Chihua-hua vai Ši-tcu

Want to Buy a Dog

Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby Sanda » 20 Nov 2013, 22:35

Sveiki.. :)
Vēlos iegādāties (precīzāk sakot uz manu dz/d draugs man grasās uzdāvināt) sunīti.. Ilgi un cītīgi pētot sludinājumus, sapratu, ka gribētu, lai par manu mīluli kļūst Čihua-hua (tāds kam spalviņas garākas) vai Ši-tcu, domājams, meitenīte.. Pētot sludinājumus nesapratu no kā veidojas cenu atšķirība, jo cenas ir jo 70-1000Ls.. Man nav svarīgi cik slaveni ir sunīša vecāki, vienkārši vēlos sev mīļu, neliela auguma, pūkainu un bužināmu suņuku..
Vai Jums ir kādi ieteikumi, kurš sunītis labāk būtu piemērots 5 dienas dzīvot Rīgā-dzīvoklī un brīvdienās priecātos par kārtīgu izskriešanos lauku plašumos? Varbūt Jums ir kādi piedāvājumi par saprātīgām naudiņām?
Paldies.. :meitenedejo:
Sanda
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 20 Nov 2013, 22:18

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby Creme de la Creme » 21 Nov 2013, 09:28

Aizejiet uz patversmi un paņemiet mazu, pūkainu sunīti. Vai arī nopērciet pa 5 ls krancīti (kur cilvēki atklāt raksta ka kucēns jauktenītis). Nu NEVAR nopirkt tīršķirnes suni par 70 ls! Man paziņa nopirka sev toju par 120 ls. Bez dokumentiem. Viss jau būtu nekas, ja vien sunim nebūtu n-to slimību...tagad iztērēti jau tik lieli līdzekļi, ka pietiktu diviem ''dārgiem'' suņiem! Un tas nav izņēmums, tādu gadījumu ir ļoti daudz.
Ši-tcu šķirnes sunim vēl jāpiepluso spalvas kopšana (kas nav lēts prieks).
1. Ja var atļauties, ir jāpēr kucēns no labas audzētavas/laba audzētāja
2. Ja nevar atļauties, ir jāpieņem pamest kucēns no patversmes/par simbolisku samaksu jāpērk jauktenītis (kur cilvēki atklāti pasaka kas ir kucēna vecāki)

Ja nu tomēr nolemjat ņemt tīršķirnes kucēnu
http://www.dogs.lv/index.php?mode=farm&id=1&depart=193
http://www.dogs.lv/index.php?mode=farm&id=1&depart=192

Jau laikus atvainojos par ''aso'' atbildi. Tas nav domāts kā ''uzbrauciens'', vienkārši rakstu kā domāju un izsakos tieši...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby julika » 21 Nov 2013, 10:00

Cenu atšķīrība veidojas gaužam vienkārši - ir labi audzetāji, kuri iegulda laiku un naudu, lai suņus izstādītu (nauda par dalību un ceļa izdevumi), saparotu (par to arī jāmaksā), tad vēl vakcinēšana, attarpošana... Un mētienā jau parasti nav 1-2 kucēni, bet vairāk.
Show klases kucēni (tie, kuri perspektīvie izstādem) maksā dārgāk, pet klases (brāķis pēc krāsas, piemēram, vai kādi citi defekti) maksā lētak.

Pērkot kucēnu pa lēto, nav nekādas informācijas par kucēna vecākiem, tātād, nav zinams, vai rakstūrs atbild sķirnei, vai ir kādas iedzimtas slīmības. Lidz ar to ir liels risks iegrābties, par ko arī raksta Creme de la Creme.

Man pašai ir pet klases kucēns (kaut arī tētis ir super-duper čempions), izstādēm neder dēļ izskata, taču veselība super, rakstūrs 100% atbild šķirnei un maksāja par 200 EUR mazāk, nekā show klases kucēni.

Ja nevarat atļauties maksāt lielu naudu, tad tiešām jāņem no patversmes - tur var atrast ļoti jauku draugu un par vienu labu lietu pasaulē būs vairāk.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby BaibaB » 21 Nov 2013, 12:49

manuprāt, autorei derētu izlasīt šo pamācošo stāstu
viewtopic.php?f=13&t=4064
un tad domāt par "saprātīgām naudiņām" :kompisbietee:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby DanaMary » 21 Nov 2013, 13:39

Lūk, pati pirmā tēma- viewtopic.php?f=13&t=51 "Cik audzētājam izmaksā kucēns", tur diezgan sīki un smalki rakstīts kas sastāda šķirnes suņa(ar c/r) cenu.
Es savu suni pirku uz pusi lētāk, nekā maksā suņi ar ciltsrakstiem. Toreiz vēl neko īpaši par izstādēm nezināju, tāpēc c/r esamība,neesamība man neko daudz neizteica. Nu jā, nevaru iet ar suni uz izstādēm, bet ir daudzas citas lietas, ko varam darīt ar suni kopā. Ja vēlaties tieši konkrētas šķirnes suni, tad iesaku ņemt ar c/r. Mans suns ir zeltainais retrīvers , audzētājs ļoti pretīmnākošs, ņemot suni redzēju mammu, bija arī iespēja redzēt tēti, tā pat viņš arī atsūtīja suņa vecāku c/r kopijas. Tā kā Jums vienkārši ir jāizlemj -
suns ar c/r,tātad arī vesels, bez iedzimtām slimībām,utt, iespēju iet uz izstādēm, un pārliecību, ka suns izaugs tāds, kādu Jūs viņu iztēlojaties (izskata ziņā), ka no čivauvas neizaugs VAS,+ suņiem ar c/r ir mikročipi, kuri vajadzīgi ceļojot ar suni ārpus valsts, un pēc cik tur tiem gadiem būs obligāta prasība, un čips tomēr arī ir zināma drošības sajūta, gadījumā,ja suns pazūd.Tagad lielākā daļa patversmju tomēr pārbauda, ir vai nav tas čips, ja ir, un ja esat reģistrējušies datu bāzē, tad suns krietni ātrāk būs atpakaļ savās mājās,
vai arī bez c/r ,un viss iepriekšējas vairs netiek garantēts, izstādes izpaliek, BET ar suņu sporta gan var nodarboties,frisbijs, adžiliti, un obd arī laikam nav vajadzīgi c/r, bet, ja vien Jūs pilnībā neuzticaties audzētājam, vai arī kā manā gadījumā ir iespējams redzēt vecākus(lai gan arī te jau nav garantija, ka tas suns, ko Jūs redzat tiešām ir suņa tēvs), tad neviens Jums negarantē, ka suns ir tās konkrētās šķirnes.Un te ir jāskatās, vai suņiem ir veiktas potes attiecīgi vecumam.
Vai arī suņuks no patversmes. Kucēns, vai jau pieaudzis, tas jau paliek Jūsu ziņā.Redzot patversmē jau pieaugušu suni un izvedot viņu pastaigā daļēji jau var iepazīt suņa raksturu, bailes, untumus utt.
Vēl kas, cik pēc teksta saprotu, tad Jūs līdz šim esat skatījusies sludinājumus. Es gan vairāk iesaku palasīt konkrētās šķirnes sadaļu, vēl te forumā ir sadaļa Blogi, varat atrast kādu blogu, kurā ir rakstīts par Jūsu izvēlētās šķirnes suni, un tur varat palasīt, kādus stiķus un niķus suns tik neizdomā,varbūt kādas īpašas rūpes utt. Šķirnes sadaļās var redzēt un lasīt ko saka suņu saimnieki par šķirni, varat arī kādam no saimniekiem uzrakstīt personīgo ziņu, vēl iesaku aiziet uz kādu izstādi, redzēt , vai tiešām tas ir tas,ko Jūs vēlaties. Un ja ir tā, kā Jūs rakstat, vienkāršu sunīti, bužināmu,mīļojamu, tad iesaku ņemt no patversmes. Patversmes visā LV ir ļooti daudz, un ja Jūsu noskatītais suns atrodas kādā patālākā patversmē, tad var jau arī sarunāt kādu, kurš palīdz atvest.
Tātad jums ir 3 varianti- suns ar ciltsrakstiem, par attiecīgi dārgāku samaksu,suns bez c/r, vai arī patversmes suns. Un pie "suns ar c/r" skaitās jau pieminētie pet klases suņi, par kuriem jau te rakstīja.
Un vispār, novēlu atrast īsto, Jūsu sunīti! :pukudupsis:
Last edited by DanaMary on 21 Nov 2013, 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby wolf-eyes » 21 Nov 2013, 14:06

Sanda wrote:Varbūt Jums ir kādi piedāvājumi par saprātīgām naudiņām?
Paldies.. :meitenedejo:

Neticami :) Neviens vēl nezina, ko šim cilvēkam nozīmē "saprātīga naudiņa", bet visi kaismīgi spriež.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby Creme de la Creme » 21 Nov 2013, 14:28

Zinot cik maksā garspalvainā čivavas kucēni ar ciltsrakstiem...
Var jau nerakstīt neko, nedot padomus, nekomentēt...lai jau dara kā gri, ''iegrābjās'' un ''mācās uz savām kļūdām''...
Ja man atnāk vēstule ar jautājumu - vai Jums ir kāds kucēns par ''saprātīgu cenu'', es pat īpaši neiedziļinos un atbildu ka nav. Parasti ''saprātīga cena'' mūsu šķirnē ir kaut kur pie 100 ls. Bet var jau būt ka man tāda nelāga pieredze. Atklāti sakot vārdi ''saprātīga cena'' mani tā drusku (maigi sakot) kaitina. Tas liek domāt ka ir daļa saprātīgo audzētāju kas prasa saprātīgu cenu. Un tad ir tie pārējie... :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby Elbe » 21 Nov 2013, 19:13

Jāa, kad manā miestā tantukiem paskaidroju, cik maksā manējo kucēni, vienas mani par nekaunīgu budzeni nodēvēja, kas uz sunīšu rēkina grib iedzīvoties, bet citas par pilnīgi traku tik dārgu suni pirkdamu. Viņas bija sacerējušās ne vairāk kā piecīti. Un viņām pilnīgi neinteresē tādi sīkumi kā c/r, potes, šķirne, veselība, raksturs. Par izstādēm jau vispār nav ko runāt.
Bet nu jauniem cilvēkiem jau tā kā vajadzētu tēmā iebraukt.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby Dylan » 03 Jan 2014, 16:00

Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: Chihua-hua vai Ši-tcu

Postby gunele » 03 Jan 2014, 21:36

Esu no laukiem un nopirku kucēnu par neprātīgu naudiņu.Kucēns bija imports no kaimiņvalsts, pazinu audzētāju, kucēna tēvu un vectēvu un nenožēloju ne vienu latu ko par viņu samaksāju, jo ieguvu savu sapņu suni. Kaimiņi arī sagribēja šķirnes suņus, bet par saprātīgam naudiņām un bez papīriem(priekš kam, netērēs tak naudu izstādēm un sunīts tak tikai pašu priekam) aug un bizo savā vaļā ne visai vajadzīgi gribējubūtpapilons, gribējubūttojterjers( ap 8 kg), un daudzi citi gribējusaimniekamietaupītnaudu.Šiem kaimiņiem ir paveicies, jo iekrituši tikai uz izskatu, bet gribējubūtretrīvers ir ar milzīgām veselības problēmām un saimnieki suņa 6 gados ir iztērējuši kaudzi naudas, lai suns varētu vienkārši dzīvot nevis eksistēt.Pēdējais ir čivava ap 3 mēnešu vecumu un svars jau ap 2 kg, saimnieki pamazām sāk apjaust, ka nopirkuši ne to ko gribējuši un šķirni piemin aizvien retāk. Labi, ja kucēns ir iemīlēts un aug lolots un čubināts, bet biežāk ir vilšanās par veltīgi izmestu naudu, jo nav iegūts, tas ko vēlējās un suns ir nemitīgs atgādinājums par kļūdu.
Izlemiet, ko vēlaties un dāvājat vienam suņabērnam brīnišķīgu dzīvi.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron