Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Want to Buy a Dog

Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 20 Aug 2013, 15:42

Pirms 5 gadiem (varbūt, kāds mani pat atcerēsies, jo rakstīju vecā forumā) gribēju ņemt suni, bija doma par biglu, taču nācas no domas atteikties, jo paliku stāvoklī.

Tagad meitai jau 5 gadi, apstākļi nomainījušies, bet vēlme pēc suņa nav pazudusi. Protams, ka galvenais jautājums - kuru tad ņemt? Pa cik prioritāte tagad ir suns-kompanjons, ģimenes mīlulis (uz izstādēm noteikti nebrauksim), tad aizdomājos par mopsi.
Tātād, kas mums ir:

- dzīvoklis 90 kv.m.
- blakus Biķernieku mežs
- 5-gadīga aktīva meitene, kurai ļoti patīk dzīvnieki, taču dažreiz pat parāk patīk, un kura iet bērnudārzā
- 6-gadīgs kaķis, ļoti sociāls ar savu ģimeni un zināmiem viņam draugiem, taču bailīgs, ja apbīžo, tad parasti muk prom
- otra puse, kura ir kategoriski pret lieliem suņiem un vispār pret suņiem nav tik liela interese kā man (negatīvo emociju nav, bet no prieka neģībst, kad uz ielas redz) un kura piekrīt tagad pagaidām tikai uz mopsi
- mans darba grafiks šobrīd ir vai nu 7-16, vai 16-01, ne katru dienu. iespējams, ka pēc decembra mainīsies uz standarta 9-18
- otrai pusei darba grafiks, ka programētājam, var būt jebkāds - 10-18, 11-20, vai vispār visu dienu mājās sēž (reti, bet gadās)
- brīvo laiku mēs pavadām dažādi - varam palikt mājas, varam arī aizbraukt kaut kur ar mašīnu (uz jūru, Mežaparku utt.), es pati medzu paskriet kādu stundiņu, bet ne katru dienu
- vasarā ir iespēja dzīvoties vasarnīcā, kopā ar vecākiem


Pieķeros klāt informācijas vākšanai un man tagad ir šaubas, vai mums mopsis īsti der.
Kas mani uztrauc - raksta, ka mopši ir alerģiski un kā kopā ar kaķiem viņus turēt ir diezgan bīstami, ka viņus nedrīskt pakļaut lielām slodzēm (tātad, skriešana atkrīt) un jāuzmana, lai vasarā nebūtu viņiem karsti (kā to nodrošināt? :jaut: ).

Ja mopsis nav tas, kas būtu piemērots vidēji aktīvai ģimenei ar bērnu un kaķi, kuriem tas būs pirmais suns, kurš tad varētu būt? Vai ar tādu darba grafiku vispār suns neder?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby s_solv » 20 Aug 2013, 16:51

Kavalieris, papilons ? netiek apskatīts?
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 20 Aug 2013, 18:24

Radīju papilona bildes - uzreiz viennozīmīgi "nē" man bija pateikts.
Kavalieri neesam apsprieduši.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby brex » 20 Aug 2013, 20:31

nav jau tik traki ar to slodzi, kadu britinu cilvekam lidzi trenets mopsis var paskriet, bet ne silta laika, jo ir saplacinata purna suns - karstums uzreiz baigi iedarbojas. manai mammai ir suns, ka pari 20 gradiem, pie slodzes el ka tvaikonis. tetis vesaka laiak skrien pa parku ar suni. man laikam pec butibas vairs nav pienemami parak parveidotie suni - purni, kajas, masa, parak daudz adas vai masas

man ari ienaca prata papilons! Kapec ne? izskatas tak amizants :) iesaku aiziet uz kadu lielo izstadi un pasktities uz suniem, uzvedibu, skalumu, slavu, parunat ar saimniekiem. varbut sirdi iekrit kada skirne, par kuru lidz sim pat nedomajat
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 20 Aug 2013, 20:49

Vot es arī viņam to pašu teicu - aizejam uz izstādi, apskatīsies suņus, gan mazos, gan lielos. A viņš negrib. Ar varu takš nevilkšu. Paldies jau, ka vispār piekrīta sunim.
Man liekas, viņam pat bigls liekas liels, kur nu jau kaut kāds labradors vai mans bernības sapnis - liels un spalvains suns, kā ņufs, piemēram. Es kad viņam ņufa bildi parādīju, sejas izteiksme bija nu točno tāda - :soks:

Pāri 20 grādiem skrienot es arī arī elsu kā tvaikonis :jautri: bet ja var uztrenēt un vesākā laikā skriet - tas būtu feini. nav jau obligāts nosacījums, bet būtu patīkami, ja es varētu suni paņemt līdzi, kad eju skriet.

a, atcerējos - no lieliem viņam akita patīk, bet šo es pati neuzņemšos audzināt, man liekas, nepavilkšu
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 20 Aug 2013, 20:52

mamma mums vispār basenži iesaka ņēmt :neparliecinats:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby DanaMary » 20 Aug 2013, 21:12

Starpcitu, šeit ir diezgan noderīga lieta- suņu šķirņu saraksts. viewtopic.php?f=3&t=145 Jāpēta jau ļoti daudz, bet ja apmēram zina, kuras šķirnes ir lielas, kuras mazas, tad tas varētu būt liels palīgs. Tur pat ir rakstīts arī šķirnes standarts, un pašķirstot lapas noteikti var atrast informāciju par konkrēto šķirni. Lasot sev interesējošās šķirnes lapu uzzināju daudz ko jaunu, sapratu, kas konkrētās šķirnes sunim ir vajadzīgs. Nereti tajās lapās parādās jautājumi "kā pareizi audzināt" , "kas nepieciešams", ''nezinu ko darīt" utt, kas arī var sniegt diezgan daudz informācijas. Protams, ar to vien nepietiek, bet kā sākuma lasāmviela derēs, vismaz man tā liekas..
Lasot bulterjeru lapu, kļuvu par viņu fani, lai gan kādreiz likās diezgan baisi suņi. Pēc bullīšu saimnieku rakstītā ar vien vairāk sapratu , kāds ir šo suņu raksturs, vajadzības.Tā pat ar Džeka Rasela terjeriem, par kuriem pirms tam domāju kā ar dekoratīviem suņiem, kuri skaisti izskatās uz dīvāna. :)

Iesaku atrast to pašu,pašu labāko un īsto sunīti Jums, un Jūsu ģimenei! :) :rej:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Postby wolf-eyes » 20 Aug 2013, 21:30

Ja patiik mopsis, varbut patiktu ari bostonterjers. Man skiet, kaa terjers varetu but aktiivaaks, bet tomer ir ari plakanpurnis.
Bet varbut tiesam vajag viiru aizvilkt uz izstaadi, varbut ne gluzi aizvilkt, bet piedaavaat vinam ko pretim, kaut ko, ko parasti nedari vai aizliedz vinam kaa kompromisu :D jo suna izveele tomer ir nopietna lieta, varbut pat uz gadiem 20, bet vismaz 10. Mazums, varbut vinam izstaadee iepatiikas kaads liels un spalvains. :pastaiga:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 20 Aug 2013, 22:01

DanaMary wrote: suņu šķirņu saraksts. http://suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=145


jā, es jau atveru, ieraudzīju 130 lpp, morāli sagatavojos urbties cauri n-tiem foto :ugeek: nu bet vajag to izdarīt, jo negribu paņemt mopsi tikai tāpēc, ka patīk un tad saprast, ka neder kaut kādu iemeslu dēļ.

DanaMary wrote:Iesaku atrast to pašu,pašu labāko un īsto sunīti Jums, un Jūsu ģimenei!


Paldies!

wolf-eyes wrote: Mazums, varbut vinam izstaadee iepatiikas kaads liels un spalvains. :pastaiga:


nu tas būtu vispār :aptracis: :jiihaa: jo šobrīd man kā cilvēkam bez pieredzes nez kāpēc liekas vieglāk izmazgāt un izķēmmēt lielo suni, nevis visu laiku vaktēt, vai tas mazam sunītīm nav parāk auksts/karsts...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby zukins » 21 Aug 2013, 07:07

Kādēļ atmetāt domu par bīglu, ja drīkst vaicāt? Jo vīram likās par lielu, vai vienkārši sapratāt, ka nebūs īstais?
Vispārīgi sakot - jāņem tāds suns, kas pašiem tiešām patīk. Ja tā būs "sava" šķirne, tad arī ar šķirnes mīnusiem būs viegli sadzīvot. Mopsi man pagrūti iedomāties kā aktīvu skrējēju (pateicoties tiem eksemplāriem ar ko ir bijusi ciešāka saskare), bet kompanjons un ģimenes mīlulis būs noteikti. Žēl, ka vīrs nav aizvelkams uz izstādi, tā būtu laba iespēja paskatīties uz citām šķirnēm,tiešām - mazums iepatīkas kaut kas pavisam cits. Jebkurā gadījumā - veiksmi Jums mīluļa meklējumos!
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby Sisija » 21 Aug 2013, 07:47

julika wrote:mamma mums vispār basenži iesaka ņēmt :neparliecinats:

Lai neapvainojas basendži īpašnieki (vizuāli man viņi ļoti patīk), bet neiesaku ņemt kā pirmo suni.
Ja jau negribat lielu suni, tad var būt cvergpinčeru, būs gan labs ģimenes mīlulis, gan droši varēsiet ņemt līdzi kad skriesiet. Lai gan suns ir neliels, bet fiziski ļoti izturīgs un aktīvs. Tikai jāpērk "īsts" cvergpinčers, bet tas jau attiecas arī uz jebkuru citu šķirni.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 21 Aug 2013, 08:04

zukins wrote:Kādēļ atmetāt domu par bīglu, ja drīkst vaicāt? Jo vīram likās par lielu, vai vienkārši sapratāt, ka nebūs īstais?
Vispārīgi sakot - jāņem tāds suns, kas pašiem tiešām patīk. Ja tā būs "sava" šķirne, tad arī ar šķirnes mīnusiem būs viegli sadzīvot. Mopsi man pagrūti iedomāties kā aktīvu skrējēju (pateicoties tiem eksemplāriem ar ko ir bijusi ciešāka saskare), bet kompanjons un ģimenes mīlulis būs noteikti. Žēl, ka vīrs nav aizvelkams uz izstādi, tā būtu laba iespēja paskatīties uz citām šķirnēm,tiešām - mazums iepatīkas kaut kas pavisam cits. Jebkurā gadījumā - veiksmi Jums mīluļa meklējumos!


man liekas, ka priekš pirma suņa būs man grūti viņu audzināt + es lasīju, ka bīglus nedrīkst vienus uz ilgu laiku atstāt, a man redziet, kāds grafiks... tāpēc arī meklējam suni, kurš dzīvokli neizdemolēs pa tām 9 stundām, kamēr esmu prom, un ja nu gadījumā kāda aktīva pastaiga izkrīt, tad neapvainosies.

man jau pārsvarā lieli suņi patīk, a vīram nē, tur jau tā problēma. ja man teiktu - ņem, kādu gribi, man vienalga, es tad skatītos pavisam citā virzienā.

ceru tomēr uz izstādi kaut kā viņu pierunāt, jo ir jāredz dzīvājā to suni, jārunā ar īpašniekiem.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 21 Aug 2013, 08:14

Sisija wrote:
julika wrote:mamma mums vispār basenži iesaka ņēmt :neparliecinats:

Lai neapvainojas basendži īpašnieki (vizuāli man viņi ļoti patīk), bet neiesaku ņemt kā pirmo suni.
Ja jau negribat lielu suni, tad var būt cvergpinčeru, būs gan labs ģimenes mīlulis, gan droši varēsiet ņemt līdzi kad skriesiet. Lai gan suns ir neliels, bet fiziski ļoti izturīgs un aktīvs. Tikai jāpērk "īsts" cvergpinčers, bet tas jau attiecas arī uz jebkuru citu šķirni.


mamma viņu iesaka tikai tāpēc, ka zin par viņu tikai vienu faktu :jautri: bet es noteikti uz basendži neparakstītos kā uz pirmo suni, nē nē.
cvergpinčers - vot šito gan mammai vajadzētu ieteikt, mums bērnībā bija dobermāņi ģimenē, nu man īpašas mīlestības kaut kā nav pret viņiem.

kaut kā man sak likties, ka mēs sev nekad suni neatradīsim, jo pēc izskata man no dekoratīviem maz kas patīk :asaras: laikam, vajag kaut kā pārstāt ieciklēties uz lieliem suņiem un skatīties reālāk - uz vidēja un maza auguma sunīšiem, un vadīties vispirms nevis pēc izskata, bet pēc rakstura un savienojamības ar mūsu ģimeni. kaut arī visi vienmēr raksta, ka savu šķirni jāatrod un jāizvēlas ar sirdi...

man jau tie mopši ļoti patīk, bet kad aizdomājos par kopšanu + kaķis + bērns, kurš noteikti baros to mopsi aiz manas muguras un dzenas uz nebēdu...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby zukins » 21 Aug 2013, 08:28

Iedvesmai - online "katalogi" par suņu šķirnēm:
pēc izmēriem, bet nav plašs iekļauto šķirņu skaits http://www.justdogbreeds.com/dog-breeds.html
pēc alfabēta - http://www.dog.com/breeds/
par abiem amerikāņu saitiem - cik kvalitatīva informācija es nezinu, es rakstītajam pilnībā neuzticētos, bet tīri pēc bildītēm un vispārēja apraksta - var apskatīties. Un tad jau vieglāk būtu arī izstādē - zinātu, ko tieši Jūs gribat redzēt dzīvē.
latviski (bet ne visa info ir pareiza, vismaz manā šķirnē) - http://www.purina.lv/Home/All+About+Dog ... npublished
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 21 Aug 2013, 08:45

Paldies liels!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby Eklēriņš » 21 Aug 2013, 08:51

julika wrote:
zukins wrote:Kādēļ atmetāt domu par bīglu, ja drīkst vaicāt? Jo vīram likās par lielu, vai vienkārši sapratāt, ka nebūs īstais?
Vispārīgi sakot - jāņem tāds suns, kas pašiem tiešām patīk. Ja tā būs "sava" šķirne, tad arī ar šķirnes mīnusiem būs viegli sadzīvot. Mopsi man pagrūti iedomāties kā aktīvu skrējēju (pateicoties tiem eksemplāriem ar ko ir bijusi ciešāka saskare), bet kompanjons un ģimenes mīlulis būs noteikti. Žēl, ka vīrs nav aizvelkams uz izstādi, tā būtu laba iespēja paskatīties uz citām šķirnēm,tiešām - mazums iepatīkas kaut kas pavisam cits. Jebkurā gadījumā - veiksmi Jums mīluļa meklējumos!


man liekas, ka priekš pirma suņa būs man grūti viņu audzināt + es lasīju, ka bīglus nedrīkst vienus uz ilgu laiku atstāt, a man redziet, kāds grafiks... tāpēc arī meklējam suni, kurš dzīvokli neizdemolēs pa tām 9 stundām, kamēr esmu prom, un ja nu gadījumā kāda aktīva pastaiga izkrīt, tad neapvainosies.

man jau pārsvarā lieli suņi patīk, a vīram nē, tur jau tā problēma. ja man teiktu - ņem, kādu gribi, man vienalga, es tad skatītos pavisam citā virzienā.

ceru tomēr uz izstādi kaut kā viņu pierunāt, jo ir jāredz dzīvājā to suni, jārunā ar īpašniekiem.

julika, es kā divu bīglu īpašniece varu pateikt, ka nav problēma ne darba grafikā, ne arī demolēšanā, viss atkarīgs no attieksmes un laika, ko vari pavadīt ar suni un veltīt viņa apmācībai. Vecākais bīgls man nav neko ne sagrauzis, ne izdemolējis un vispār kucēna vecumā bija reāls zelta gabaliņš, arī ar paīsākām pastaigām nav problēmu, ja proti to kompensēt ar garīgo slodzi, kas arī nav grūti nodrošināma.
BET! Es tomēr Tev neiesaku ņemt bīglu!!!!! Pēc Tevis aprakstītā, ir skaidrs, ka pietiekami daudz laika un konsekvences suņa audzināšanai un apmācībai jūsu ģimenē nebūs, līdz ar to būs liekas un pilnīgi nevajadzīgas problēmas.
Domājot par šķirni, iesaku apdomāt arī tādu lietu kā apmatojums! Īsspalvainie suņi ļoti met spalvu un ja vīram jau doma vien par suni neliekas nekas dikti tīkams, tad spalva pa visu māju, drēbēm utt. diez vai viņam būs pieņemama. Vismaz bīgls met spalvu visu cauru gadu, atšķiras vienīgi intensitāte. Un matiņš ir pietiekami īss, lai ķertos visur un nebūtu tik viegli savācams. Putekļusūcējs un lipīgais rullītis tad būs jūsu labākais sabiedrotais un bez rullīša nekur :D
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 21 Aug 2013, 09:12

Eklēriņš wrote:julika, es kā divu bīglu īpašniece varu pateikt, ka nav problēma ne darba grafikā, ne arī demolēšanā, viss atkarīgs no attieksmes un laika, ko vari pavadīt ar suni un veltīt viņa apmācībai. Vecākais bīgls man nav neko ne sagrauzis, ne izdemolējis un vispār kucēna vecumā bija reāls zelta gabaliņš, arī ar paīsākām pastaigām nav problēmu, ja proti to kompensēt ar garīgo slodzi, kas arī nav grūti nodrošināma.
BET! Es tomēr Tev neiesaku ņemt bīglu!!!!! Pēc Tevis aprakstītā, ir skaidrs, ka pietiekami daudz laika un konsekvences suņa audzināšanai un apmācībai jūsu ģimenē nebūs, līdz ar to būs liekas un pilnīgi nevajadzīgas problēmas.
Domājot par šķirni, iesaku apdomāt arī tādu lietu kā apmatojums! Īsspalvainie suņi ļoti met spalvu un ja vīram jau doma vien par suni neliekas nekas dikti tīkams, tad spalva pa visu māju, drēbēm utt. diez vai viņam būs pieņemama. Vismaz bīgls met spalvu visu cauru gadu, atšķiras vienīgi intensitāte. Un matiņš ir pietiekami īss, lai ķertos visur un nebūtu tik viegli savācams. Putekļusūcējs un lipīgais rullītis tad būs jūsu labākais sabiedrotais un bez rullīša nekur :D


vot tieši tā, Eklēriņ, es pati to apzinos, ka laiks mums tāds zigzagveidīgs un tāpēc uz bīglu neparakstos.
Par to spalvu arī zinu, tāpēc arī saprotu, ka man pašai vieglāk vienu reizi dienā suni izķemmēt. Mums kaķis ir garspalvainais, mēs jau domājam iRobotu pirkt, jo spalva ir visur mazos kumolos un ne tikai :jautri:
Vēl tāda lieta, ka mums dzīvoklī nekur nav paklaju, visur ir parkets, līdz ar to ļoti slidens. Vai tas visām šķirnēm ir bīstami jeb tikai lieliem?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby Eklēriņš » 21 Aug 2013, 09:42

Vispār tā ir problēma jebkurai šķirnei, jo sevišķi kucēna vecumā. Jebkuras šķirnes kucēni ir ļoti aktīvi, tiem patīk skriet, lēkāt, spēlēties un slidena grīda vienmēr būs risks iespējamām traumām. Es ieteiktu vismaz kucēna vecumā, telpā, kurā jūs ar suni visvairāk spēlēsieties, kur viņam būs iespēja skraidīt un lēkāt, tomēr iegādāties kādu paklāju vai jebkuru neslidīgu pārklāju.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby julika » 21 Aug 2013, 09:54

Aha, skaidrs.

Iedevu vīram linku, ko augstāk ieteica... Rezultāts: "runa neiet par izmēru vai par izskatu, runa iet par suņiem. man nepatīk suņi, un vienīgais izņēmums ir akita, mopsis un korgijs".

Iešu tad par korgijiem lasīt... Izskatas jau mīlīgs :flirts:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Vai mūsu ģimenei der mopsis?

Postby s_solv » 21 Aug 2013, 10:50

Korgiji super suņi!
un akitas visiem vīriešiem patīk... :D
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests