maziņš un mierīgs

Want to Buy a Dog

maziņš un mierīgs

Postby maija2225 » 26 Oct 2013, 19:59

Labvakar!
Esmu jauna mīluļa meklējumos, bet kādu šķirni izvēlēties netieku gudra. :neparliecinats:
Suns nebūs pirmais, bērnībā bijuši dažādi dvorterjeri un pusgadu atpakaļ uz labākiem medību laukiem aizgāja mūsu JRT jauktenītis.
Suni nevēlos lielu, katrā gadījumā zem celi, labāk maziņāku. Dzīvojam dzīvoklī, darba dienās suns pa dienu viens mājās būs no 9.00-15.30, brīvdienās parasti braucam kaut kur ārpus pilsētas. Bet iepriekšējais sunītis kā jau vectētiņš bija mierīgs un nosvērts. Arī jauno vēlos mierīgu, ne tādu, kurš līdz mūža beigām būs pārāk aktīvs. Noteikti īsspalvainu.
Esmu skatījusies dažādas šķirnes, ieinteresēja besendži, korgijs un čivauva. Sunīti vēlos melnbaltu, bet saprotu, ka ne jau ar krāsu jādzīvo, bet ar raksturu, taču tas būtu vēlams.

Tad kurš suns būtu maziņš un mierīgs?

P.S.
Pagaidām bērnu nav, bet tuvāko 5 gadu laikā domājams, ka būs ģimenes pieaugums :starkisp:
maija2225
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 19:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 26 Oct 2013, 21:15

maija2225 wrote:Labvakar!
Esmu jauna mīluļa meklējumos, bet kādu šķirni izvēlēties netieku gudra. :neparliecinats:
Suns nebūs pirmais, bērnībā bijuši dažādi dvorterjeri un pusgadu atpakaļ uz labākiem medību laukiem aizgāja mūsu JRT jauktenītis.
Suni nevēlos lielu, katrā gadījumā zem celi, labāk maziņāku. Dzīvojam dzīvoklī, darba dienās suns pa dienu viens mājās būs no 9.00-15.30, brīvdienās parasti braucam kaut kur ārpus pilsētas. Bet iepriekšējais sunītis kā jau vectētiņš bija mierīgs un nosvērts. Arī jauno vēlos mierīgu, ne tādu, kurš līdz mūža beigām būs pārāk aktīvs. Noteikti īsspalvainu.
Esmu skatījusies dažādas šķirnes, ieinteresēja besendži, korgijs un čivauva. Sunīti vēlos melnbaltu, bet saprotu, ka ne jau ar krāsu jādzīvo, bet ar raksturu, taču tas būtu vēlams.

Tad kurš suns būtu maziņš un mierīgs?

P.S.
Pagaidām bērnu nav, bet tuvāko 5 gadu laikā domājams, ka būs ģimenes pieaugums :starkisp:


Basendži un čivava, manuprāt, ir ļoti aktīvi suņi jebkurā vecumā, par korgijiem nezinu, jājautā julikai, viņa labāk pratīs par korgiju (kargiganu) aktivitāti pastāstīt.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 26 Oct 2013, 22:48

Kas ir domāts ar vārdu "mierīgs"? Divānsuns, kurš mierīgi var paciest, ja viņu pa dienu izved ārā tikai uz 30 min? Tāds, kurš pēc pastaigās guļ, nevis nesās pa visu māju? Vai tāds, kurš nerej uz visādiem trokšniem utt.?

Par korgijiem es varu pateikt tikai vadoties no sava suņa, bet kā uzvedas citi korgiji - nezinu, jo viņi visi atšķīras. Bet jebkurā gadījumā korgijs nebūs tas suns, kuram būs vienalga, kas tur ārā čīkst, pīkst, grab, skan, dzied, auro, gaudo... Protams, ka šo ar apmācību ir jāsaved kārtībā :kanepe: Nu ok, varbūt esmu pārspīlējusi un ir skaņas, kas viņu vispār neinteresē (visādas stroikas, piemēram). Bet visi, kas pa kāpņu telpu šivērējas - visiem ir biļete uz Kiras koncertu. Kā arī paskriet patīk, oi kā patīk. Ja labi izskrejas, tad mājās guļ. Ja ārā bijis pa maz aktivitāšu, tad sak mājās drasēt. Pie citiem suņiem pati pirma neskrien.
Jāņem vērā arī tas, ka kardigani parasti tiek raksturoti kā mierīgāki un nosvērtaki par pembrokiem. Ir tāds teiciens - pembroki mīl visus, kardigans mīl savu ģimeni. Mūsu Kira arī pagaidām mīl visus :kanepe:
Ar bērniem, es domāju, problēmu nevajadzētu būt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby maija2225 » 27 Oct 2013, 16:39

fedelta wrote:Basendži un čivava, manuprāt, ir ļoti aktīvi suņi jebkurā vecumā


Vienai pazīstamajai ir čivava un sunītis ir miermīlīgs, līdzsvarots. Tāpēc arī šī šķirne tika manā favorīu sarakstā.

Zinu, ka pārsvarā visi mazie ir diezgan aktīvi, bet pati nevēlos sunīti, no kura enerģija laužās laukā visu laiku.

julika wrote:Tāds, kurš pēc pastaigās guļ, nevis nesās pa visu māju? Vai tāds, kurš nerej uz visādiem trokšniem utt.?


Pirmais variants pilnībā atbilst manām vēlmēm - suns, kurš pēc pastaigas iztērējis enerģiju nenesās pa māju, bet mierīgi paguļ blakus. It kā piedalās visos darbiņos, bet nav uzbāzīgs, nealkst visu laiku uzmanību kā kucēns.
Saprotams, ka mazi kucēni visi prasa uzmanību, tas saprotams, bet lai pieaudzis nav pārāk šiverīgs.

julika wrote:Divānsuns, kurš mierīgi var paciest, ja viņu pa dienu izved ārā tikai uz 30 min?

Pati esmu vakara pastaigu cienītāja, ar dzīvesbiedru gandrīz katru vakaru ejam pastaigā, ja mājās nav nekas svarīgs darāms. Ar iepriekšējo sunīti nostaigājām katru vakaru pa 1,5 stundu, brīvdienās velobraucienos suns vienmēr bija līdzi - vai nu mugursomā vai blakus gāja.
maija2225
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 19:37

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 27 Oct 2013, 17:51

Kā ar angļu kokerspanielu? Samērā maza auguma un man zināmie kokerīši, ja ir bijusi aktīva pastaiga, ir samērā mierīgi, klausa saimnieku, vēlas būt kopā ar viņu un nerej pie katras mazākās iespējas. Arī šeltijs, manuprāt, atbilst Jūsu prasībām, bet nav bijusi pieredze ar šīs šķirnes suņiem, tāpēc par viņu aktivitātes uzplūdumiem nemācēšu teikt.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 27 Oct 2013, 17:55

Par čivavām runājot, manuprāt, viņi ir ļoti tempermentīgi un pārgalvīgi suņuki, vēlas visu un vienmer izpētīt un uzzināt, bet tas ir mans personīgais viedoklis. Atzīšos, ka nēsu mini suņu fane, bet man tik un tā liekas, ka čivavas ir vieni no atraktīvākajiem un uzbāzīgākajiem suņukiem ( vienmēr grib nobučot, ierāpties klēpī utt.) tas pēc manas personīgās pieredzes. Bet es domāju, ka jebkuru suni var apmācīt tā, lai gan sunim gan saimniekam prieks, ja vien ir laiks un gribēšana.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby Linda B. » 27 Oct 2013, 17:58

Ziniet,man gandrīz vai sazīmējas taksis,taču ar vienu niansi-grūti taksi saradināt ar bērnu.Ir iespējams,bet tad jau no agra kucēna vecuma sunim ir jābūt tikai labai pieredzei ar bērniem.Visādi citādi labs dzīvokļa suns,īsspalvains,spalvu nemet,nesmird,salīdzinoši viegli var iemācīt istabā neriet,ārā aktīvs,labprāt dodas garās pastaigās,skrien blakus ritenim,bet mājās es savus takšus praktiski nemanu,guļ palīduši zem segas.Parasti nav alerģiski,izturīgi,dzīvo garu mūžu.Taču ja apspiredīsiet variantu par taksi,ņemiet vērā,ka tiem ar tiem bērniem ir kā ir,baigā sajūsmā par viņiem nav,bet ja bērnam neļauj suni plēst,sist un staipīt neesmu novērojusi,ka manējiem būtu kādas baigās pretenzijas,nepatīk tikai,ja sāk par daudz uzbāzties,tad paburkšķ,bet koduši gan nekad nav.Toties ir rotaļīgi,labprāt nes atpakaļ bumbu un tamlīdzīgi.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: maziņš un mierīgs

Postby Creme de la Creme » 27 Oct 2013, 18:23

Linda B. wrote:Ziniet,man gandrīz vai sazīmējas taksis,taču ar vienu niansi-grūti taksi saradināt ar bērnu.Ir iespējams,bet tad jau no agra kucēna vecuma sunim ir jābūt tikai labai pieredzei ar bērniem.Visādi citādi labs dzīvokļa suns,īsspalvains,spalvu nemet,nesmird,salīdzinoši viegli var iemācīt istabā neriet,ārā aktīvs,labprāt dodas garās pastaigās,skrien blakus ritenim,bet mājās es savus takšus praktiski nemanu,guļ palīduši zem segas.Parasti nav alerģiski,izturīgi,dzīvo garu mūžu.Taču ja apspiredīsiet variantu par taksi,ņemiet vērā,ka tiem ar tiem bērniem ir kā ir,baigā sajūsmā par viņiem nav,bet ja bērnam neļauj suni plēst,sist un staipīt neesmu novērojusi,ka manējiem būtu kādas baigās pretenzijas,nepatīk tikai,ja sāk par daudz uzbāzties,tad paburkšķ,bet koduši gan nekad nav.Toties ir rotaļīgi,labprāt nes atpakaļ bumbu un tamlīdzīgi.

Piedod, bet cik Tev ir liela pieredze un zināšanas par šo šķirni? Spriežot pēc rakstītā - niecīgas! Nevar spriest tikai pēc saviem suņiem!
1.Takši ir ļoti aktīvi. Tas tomēr ir medību suns, kaut arī pēdējā laikā sāk pārtapt par kompanjonu. Protams -ir izņēmumi (man pašai mājās ir viena ''guļava''), bet tas ir retums.
2. Takši ļoti labi piemēroti ģimenēm ar bērniem. Protams - ir jāņem kucēns no adekvātiem vecākiem. Bet tas ir attiecimāms uz jebkuru šķirni.
3. Īsspalvainais taksis met spalvu kā jebkurš cits īsspalvains suns (gribētos redzēt to īspalvaino taksi, kas nemet spalvu). Un tas nozīmē - pilna māja ar mazu, īsu spalvu. Pat asspalvainie takši met spalvu, ja tos regulāri netrimmē.
4. Smird gan! Kā jebkurš suns, ja to nekopj! Seviški - puikas. Un kuces meklēšanās laikā...
5. Taksis nav piemērots tādai nodarbei kā skriešana blakus ritenim (ja nu vienīgi maza bērna ritenim).
6. Takši mēdz būt alerģiski. Bet lielākā problēma - mugura un dažādas sirds kaites.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 27 Oct 2013, 18:42

It kā piedalās visos darbiņos, bet nav uzbāzīgs, nealkst visu laiku uzmanību kā kucēns.

Tas par mani suni - 100%.

Tad korgijs varētu derēt, tik vien nezinu, kā ar riteņbraukšanu - zinu, ka krievu forumā ir viena meitene, kurai korgiji skrien blakus ritenim. Bet pati šo jautājumu vēl neesmu dziļāk pētījusi, grasos to izdarīt nākotnē.
Smirdēt baigi nesmird - jā, suņa smaka ir, taču nav pretīga.

Taču jebkurā gadījumā iesaku aiziet uz izstādi, palasit dažādus forumus (angliski, krieviski), lai pēc iespējas vairāk informācijas būtu. Ja varat satikties ar īpašniekiem, kuriem ir gan kucēni, gan pieaugušie suņi - tad vispār ideāli.

Es par savu šķirni informāciju iegūvu pārsvarā no info internetā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby Sisija » 27 Oct 2013, 19:55

fedelta wrote:Arī šeltijs, manuprāt, atbilst Jūsu prasībām, bet nav bijusi pieredze ar šīs šķirnes suņiem, tāpēc par viņu aktivitātes uzplūdumiem nemācēšu teikt.

Šis nu ir galīgi garām, tik nenogurdināmu un aktīvu šķirni nelielo suņu grupā grūti sameklēt :jaa:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: maziņš un mierīgs

Postby Creme de la Creme » 27 Oct 2013, 20:31

Sisija wrote:
fedelta wrote:Arī šeltijs, manuprāt, atbilst Jūsu prasībām, bet nav bijusi pieredze ar šīs šķirnes suņiem, tāpēc par viņu aktivitātes uzplūdumiem nemācēšu teikt.

Šis nu ir galīgi garām, tik nenogurdināmu un aktīvu šķirni nelielo suņu grupā grūti sameklēt :jaa:

:par:

Es arī ieteiktu aiziet uz izstādi, aprunāties ar audzētājiem, suņu saimniekiem.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 27 Oct 2013, 21:19

Tagad novembrī būs Ķīpsalā liela izstāde, domāju, laba iespēja dzīvē ieraudzīt un visu uzzināt! Arī es tur būšu ar savu Kiru un ceru, ka arī citi korgiji būs.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby Linda B. » 27 Oct 2013, 21:41

Es vados ne tikai pēc saviem uzskatiem,bet man ir visai cieš kontakts ar manu suņu audzētāju,kurai pieredze ar īsspalvainajiem un garspalvainajiem takšiem ir jau 30 gadu.Ja šis cilvēks man saka,ka takši nav nekādi izteiktie bērnu mīļi es tam ticēšu un tas pierādās arī dabā,ir daudz citas šķirnes,kas labprāt iziet uz kontaktu ar bērniem,bet es vēl neesmu satikusi envienu taksi,kas tiektos pēc bērniem,gluži pretēji-jo tālāk,jo labāk.Taksis ir aktīvs,nenoliedzami,taču ja cilvēks raksta,ka staigās 1,5h dienā tas,manuprāt,ir pilnīgi pietiekami,lai pēc šādas pastaigas tas labprāt ieiritinātos saimniekam blakus pie TV.
Un spalvu met-2x gadā uz kādām divām nedēļām pavasarī un divām rudenī māja ir pilna sīku spalviņu,bet atlikušajā gadā-pat paplēšot to spalvu labākajā gadījumā viena tādā veidā iznāks un,ja takša smaku nejūt pat mana pedantiskā māte,kurai viss un vienmēr smird,tad es pieņemu,ka viņš nesmird,tur nav kam smirdēt un nevajag kā attaisnojumu smirdēšanai minēt suņa nekopšanu-suni vajag kopt,tad tāda problēma kā smirdoš īsspalvainais taksis neeksistē.Un ar smirdēšanu es domāju specifisko suņa smaku,kāda nav nevienam no maniem suņiem,meklēšanās laikā viegli ož pēc zivs vai kā tamlīdzīga,ja izvārtās maitā loģiski,ka smird,bet tā nav suņa smaka.
Un manējie skrien blakus ritenim un vēl ar kādu kaifu to dara.Nejau aulēkšiem protams,bet tādā tempā kā izstāžu riksis.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: maziņš un mierīgs

Postby maija2225 » 27 Oct 2013, 23:20

fedelta wrote:Kā ar angļu kokerspanielu?

Es tomēr vairāk sliecos uz īsspalvainajiem. Labāk paciešu īsās, asās spalviņas un izsūcu biežāk grīdu nekā ķemmēt un ar pirkstiem glaudot pīties spalvās. Tas pats attiecās uz šeltiju. :velnins: lūdzu piedodiet, bet esmu ļoti prasīga!
Tas tomēr ir ļoti nopietns solis, man ar to suni būs jādzīvo ne vienu vien gadu un tāpēc ļoti nopietni visu apsveru, izdomāju.
Linda B. wrote:Ziniet,man gandrīz vai sazīmējas taksis

:soks: Takši taču ir mednieki... vai tad ir mierīgi? Nav saskarsme ar šķirni, bet tie, kurus kaut cik pazīstu vienmēr ir enerģijas pārpilni - rok, skrien, rej. Grūti tādu sev iedomāties blakus.
Creme de la Creme wrote:Takši ir ļoti aktīvi. Tas tomēr ir medību suns

Precīzi mans iespaids par šo šķirni.
julika wrote:It kā piedalās visos darbiņos, bet nav uzbāzīgs, nealkst visu laiku uzmanību kā kucēns. Tas par mani suni - 100%. Tad korgijs varētu derēt, tik vien nezinu, kā ar riteņbraukšanu - zinu, ka krievu forumā ir viena meitene, kurai korgiji skrien blakus ritenim. Bet pati šo jautājumu vēl neesmu dziļāk pētījusi, grasos to izdarīt nākotnē. Smirdēt baigi nesmird - jā, suņa smaka ir, taču nav pretīga.

Šis mani ļoti ieinteresēja!
Drīkst palūgt kādu forumu, kur būtu kaut nedaudz vairāk informācijas? Pašlaik lasu par visām šķirnēm kas interesē - visu pēc kārtas kur vien var!
Jā, uz izstādi vēlētos aiziet tīri apskatīties dzīvē, izjautāt saimniekus utt.

Paldies par palīdzību, dalīšanos pieredzē! :roze:
maija2225
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 19:37

Re: maziņš un mierīgs

Postby Linda B. » 27 Oct 2013, 23:45

Taksis ir aktīvs,bet jūs rakstat,ka ir iespēja staigāt pusotru stundu dienā,kas,manuprāt,ir pilnīgi ok,protams dzīvoklī dzīvojot jābūt vairāk par to vienu garo pastaigu. Nemanu,ka manējie nestos pa māju,pa laikam uznāk vēlme paspēlēties,bet jau pēc pusstundas apnīk,protams,iesaistās visā,kas notiek,nav tādu gadījumu,ka es aizeju,bet suņi neseko. Nu nevaru es teikt,ka taksis būtu hiperaktīvs,ārā jā,bet telpās,ja vajag var arī nogulēt visu dienu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 28 Oct 2013, 03:12

Nu kad es skatījos šķirni, es personīgi tieši otrādi, sliecos uz garspalvaino. Jo man leikas vieglāk izķemmēt vienu reizi un arī no paklājiem vieglāk noņemt to spalvu (vados tīri no pieredzes ar kaķi :kanepe: ).
No Kiras man spalvas ir mašīnā, uz paklāja (viņa mašīnā brauc bez būra) - šodien mēģināju ar pūtekļusūcēju dabūt nost - figuški! Ieķeras tā spalva paklājā un viss.

Par forumu uzrakstīšu PM.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby Creme de la Creme » 28 Oct 2013, 08:41

Linda B. wrote:Es vados ne tikai pēc saviem uzskatiem,bet man ir visai cieš kontakts ar manu suņu audzētāju,kurai pieredze ar īsspalvainajiem un garspalvainajiem takšiem ir jau 30 gadu.Ja šis cilvēks man saka,ka takši nav nekādi izteiktie bērnu mīļi es tam ticēšu un tas pierādās arī dabā,ir daudz citas šķirnes,kas labprāt iziet uz kontaktu ar bērniem,bet es vēl neesmu satikusi envienu taksi,kas tiektos pēc bērniem,gluži pretēji-jo tālāk,jo labāk.Taksis ir aktīvs,nenoliedzami,taču ja cilvēks raksta,ka staigās 1,5h dienā tas,manuprāt,ir pilnīgi pietiekami,lai pēc šādas pastaigas tas labprāt ieiritinātos saimniekam blakus pie TV.
Un spalvu met-2x gadā uz kādām divām nedēļām pavasarī un divām rudenī māja ir pilna sīku spalviņu,bet atlikušajā gadā-pat paplēšot to spalvu labākajā gadījumā viena tādā veidā iznāks un,ja takša smaku nejūt pat mana pedantiskā māte,kurai viss un vienmēr smird,tad es pieņemu,ka viņš nesmird,tur nav kam smirdēt un nevajag kā attaisnojumu smirdēšanai minēt suņa nekopšanu-suni vajag kopt,tad tāda problēma kā smirdoš īsspalvainais taksis neeksistē.Un ar smirdēšanu es domāju specifisko suņa smaku,kāda nav nevienam no maniem suņiem,meklēšanās laikā viegli ož pēc zivs vai kā tamlīdzīga,ja izvārtās maitā loģiski,ka smird,bet tā nav suņa smaka.
Un manējie skrien blakus ritenim un vēl ar kādu kaifu to dara.Nejau aulēkšiem protams,bet tādā tempā kā izstāžu riksis.

Un tas kārtējo reizi pierāda - ļoti vājas zināšanas par šķirni...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: maziņš un mierīgs

Postby Creme de la Creme » 28 Oct 2013, 08:44

julika wrote:Nu kad es skatījos šķirni, es personīgi tieši otrādi, sliecos uz garspalvaino. Jo man leikas vieglāk izķemmēt vienu reizi un arī no paklājiem vieglāk noņemt to spalvu (vados tīri no pieredzes ar kaķi :kanepe: ).
No Kiras man spalvas ir mašīnā, uz paklāja (viņa mašīnā brauc bez būra) - šodien mēģināju ar pūtekļusūcēju dabūt nost - figuški! Ieķeras tā spalva paklājā un viss.

Par forumu uzrakstīšu PM.

Jā, no gludspalvaino suņu spalvas atbrīvoties ir visai pagrūti (to nācās saprast pēc tam, kad mašīnā bija braucis labradors :kanepe: ). Šajā ziņā ar asspalvainu vai garspalvainu suni ir vieglāk. Bet atkal - regulāra ķemmēšana, mazgāšana (sevišķi garspalvainam).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: maziņš un mierīgs

Postby maija2225 » 28 Oct 2013, 09:10

julika paldies, tagad būs kur smelties informāciju! :labipadarits:
Mašīnā mums iekārtots metāla būris ar sedziņu iekšā, kurā arī suns brauks. Tāpēc spalvas pa visurieni nav, taču mājās gan ir - bet kā jau rakstīju - es labāk izsūcu biežāk grīdu. Ir jau pieredze ar īsspalvaino un ''spalvu lapkriti'' :jaa:
maija2225
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 19:37

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 28 Oct 2013, 10:33

Sisija wrote:
fedelta wrote:Arī šeltijs, manuprāt, atbilst Jūsu prasībām, bet nav bijusi pieredze ar šīs šķirnes suņiem, tāpēc par viņu aktivitātes uzplūdumiem nemācēšu teikt.

Šis nu ir galīgi garām, tik nenogurdināmu un aktīvu šķirni nelielo suņu grupā grūti sameklēt :jaa:




Nu tad manas krustmātes šeltiji laikam ir kaut kādi lēnīgie (esmu satikusi viņus tikai 2 reizes, un pēc šīs mazās pieredzes domāju, ka ja ir pietiekami aktīvas pastaigas, tad suņuks ir samērā mierīgs), tagad saprotu, ka kļūdījos, tagad būšu gudrāka. Vajadzēja ātrāk iedomāties par to ka viņi ir aktīvi, jo viņi taču ir vieni no piemērotākajiem suņiem agility sacensībām, ak es muļķe. :akes:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron