Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby eldberg » 13 Jan 2010, 16:37

Teksts ir izstrādes stadijā, mūžīgā :) !

1) Kāpēc nav lētu šķirnes suņu?

Piemērs uz vidēja auguma suni (6 kucēni metienā)

Lai izaudzinātu pārdošanai veselīgu un labu kucēnu, audzētājs ir ieguldījis naudu:
1) Pašas kuces iegāde = 600+EUR
2) Barība un piedevas (40 EUR mēnesī * 12 (kucēni ir ne biežā kā reizi gadā)) = 480
3) Veselības pārbaudes (displāzijas (kauli) un acu pārbaude – ap 80 + 40 EUR + sonogrāfija) = 150
4) Pārošanas izmaksas (ap 600+ EUR (min viena kucēna cena jeb alimenta kucēns)) = 600
5) Izstāžu apmeklēšana (viena LV izstāde ~50 EUR, Baltija = 100 EUR (t.s. ceļš); Nacionālais tituls = min 3 izstādes), Balt CH = 400 (bet nu jābūt ļot labam viss ar pirmo) reāli gan tas būs ~600
6) Ikgadējās potes, vetārsta apmeklējumi un valsts nodevas = 50
7) Kucēnu barība (120 EUR * min 2 mēneši) =240
8) Kucēnu potes, veselības pārbaudes, pase, attārpošana (80 EUR * 6 kucēni) =480
9) ??????????????

Kopā: (600+480+150+600+600+50+240+480): 6 = ~533 EUR, kas ir tikai izdevumi.

Bieži vien nākas uz kucēnu dzimšanas laiku ņemt atvaļinājumu, tāpēc droši var pieskaitīt vēl neiegūto algu darba vietā. Nerēķinot nemaz izdevumus par siksnām, profesionālo apmācību, rotaļlietām, sludinājumiem u.c. lietām2) Kas ir ciltsraksti, ciltsdarbs?
Lūdzu papildiniet, neesmu pats tik dikt izglītots šajā jomā

Ciltsdarbs sastāv no vairākām lietām:
1) Pārojamo suņu paaudžu pārzināšanu, asins līniju saderības (radniecīgus suņus nedrīkst pārot, tāpat kā, piemēram, neprecas ar māsīcu vai brālēnu) noteikšanu, vēlamo izskata īpašību iegūšanu (piemēram, platākas krūtis, vai spēcīgāka mugura, labāka pigmentācija u.c.)
2) Dalība izstādēs un apmācība dalībā tajās (stāja, skriešana, , kur tiek salīdzināti šķirnes pārstāvji un to atbilstība šķirnes noteiktajam standartam, kas sevī ietver arī fizisko un psiholoģisko kondīciju, tālab sunim ir ieteicama dresūra, fiziskās nodarbības un patstāvīga saskarsme ar cilvēkiem. Izstādēs neatrāda tikai smuki izmazgātus suņus.
3) Rūpes par suņa veselību arī pieder pie ciltsdarba. Veselības pārbaudes, it īpaši uz displāziju un acu pārbaudes pirmkārt.
4) Suņa profesionālā darbība: medību suņiem tiek pārbaudīti instinkti, ganu suņiem lopu ganīšanas instinkti, sargsuņiem profesionālā sagatavotība un psiholoģiskā noturība.

Ciltsraksti ir garantija, ka ir zināmi suņa radi vairākās paaudzēs, tiem ir veiktas veselības pārbaudes un veseli, kā arī atbilst standartam.
Ciltsraksti ir pilnīgs uzskaitījums par suņa dzimtas paaudzēm, ciltskoks tā teikt. Tajos ir atrodami dati, par vecākiem, vecāku vecvecākiem, vecāku-vecāku vecāki un vēl vismaz viena paaudze. Tie pierāda, ka visas iepriekšējās paaudzes ir atbildušas standartiem un ir bijuši veseli. Tas dod pārliecību, ka suns būs šķirnei atbilstošs gan rakstura, gan izskata ziņā.

Kas draud ja ir nopirkts kreisais kucēns?

Nopērkot suni bez papīriem, vai nopērkot suni ar papīriem, kam nav reāla seguma par 1.punktā uzskaitītajām lietām, Jūs riskējat:
a) Sunim ir liela iespējamība būt ar iedzimtām slimībām, kā - Displāzija (bojātas locītavas, kaulu deformācija, suns klibos un cietīs sāpes), acu katarakta (suns paliks akls), nestabila psihe (nekontrolējams audzināšanā), sirds problēmas, alerģijas u.c. Jūsu suns varbūt nepārdzīvos nemaz kucēna vecumu.
b) Jums nebūs iespējams piedalīties izstādēs un veikt ciltsdarbu
c) Jūsu suns nemaz neatbildīs šķirnes standartiem, līdz ar ko neatbildīs tā raksturs, uzvedība un pats izskats.
d) Jums visdrīzāk nebūs pirkuma/pārdevuma līgums. Tādā gadījumā jums nav iespējams nevienam sūdzēties un atbilstoši Civillikumam viss būs nevainojami.

Kucēna iegāde
Pieņemsim, ka esat izdarījis izvēli par labu kādai konkrētai šķirnei. Laba vieta, kur varat gūt priekšstatu par šo šķirni - suņu izstāde. Apmeklējiet izstādi un parunājieties ar īpašniekiem. Parasti viņi gana atklāti stāsta gan par šķirnes trūkumiem, gan par labajām īpašībām: ilgais kopā būšanas laiks ar suņiem, pieredze un mīlestība pret saviem suņiem padara īpašniekus gana objektīvus.
Nākošais solis - atrast labu audzētāju. Itin nemaz nav jāmeklē audzētājs, kam ir šķirnes labākie dzīvnieki, kurš, gluži pamatoti, par saviem kucēniem prasīs visaugstāko cenu.
Sabiedriskās vietas - zooveikali, tirgus, izstādes - neiesakām kā kucēna izvēles vietu, tā kā nav garantijas, ka iegādāsieties veselu sunim un tieši tās šķirnes, kuru esat izvēlējušies.
Esiet pacietīgi un gaidiet, lai iegūtu to suni, kuru jūs patiešām vēlaties. Iesakām apmeklēt suņu audzētavu, lai apskatītos uz kucēnu māti, un, ja iespējams - arī uz tēvu. Izveidojiet savu priekšstatu par apstākļiem, kādos kucēni atrodas.
Esiet godīgs pret audzētāju. Ja jūs lūkojaties pēc suņa, kuru vēlāk vedīsiet uz izstādēm, nesakiet audzētājam, ka jums vajadzīgs kucēns mājai un sirdij, cerībā uz zemāku cenu. Godīgi un sīki aprakstiet, kāda dzīve gaida kucēnu. Sliktākajā gadījumā audzētājs jums paskaidros, kāpēc jums šobrīd nevajag ņemt kucēnu, labākajā - varat saņemt vēl labāku piedāvājumu.
Nekad negaidiet, ka jūsu kucēns būs izstāžu uzvarētājs. Pat, ja viņa vecāki un vecvecāki ir izstāžu uzvarētāji, neviens, pat vispieredzējušākais, audzētājs neizsniegs jums garantiju uz astoņas nedēļas vecu kucēnu.
Iegādājoties kucēnu ir jāparaksta līgums ar audzētāju. Līgumā ir iespējams ieviest korekcijas no savas vai audzētāja puses, piemēram, papildus ierakstīt par rīcību kucēna saslimšanas gadījumā, pārošanās vai ko tamlīdzīgu.
Labs audzētājs līdzi iedos daudz drukātās informācijas par konkrētās šķirnes kucēnu audzināšanu, kopšanu. Kā arī informāciju par kucēna barošanu konkrētā vecumā. Daudzi audzētāji līdzi dod ēdienu pirmajam laikam.
Jums jābūt pārliecinātiem, ka iegādājaties veselu kucēnu, kuram jau ir veikta attārpošana un vakcinācija, nav blusu.
Mazāka vecuma kucēnus audzētājs var neatļaut ņemt rokās vai pat aiztikt, tas ir saistīts ar higiēnas apsvērumiem un kucēnu veselību, īpaši, ja pirms tam esat saskārušies ar citiem suņiem.

Šķirnes vai bezšķirnes

Jaukteņi, parasti, maksā lētāk, kas, protams, ir patīkami. Bet neaizmirstiet, ka jaukais kucēns, ar laiku, var kļūt par kaut ko neiedomājamu. Labākais veids, kā iepazīties ar kucēna iespējamo izskatu - iepazīties ar abiem vecākiem.
Daudzi uzskata, ka bezšķirnes suņi ir daudz veselīgāki, nekā viņu šķirnes brāļi. Tomēr tas tā gluži nav. Katrs veterinārs jums varēs pastāstīt, ka bezšķirnes suņi un jaukteņi arī cieš no dažādām kaitēm.
Šķirnes dzīvnieka priekšrocība ir tāda, ka jūs zināt, ko iegādājaties. Piemēram, kollija kucēns, izaugot būs tik liels, svars un uzvedība būs šķirnei atbilstoši. Šajā gadījumā jebkuras iespējamās problēmas ir iespējams paredzēt.
Gandrīz katrai šķirnei ir savas, šķirnei raksturīgās problēmas, kuras skar arī veselību. Tomēr nevajag tās pārspīlēt. Vienmēr būtu jāatceras, ka neviena bioloģiskā suga, tais skaitā cilvēks, nav pasargāta no slimībām.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4252
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby vuks » 19 Jan 2010, 16:41

Par tām izstādēm mazliet nepiekritīšu...
Minimālie izdevumi būs ap 20 latiem, jo pārošanai lielākoties klubos vajag apmēram 2 izstāžu atzīmes, pārējais jau ir audzētāja paša vēlme.

Kas vēl nāk klāt, piemēram VASiem
1. Apmācība (ja māci pats, tad atkarīgs no Tavām un suņa spējām, par velti jau tomēr nesanāks, bet, ja atdosi apmācībā piemēram uz Vāciju un dabūsi jau gatavu suni atpakaļ, tad cena var sasniegt ar 1500 EUR).
2. Vaislas atlase - 15 Ls.
3. Jārēķina krietni vairāk iespējamiem medicīniskajiem izdevumiem ( ja nu ķeizars vai kādi sarežģījumi)
4. Tad jārēķina, ka ne vienmēr ir 6 kucēni, gadās arī krietni mazāki metieni, vaislas brāķīši ,vai kuce paliek tukša un arī tas viss tomēr ietekmē kucēnu cenas.
5. Ārzemju pārojumam klāt nāk kādi 200-600 Ls ceļam.

Es gan nezinu vai īsti kuces apmācību, veselības pārbaudes, izstādes vajag skaitīt iekšā kucēnu pašizmaksā, jo to jau lielākā daļa darītu tāpat, ja arī nepārotu. Vienīgi, ja tiešām tam pieiet no biznesa viedokļa, tad jā, tas viss ir jāskaita, lai tiešām saprastu, ka nav nu tāda peļņa kā dažam labam nepadomājošam liekas. Pelnīt viegli ir - pārojot visu, kas kust un kamēr kust bez pārbaudēm, ar jebko, ieekonomējot uz pošu un kucēnu barošanas rēķina, tad tiešām arī tirgojot mazliet lētāk, iznāk pat peļņa, tikai uz kā rēķina.. diemžēl tādu vairotāju ar ir pa pilnam.

Protams tādi gadījumi kā mans zelta kucēns jau ir izņēmums, bet audzētājam jābūt ar gatavam iebraukt tādos mīnusos... (man kucēna pašizmaksa iznāca krietni virs 2000 Ls, neskaitot ne kuces apmācību,veselības pārbaudes, ne izstādes un barošanu, tikai izdevumus no pārošanas brīža, ja saskaitītu visu to, tad laikam ar es nokristu), tādu vērtīgu kucēnu nācās vien atstāt sev :lol:
Ja kādam interesē, varu pamēģināt restaurēt izdevumus pa punktiem...
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Rotija » 19 Jan 2010, 17:32

Tā kā man šis viss vēl stāv tikai priekšā,būtu interesanti palasīt vēl citu pieredzi (un izdevumus :mrgreen: ).Cik/kas/kā utt. :D
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 19 Jan 2010, 17:36

Un ja nu mēs tā rupji skatāmies, tad tās tomēr ir izmaksas pirmajam kuces metienam, otram taču vairs atkal nepieskaitīsim kuces iegādes cenu, vienreizējās veselības pārbaudes u.tml.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Bafija » 19 Jan 2010, 17:55

Kriste wrote:Un ja nu mēs tā rupji skatāmies, tad tās tomēr ir izmaksas pirmajam kuces metienam, otram taču vairs atkal nepieskaitīsim kuces iegādes cenu, vienreizējās veselības pārbaudes u.tml.


Veselības pārbaudes ir atkarīgas no šķirnes īpatnībām un audzētāja godaprāta. Piem. haskijiem acis LKF jāpārbauda 1 x mūžā, bet mēs baudam uz katru pārojumu, jo ir 101 gadījums, kad ap gadiem 5 "izlien" slimība. Tas pats attiecas uz HD - zinu audzētājus, kas taisa ik pa 3 gadiem. Un tas viss ir dēļ pārojumiem, lai iegūtu veselus kucēnus. Plus ārzemnieki mums nemaz neļauj pārot ar saviem suņiem, ja nav "svaigu" rezultātu par veselības stāvokli.
Izstādes minimums 20 lvl - gribētu uz tādu! Tātad - pieraksts lētākais varinats 10 lvl, grūmings lētākais suņiem ar vidēju un garu spalvu (tikai mazgāt, žāvēt) 25 lvl, hendlera pakalopjums + ceļš. Neiekļaujos , sorry :?

Mūsu "G" metiena tiešā izmaksa - maksa par pārojumu, brauciens (dīzelis, viesnīcas) pāri par 3000 EUR.
Es te nerēķinu, ka māte maksāja 1500$ + muita, ka viņa jāuztur arī tad, kad būs veca, utt. Kucei patreiz pilni 6 gadi, ir bijuši 2 metieni :)

Bet protams, ka ir lētais variants - nopērkam vislētākos kuci & suni ar c/r, aizejam uz 2 izstādēm, 1 x mūžā uztaisam pārbaudes un viss. Sapārojam tos kas nu ir un nekādi izdevumi nekur par pārojumu nav jāmaksā.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 19 Jan 2010, 17:59

Bafija wrote: Piem. haskijiem acis LKF jāpārbauda 1 x mūžā, bet mēs baudam uz katru pārojumu, jo ir 101 gadījums, kad ap gadiem 5 "izlien" slimība. Tas pats attiecas uz HD - zinu audzētājus, kas taisa ik pa 3 gadiem..


Un cik reāli ir tādu audzētāju, kas acu pārbaudes taisa katru gadu? :?: Vai regulāri displāziju :roll: Manuprāt, tādu procentuāli uz visa pārējā LKF audzētāju fona, ir ļoti maz...
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Bafija » 19 Jan 2010, 18:15

Kriste wrote:
Bafija wrote: Piem. haskijiem acis LKF jāpārbauda 1 x mūžā, bet mēs baudam uz katru pārojumu, jo ir 101 gadījums, kad ap gadiem 5 "izlien" slimība. Tas pats attiecas uz HD - zinu audzētājus, kas taisa ik pa 3 gadiem..


Un cik reāli ir tādu audzētāju, kas acu pārbaudes taisa katru gadu? :?: Vai regulāri displāziju :roll: Manuprāt, tādu procentuāli uz visa pārējā LKF audzētāju fona, ir ļoti maz...


Kā es vienmēr apgalvoju - visas nianses attiecas tikai un vienīgi uz audzētāja godaprātu ;)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Eta » 19 Jan 2010, 18:42

Pilnigi nepiekritu, ka kuces cenu un vinjas potes, chipu, veselibas parbaudes (jo ne jau visas veic TIAKI prieksh paroshanas!) skaita ieksha kucena cena! Kads vel kkad ari kuces baroshanu skaitija (tam piekritu tikia tiktal, cik PAPILDUS grutniecibas un zidishanas laika aped) ieksha.
It ka tu nebarosi, nepotesi, nechiposi un vajadzibas gadijuma veselibu neparbaudisi?! Tie ir tava milulja uztureshanas izdevumi, kam NAV saistibas ar kuceniem. Vienigais - vaislai deriga kuce maksa tomer vairak ka pets no ta pasha metiena..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Eklēriņš » 19 Jan 2010, 18:57

Tikai kucēnu cenā vēl nebija ierēķinātas izmaksas šķirnes attīstībai. Tikai nesāciet stāstīt, ka tā ir katra audzētāja brīva izvēle. Gribētos gan redzēt kā var pilnvērtīgi audzēt kaut vai tos pašus haskijus, ja viņiem nav normālu voljēru! Šobrīd tiešām apbrīnoju šīs šķirnes audzētājus! Viņi ne tikai nodarbojas ar audzēšanu, izstādēm, bet arī cītīgi attīsta viņu darba spējas, kas arī nav nekāds lētais prieks. Un variet jau teikt ko gribiet, bet vai mums ir vajadzīgi dīvāna haskiji? Manās acīs viņi tik cēli un skaisti ir tieši savā īstajā stihijā! Un nekādi nevaru izprast, kādēļ audzētājam būtu jāvelta viss savs brīvais laiks, zināšanas, enerģija, finanšu līdzekļi lai atsistu tikai pašus redzamākos izdevumus. Bet to, ka jebkuras zināšanas arī maksā naudu - vai par to kāds ir aizdomājies? Audzētajam nav jānodarbojas ar labdarību, bet gan ar šķirnes attīstību!
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Anna » 19 Jan 2010, 19:20

Lai ne atkartoties es parasti ieleku 2 linkus, uz 2 postiem no Krievu foruma no tikko-tikko apspriestas tadas pasas temas...

1 http://www.k9-forum.ru/showpost.php?p=6 ... stcount=14
2 http://www.k9-forum.ru/showpost.php?p=6 ... stcount=30

Un si tema pilnigi http://www.k9-forum.ru/showthread.php?t=5460 Loti iesaku apmeklet - palasit.
http://www.handler.tk un GREAT DANES and ENGLISH BULLDOGS http://www.olvig.tk
User avatar
Anna
Puppy
Puppy
 
Posts: 349
Joined: 14 Jan 2010, 10:16

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 19 Jan 2010, 21:42

Eta wrote:Pilnigi nepiekritu, ka kuces cenu un vinjas potes, chipu, veselibas parbaudes (jo ne jau visas veic TIAKI prieksh paroshanas!) skaita ieksha kucena cena! Kads vel kkad ari kuces baroshanu skaitija (tam piekritu tikia tiktal, cik PAPILDUS grutniecibas un zidishanas laika aped) ieksha.
It ka tu nebarosi, nepotesi, nechiposi un vajadzibas gadijuma veselibu neparbaudisi?! Tie ir tava milulja uztureshanas izdevumi, kam NAV saistibas ar kuceniem. Vienigais - vaislai deriga kuce maksa tomer vairak ka pets no ta pasha metiena..


nu bet ir tachu arii taadi!
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2010, 11:13

Kriste wrote:
Bafija wrote: Piem. haskijiem acis LKF jāpārbauda 1 x mūžā, bet mēs baudam uz katru pārojumu, jo ir 101 gadījums, kad ap gadiem 5 "izlien" slimība. Tas pats attiecas uz HD - zinu audzētājus, kas taisa ik pa 3 gadiem..


Un cik reāli ir tādu audzētāju, kas acu pārbaudes taisa katru gadu? :?: Vai regulāri displāziju :roll: Manuprāt, tādu procentuāli uz visa pārējā LKF audzētāju fona, ir ļoti maz...

Nu tad to pašu var teikt arī par tiem ''slimajiem'' kas kuces ved pārot aiz ''trejdeviņām zemēm'', maksājot lielas naudas suņa saimniekam, dārgu ceļu (jo biļetes nevar nopirkt laikus), un ja vēl viesnīca (vismaz 3 dienas) u.c. izdevumi.
Man piem. vecākajai kucei acis ir pārbaudītas nu jau 4 reizes. Pēdējo pārbaudi veicām pavisam nesen, viņas devītajā dzīves gadā. Un tikai tāpēc lai zinātu vai viss ir kārtībā.
Nezinu, es nekad nenodarbojos ar tādu ''marasmu'' kā kucēnu pašizmakas aprēķināšanu. Turklāt uzskatu ka kuces cenas iekļaušana tajā ir drusku ''ne par tēmu''. Mēs pērkam suņus savam priekam nevis peļņai (nu kā nu kurš). Tāpat arī izstādes. Pašizmaksā var iekļaut obligātās izstādes, bet ne n-tos čempionus. Loģiski - jo vairāk mēs savus suņus (savu audzētavu) reklamējam izstādēs, jo lielākas iespējas ir pārdot kucēnus (te es domāju - lai kucēni ''nesēž'' līdz gada vecumam, lai nav n-tās reizes jānolaži cenas u.tml.). Ja es tādā veidā rēķinātu kucēnu pašizmaksu...nu nezinu CIK tā varētu būt liela (teiksim pirmajam metienam, jo nevar jau zināt vai kuci vēl pāros).
Es vienmēr esmu uzskatījusi ka pelnīt var tikai lielās audzētavas. Kur ir n-tās kuces, vairāki suņi...kur uz izstādēm tiek vesti tikai paši labākie, bet pārējie savāc savus nepieciešamos vērtējumus un viss...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demix » 20 Jan 2010, 11:43

Creme de la Creme wrote:
Kriste wrote:
Bafija wrote: Piem. haskijiem acis LKF jāpārbauda 1 x mūžā, bet mēs baudam uz katru pārojumu, jo ir 101 gadījums, kad ap gadiem 5 "izlien" slimība. Tas pats attiecas uz HD - zinu audzētājus, kas taisa ik pa 3 gadiem..


Un cik reāli ir tādu audzētāju, kas acu pārbaudes taisa katru gadu? :?: Vai regulāri displāziju :roll: Manuprāt, tādu procentuāli uz visa pārējā LKF audzētāju fona, ir ļoti maz...

Nu tad to pašu var teikt arī par tiem ''slimajiem'' kas kuces ved pārot aiz ''trejdeviņām zemēm'', maksājot lielas naudas suņa saimniekam, dārgu ceļu (jo biļetes nevar nopirkt laikus), un ja vēl viesnīca (vismaz 3 dienas) u.c. izdevumi.
Man piem. vecākajai kucei acis ir pārbaudītas nu jau 4 reizes. Pēdējo pārbaudi veicām pavisam nesen, viņas devītajā dzīves gadā. Un tikai tāpēc lai zinātu vai viss ir kārtībā.
Nezinu, es nekad nenodarbojos ar tādu ''marasmu'' kā kucēnu pašizmakas aprēķināšanu. Turklāt uzskatu ka kuces cenas iekļaušana tajā ir drusku ''ne par tēmu''. Mēs pērkam suņus savam priekam nevis peļņai (nu kā nu kurš). Tāpat arī izstādes. Pašizmaksā var iekļaut obligātās izstādes, bet ne n-tos čempionus. Loģiski - jo vairāk mēs savus suņus (savu audzētavu) reklamējam izstādēs, jo lielākas iespējas ir pārdot kucēnus (te es domāju - lai kucēni ''nesēž'' līdz gada vecumam, lai nav n-tās reizes jānolaži cenas u.tml.). Ja es tādā veidā rēķinātu kucēnu pašizmaksu...nu nezinu CIK tā varētu būt liela (teiksim pirmajam metienam, jo nevar jau zināt vai kuci vēl pāros).
Es vienmēr esmu uzskatījusi ka pelnīt var tikai lielās audzētavas. Kur ir n-tās kuces, vairāki suņi...kur uz izstādēm tiek vesti tikai paši labākie, bet pārējie savāc savus nepieciešamos vērtējumus un viss...

Pilnībā piekrītu ;) Man tikai vēl radās jautājums,cik tad ir tādu,kas ir pārdevuši par tādējādi aprēķinātu pašizmaksas cenu :roll:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 20 Jan 2010, 11:44

Ideāla kucēna cena manā skatījumā :roll: :
pārojuma izmaksas dalīts ar kucēnu skaitu
transporta izdevumi līdz kobelim (+viesnīca)
potes
čips
PVD pase
barības izmaksas
ciltsraksti

nu un lai audzētājs neiebraukti mīnusā + ja nu, ķeizara summa/uz skaitu

p.s. varbūt vēl ko esmu piemirsusi kas maksā naudu ?

Protams citu valstu lielās audzētavas noteikti noplēsīs vēl kādu ciparu ar divām nullēm par nosaukumu vien, bet nu LV tādu izcilnieku manuprāt nav, lai būtu vērts piemaksāt par vārdu.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demix » 20 Jan 2010, 11:52

Demiana wrote:Ideāla kucēna cena manā skatījumā :roll: :
pārojuma izmaksas dalīts ar kucēnu skaitu
transporta izdevumi līdz kobelim (+viesnīca)
potes
čips
PVD pase
barības izmaksas
ciltsraksti

nu un lai audzētājs neiebraukti mīnusā + ja nu, ķeizara summa/uz skaitu

p.s. varbūt vēl ko esmu piemirsusi kas maksā naudu ?

Protams citu valstu lielās audzētavas noteikti noplēsīs vēl kādu ciparu ar divām nullēm par nosaukumu vien, bet nu LV tādu izcilnieku manuprāt nav, lai būtu vērts piemaksāt par vārdu.

Manuprāt šeit jau nu gan nevar piemērot vidējo aritmētisko,kucēni taču mēdz būt dažādi,un nedod dies,gadās arī kāds "brāķītis'un ko tad tas maksās tikpat cik show klases :roll: Un nereti ir tik grūti 2,5mēnešos noteikt,kāds tad izaugs???Visdrīzākais,ka par kucēnu varētu maksāt tā teikt "tirgus cenu",ņemot vērā izcelsmi nevis pašizmaksu!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Eta » 20 Jan 2010, 12:46

Noise wrote:nu bet ir tachu arii taadi!

bet domaju, ka uz audzetajiem, par kuru kucenu izmaksam iet runa, tadu atsaldenju nav, tapec standarta apraksta ieklajut nevajadzetu..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 20 Jan 2010, 12:56

Eta wrote:
Noise wrote:nu bet ir tachu arii taadi!

bet domaju, ka uz audzetajiem, par kuru kucenu izmaksam iet runa, tadu atsaldenju nav, tapec standarta apraksta ieklajut nevajadzetu..


es biju domaajusi, kaa jau dogos, ka arii te vareetu iegriezties ''leeto kuceenu'' mekleetaaji, kuri nekaadi nesaprot kaa kuceens var maksaat vispaar jebkaadu naudu, tas viss tachu sirdij :roll:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby silverequs » 20 Jan 2010, 13:12

Nu pēc tādas loģikas būtu, ka sirds transplantācija arī neko nedrīkstētu maksāt...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2010, 13:19

Noise wrote:
Eta wrote:
Noise wrote:nu bet ir tachu arii taadi!

bet domaju, ka uz audzetajiem, par kuru kucenu izmaksam iet runa, tadu atsaldenju nav, tapec standarta apraksta ieklajut nevajadzetu..


es biju domaajusi, kaa jau dogos, ka arii te vareetu iegriezties ''leeto kuceenu'' mekleetaaji, kuri nekaadi nesaprot kaa kuceens var maksaat vispaar jebkaadu naudu, tas viss tachu sirdij :roll:

Zini, arī tiem kas mašīnas liek kopā ar rokām (es te domāju super-puper ekskluzīvos modeļus) tā ir sirds lieta! Tikai neviens tādas par pliku velti nepārdod, bet gan prasa astranomiskas summas!
Arī darbiņā (lai cik tas mums būtu mīļš un sirdij tuvs) gribam saņemt kādu naudiņu...un tā var daudz un ilgi...
Jā, daudziem suņu audzēšana ir sirds lieta, dažiem tas ir darbs, dažiem bizness (nu nenoliegsim - ir arī tādi), bet jebkurā gadījumā - tas ir smags darbs, kas prasa lielus tēriņus.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 20 Jan 2010, 13:34

Creme de la Creme wrote: Zini, arī tiem kas mašīnas liek kopā ar rokām (es te domāju super-puper ekskluzīvos modeļus) tā ir sirds lieta! Tikai neviens tādas par pliku velti nepārdod, bet gan prasa astranomiskas summas!
Arī darbiņā (lai cik tas mums būtu mīļš un sirdij tuvs) gribam saņemt kādu naudiņu...un tā var daudz un ilgi...
Jā, daudziem suņu audzēšana ir sirds lieta, dažiem tas ir darbs, dažiem bizness (nu nenoliegsim - ir arī tādi), bet jebkurā gadījumā - tas ir smags darbs, kas prasa lielus tēriņus.


a ko Tu to man staasti :lol:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest