet tas attiecas uz ļoti daudzām suņu škirnēm. Jāaudzi kā jebkuru citu suni. Un ar bērniem arī satiek lieliski. Bet noteicošais tomēr ir audzināšana, cik darba ieguldīsi, tik arī saņemsi pretī.
Vienīgais mīnuss manā skatījumā tagad ir nekupētās ausis un aste...
Bet kā jau rakstīju, katram ir savas prioritātes. Ir lietas, kuras vienam škiet pieņemamas, citam, gluži pretēji, nē. Svarīgi ko mēs gribam sagaidīt no suņa.
P.S. Man ļoti patīk daudzas medību suņu šķirnes, bet skaidri zinu, ka tās nav priekš manis.
Katram savas prasības :)

Par dobermani piekrītu katram Sisija vārdam :jaa: Mums bija dobītis izskolota meitene ,varu teikt tikai to labāko :)
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 19:29

Liels paldies par atbildēm un komentāriem!
Pirmkārt es vēljoprojām esmu pārdomu procesā, tā kā droši sarunu varam turpināt. :)
Dobermanis ir tas, ko es biju izdomājusi bez informācijas pētīšanas. Kad sāku lasīt krustu šķērsu jau pašai likās, ka tas laikam tomēr nebūs tas. Es jau arī pati turpinu meklēt un lasīt info iekš neta, pagaidām domas nav mainījušās - Veimārietis vai Ridžbeks. Iespējams, ka manis nosauktās šķirnes ir dažādes, bet ar kaut ko jau jāsāk, tapēc jau te nācu jautāt un apstāstīt, ko es varu dot sunim, cerībā saņemt zinošu cilvēku komentārus. :) Noteikti arī aprunāšos ar suņu audzētājiem, bet vismaz gribētu, lai izkristalizētos vismaz daži, lai Ķīpsalas izstādē jau zinātu, ko apmēram meklēt un, ar ko runāt.
Par finansiālo pusi - 300 Ls ir plānotā summa, bet vienmēr esmu uzskatījusi, ka nauda ir tehnisks jautājums, kaut ko jau vienmēr var izdomāt. Noteikti nepirkšu suni no nezināmas izcelsmes ss.lv sludinājuma. Drīzāk tad atliktu pirkšanas pasākumu.

Ar to vai šo šķirņu prasības pēc fiziskām aktivitātēm apmierinās 2h skrējiens vakarā - šaubos - Vai tad cilvēki, kas strādā 8h darba dienu, šādus suņus nevajadzētu ņemt? :neparliecinats:

[b]No sirds iesaku Lieldienās ieplānot apmeklēt izstādi Ķīpsalā un tur apskatīt kārtīgi suņus un pats galvenais - parunāt ar audzētājiem/saimniekiem par reālo sadzīvi ar suni. - Noteikti būsim! :)
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Re: Dobermanis/Veimārietis/Ridžbeks utml

Postby beebee » 19 Mar 2013, 19:49

Par manu pieredzi ar VAS - suns man bija studiju gados, līdz ar to vispār citāda attieksme pret visu, kucīte bija ideāli piemērota stundetu dzīvei.:) Bet tagad jau citas vērtības un tāpat citas prasības, kā reiz gribu suni, kur ir jāiegulda darbs un enerģija. Protams, pastāv iespēja, ka realitātē tas būs krietni grūtāk kā manās iedomās, tad vienkārši būs jāiegulda vairāk darba un enerģijas kā plānots. :)
beebee
Baby
Baby
 
Posts: 42
Images: 4
Joined: 18 Mar 2013, 12:49

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron