maziņš un mierīgs

Want to Buy a Dog

Re: maziņš un mierīgs

Postby emy » 28 Oct 2013, 16:37

:) katrs jau par savu šķirni. Man ir divi skotu terjeri. Manam raksturam loti atbilstoši. Nosvērti, nezibina nepārtraukti gar acīm. Spalva - es vedu pie friziera ik pa laikam. Spalvas pa māju nav nemaz. Godīgi. Pirms tam man bija balta bolonka- zinu, ko nozīmē spalvas. ARī draudzenes JRT spalvas pazīstu. Manējiem šī problēma nepastāv. Smiltis un dubļi gan - slapjajā laikā gandrīz pēc katras pastaigas duša, jo tie brunči paliek ar dubļiem. Droši vien īsspalvainajiem vieglāk - noslauka un miers. Bet man ļoti patīk skoču temperaments. Ar vienu izņēmumu - ir tādi mazie lauvas un kašķi pret saviem cilts brāļiem. Ne velti skočistiem ir "koferu klope". Ar bērniem labi sadzīvo. Mans kviešu krāsas pat ļoti mīl bērnus. Vispār cilvēki viņiem draugi. Ar suņiem nu tā... Kaķi - ienaidnieks Nr.1 Nr.2 ir vārnas
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 28 Oct 2013, 16:48

emy wrote::) katrs jau par savu šķirni. Man ir divi skotu terjeri. Manam raksturam loti atbilstoši. Nosvērti, nezibina nepārtraukti gar acīm. Spalva - es vedu pie friziera ik pa laikam. Spalvas pa māju nav nemaz. Godīgi. Pirms tam man bija balta bolonka- zinu, ko nozīmē spalvas. ARī draudzenes JRT spalvas pazīstu. Manējiem šī problēma nepastāv. Smiltis un dubļi gan - slapjajā laikā gandrīz pēc katras pastaigas duša, jo tie brunči paliek ar dubļiem. Droši vien īsspalvainajiem vieglāk - noslauka un miers. Bet man ļoti patīk skoču temperaments. Ar vienu izņēmumu - ir tādi mazie lauvas un kašķi pret saviem cilts brāļiem. Ne velti skočistiem ir "koferu klope". Ar bērniem labi sadzīvo. Mans kviešu krāsas pat ļoti mīl bērnus. Vispār cilvēki viņiem draugi. Ar suņiem nu tā... Kaķi - ienaidnieks Nr.1 Nr.2 ir vārnas



Viņiem tas spalvas garums līdzīgs angļu kokeriem, un, kad piedāvāju, teica ka spalva pa garu.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 28 Oct 2013, 16:49

inekal wrote:Paliek arī viena , bet vispār kompānijas suns, ja kāds ir mājā, gulēs tur, kur kāds ir.


mana arī tapat! :par:


starp citu, mums mājas ir kaķis, kuram jau 5 vai 6 gadi. Kira viņu ļoti mīl, tikko mēs bijam atbraukuši no Polijas, viņa uzreiz metas spēlēties ar viņu (5 no rītā :sajucis: )
uz ielas kaķi interesē arī tikai lai paspēlētos, apbižot tos pat nedomā. viņa vispār nezin, kas tas ir - apbižot kādu, ļoti draudzīga un miermīlīga meitene.
un ja, kardigani medz būt ar ne tik labu apetīti, ka pembroki!

es autorei ieteiktu izdarīt tā, ka man ieteica - paņem visas šķirnes no A līdz Z, izvēlies kuras patīk pēc izskata un tad sac lasīt.
un arī ļoti noder sakārtot prioritātes, kas tomēr ir svarigāks - skriešana līdzi, īsa spalva, temperaments, utt.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby vetiņa » 28 Oct 2013, 21:33

Man mājās ir gan čivauva( garspalvaina) gan korgiji (pembroki). Čivauviņa ir vienkārši debešķīga :medas: jauka, rotaļīga meitene, bet ņemot vērā, ka sīce sver zem 3 kg, tad viņas aktivitātes noteikti negāž māju riņķī. Pārējā laikā snauž kādam klēpī (man patīk) vai savā midziņā vai manā gultā( man patīk) bezgala mīļa un maiga. Pastaigas doties patīk, nekādu čurājamo paladziņu mūsmājās nav, kārtīgs sunītis, tikai maziņš.
Pembroki ir savādāki, ne tik rotaļīgi, bet, ja tu tusēsi ārā, viņi bez noguruma tusēs ar tevi, ja gulēsi līdz pusdienlaikam, tad gulēs ar tevi :) Pastaigās dosies ar lielu prieku, lai neliela, bet tomēr ganu šķirne. Ar riteni dzenājusi viņus neesmu,tam man ir vācieši, bet veselības ziņā ļoti veselīga šķirne- vecākajai drīz astoņi gadi, varbūt pāris reizes dzīvē caureja bijusi.
Jaunākā gan ir stipri aktīvāka, kā es smejos- korgijs priekš adžīlitī, bet tajā pat laikā ļoti saprātīga un klausīga.
Ar bērnu labi sadzīvo gan čivauva gan korgiji. Korgiji labi biedri bizošanai pa āru, bet čivauviņa murcīšanai, mīļošanai un ņemšanai līdz gultā. Spēlēšanās ar bumbiņu patīk gan čivauvai gan korgijiem.
Ā, spalvas mešana visām viereiz gadā izteikti, pārējā laikā praktiski nemana. Čivauvu mazgāju, jo balta un guļ gultā, korgijus tikai uz izstādēm, tātad tagad gaužām reti.
User avatar
vetiņa
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 22 Feb 2010, 20:01

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 28 Oct 2013, 21:44

vetiņa wrote:ja tu tusēsi ārā, viņi bez noguruma tusēs ar tevi, ja gulēsi līdz pusdienlaikam, tad gulēs ar tevi :) Pastaigās dosies ar lielu prieku, lai neliela, bet tomēr ganu šķirne.


:par: mūsu rekords - gulējam līdz 10.30 šo svētdien :kanepe:
pastaiga vispār svēta lieta (ja nu nelīst, manai ne visai patīk).

zinu vienu audzetāju, viņai 3 pembroki. no time tikai vienai patīk spēlēties ar bumbiņu :jautri:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 28 Oct 2013, 21:50

vetiņa wrote:Man mājās ir gan čivauva( garspalvaina) gan korgiji (pembroki). Čivauviņa ir vienkārši debešķīga :medas: jauka, rotaļīga meitene, bet ņemot vērā, ka sīce sver zem 3 kg, tad viņas aktivitātes noteikti negāž māju riņķī. Pārējā laikā snauž kādam klēpī (man patīk) vai savā midziņā vai manā gultā( man patīk) bezgala mīļa un maiga. Pastaigas doties patīk, nekādu čurājamo paladziņu mūsmājās nav, kārtīgs sunītis, tikai maziņš.
Pembroki ir savādāki, ne tik rotaļīgi, bet, ja tu tusēsi ārā, viņi bez noguruma tusēs ar tevi, ja gulēsi līdz pusdienlaikam, tad gulēs ar tevi :) Pastaigās dosies ar lielu prieku, lai neliela, bet tomēr ganu šķirne. Ar riteni dzenājusi viņus neesmu,tam man ir vācieši, bet veselības ziņā ļoti veselīga šķirne- vecākajai drīz astoņi gadi, varbūt pāris reizes dzīvē caureja bijusi.
Jaunākā gan ir stipri aktīvāka, kā es smejos- korgijs priekš adžīlitī, bet tajā pat laikā ļoti saprātīga un klausīga.
Ar bērnu labi sadzīvo gan čivauva gan korgiji. Korgiji labi biedri bizošanai pa āru, bet čivauviņa murcīšanai, mīļošanai un ņemšanai līdz gultā. Spēlēšanās ar bumbiņu patīk gan čivauvai gan korgijiem.
Ā, spalvas mešana visām viereiz gadā izteikti, pārējā laikā praktiski nemana. Čivauvu mazgāju, jo balta un guļ gultā, korgijus tikai uz izstādēm, tātad tagad gaužām reti.




Nu tad jums ar čivavu laikam ir paveicies, vai arī man nācies sastapt "neīstos" čivavas, jo cik es esmu satapusies (gadās diezgan bieži) nu hiperaktīvi suņuki, lēkā riņķī, prasa pēc uzmanības pat tad, kad ir izskrējušies ar citiem suņiem. Bet tas, ka nekādus sevišķus postījumus dauzoties viņa nevar nodarīt, tas gan :kanepe: . Cik zinu čivavas ir samērā greizsirdīgi uz maziem bērniem.
Bet es palieku pie sava uzskata, ka jebkuru suni var izaudzināt pēc savām nepieciešamībām. Ja negrib, lai suns uzbāžas kādā konkrētā brīdī, komanda vietā un no suņa ne ziņas ne miņas. Suņi ļoti labi jūt, kad ar viņiem grib kontaktēties un, kad nee.

Veiksmi sava mīluļa atrašanā. ^^
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 28 Oct 2013, 21:52

julika wrote:
vetiņa wrote:ja tu tusēsi ārā, viņi bez noguruma tusēs ar tevi, ja gulēsi līdz pusdienlaikam, tad gulēs ar tevi :) Pastaigās dosies ar lielu prieku, lai neliela, bet tomēr ganu šķirne.


:par: mūsu rekords - gulējam līdz 10.30 šo svētdien :kanepe:
pastaiga vispār svēta lieta (ja nu nelīst, manai ne visai patīk).

zinu vienu audzetāju, viņai 3 pembroki. no time tikai vienai patīk spēlēties ar bumbiņu :jautri:


Ne pa tēmu, bet Jūsu suns ir debešķīgs, tās austiņas un mīmika. :sirsninas2:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 28 Oct 2013, 23:36

fedelta wrote:
Ne pa tēmu, bet Jūsu suns ir debešķīgs, tās austiņas un mīmika. :sirsninas2:



Paldies! :samilejies:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 29 Oct 2013, 10:53

maija2225 wrote:Labvakar!
Esmu jauna mīluļa meklējumos, bet kādu šķirni izvēlēties netieku gudra. :neparliecinats:
Suns nebūs pirmais, bērnībā bijuši dažādi dvorterjeri un pusgadu atpakaļ uz labākiem medību laukiem aizgāja mūsu JRT jauktenītis.
Suni nevēlos lielu, katrā gadījumā zem celi, labāk maziņāku. Dzīvojam dzīvoklī, darba dienās suns pa dienu viens mājās būs no 9.00-15.30, brīvdienās parasti braucam kaut kur ārpus pilsētas. Bet iepriekšējais sunītis kā jau vectētiņš bija mierīgs un nosvērts. Arī jauno vēlos mierīgu, ne tādu, kurš līdz mūža beigām būs pārāk aktīvs. Noteikti īsspalvainu.
Esmu skatījusies dažādas šķirnes, ieinteresēja besendži, korgijs un čivauva. Sunīti vēlos melnbaltu, bet saprotu, ka ne jau ar krāsu jādzīvo, bet ar raksturu, taču tas būtu vēlams.

Tad kurš suns būtu maziņš un mierīgs?

P.S.
Pagaidām bērnu nav, bet tuvāko 5 gadu laikā domājams, ka būs ģimenes pieaugums :starkisp:



Kā ar papilonu? it kā spalva nav gara un, manuprāt, ir mazāk aktīvs nekā civava un skriet arī ,es domāju, ka ar viņu kopā var (protams, saprāta robežās)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby ego » 29 Oct 2013, 15:30

Man gan liekas, ka papiloni ir ļoti aktīvi suņi. Man zināmie ir tendēti nevis uz vienkāršām pastaigām, bet gan uz " saimnieku nodarbinošām pastaigām".
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 29 Oct 2013, 15:56

ego wrote:Man gan liekas, ka papiloni ir ļoti aktīvi suņi. Man zināmie ir tendēti nevis uz vienkāršām pastaigām, bet gan uz " saimnieku nodarbinošām pastaigām".



Nu principā visi suņi ar aktīvi, un nav tāda suņa, kas ikdienā ir mierīgs, bet tai pašā laikā mīl skriet, dauzīties un būs aktīvs, tad, kad saimnieks to gribēs. Suns paliek mierīgs pēc aktīvas un garas pastaigas. Tad ir jāņem vai nu samērā aktīvs suns, kurš var skriet gan tāpat ikdienā, gan ar saimnieku pastaigas laikā, vai arī jāņem, tā teikt, sliņķītis un jāatsakās no skriešanas, aktīvām pastaigām. Manuprāt, mazo šķirņu suņi ir daudz vairāk uzmanību prasoši nekā lielie, jo lielākā daļa mazo šķirņu suņi jau ir radīti tam, lai visur viņus varētu paņemt līdz, lai visur viņi varētu būt kopā ar saimnieku. Vēl varētu ņemt Japāņu hinu - nav uzmācīgs, bet ir gara spalva, saplacinātais purns - līdz ar to aktīvas pastaigas atkrīt.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 29 Oct 2013, 16:53

Nu nezinu, man liekas, ka korgiji labi derētu temas autorei, jo kā jau šeit rakstīja, viņi dara to, ko dari tu. Turklāt viņa jau raksta, ka garas pastaigas nav problēma. I skriet viņi arī var (jau noskaidroju), tikai jāpieradina pamazām.
Nav man vēl bijis tā, ka man ir jānomierina suns, kurš grib spēlēties. Drīzāk jānomierina suns, kurš tumsā kaut ko saredz pa logu un par to paziņo visai ģimenei.
Tieši šodien man bija jāpabeidz viens liels tulkojums un es ar suni, diemžēl, no rīta biju ārā tikai uz pusstundu. Suns pēc tam visu laiku mierīgi gulēja man blakus gultā.
Parasti viņa pati atrod sev nodarbi - vai nu guļ, vai grauž kociņu (tos speciāli stiepu uz mājam no pastaigas), vai skatās pa logu, vai dauzās ar kaķi.
Protams, ka tas ir tikai mans suns, līdz ar to nepretendēju uz vienīgo un absolūto patiesību.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 29 Oct 2013, 17:25

julika wrote:Nu nezinu, man liekas, ka korgiji labi derētu temas autorei, jo kā jau šeit rakstīja, viņi dara to, ko dari tu. Turklāt viņa jau raksta, ka garas pastaigas nav problēma. I skriet viņi arī var (jau noskaidroju), tikai jāpieradina pamazām.
Nav man vēl bijis tā, ka man ir jānomierina suns, kurš grib spēlēties. Drīzāk jānomierina suns, kurš tumsā kaut ko saredz pa logu un par to paziņo visai ģimenei.
Tieši šodien man bija jāpabeidz viens liels tulkojums un es ar suni, diemžēl, no rīta biju ārā tikai uz pusstundu. Suns pēc tam visu laiku mierīgi gulēja man blakus gultā.
Parasti viņa pati atrod sev nodarbi - vai nu guļ, vai grauž kociņu (tos speciāli stiepu uz mājam no pastaigas), vai skatās pa logu, vai dauzās ar kaķi.
Protams, ka tas ir tikai mans suns, līdz ar to nepretendēju uz vienīgo un absolūto patiesību.



Es arī kaut kad pieminēju, ka, ja raksta autore izlems ņemt šķirnes suni, tad laikam korgijs būs vispiemērotākais.
Viņiem tiešām nav pa grūtu skriet? Man likās, ka īso kājiņu dēļ, viņiem tā ir liela slodze.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 29 Oct 2013, 17:54

Man teica, ka kardigani pat labāk skrien, nekā pembroki. Korgiji ir ganu suņi, pēc idejas, viņiem visu dienu jāskrien un jāgana, tātad, var arī ar cilvēku skriet.
Ja neskriet 10 km un baigā tempā, bet kādus 2-3 - tad ir ok. Pastaigas laikā skrien taču visu laiku :jautri: Un adžiliti ar viņiem arī skrien.
Protams, kājas īsas un tāpēc jādod sunītim arī iespēju atpūsties. Es personīgi skrienu lēni, man ir kādas 7.5 min uz 1 km. Tas ir lēns temps, kuru, man domāt var arī korgijs izturēt.
Jāsāk pamazām, ar pauzītēm lai padzertos un jāskatās, ka suns jūtas. Tā vismaz korgiju īpašnieki raksta ārzemju forumos.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 29 Oct 2013, 18:01

Vienīga problēma, kas var būt - korgiji kož aiz kājām, kad skrien, līdz ar to jāuzmanās!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 29 Oct 2013, 20:06

http://randomleaves.blogspot.com/2009/10/about-running-corgi.html - stāsts par to, ka skriešana palīdzēja korgijam no patversmes (EN valodā)
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby ievish » 30 Oct 2013, 11:45

Par levretēm - man par mazu, bet ērts izmērs, ja grib mazu, bet ārā aktīvu suni. Ar riteni braucot, var gan vest mugursomā, gan skriet pie riteņa, jo kurts tomēr. Ātrs mazs suns, kas iekšā guļ uz dīvāna zem segas. Ļoti ātri salts. Ja mans īssaplavainais vipets (nākamais kurta izmērs aiz levretes, ap 50 cm skaustā) līdz salam var iet bez mēteļa, tad levrete jau tricinās un ir ģērbjama.
Leverete iekštelpās būs mierīgs suns, bet jārēķinās, ka pavisam maziem bērniem nebūs rotaļu biedrs, nav tendēta uz murcīšanos. Bet nedarīs pāri bērnam, nav agresīva. Ja pierasts pie terjera rakstura suņiem, levretes ārkārtīgais jūtīgums varētu būt pārlieku maigs. Viņas arī mēdz ļoti pieķerties vienam saimniekam un pārdzīvot, ja tas saimnieks nav mājās.
Starp citu, levretes īssaplvainu ar korgija, JRT vai ,mopša īssaplavainumu salīdzināt nevar. Korgijs ir ar pavilnu, arī JRT un mopsis, leveretei pavilnas nav, viņa ir ļoti plikiņa, toties klēpī vai zem segas blakus ļoti patīkama - silta (kurtiem ir ātrāka vielmaiņa kā vidusmēra sunim, līdz ar to suns ir karstāks) un zīdaina.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: maziņš un mierīgs

Postby kristinep » 30 Oct 2013, 14:23

Es varu teikt tikai to labāko par franču buldogiem, lai arī neesmu objektīva šajā jautājumā :samilejies:
+ Kompakts
+ Kad saimnieks nav mājās, guļ visu dienu
+ Samērā apķērīgs, bet tas vairāk atkarīgs no saimnieka

- Maza,asa spalviņa, kad paspēj iedurties visur

Skrējējs pie riteņa noteikti nesanāks, bet es neteiktu, ka franči negribētu aktīvu pastaigu, galvenais nepārforsēt!
Manai francenei nekas labāks nevar būt par lidojošo šķīvīti un paskraidīšanu :)
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 30 Oct 2013, 14:28

Skriet franči nevar, toties viņus var forši velogrozā ielikt :meitenedejo: būs tāds stūrmanis :rej:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby kristinep » 30 Oct 2013, 14:51

julika wrote:Skriet franči nevar, toties viņus var forši velogrozā ielikt :meitenedejo: būs tāds stūrmanis :rej:

Stūrmanis lielisks :koslene: tikai tik tālu, kamēr neparādās kaut kur bumba vai baloni :jautri:
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron