Vai mums der vācu aitu suns?

Want to Buy a Dog

Vai mums der vācu aitu suns?

Postby Agita » 26 Feb 2014, 07:55

Sveiki!
Es apdomāju iespēju ņemt vācu aitu suņu kucēnu Taču mēs dzīvojam dzīvoklī, un vidokļi par vācu aitu suņa turēšanu dzīvoklī ir ļoti pretrunīgi. Dzīvoklī sunim vietas pietiktu, noteikti apmācītu un pietiekoši nodarbinātu. Nedzīvojam centrā, bet pārdaugavā. Netālu atrodas mežs, mums ir auto, bieži izbraucam arī ārpus pilsētas.
Gribēju dzirdēt jūsu viedokli - vai mūsu ģimenei der vācu aitu suns?
Image
Agita
Baby
Baby
 
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2014, 07:32

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vai mums der vācu aitu suns?

Postby DanaMary » 26 Feb 2014, 09:49

Manliekas, ka der vai neder vairāk atkarīgs no Jūsu darba laika, cik bieži varēsiet izvest pastaigā utt. Ja suns, pateisībā jau jebkurš suns pastaigās būs pietiekoši izstaidzināts, būs noguris, tad jau lieli plašumi nav vajadzīgi.
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Vai mums der vācu aitu suns?

Postby čība » 26 Feb 2014, 10:14

Aii, ziniet, tie, kuri saka, ka dzīvoklī nevar turēt lielu suni (ja runa ir par cilvēkmīļiem, ne teriorijas mīļiem, piemēram, tibetas mastifiem) lielākoties ir visai slinki saimnieki.
Dzīvokļa suns nozīmē minimums 3 pastaigas dienā, turklāt vismaz vienai no tām jābūt aktīvai un pietiekami ilgai! Neatkarīgi no laikapstākļiem un cilvēku veselības stāvokļa - sunim vajag ārā! Ja to apzinās un arī pilda - nekādu problēmu! Ko suns mājās dara - gaida pastaigu un taupa spēkus tai :D

Man gan nav VAS, bet hofavarts daudz neatšķiras ne izmēru, ne vajadzību ziņā. Vienīgais kucēns no metiena, kurš dzīvo dzīvoklī Rīgas centrā (nu pārējie ir privātmājās Vācijā/Austrijā). Uzminiet nu - mūsu suns uz novērtēšanu (kurai speciāli negatatavojāmies) bija vislabākajā formā. Un vispār viņa ir labā formā,kopš esmu bērna kopšanas avaļinājumā vispār super forma :) Privātmāju saimnieki nereti slinko ar aktivitātēm, jo suns vai nu dzīvo ārā vai viņu var viegli izlaist ārā. Protams, ja suns staigā tikai pavadā - tas diez vai derēs, jo VASam vajadzēs paskriet kaut pēc bumbiņas. Protams, kurš gan negribētu dzīvot privātmājā, bet tas tomēr lielos vilcienos padara cilvēku slinkāku.

Es esmu no tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka sunim vajag saimnieku, nevis plašu māju ar pagalmu. Mani suņi to pierāda. Rīgā man ir hovis, bet laukos VASmix un kokermix. Kokeris ir vienīgais, kurš var dzīvot arā viens. Ja izlaiž VASu un hovi - izdara, kas darām un sēž pie durvīm - bez cilvēka nav dzīves! Labāk virtuvē pa kājām maisīties vai dīvānā ar saimnieku TV skatīties nekā baudīt pagalma "jautrības".
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Vai mums der vācu aitu suns?

Postby Sisija » 26 Feb 2014, 10:27

čība wrote:Es esmu no tiem cilvēkiem, kuri uzskata, ka sunim vajag saimnieku, nevis plašu māju ar pagalmu.

:par:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Vai mums der vācu aitu suns?

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 10:03

No vienas puses arī tā uzskatu (sunim patiešām vajag saimnieku, nevis māju/ pagalmu), no otras puses, es gribētu kā reiz teikt, ka nevis suņa izmērs nosaka to mājas/ pagalma nepieciešamību, bet enerģijas daudzums un raksturs ;). Iespējams, ka dažkārt kādam DŽR terjeram pagalmu vajag vairāk, nekā 5x lielākajam VAS :). Bet tas tā, tie tikai mani novērojumi.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Vai mums der vācu aitu suns?

Postby perro » 27 Feb 2014, 13:20

Mana pieredze ar VAS man ir iemācījusi, ka tie ir suņi, kuriem vajag saimnieku. Saimnieku, kurš ir ar suni. Ir šķirnes, kam saimnieks ir daudz mazāk nepieciešams, bet VAS noteikti vajag TO DIEVU. Tāpēc jautājums par dzīvokli/māju nav tik svarīgs, svarīgs ir jautājums - cik daudz sava LAIKA varēsiet atvēlēt sunim. Ne tikai paglaudīt ar vienu roku, skatoties TV, bet gan cik daudz laika kopīgām aktivitātēm. VASam vajag darbu, ko darīt. Te ir vairākas labas treniņgrupas visādām aktivitātēm, garas pastaigas mežā, kaut kas tāds.... Ja varēsiet piedāvāt sunim kopābūšanas laiku, jums būs lielisks, laimīgs suns. Ja ne - labāk nevajag.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 5 guests

cron