liels un spalvains?

Want to Buy a Dog

Re: liels un spalvains?

Postby ievish » 25 Mar 2014, 14:03

fedelta wrote:pixy

"lielais un spalvainais" jau ir mājās? ^^


Ir, tikai ar to spalvainumu gan ir kā ir :tikainesaki:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: liels un spalvains?

Postby fedelta » 25 Mar 2014, 14:09

Nu skaidrs :pukudupsis: , gaidīšu (un man liekas, ka ne tikai es), kad zukins ienāks un pateiks
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: liels un spalvains?

Postby zukins » 27 Mar 2014, 13:34

:D Jā, mūsu baram ir papildinājums ... lielāks par manām meitenēm būs. Mute arī ir melna, pārbaudīju :kanepe: Tikai kā jau te minēja, ar to spalvainumu tā pašvakāk :D

Nevēlamus viesus sagaidīs 3 RR - jāsaka, man pašai negribētos ieklīst tādā teritorijā, kuru pārvalda 3 sveši RR. Protams, viņi nedzīvos ārā. Siltajā gadalaikā gan pārsvarā tusēs pa āru un pa šo laiku, pieļauju, apkārt klīstošajiem vietējiem garnadžiem izstrādāsies reflekss "šajā mājā iekšā nelīst".

3 RR laikam jau ir diagnoze :D Bet ko lai dara, ka ir tāda - SAVA šķirne! :samilejies:

Iepazīstieties - Garretts
Image

Dažas bildes: http://s1352.photobucket.com/user/Amber ... ry/Garrett

Domājams, apmeklēsim arī izstādes :)

p.s. - tas tomēr neizslēdz iespēju, ka pēc n gadiem mums tomēr būs arī kas spalvains
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: liels un spalvains?

Postby ash » 27 Mar 2014, 14:13

apsveicu! :pukudupsis: šķiet, ka esat kārtīgi "iekrituši" uz RR. ;)

un galvenais ka vārdā ir R burts (pat divi) - tad jau noteikti būs arī nikns :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: liels un spalvains?

Postby fedelta » 27 Mar 2014, 16:05

zukins super, apsveicu ar ģimenes pieaugumu ^^
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: liels un spalvains?

Postby Barito » 28 Mar 2014, 07:19

Nu vot...un es funktierēju, kādu šķirni beigās izvēlēsies :meitenedejo: .Un kā izrādās, tad pārbaudītas vērtības ir vislabākās :sirsninas: :) .
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: liels un spalvains?

Postby zukins » 28 Mar 2014, 10:00

Jā, tā smieklīgi sanāca, interesējos, lasīju par TM, par leonbergeriem, bet beigu beigās nekur tālāk par RR netiku :D Lai gan tiešām neizslēdzu iespēju, ka pēc vairākiem gadiem mums tomēr varētu pievienoties arī kas "spalvains". Laiks rādīs. Man jau viņi patīk, bet reizēm skatoties uz skaistuļiem izstādēs un uz smukajām bildēm es sevi pieķeru pie domas - jēziņ, kā es ar to spalvu tiktu galā? Tas ir aspekts, kas mani biedē visvairāk :D
vispār RR labi izskatītos kopā ar tādu kā lauvas izskata suni :pastaiga:
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: liels un spalvains?

Postby julika » 29 Mar 2014, 21:38

A vot man pēc visa izlasīta kļuva interesanti - vai pastāv tāda liela un spalvaina šķirne, kura prot gan sargāt (un arī uzbrukt, ja kas), gan arī būt labi apmacāma un tendēta uz saimnieku (proti, ne parāk neatkarīga un brīvdomīga), perfekti sadzīvo kopā ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem un nav VAS? :kanepe:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: liels un spalvains?

Postby fedelta » 29 Mar 2014, 21:41

julika


Sāku lasīt tavu postu un domāju, ka rakstīšu VAS un beigās izlasu - bet nav VAS :kanepe:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: liels un spalvains?

Postby julika » 29 Mar 2014, 21:49

Visu cieņu VAS īpašniekiem un šo suņu spējam un to spēju pielietošanai, taču galīgi nav mana šķirne :sarkstosa:
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: liels un spalvains?

Postby gunele » 30 Mar 2014, 12:09

julika wrote:A vot man pēc visa izlasīta kļuva interesanti - vai pastāv tāda liela un spalvaina šķirne, kura prot gan sargāt (un arī uzbrukt, ja kas), gan arī būt labi apmacāma un tendēta uz saimnieku (proti, ne parāk neatkarīga un brīvdomīga), perfekti sadzīvo kopā ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem un nav VAS? :kanepe:

Garspalvainais kollijs. Tikai vairāk vidējs. Svars ap 25 kg( kobeļiem). Nav sarežģīti kopjama vilna, pie pareizas struktūras. Pārējais atbilst.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: liels un spalvains?

Postby pixy » 30 Mar 2014, 12:55

julika wrote:vai pastāv tāda liela un spalvaina šķirne, kura prot gan sargāt (un arī uzbrukt, ja kas), gan arī būt labi apmacāma un tendēta uz saimnieku (proti, ne parāk neatkarīga un brīvdomīga), perfekti sadzīvo kopā ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem un nav VAS?
Tas pats leonbergers un arī mana mīļā "gotiņšķirne" lendzīrs - uzbrukt gan uzbruks tikai galējā variantā, bet ir gana iespaidīgi, lai līdz uzbrukumam nebūtu jānonāk...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: liels un spalvains?

Postby čība » 30 Mar 2014, 14:32

julika wrote:A vot man pēc visa izlasīta kļuva interesanti - vai pastāv tāda liela un spalvaina šķirne, kura prot gan sargāt (un arī uzbrukt, ja kas), gan arī būt labi apmacāma un tendēta uz saimnieku (proti, ne parāk neatkarīga un brīvdomīga), perfekti sadzīvo kopā ar citiem mājdzīvniekiem un bērniem un nav VAS? :kanepe:


Hofavarts :D
Apmācības spēju ziņā ļoti līdzīga VAS, bet nav tendēta ik ļoti riet un ir salīdzinoši nosvērtāki un mierīgāki. Man dzīvē apstiprinājies ir tas, ko par viņiem raksta - mierīgs mājās, aktīvs ārā. Par riešanu varu minēt to, ka dzīvoju pirmajā stāvā daudzdzīvokļu mājā un sune rej tikai tad, ja kāpņutelpā notiek tiešām kaut kas aizdomīgs, kas liek pat man aiziet paskatīties pa "actiņu". Darboties var visās "jomās". Lavijā ir hofavarti MGD, obedience, IPO (ceru, ka beidzot būs arī eksāmens, ne tikai mācīšanās :D ). Bet pasaulē ir arī terapijas suņi, nodarbojas ar adžiliti, glābšanu uz ūdens - nu jebko, ko vien suns var darīt!
Tpu tpu, tpu dzīvē nav nācies likt uzbrukt, bet par to es nešaubos. Uzbrukšana var beigties slikti, sargājot arī savas mājas un teritoriju! Nedomāju, ka kāds normāls cilvēks riskētu ienākt mājā, kur priekšā ir hofavarts. Bet, ja ielauzties mājā ir nopietns nodoms - pat bāskervillu suns neko nepadarīs ar mūsdienu iespējām suni neitralizēt un pat likvidēt acu mirklī... Bet tai pat laikā, ja sunim skaidri un gaiši parāda, ka TAS ir draugs - suns cilvēku pieņems (+/-15 min. jautājums).
Nezinu nevienu hofavartu, kurš pie normāla un jēdzīga saimnieka nemīlētu savu ģimeni, ieskaitot citus zvērus. Bet nu cilvēks jau māk sabojāt pat vislabākos suņus... Jā, hofavartiem ir nosliece dominēt, bet atkal mans novērojums, ka tas attiecas uz citiem sava dzimuma suņiem (kas nav ģimenes suņi). Arī citus suņus pieņem, bet tam ir nepieciešams laiks. Vācieši ir pierādījums tam, ka hofavartu var izaudzināt par tādu suni, kurš var spēlēties ar jebkuru uz ielas satiktu suni, bet tas ir liels darbs konkrētā virzienā.
Izmēra ziņā arī ir VAS augumā, bet uz vienādu svaru (35 kg) hovis stiprāks.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: liels un spalvains?

Postby julika » 30 Mar 2014, 18:44

Paldies par tik izsmeļošu atbildi, čība! Vienu reizi hofavartu dzīvē redzēju, man patika. Tagad zināšu, kādas šķirnes pētīt pec n-tiem gadiem, kad ņemsim lielo suni.
PAr garspalvaino kolliju, godīgi sakot, esmu izbrīnīta - nekad nebūtu domājusi, ka viņi var arī uzbrukt. Lendzīrs arī bija pārsteigums šajā sarakstā, man likas, ka viņi pēc temperamenta ir kā ņufi. Laikam, esmu stipri kļūdījusies.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: liels un spalvains?

Postby pixy » 30 Mar 2014, 19:24

julika wrote: Lendzīrs arī bija pārsteigums šajā sarakstā, man likas, ka viņi pēc temperamenta ir kā ņufi.
Nesatraucies, lielākais vairums domā tāpat, jo vienkārši par šo šķirni neko nezin. Lendzīrs atšķiras un pat ļoti, ja gribas salīdzināt - tad noteikti līdzīgāks ir leonbergers (es gan personīgi nevienu nepazīstu, bet lasot standartu un to, ko raksta viņu saimnieki, tāds priekšstats ir radies), nevis ņufs. Ne velti lendzīram standarta uzstādījums ir "kompanjons, sargsuns" :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: liels un spalvains?

Postby čība » 30 Mar 2014, 21:16

pixy wrote:
julika wrote: Lendzīrs arī bija pārsteigums šajā sarakstā, man likas, ka viņi pēc temperamenta ir kā ņufi.
Nesatraucies, lielākais vairums domā tāpat, jo vienkārši par šo šķirni neko nezin. Lendzīrs atšķiras un pat ļoti, ja gribas salīdzināt - tad noteikti līdzīgāks ir leonbergers (es gan personīgi nevienu nepazīstu, bet lasot standartu un to, ko raksta viņu saimnieki, tāds priekšstats ir radies), nevis ņufs. Ne velti lendzīram standarta uzstādījums ir "kompanjons, sargsuns" :) .

Tagad uz Habi skatīšos citām acīm :ninja:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: liels un spalvains?

Postby pixy » 31 Mar 2014, 06:27

čība wrote:Tagad uz Habi skatīšos citām acīm
Kā tad - BAIIIDDIEEESS!!! :pukudupsis: . Un vispār neaizmirsti, ka arī Keli ir ļoti bīstama - viņa taču ir melna :pilnmeness: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: liels un spalvains?

Postby gunele » 31 Mar 2014, 16:37

PAr garspalvaino kolliju, godīgi sakot, esmu izbrīnīta - nekad nebūtu domājusi, ka viņi var arī uzbrukt. [/quote]

Uzbrukt, diez vai, bet aizstāvēt savējos var. Cilvēkam nekad nav kodis, bet draudīgā situācijā pilnu komplektu zobu ir parādījis un atsitis vēlmi agresīvam jaunietim turpināt "sarunu". Šis man ir trešais kollijs. Visi ir bijuši lieliski apsargi un bērnu aukles. Vienīgais mīnus, teritorijā drīkst ienākt visi, bet bez saimnieka atļaujas nedrīkst iziet neviens, vēl jo vairāk ja ir kāds nesamais. Elektriķi noturēja uz vietas 1.5 stundas, viņam bija koferītis rokās.
Tagadējais kollijs no sakošanas izglāba 3 gadīgu meiteni, pēdējā brīdī ielēca starp uzbrūkošo suni un meiteni. Kā jau gani, vāc un pieskata savu ģimeni un tai piederošo mantu. Neklankšķ, bet ir runīgi ar savējiem.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests