maziņš un mierīgs

Want to Buy a Dog

Re: maziņš un mierīgs

Postby ievish » 30 Oct 2013, 16:05

julika wrote:Skriet franči nevar, toties viņus var forši velogrozā ielikt :meitenedejo: būs tāds stūrmanis :rej:


Nu, nez, es laikam tādu padsmit kg suni priekšējā velogrozā neriskētu vest, lai gan velobraukšanas prasmes man ir visai advancētas :noliedz:

Vispār jau franči forši, pirms nonācu līdz savai šķirnei, nopietni apdomāju tāda iegādi, bet neizvēlējos, jo man patīk arī karstā vasarā daudz riņķī vazāties, kas francim būtu grūti. Negribu satraukties, ka suns ātri var pārkarst.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 30 Oct 2013, 17:25

ievish wrote: Negribu satraukties, ka suns ātri var pārkarst.


jāp, šis bija viens no iemesliem, kāpēc mēs pārdomājam ņemt mopsi.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 30 Oct 2013, 17:47

julika wrote:jāp, šis bija viens no iemesliem, kāpēc mēs pārdomājam ņemt mopsi.


Njaa, viņiem ir diezgan lielas problēmas saspiestā purniņa dēl, gan elpošana, arī acu problēmas, ja regulāri tās krunkas netīra un arī pārbarot nedrīkst, bet ir cilvēki, kuriem nav tik aktīvs dzīvesveids, jo man, piemēram, tāpat kā ievish patīk pastaigas jebkurā gadalaikā.
Ne pa tēmu, bet:
Julika, varbūt vīrs vienkārši jānostāda fakta priekšā, mans tētis savulaik arī bija pret suni, bet vienu dienu atvedām (paziņai piedzima neplānoti kucēni un nebija kur likt) pēcāk bija nešķirami draugi ar tēti, visur gāja kopā. Kas Jūsu vīram tieši nepatīk lielajos suņos - izmērs, tas, ka aizņem vairāk vietas, varbūt nepieciešamas garākas, aktīvākas pastaigas vai kas cits?
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 31 Oct 2013, 00:18

Izmers. Un stereotips par to, ka lielo suni labak privatmājā, nevis dzīvoklī. Ir stāstīts un skaidrots par slodzi sunim utt. Bet nu nepatīk cilvekam lieli suni, ko es tur varu darīt...
Tagad es nevienu fakta priekšā nestādīšu, jo mums ir plāni pārvakties uz ārzemēm, ar vienu suni tas ir vienkaršāk. Nu un vispar tā nebūtu īsti pateiza metode šajā jautājumā, tā es varu tikai par jaunam kurpem negaidīti pateikt :kanepe:

A par mopšiem un frančiem - tā arī ir, ka raksti, turklāt man vēl meita aktīva un es baidījos, ka nodzenas to suni.

Starp citu, kur palika temas autore?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby Elbe » 31 Oct 2013, 09:24

Ziniet, mierīgu, mēreni jautru, pašpietiekamu, pie vajadzības dīvānsuni, pie vajadzības aktīvu darbu/izklaides kompanjonu var atrast Tibetas spanielā, ja vien spējat pieņemt, ka suns uz jums reizēm paskatīsies ar tādu gudru, pārākuma pilnu un filozofisku skatienu, ka sajutīsities pēc pilnīga pamuļķa. mīnuss - spalvas garas, krīt 1,5X gadā. Savākt ir ne pārāk grūti, bet tās ir visur, jo vieglas. Veselība laba, Latvijā patlaban nav pieejami.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: maziņš un mierīgs

Postby kristinep » 31 Oct 2013, 09:44

fedelta wrote:
julika wrote:jāp, šis bija viens no iemesliem, kāpēc mēs pārdomājam ņemt mopsi.


Njaa, viņiem ir diezgan lielas problēmas saspiestā purniņa dēl, gan elpošana, arī acu problēmas, ja regulāri tās krunkas netīra un arī pārbarot nedrīkst, bet ir cilvēki, kuriem nav tik aktīvs dzīvesveids, jo man, piemēram, tāpat kā ievish patīk pastaigas jebkurā gadalaikā.
Ne pa tēmu, bet:
Julika, varbūt vīrs vienkārši jānostāda fakta priekšā, mans tētis savulaik arī bija pret suni, bet vienu dienu atvedām (paziņai piedzima neplānoti kucēni un nebija kur likt) pēcāk bija nešķirami draugi ar tēti, visur gāja kopā. Kas Jūsu vīram tieši nepatīk lielajos suņos - izmērs, tas, ka aizņem vairāk vietas, varbūt nepieciešamas garākas, aktīvākas pastaigas vai kas cits?


Jā,frančiem vasarā karsti, tas tiesa, kā arī, ja ir kāds aktīvs rotaļu biedrs, francis nejutīs, ka aktivitātes jau ir par daudz... Krunkas jātīra, bet tas aizņem 1 minūti. Par to barošanu, kā jebkuram citam sunim, jāievēro noteiktā norma, tad arī viss ir kārtībā.
User avatar
kristinep
Baby
Baby
 
Posts: 47
Images: 1
Joined: 30 Aug 2011, 11:25

Re: maziņš un mierīgs

Postby fedelta » 31 Oct 2013, 12:53

julika wrote:Izmers. Un stereotips par to, ka lielo suni labak privatmājā, nevis dzīvoklī. Ir stāstīts un skaidrots par slodzi sunim utt. Bet nu nepatīk cilvekam lieli suni, ko es tur varu darīt...
Tagad es nevienu fakta priekšā nestādīšu, jo mums ir plāni pārvakties uz ārzemēm, ar vienu suni tas ir vienkaršāk. Nu un vispar tā nebūtu īsti pateiza metode šajā jautājumā, tā es varu tikai par jaunam kurpem negaidīti pateikt :kanepe:

A par mopšiem un frančiem - tā arī ir, ka raksti, turklāt man vēl meita aktīva un es baidījos, ka nodzenas to suni.

Starp citu, kur palika temas autore?


Nu jā, tā tas ir, tētim pirms tam bija bijuši daudz suņu, tāpēc zinājām, ka viņš vienkārši spītēja mammai (jo mamma dikti gribēja), zinājām kāda būs reakcija un, ka viņam patiks un tā arī bija. Varu novēlēt veiksmi, lai laika gaitā izdodas vīru pierunāt uz liela auguma suni.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: maziņš un mierīgs

Postby Lapsa » 02 Nov 2013, 12:20

Nu principā visi suņi ar aktīvi, un nav tāda suņa, kas ikdienā ir mierīgs, bet tai pašā laikā mīl skriet, dauzīties un būs aktīvs, tad, kad saimnieks to gribēs.


Vipets ir tieši tāds: vienmēr gatavs aktīvām pastaigām, turpretī mājās guļ kā nosists, vienalga, ir kārtīgi izskrējies vai nav. Ārkārtīgi kluss; ja dzīvo dzīvoklī, kaimiņi par nepamanīs, ka mājās ir suns. Paldies Dievam, teritoriju nesargā vispār. Dievina skriešanu blakus velo, labi sadzīvo ar jebkuru div- vai četrkājaini, varbūt vienīgi sīkie grauzēji varētu būt nevajadzīgs izaicinājums. Augumā līdz celim, pieejami dažnedažādākajās krāsās, īsspalvaini, nesiekalojas.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: maziņš un mierīgs

Postby Vendeta » 03 Nov 2013, 23:51

turpretī mājās guļ kā nosists
- tas ir kurtu lielākās daļas "agregātstāvoklis" mājās. :gul: Līdzīgi kā šis te:
Image :kanepe:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: maziņš un mierīgs

Postby maija2225 » 05 Nov 2013, 09:58

Atvainojos, ka biju bez vēsts pazudusi. Nekādi nevarēju atcerēties šā foruma nosaukumu!
Un atvainojos, ka pēdējos postus nelasu, nezināju, ka šī diskusija ir tik plaši izvērtusies un apspriesta! Varbūt tālā nākotnē, kad atkal būšu suņuka meklējumos, vajadzēs palasīt, bet pašlaik tas vairs nav vajadzīgs.

Biju vēlreiz visu apdomājusi un nolēmuši ņemt franču buldogu, pat bijām aizgājuši ciemos pie viena kucēnu bariņa, apskatījām kucēnus un uzzinājām vairāk par šķirni. Likās, ka esmu atradusi to, kas man ir vajadzīgs, viena meitiņa ļoti iepatikās gan krāsā, gan cik nu varēju saprast - uzvedībā. Kucēni vēl par mazu, vest mājās nevarēju un arī atbildi nedevu 100%.
Piektdienas vakarā zvana draudzene, kura zina, ka esam suņa meklējumos un saka, ka bez mājām palicis darba kolēģes džeka rasela jauktenītis un vai mēs nevarētu atbraukt apskatīties vai nevēlamies ņemt, jo viņa suni tulīt vedīs uz patversmi.
Kamēr viņa meklēja patversmju numurus un domāja ko tālāk darīt, steigšus braucām skatīt suni! Bija vēls vakars, tumšs un neko kārtīgi mašīnas gaismiņā nevarējām saprast, bet SUNS dievīgs! Tik mīlš un uzreiz ierāpās klēpī, rūca uz garām mašīnai ejošiem cilvēkiem un ar kaut ko pakēra mani. Varbūt es pārāk gribēju, lai jaunais suns būtu līdzīgs vecajam, nezinu, bet atradu ideālu suni!!! Atvedām mājās, pusi nakti viņš skraidīja ošņāja visu, es tikmēr gatavoju sunim guļvietu, no mājās esošās gaļas uzvārīju putriņu, jo suņu barība nebija nopirkta - zooveikali jau ciet :roll:

Kad ierādīju kur lai suns guļ un pati gāju uz gultu, viņš tomēr atsāka staigāt apkārt un pētīt jauno vietu, bet pēc tam ielēca pie mums gultā - tad neko neteicu, domāju ja guļ mierīgs, nomierinājies - netramdīšu un nedzīšu nekur prom. Tā kopā trijatā gulējām. Tuvāk uz rītu viņš tomēr noleca uz grīdas, bet negulēja savā vietiņā, bet gan uz paklājiņa pie krēsla.
Rīta agrumā atklāju, ka mājās nav ne peļķu, ne ''mīnu''
Aši izgājām laukā, zvanīju draudzenei uzzināt ko vairāk par suņa iepriekšējo dzīvi. Viņš ir vakcinēts, aptuveni 1,5 vai 2 gadus jauns, :jaut: iepriekšējā saimniece nemācēja īsti pateikt, bet pēc vakcinācijas datumiem pasē varēja noprast, ka ir 1,5 gadu jauns, ja vakcinēts kucēna vecumā. Dzīvojis dzīvoklī viens gandrīz visu dienu, kamēr saimniece darbā, bet nu braucot prom uz ārzemēm, sunim līdzi vietas neatradās... :sajucis: Tā arī mazais un jaukais Mafins ir nokļuvis māju meklēšans situācijā.
Sunītītis diezgan netīrs un pamanīju dažas blusiņas, bet dakteris ieteica mājās izmazgāt ar šampūnu, kurš mums no iepriekšēā suņa palicis un arī apstrādājām pret visiem parazītiem.
Sunītis ir melnbalts ar lieliem melniem pleķiem uz muguras un sāna. Svētdienā bijām izbraukuši ar velosipēdu, Mafins somā sēdēt negribēja un prasījās zemē - braucām ļoti lēni, gandrīz it kā staigātu, ik pa reizei apstājāmies, jo suns pinās ar pavadu apkārt ritenim, tad mazliet pagāja, vilkās uz smiltīm un meklēja kociņus. Pastaigas sākums nebija no vieglajiem, bet beigās jau mazliet paskrēja, pamētāju kociņu, atpakaļ braucām jau daudz ātrāk - suns skrēja pa priekšu ar kociņu zobos! :aptracis: Ļoti dzīvespriecīgs!
Ar svešiem suņiem apostās, sauc spēlēties, bet agresīvs nav.
Sākumā protams pie daudzām lietām būs jāpieradina, bet man liels prieks, ka vairs naktī gultā nav nācis. Vismaz nesabojāju pirmajā naktī :akes: tagad guļ vai nu vietiņā vai krēslā ieritinās, bet lai guļ tur, man nekas nav pret. Galvenais, ka gultā nelien. :D
Sauso barību jaucu ar gaļiņu un apleju, citādi neēd. Kamēr gatavoju vakariņas mums - šiverē pa virtuvi, kad ejam uz istabu ēst - apguļās blakus un tā līdz pēdējai vakara pastaigai.
Ļoti ceru, ka mājās viens ir kluss, vismaz kaimiņi neko nedzirdot. Kad pārnākam sagaida pie durvīm lēkājot un skrāpējot kājas ^^ Sagrauzis neko nav. Vismaz pagaidām, varbūt tāpēc, ka iepriekš dzīvojies viens pa māju - tāpēc nestreso.
Ārā, kad pie mājas paņemu klēpī, lai uznestu līdz liftam (jo baidās ieiet pats liftā) jūtu, ka trīc. Nezinu no aukstuma vai nē, bet iegādājos ūdensnecaurlaidīgu kombinezonu. Vismaz mājās atnāk sauss.

Labi, ka buldodziņa saimnieki neapvainojās un, labi, ka spontāni nepaņēmu nevienu ātrāk, jo tā tam vajadzēja būt, ka sagaidu SAVU MAFINU! :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas: :sirsninas:
Pagaidām nezinu - kastrēt tagad vai pagaidīt uz pavasari, jo negribu viņu traumēt. Domāju, ka stress tik un tā kaut kāds ir, jo tik strauji viss mainījās mazā suņuka dzīvē, vēl vest kaut kur kaut ko griezt nost... nē, laikam pagaidīsim un tad.

Jā, un ar riteni jūs mani mazliet pārpratāt, man tas nav galvenais! Iepriekšējais suns arī neskrēja visu laiku līdzi, bet gan atradās mgursomā.
Labi, atskaiīti uzrakstījusi esmu, tad vēlreiz PALDIES, ka dalījāties pieredzē. Tagad zināšu, ja kādreiz būs kādi jautājumi, varēšu droši griezties te!
:pedinja:
Maija un Mafins.
maija2225
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 26 Oct 2013, 19:37

Re: maziņš un mierīgs

Postby NARDICUM » 05 Nov 2013, 10:09

Ziniet,man gandrīz vai sazīmējas taksis,taču ar vienu niansi-grūti taksi saradināt ar bērnu.Ir iespējams,bet tad jau no agra kucēna vecuma sunim ir jābūt tikai labai pieredzei ar bērniem.

Vai, tikko šito ieraudzīju!
Nu man laikam ir galīgi nepareizi takši :kanepe: Godīgi sakot, arī jagdi ir galīgi garām laikam...
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: maziņš un mierīgs

Postby Creme de la Creme » 05 Nov 2013, 11:10

NARDICUM wrote:
Ziniet,man gandrīz vai sazīmējas taksis,taču ar vienu niansi-grūti taksi saradināt ar bērnu.Ir iespējams,bet tad jau no agra kucēna vecuma sunim ir jābūt tikai labai pieredzei ar bērniem.

Vai, tikko šito ieraudzīju!
Nu man laikam ir galīgi nepareizi takši :kanepe: Godīgi sakot, arī jagdi ir galīgi garām laikam...

:jautri:


Maija - no sirds apsveicu!!!!!! :alinji:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: maziņš un mierīgs

Postby DanaMary » 05 Nov 2013, 11:13

Apsveicu! Redziet, suns pats pie jums atnāca! :dejosuns:
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: maziņš un mierīgs

Postby julika » 05 Nov 2013, 12:30

Sirsnīgi apsveicu ar mīluļa ierāšanos jūsu dzīvē! Cik jauks stāsts un foršs vārds suņukam, baigi piestāv - M&M sanāk :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: maziņš un mierīgs

Postby ruu » 05 Nov 2013, 17:07

Re nu, viss atrisinājās pats no sevis :) Man gan JRT galīgi neasociējas ar "mierīgs", bet, cik var saprast maija2225 ir ļoti apmierināta ar savu jauno mīluli, un tas ir savarīgākais :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: maziņš un mierīgs

Postby Sisija » 06 Nov 2013, 08:39

maija2225, apsveicu :dejosuns: . Kārtējo reizi pārliecinos, ka dzīvē viss notiek tā, kā tam jānotiek :jaa: Lai jums kopā ilga un laimīga kopā būšana :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: maziņš un mierīgs

Postby ievish » 06 Nov 2013, 09:07

Maija, apsveicu! Tā iepriecina šādi stāsti, kad īstais suns vienkārši atnāk, pat, ja esi meklējis ko citu :)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: maziņš un mierīgs

Postby zingo » 07 Jan 2014, 15:53

Apsveicu + bilde super :)
Cerams, ka arī man atnāks, ieteicams mens, īsām kājām un bārdu :)
User avatar
zingo
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 07 Jan 2014, 15:46

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests