Vipeta kucēni

Want to Buy a Dog

Vipeta kucēni

Postby gunn » 20 Sep 2013, 13:34

Sveicināti.
Ir doma par vipeta šķirnes suņuka iegādi, taču, cik meklēju informāciju gūglē, Latvijā par šiem suņiem nevar atrast praktiski neko.
Kur mekēt kucēnu? Jaunu draugu ir vēlme gādāt uz pavasara pusi. Nebūtu nekādu problēmu pavizināties uz Lietuvu un Igauniju. Kāds var ko ieteikt?
Paldies.
gunn
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2013, 13:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vipeta kucēni

Postby freda » 20 Sep 2013, 20:55

Latvijā ir divas audzētavas, LANCAR DREAM un AIRY ELF'S, šogad kucēnu nebija nevienā, bet nākamgad būs, vismaz tiek plānots. Igaunijā ir BONA DIVA un BORN TO CHARM. Lietuvā audzētāju ir daudz un metienu arī, ja suni ņem tikai kā mājas mīluli tad var skatīties arī tur, bet ja ir doma par izstādēm vai kursingu tad tomēr neieteiktu, ja nu vienīgi DOMINIJA.
Varat meklēt info Kurtu klubā.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Vipeta kucēni

Postby gunn » 21 Sep 2013, 13:35

Paldies par atbildi. Vai varētu palūgt šo divu audzētavu telefona numurus privātajā sarakstē?
Suņuku izstādēm absolūti neplānojam, gribam tikai un vienīgi kā ģimenes locekli, tāpēc simtsprocentīgi perfekts izstāžu eksemplārs nebūs mūsu prioritāte.
gunn
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2013, 13:31

Re: Vipeta kucēni

Postby freda » 21 Sep 2013, 17:33

Kluba mājas lapā http://www.kurti.lv/ sadaļā šķirnes atveriet vipetus un audzētavas/audzētāji. Tur ir kontaktinformācija, trešā audzētava kas minēta (circus magicus) vairs ar suņiem nenodarbojas, tur var netērēt laiku un nezvanīt. Informācija par Igauņiem ir http://whippet.planet.ee/
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Vipeta kucēni

Postby gunn » 21 Sep 2013, 18:11

Liels paldies, ļoti laipni no Jūsu puses.
gunn
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 20 Sep 2013, 13:31

Re: Vipeta kucēni

Postby Vendeta » 21 Sep 2013, 20:58

Patreiz ir kucēni Lietuvā, pusotra mēneša veci, audzētava Dominija. Viņu mājaslapā gan vēl nav informācijas par šo metienu, mājaslapas adrese: http://www.dominija.com/index.htm
Audzētāju var sameklēt FB (Rita Simoneliene).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 25 Sep 2013, 14:40

Kā ir ar šīs audzētājas kucēniem - Alison Rixon(FB) ? Viņai šobrīd ir melna meitene pieejama - krāsa ļoti reta vipetam. Ir jēga skatīties uz turieni, vai nav vērts?
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Vipeta kucēni

Postby freda » 25 Sep 2013, 17:39

Apskatijos FB, un tā arī neko nesapratu, nav ne norādes uz vecākiem,veselības pārbaudēm, izstāžu vai kursinga/reisinga rezultātiem, ne mājaslapas vai jebkādas citas infas. Ja tas ir kaut cik jēdzīgs audzētājs tad kaut kam bija jābūt. UK ir milzums vipetu un audzētavu, šobrīd pazīstamākās izstāžu līnijas audzētavas, nu vismaz dažas : SHALFLEET,SPYANFLY, COBYCO, PEPERONE, COLLOONEY, CITYCROFT, VEREDON , OAKBARK, PALMIK ...iemetiet gūglē un jums izsniegs audzētavas mājas lapu. Par kursinga/reisinga līnijām man tādas infas nav, bet laba lieta ir http://www.thewhippetarchives.net/ tur var atrast ļoti daudz.
Runājot par krāsām, smuks izstāzu vipets malnā krāsā tiešam ir retums, bet kursinga/reisinga līnijās melna krāsa ir ļoti pat izplatīta, bet nu par smukiem es viņus nekādi nenosauktu.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 26 Sep 2013, 08:49

freda wrote:Apskatijos FB, un tā arī neko nesapratu, nav ne norādes uz vecākiem,veselības pārbaudēm, izstāžu vai kursinga/reisinga rezultātiem, ne mājaslapas vai jebkādas citas infas.


Tā kā es ar viņu runāju, tad viņa man vecākus iedeva. Tēvs: Secret Poacher. Mamma: Strike While the iron's hot
Melnais tēvs man liekas tīri smuks (dāžas viņas bildēs), bet mamma gan tāda dīvaina, var būt vienkārši fotogrāfijas nav tās labākās.
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Vipeta kucēni

Postby freda » 26 Sep 2013, 16:45

Nu tur pat tā īsti nav ko komentēt, tur vienkārši sapāroti divi sunīši, noteikt par šķirnes uzlabošanu un vaislas darbu šie cilvēki neko nav dzirdējuši.Pieļauju, ka kucēni varētu arī būt normāli audzēti un kā peti ir OK, bet arī cenai tad būtu jābūt atbilstoši zemākai.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Vipeta kucēni

Postby donna-tonna » 28 Sep 2013, 18:03

Ja drīkst, es vienu nepieklājīgu Q: kāpēc Jūs gribat vipetu? Nu, kādam nolūkam Jums tieši šīs šķirnes suns? Kāpēc Jūs, meklējot savu pirmo (pieļauju, ka nekļūdīšos) vipetu, esat aizklīdusi līdz UK?
Melna krāsa vipetam nav reta, tikai izstāžu vipetiem sevišķi nekotējas. Reta būtu rozā ar zaļām strīpām, pārējās - parastas 8-)
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Vipeta kucēni

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Sep 2013, 23:50

Donna, šķiet, ka te ir 2 jautātāji - viens, kas meklē vipetu Baltijā, otrs - UK.
Un par to kapēc vipetu pretjautājums kāpēc gan ne? No malas skatoties, viņos neredz neko tādu, ka nevarētu mājā ņemt. Tieši otrādi, man arī viņi ir iekārojamo pirmajā desmitniekā. Varbūt es kaut ko būtisku neesmu pamanījusi? Neturi sveci zem pūra!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 29 Sep 2013, 15:24

donna-tonna wrote:Ja drīkst, es vienu nepieklājīgu Q: kāpēc Jūs gribat vipetu? Nu, kādam nolūkam Jums tieši šīs šķirnes suns? Kāpēc Jūs, meklējot savu pirmo (pieļauju, ka nekļūdīšos) vipetu, esat aizklīdusi līdz UK?
Melna krāsa vipetam nav reta, tikai izstāžu vipetiem sevišķi nekotējas. Reta būtu rozā ar zaļām strīpām, pārējās - parastas 8-)


Nu vipeti tāpēc, ka man patīk vipeti, cik zinu pēc rakstura arī suns tā nekas ... Man ir bīgls ... vispār tīri labs bīgls - diezgan paklausīgs staigā bez pavadas, skrien pakaļ ritenim (nepiesieta ... var arī piesieta, bet mums abām labāk patīk nepiesieties :) ). Bīgls pirkts LV un, ja zinātu kur, tad mani te tūlīt ar sapuvušām olām nomētātu. Bet es esmu apmierināta ar savu suni :)
Uz Vipetu skatos sen ... ir dažas lietas ko esmu sapratusi: 1) LV Vipetu nav daudz, līdz ar to, ja nolemj vipetu pirkt ir jāgaida metiens. Es neatceros vai šogad vispār bija metiens, p.g. bija 2 (ja nemaldos). Tātad jāņem kad ir un kas ir - bez īpašas izvēles iespējām. Es var būt kļūdos, bet man tā liekas. Lai gan LV Vipetus nemaz nesmādētu - nebūtu tālu jābrauc.
2) Ja nu gadījumā izdomā pārot (un ņemot vērā, ka netaisos operēt, tad ja pārvēršas par kad), es nojaušu, ka būs problēmas ar partnera izvēli - ņemot vērā, ka mums ir maz šo suņu, kas varētu liecināt, ka radniecība visiem viņiem jau kaut kāda ir, ne?
3) līdz UK es aizrakos caur poliju un Ungāriju, kur cenas man likās nenormāli augstas. Bet nu jau klausot padomus, es atrakos atpakaļ uz Poliju ...
Nu vispār padomus labprāt uzklausītu! :)
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Vipeta kucēni

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Sep 2013, 17:51

Ja nu gadījumā izdomā pārot (un ņemot vērā, ka netaisos operēt, tad ja pārvēršas par kad)
Nu vispār padomus labprāt uzklausītu! :)

Tas gan nav tiesa. Arī neoperēts suns vai kuce ļoti mierīgi var nodzīvot dzīvi vecpuisī vai vecmeitā. Protams, visiem mierīgāk, ja operē, bet neviena vaina arī tāpat. Protams, saimnieks regulē suņa uzvedību jebkurā gadījumā (t.i. pieskata ). Lai gan es nekādi nesaprotu argumentus pret operāciju. Turklāt var gadīties, ka tomēr veselības dēļ nākas to darīt, bet jau vecākam sunim, attiecīgi ar lielāku risku.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Vipeta kucēni

Postby donna-tonna » 29 Sep 2013, 18:10

Jums ir ļoti slikts priekšstats un statistika par šķirni. Vipetu LV ir pietiekoši. Arī ievestu suņu. Protams, ja salīdzina ar dažām modes (piem., šobrīd bīgliem) un vienmēr populārajām šķirnēm (piem., VAS, labradoriem), tad, jā, skaits nav tas lielākais. Toties kvalitāte šķirnē nav tā sliktākā. Šķirne ir līmenī. Katrā ziņā tagad arī LV, kā lielākajā daļā Eiropā un Skandināvijā, vipeti ir viena no populārākajām FCI X gr. šķirnēm. Jā, metienu nav daudz (EST, LV), toties leiši samērā bieži kaut ko uzrauj... viņiem ļoti labi pērk vipetus kā petus, tāpēc uz kvalitāti / temperamentu bieži var pievērt acis. Eiropā un Skandināvijā cenas būs pieklājīgas, katrā ziņā augstākas nekā LV.
Ne visiem suņiem ir jāvairojas un neredzot, kāds suns ir izaudzis, domāt par vaislas darbu, nav tas pareizākais tonis. Vēl jo vairāk šķirnē, kurā katrs metiens ir rūpīgi jāapdomā, lai no kucēniem pēc tam tiktu vaļā. Jā, šķirnē ir problēma atrast tiešām labu kobeli pārošanai, bet tā nav tikai šīs šķirnes problēma un tam nav nekāda sakara ar kopējo šīs šķirnes suņu skaitu valstī. Tādas pat problēmas ir visās šķirnēs, arī daudzskaitlīgākās un lielākā daļa audzētāju, kuriem tiešām interesē šķirnes nākotne, tomēr ir šā vai tā spiesti braukt pārot savas kuces aiz LV robežām. Tieši tas pats attiecas uz izstādēm. Ja gribās ringā redzēt vairāk par 50 suņiem, tad LV nav tā īstā valsts.
Es pajautāju par Jūsu izvēli tikai tāpēc, ka man, apskatoties suni, kurus Jūs nosaucāt par... emmmm... tīri smuku, vienkārši sāka mocīt ziņkāre, KO Jūs ar viņu darīsiet :velnins: Bet citādi - izvēle Jūsu. Kā jau teicāt - kāda starpība, no kurienes un par kādām naudām suns, ka tik pašam patīk.
Nē, Orlando, es ne tāpēc jautāju, ka velnam ir ragi, ar šķirni (suns - kompanjons) viss ir kārtībā.
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 29 Sep 2013, 22:21

donna-tonna wrote:Es pajautāju par Jūsu izvēli tikai tāpēc, ka man, apskatoties suni, kurus Jūs nosaucāt par... emmmm... tīri smuku, vienkārši sāka mocīt ziņkāre, KO Jūs ar viņu darīsiet :velnins: Bet citādi - izvēle Jūsu. Kā jau teicāt - kāda starpība, no kurienes un par kādām naudām suns, ka tik pašam patīk.


Jā es ar sameklēju tēva bildi pilnā augumā un aprāvos ... :) Mani vispār pārsteidz, ka melns vipets neizskatās labi, jeb tas ir tikai šis eksemplārs?
Tas uz ko šobrīd atgriezos, jo biju jau skatījusies, bet cena bija daudz par lielu, lai nopietni skatītos ir šī metiena meitene: http://thewhippetarchives.net/testmatin ... sire=18490
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 30 Sep 2013, 10:06

Konkrēti no šī metiena ir pieejama ši meitene. Ko sakāt?
Image
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27

Re: Vipeta kucēni

Postby freda » 30 Sep 2013, 16:21

Šis variants ir neizmērojami labāks par iepriekšējo. Tā, patlaban, ir viena no labākajām Polijas audzētavām, konkrēti par šo kombināciju audzētāja gari un plaši FB rakstija kālab tieši šo kobeli izvēlējusies... nu nez, es to domu ne visai labi uztvēru, bet viņa vismaz IR, ir doma iegūt noteiktu tipu un noteiktas īpašības kucēnos. Te, vismaz, ir izcili suņi ciltsrakstos, sevišķi no mātes puses un arī pats kucēns ir OK.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Vipeta kucēni

Postby ivele » 30 Sep 2013, 18:17

freda wrote:Šis variants ir neizmērojami labāks par iepriekšējo. Tā, patlaban, ir viena no labākajām Polijas audzētavām, konkrēti par šo kombināciju audzētāja gari un plaši FB rakstija kālab tieši šo kobeli izvēlējusies... nu nez, es to domu ne visai labi uztvēru, bet viņa vismaz IR, ir doma iegūt noteiktu tipu un noteiktas īpašības kucēnos. Te, vismaz, ir izcili suņi ciltsrakstos, sevišķi no mātes puses un arī pats kucēns ir OK.


Paldies par konsultācijām :)
ivele
Puppy
Puppy
 
Posts: 121
Joined: 11 Aug 2012, 21:27


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests