liels un spalvains?

Want to Buy a Dog

liels un spalvains?

Postby zukins » 27 Feb 2014, 14:44

Mīļie suņinieki,

Man tīri TEORĒTISKS jautājums.

Jau kādus 2 gadus mums laiku pa laikam uzpeld diskusija par to, ka vajadzētu arī „āra” suni. Dzīvojam lauku teritorijā un kaimiņiem visādi ir jau gadījies ar garnadžiem. Mums, tfu, tfu, tfu, nekas gan nav gadījies, bet tomēr... Dažreiz paliek neomulīgi.

Tātad vēlme būtu pēc suņa, kurš pamatā var dzīvot ārā (protams, tiktu sagatavots voljērs ar siltinātu būdu). Teritorija – 0.6ha, ar sētu, drīzumā tiks paplašināta līdz 2ha ar sētu (žogu). Sunim būtu jāizskatās un jāuzvedas gana respektabli , lai kādam svešiniekam negribētos pārbaudīt, vai šis suns tiešām kož, vai tikai rej, lai izskatītos kā sargs. Šim nolūkam gan der arī mani RR – bet – viņas ir iekštelpu suņi un neatrisina jautājumu par to, kas te ap mūsu mājām klīst apkārt pa naktīm. Ļoti svarīgi, lai suns nebūtu konfliktējošas dabas jau pēc būtības, jo būs jāsadzīvo ar manām divām RR un bezšķirnes mazsuni (visas 3 kuces). Tolerance pret bērniem ir absolūti nepieciešama (ģimenē ir mazs bērns). Ārkārtīgi negribētos nodarīt pāri kādai suņa dvēselītei pamatā to atstājot ārā, tādēļ ļoti, ļoti uz saimnieku tendētās šķirnes nederēs. Paklausības apmācība būs. Izstādes varbūt :) Pēc kucēna varētu braukt arī uz ārvalstīm, ja šķirne LV ir mazpārstāvēta.

Gribētos dzirdēt ieteikumus uz kuru pusi skatīties, idejas, jo šķiet, ka pašiem idejas apsīkt, vienai šķirnei biedē temperamenta apraksts, otrai īsti neiet pie sirds vizuālais tēls, utt. Saprotu, ka jebkurā gadījumā tā visdrīzāk būs „spalvainā” šķirne un „ spalvainos” es diez ko labi nepārzinu. Jāpiebilst gan, ka man nepatīk ķemmēt suņus, tādēļ jo mazāk sarežģīta kažoka kopšana, jo labāk.

Lūgums neapvainoties kaukāziešu un aziātu mīļotājiem, bet šīs divas šķirnes es pat neapsvēršu, no šo šķirņu suņiem man ir stindzinošas bailes pašai.

Un vēl viens lūgums, neiesakiet vnk uzstādīt apsardzes signalizāciju. Ne jau tikai māja jāapsargā, ko RR spēj gana labi. Kā jau minēju, man svarīgi ir, lai kādam negribētos mēģināt pa teritoriju ložņāt.

Visbeidzot, šeit es gribētu saņemt IDEJAS. Lēmums, ja tas būs pozitīvs, jebkurā gadījumā tiks pieņemts tikai pēc ļoti rūpīgas iepazīšanās ar šķirni, pārrunām ar audzētājiem un šķirnes pārstāvju satikšanas dzīvē.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: liels un spalvains?

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 14:52

zukins ko saki par laba temperamenta rotiņu? Es laikam tādu riktīgi "spalvainu" tomēr nevarētu paņemt (domāju, ka tev jau tās simpātijas tādas pat), bet rotiņi man pat ļoti simpatizē. Agrāk man no viņiem bija bail :D, bet tagad, kad draugu rotiņi ir apskatīti, izčubināti, manuprāt, super. Un, jā, dzīvo pamatā ārā, voljērā.... Man gan liekas, ka rotiņš tāpat ir kompanjonsuns, t.i. - viņam tāpat vajadzēs gan tavu kompāniju, gan mīlestību un visu pārējo. Un cik zinu, ķemmēšana nav nekāda briesmīgā, tik tad, kad to spalvu maina, tad gan ar to furminatoru jāpadarbojas. Tak paprasti mūsu rotijai pēc padoma :).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: liels un spalvains?

Postby čība » 27 Feb 2014, 14:53

Man prātā nāk tibetas mastifs, podhales aitu suns, pireneju kalnu suns - nu kaut kas uz to pusi. Cik nu man nācies sastapties - izskats respektabls, rej, bet patiesībā visus mīl :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: liels un spalvains?

Postby Šarlote » 27 Feb 2014, 14:55

čība wrote:Man prātā nāk tibetas mastifs, podhales aitu suns, pireneju kalnu suns - nu kaut kas uz to pusi. Cik nu man nācies sastapties - izskats respektabls, rej, bet patiesībā visus mīl :)


Man atkal par TM galīgi nav radies priekšstats, ka "visus mīl" :D. Pie tam, manai gaumei šie suņi ir PĀRĀK runātīgi...
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: liels un spalvains?

Postby Vips » 27 Feb 2014, 14:55

Man uzreiz nāk prātā leonbergers. Neko daudz par viņiem nezinu, laikam pirmais iekrita prātā, jo ir zināma kombinācija RR + leonbergers :)
ARIVI PAISUMI Rhodesian Ridgebacks http://www.paisumi.lv
Vips
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 10 Jul 2010, 20:13

Re: liels un spalvains?

Postby Zuzanna » 27 Feb 2014, 15:11

čība wrote:Man prātā nāk tibetas mastifs, podhales aitu suns, pireneju kalnu suns - nu kaut kas uz to pusi. Cik nu man nācies sastapties - izskats respektabls, rej, bet patiesībā visus mīl :)

Tibetas mastifs mīl tikai savu ģimeni. Varbūt, tikai VARBŪT, viņš laipni uzņems ciemiņus, tikpat liela ir iespēja, ka neviens cits, izņemot savējos, teritorijā nav gaidīts.
Un tibetietim VAJAG saimnieka sabiedrību. Ja suns ir nepieciešams tikai dzīvei ārā un sargāšanai, bez iespējas patusēt kopā ar saimnieku, tad šī šķirne nederēs!
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: liels un spalvains?

Postby čība » 27 Feb 2014, 15:17

Zuzanna wrote:
čība wrote:Man prātā nāk tibetas mastifs, podhales aitu suns, pireneju kalnu suns - nu kaut kas uz to pusi. Cik nu man nācies sastapties - izskats respektabls, rej, bet patiesībā visus mīl :)

Tibetas mastifs mīl tikai savu ģimeni. Varbūt, tikai VARBŪT, viņš laipni uzņems ciemiņus, tikpat liela ir iespēja, ka neviens cits, izņemot savējos, teritorijā nav gaidīts.
Un tibetietim VAJAG saimnieka sabiedrību. Ja suns ir nepieciešams tikai dzīvei ārā un sargāšanai, bez iespējas patusēt kopā ar saimnieku, tad šī šķirne nederēs!


Tikai dzīvei ārā un sargāšanai nederēs neviens suns! Nedomāju, ka zukins varētu izlikt pagalmā suni un atcerēties tikai ūdeni ieliet un ēst padot :ninja: Un runa jau arī ir, lai mīl savējos. Jā ja vajag, lai mīl svešus tad TM nebūs piemērots, tiesa.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: liels un spalvains?

Postby zukins » 27 Feb 2014, 15:46

čība wrote:Tikai dzīvei ārā un sargāšanai nederēs neviens suns!


Tieši tā, jebkuram sunim vajag saimnieku, savu cilvēku. Bet cik daudz, cik ļoti - tas tomēr atšķiras pa šķirnēm. Tāpēc arī interesējos, kāda šķirne labi justos gan fiziski (dzīvojot pamatā ārā), gan psihiski (neesot visu laiku ciešā kontaktā ar saimnieku).

Suns aizmirsts netiks un nebūs tā, ka vienīgais kontakts būs ēdiereizes. Bet es ārā nedzīvošu, arī fakts ;) Uzskatu, ka bez normālas ikdienas komunikācijas starp suni un cilvēku nav iespējams izaudzināt adekvātu suni, adekvātu ģimenes suni. Bet tik daudz uzmanības, kā prasītu, piemēram, borderkollijs, es viennozīmīgi nevarēšu veltīt. Kā jau minēju, paklausības nodarbības tiks apmeklētas, domāju, ka izstādes arī - un to nu nevarētu darīt ar suni, kurš pagalmā atstāts un tikai pabarots :) Tā ka jā, suns aizmirsts netiks.
Last edited by zukins on 27 Feb 2014, 15:55, edited 1 time in total.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: liels un spalvains?

Postby Zuzanna » 27 Feb 2014, 15:53

čība nu labi, izteikšos precīzāk :) salīdzinājumā ar tādām šķirnēm kā kaukāzietis un vidusāzietis, Tibetas mastifam ir nepieciešams lielāks kontakts ar saimnieku. Viņš var cauru diennakti dzīvoties pa āru, bet pie noteikuma, ka redz un jūt saimnikeu blakus un jūt piederību savai ģimenei. Nu piemēram kopīgas pastaigas, regulāra, kopīga padarbošanās pa āru (kaut vai tik vienkārši, ka saimnieks stāda kociņus un suns asistē un staigā pakaļ) :) Ja nav laika kopābūšanai pa āru, tad jāatrod iespēja suni paaicināt istabā, lai viņš piedalās tīri ikdienišķās ģimenes nodarbēs :)
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: liels un spalvains?

Postby zukins » 27 Feb 2014, 16:01

Pastaigas un "kociņu stādīšanas" tipa aktivitātes būs, jau tagad ar RR tās ir ikdienas aktivitāšu sarakstā. Tas man tā pašsaprotami kaut kā liekas. Tiesa, ziemā tā grūtāk, jo agri ir tumšs, tad kopīgas āra aktivitātes sanāk mazāk. + paklausības nodarbības un izstādes. Nu tā kaut kā :)
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: liels un spalvains?

Postby Zuzanna » 27 Feb 2014, 16:24

zukins wrote: Uzskatu, ka bez normālas ikdienas komunikācijas starp suni un cilvēku nav iespējams izaudzināt adekvātu suni, adekvātu ģimenes suni.

pilnīgi piekrītu :)

zukins wrote:Pastaigas un "kociņu stādīšanas" tipa aktivitātes būs, jau tagad ar RR tās ir ikdienas aktivitāšu sarakstā. Tas man tā pašsaprotami kaut kā liekas.

man arī :) bet cilvēki ir ļoti dažādi un es pēdējā laikā esmu dzirdējusi tik daudz visa kā, ka gribēju uzreiz visu salikt pa plauktiņiem. Varbūt iznāca mazliet asāk, bet tā tas nebija domāts :)

Mēs tumšajos gadalaikos kopābūšanas lietu atrisinam pavisam vienkārši-laižam suņus mājā. Pieaugušam tibetietim nevajag briesmīgi daudz aktivitāšu, pietiks vienkārši atrasties blakus saimniekam.

Tā jau tibetietis atbilst uzstādītajiem kritērijiem. Spalvains ir, ar saviem bērniem sadzīvo ļoti labi un ar spalvu arī nav liela ķēpa, tikai tik daudz cik spalvas maiņas laikā intensīvāk jāpaķemmē, bet arī tas nav traki, jo kažoku TM maina tikai vienreiz gadā. :)
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: liels un spalvains?

Postby Dylan » 27 Feb 2014, 17:01

Neizskatās draudīgs, bet ļoti skaists - Šveices baltais aitu suns
Sunshine terrier
Image
User avatar
Dylan
Puppy
Puppy
 
Posts: 368
Joined: 18 Dec 2013, 19:35

Re: liels un spalvains?

Postby ievish » 27 Feb 2014, 17:20

Dylan wrote:Neizskatās draudīgs, bet ļoti skaists - Šveices baltais aitu suns


Baltais šveicietis vispār nav turams laukā viens pats. Viņi esot vēl emocionālāki un saimniekam vairāk piesaistīti kā VASi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: liels un spalvains?

Postby ruu » 27 Feb 2014, 21:35

zukins, vai neesat apsvēruši domu par suni no patversmes?
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: liels un spalvains?

Postby zukins » 27 Feb 2014, 22:18

ruu, nē, patversmes suni negribētos gan. Mana mazsune ir no patversmes un... man tomēr gribās šķirnes suni 3 iemeslu dēļ: šķirnes ietvaros tomēr ir prognozējamas rakstura iezīmes un temperaments; vecākiem ir veiktas veselības pārbaudes samazinot iedzimtu slimību risku; man gribās iespēju iet uz izstādēm. Mana b/šķ Merilina sver 5kg, bet raksturs viņai ir neprognozējamāks par manām abām RR kopā ņemot un veselības poblēmas arī ir bijušas gana daudz, to skaitā tādas, kas ietekmē suņuka dzīves kvalitāti mūža garumā. Man negribētos riskēt vēlreiz iet cauri līdzīgiem pārdzīvojumiem kādi man jau ir bijuši veselības jomā ar Merilinu + kā jau minēju, rakstura aspekts, kas ir īpaši būtiski, ņemot vērā aptuveno vēlamā suņa lielumu. Lai arī es uzskatu, ka patversmes suņuki ir pelnījuši labas mājas un man pēc būtības nav nekādu iebildumu pret b/šķ suņiem.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: liels un spalvains?

Postby agrita » 28 Feb 2014, 07:29

Es ar par TM iedomājos. Tas ir arī mans sapnis, ja kādreiz dzīvošu privātmājā, pagalmā būs šis spalvainais milzis :)
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: liels un spalvains?

Postby Korland Rein » 28 Feb 2014, 09:55

Šarlote, zukinam rots nederēs vairaku iemeslu dēļ.
Ilze, iemetu tev FB vēstulīti. ;)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: liels un spalvains?

Postby Creme de la Creme » 28 Feb 2014, 10:21

Vai man arī sen, sen atpakaļ bija līdzīga doma...Vīram kolēģi uzdāvināja milzonīgu grāmatu ar suņu šķirnēm (amerikāņu, bet tas būtību nemaina). Tad nu ņēmāmies to šķirstīt (manu domu par patversmes suni vīrs uztvēra ar ''nelieliem'' smiekliem jo labi zināja ka agri vai vēlu ''lielo suni'' gribēšu aizvilkt uz kādu izstādi :kanepe: ). Tad nu šķirstīju, šķirstīju...un ko domājat - atradu sev ''griffon basset fauve de bretagne''. Lieli teikt - kāpēc tieši šie suņi. :sarkstosa: Bet tos nu nekādi nevar nosaukt par ''lieliem sargsuņiem''. Nē, nu vēl jau man patīk arī īru vilki, bet...
Par ko mans stāsts? Par to ka nolēmu iztikt ar ''bariņu'' skaļi rejošu (pa retam, ja ļoti vajag, var arī paplūkāt kādu aiz biksēm) takšu. Bet var jau būt ka es neesmu gatava ņemt lielu sargsuni, nodarboties ar tā apmācīšanu u.tml. :jautri: Un varbūt, kad būšu ''veca un bagāta'', arī tikšu pie sava ''basetiņa''. :kanepe:

Bet ja man tomēr nāktos izvēlēties kaut ko patiešām lielu un spalvainu, tad es ņemtu leonbergeru. :samilejies:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: liels un spalvains?

Postby Šarlote » 28 Feb 2014, 10:30

Korland Rein wrote:Šarlote, zukinam rots nederēs vairaku iemeslu dēļ.
Ilze, iemetu tev FB vēstulīti. ;)


Nu vot :(.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: liels un spalvains?

Postby Šarlote » 28 Feb 2014, 10:32

Creme de la Creme wrote:


Bet ja man tomēr nāktos izvēlēties kaut ko patiešām lielu un spalvainu, tad es ņemtu leonbergeru. :samilejies:


No visām šitām opcijām tad es arī ņemtu šādu. Viņš vispār gan tāds mīlīgs izskatās (neko nezinu par raksturu :D), bet izmērs ļauj cerēt, ka ir arī respektējams suns :rej: .
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron