Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Want to Buy a Dog

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby ievish » 03 Oct 2014, 13:30

Māra wrote:Vai ir kaut kāds saraksts ar valstīm, kur ir vispateicīgākie suņu turēšanas noteikumi?


Protams, ka nav. Kas ir "vispateicīgākie"? Un nav tik būtiski, kādi ir noteikumui, bet gan, cik stingri tos kontrolē.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby Māra » 03 Oct 2014, 13:43

ievish wrote:
Protams, ka nav. Kas ir "vispateicīgākie"? Un nav tik būtiski, kādi ir noteikumui, bet gan, cik stingri tos kontrolē.


Vispateicīgākie - visatbilstošākie ētikas un suņa labsajūtas prasībām, man domāt. Bet tas, ka "protams" nav - neienāktu prātā, jo mūsdienās apkopo sarakstus pat ar valstīm, kur visvairak urbina degunu, tā ka varētu būt jebkādi saraksti, topi un apkopojumi. Būtu vienkārši interesanti paskatīties - kas un kā ir citur, kādas atšķirības, bet pētīt katras valsts likumdošanu būtu diezgan liels neprāts - tikai savas intereses apmierināšanai.

Apmēram skaidrs, paldies.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby ievish » 03 Oct 2014, 13:59

Ja vien ir vēlēšanās parakt netu, visu ko var atrast, piem., palasīt šo materiālu: http://www.djurensratt.se/sites/default/files/best-animal-welfare-in-the-world.pdf
vai paskatīties šādus rakstus: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/the-best-places-for-animals/

Bet šādos apkopojumos vienmēr ir runa par dzīvnieku tiesībām kopumā, tai skaitā, lauksaimniecības dzīvnieku.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby čība » 03 Oct 2014, 14:20

Pa grunti - tas ir - nepārdomāti pavairošanas darbi? Suns izmantots sliktiem mērķiem? Netiek kopts un lolots?


Vācijā hofavartiem RZV (fci ietvaros ir vēl HZD) ļoti liela uzmanība tiek pievērsta psihei, temperamentam un veselībai. Un viņi sagaida to no citiem. Diemžēl cilvēku vēlme samazināt izmaksas, palielināt metienu skaitu utml ir novedusi pie tā, ka uz daudzām lietām mēdz pievērt acis (kā praktiski visās šķirnēs).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby Māra » 03 Oct 2014, 14:39

čība wrote:
Pa grunti - tas ir - nepārdomāti pavairošanas darbi? Suns izmantots sliktiem mērķiem? Netiek kopts un lolots?


Vācijā hofavartiem RZV (fci ietvaros ir vēl HZD) ļoti liela uzmanība tiek pievērsta psihei, temperamentam un veselībai. Un viņi sagaida to no citiem. Diemžēl cilvēku vēlme samazināt izmaksas, palielināt metienu skaitu utml ir novedusi pie tā, ka uz daudzām lietām mēdz pievērt acis (kā praktiski visās šķirnēs).



Skaidrs. Tad nu mums jārāda tas labākais piemērs un jāvairo uzticība audzētajos no visas pasaules. Lai mums izdodas! :labipadarits:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby Māra » 03 Oct 2014, 14:40

ievish wrote:Ja vien ir vēlēšanās parakt netu, visu ko var atrast, piem., palasīt šo materiālu: http://www.djurensratt.se/sites/default/files/best-animal-welfare-in-the-world.pdf
vai paskatīties šādus rakstus: http://www.onegreenplanet.org/animalsandnature/the-best-places-for-animals/

Bet šādos apkopojumos vienmēr ir runa par dzīvnieku tiesībām kopumā, tai skaitā, lauksaimniecības dzīvnieku.



Ir vēlēšanās, liels paldies! Pie kafijas noteikti parakšos.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby čība » 03 Oct 2014, 14:52

Māra wrote:Skaidrs. Tad nu mums jārāda tas labākais piemērs un jāvairo uzticība audzētajos no visas pasaules. Lai mums izdodas! :labipadarits:


Nu kas attiecas uz mūsu klubu - viss notiek 8-) Viss vaislas darbs - saskaņojot ar RZV. Šobrīd arī nebūtu labu hofavartu problēma dabūt, jautājums vai es vai kluba vadītāja esam gatavas par cilvēku galvot :tikainesaki:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby Māra » 03 Oct 2014, 15:00

čība wrote:
Māra wrote:Skaidrs. Tad nu mums jārāda tas labākais piemērs un jāvairo uzticība audzētajos no visas pasaules. Lai mums izdodas! :labipadarits:


Nu kas attiecas uz mūsu klubu - viss notiek 8-) Viss vaislas darbs - saskaņojot ar RZV. Šobrīd arī nebūtu labu hofavartu problēma dabūt, jautājums vai es vai kluba vadītāja esam gatavas par cilvēku galvot :tikainesaki:


Nepalīdz līgumi, ko slēdz, pērkot kucēnu un attiecīgas sankcijas par to neievērošanu?
Visādi izpētes testi, apciemojumi pirms tam?
P.S. Prieks par Jūsu kucēniem, īstas konfektītes. :sirsninas: Vēlu, lai visiem burvīgi saimnieki atrastos (ja tas vēl nav noticis)!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby čība » 03 Oct 2014, 15:55

Māra wrote:Nepalīdz līgumi, ko slēdz, pērkot kucēnu un attiecīgas sankcijas par to neievērošanu?
Visādi izpētes testi, apciemojumi pirms tam?


Palīdz atsauksmes. Bet nu iesācējam atsauksmju nav. Un ja tagad būtu jādod atsauksmes -par nepazīstamu/ nezināmu cilvēku diez vai dotu. Jo tas savā ziņā uzliek atbildību.
Vācietim atbraukt uz Latviju pirms pārdošanas laikam ne īpaši gribētos. Izkontrolēt reālos dzīves apstākļus - ne visai iespējams no attāluma. Bet tas, ko saka kāds - cik tam var ticēt? Līgumi, protams, ir un līdzīgi kā mums. Bet visi tomēr saprot, ka neba līgums nodrošinās labu dzīvi un mīlošus saimniekus, tāpēc līgumā min tikai galēji izslēdzamas lietas (piemēram, veterinārās palīdzības laicīga nodrošināšana, neturēšana pie ķēdes utml).
Mana audzētāja bija pie mums, kad Bonti bija gads, bet nu ne katrs ir tik "traks" :kanepe:

P.S. Sīkie tik izskatās pēc konfektēm, mazs piranju bars :D Bet pusīte vēl meklē savus īstos cilvēkus.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Stāsti un pieredze par sava suņa šķirnes izvēli

Postby Felix_PS » 06 Oct 2014, 13:39

Kopš sevi atceros, es dievināju dzīvniekus, jo īpaši zirgus un suņus. Es zināju, ka zirgs ir neiespējamā misija, bet kāpēc ne suni? Tā nu es lūdzos, lēju asaras, bet nekas nelīdzēja. Paralēli tam, es biju izlasījusi visu bibliotēkā pieejamo literatūru par dzīvniekiem. Pēc ilgām žēlabām manas lūgšanas pēc zvēriņa tika uzklausītas un es tiku pie kāmja - teju suns, ne? :D Man bija viens varen foršs kāmis un es pat centos (neveiksmīgi) viņu apmācīt. Pēc kāmja zaudējuma visa ģimene nolēmām, ka dzīves ilgums ir sāpīgi īss un jāņem kaut kas cits, tā nu es beidzot tiku pie... nē, ne suņa - jūrascūciņas. Nu jau kaut kas gudrāks. Skaļāku zvēru par viņu gan es iedomāties nevaru un mana suņa diedelēšana nav salīdzināma ar tām spiedzošajām, kviecošajām cietumnieka histērijām, ko veica cūķis katru rītu, tiklīdz kāds no mājiniekiem sāka lēnām mosties. Paralēli cūķim tiku pie neiespējamā - zirga, kas turklāt savā raksturā man bieži vien atgādināja suni un izskata (varbūt arī rakstura? :D) dēļ stallī tika nokristīts par dobermani. Paralēli tam es nekad neatmetu domu par suni. Bija brīži, kad likās, ka mamma tulīt padosies, bet nekā. Arī šķirņu izvēle laika gaitā mainījās. Man vienmēr ļoti patika zeltainie - visas Badija daļas biju noskatījusies neskaitāmas reizes - nu kur vēl foršāku suni? Mammai patika labradori, māsas mīlestība ir īru seteri, vēlāk domas krita uz austrālijas aitu suņiem, apsvēru arī šeltijus, VAS. Absolūti iemīlējos arī borderkollijos un ļoti ceru, ka šo mazo sapni kādreiz varēšu piepildīt. Prātā rosījās divu lielāko izmēru šnauceri, Vācijā dzīvojot sarakstam pievienojās arī austrālijas ganu suņi un swedish vallhund (kā nez tas Latviski tulkojas?). Galu beigās nodzīvojusi Vācijā vairāk kā divus gadus nonācu pie lēmuma - nevaru tak visu dzīvi gaidīt, kad būs piemērotāka situācija paņemt suni. Ar zirgiem jau sen zinu, ka ja kaut ko ļoti vēlies, visa pasaule sadodas rokās. Tā nu bija pienācis brīdis, kad es sapratu, ka esmu gatava uzņemties rūpes par šo četrkājaino draugu un man iestājās panika! Kurš tad nu būs tas manējais? Atmetu domu par patversmes suni, jo nebiju gatava uzņemties atbildību par dzīvnieku ar absolūti neprognozējamu raksturu un bagāžu - man vajadzēja suni, kuru viegli varu iesaistīt savā ikdienā. Šķirnes suns protams nedod absolūtu garantiju, bet lielāka drošība ir. Sāku atkārtoti rakāties cauri šķirnēm, jo īpaši tām, kas ir mazāk populāras. Sapni par borderu nolēmu piepildīt tad, kad man būs sava privātmāja laukos, austrālijas ganu suns + zirgs manās acīs bija sprādzienbīstama kombinācija, nolēmu, ka negribu mazu suni un negribu nekādas trimmēšanas. Tātad sakarīgs izmērs, pagara spalva, sargs, draudzīgs, sportisks, viena saimnieka suns. Un tad kā naglai uz galvas es šķirņu sarakstā ieraudzīju to, ko biju aizmirsusi. Man pretī skatījās hofavarts un vēl mazliet pastudējot es sapratu, ko es vēlos redzēt sev blakus turpmākajos gados. Hofavartos iemīlējos jau sen, nekad nekad neaizmirsīšu bildi, ko gūgles tante man dāsni piedāvāja - meitene sēdēja zirgā un no katras puses viņai atspiedies ar ķepām pret kāju, stāvēja liels, apburoši skaists suns. Tālāk sekoja tā īstā un vienīgā meklējumi. Zinu, ka tā darīt nevajag, bet cena un krāsa man bija būtisks faktors, kā arī tas, lai es pie sava sapņu bērna tiktu pēc iespējas ātrāk. Biju gaidījusi 24 gadus, vairāk negribēju... Meklēju labāko draugu - suni ar labu raksturu, augušu labā vietā, ģimenē, ar FCI papīriem un sakarīgiem displāzijas testiem. Apzināju tuvākās audzētavas, kur bija vai drīz jābūt bēbjiem un biju jau gatava sakost zobus un samakstāt par Vācijā dzimušu hovabēbi, kad ar kolēģes palīdzību Čehijā atradu VIŅU. Atlika vien sagaidīt, kad mazais pūku kušķis paaugsies un varēs doties pie manis. Tā nu esam kopā jau četrus mēnešus, esmu viņā un šķirnē iemīlējusies no deguna līdz astes galam un pilnīgi noteikti zinu, ka viņš nebūs vienīgais hofavarts manā dzīvē.

Image Image Image
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests