Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 20 Jan 2010, 13:42

Demix wrote:
Demiana wrote:Ideāla kucēna cena manā skatījumā :roll: :
pārojuma izmaksas dalīts ar kucēnu skaitu
transporta izdevumi līdz kobelim [size=85](+viesnīca)
potes
čips
PVD pase
barības izmaksas
ciltsraksti[/size]

nu un lai audzētājs neiebraukti mīnusā + ja nu, ķeizara summa/uz skaitu

Manuprāt šeit jau nu gan nevar piemērot vidējo aritmētisko,kucēni taču mēdz būt dažādi,un nedod dies,gadās arī kāds "brāķītis'un ko tad tas maksās tikpat cik show klases :roll: Un nereti ir tik grūti 2,5mēnešos noteikt,kāds tad izaugs???Visdrīzākais,ka par kucēnu varētu maksāt tā teikt "tirgus cenu",ņemot vērā izcelsmi nevis pašizmaksu!!!

Nu tad tālāk jau liec klāt vai atņem pēc saviem uzskatiem.
Nevar jau arī aizmirst ka dažiem nemaz nav īpaši jātērējas piemēram par kobeļa pakalpojumiem, tas pats vietējais liekas labs, a cenu piemēram tāda pati kā kāda tēva-ārzemnieka kucēnam. :roll:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 20 Jan 2010, 13:55

bet ja tas vieteejais suns ir tik pat labs un piemeerots un kuceenu kvalitaate nemainaas?

es tomeer domaaju, ka mees maksaajam par kuceenu kvalitaati, visbiezhaak gan starp kucenu kvalitaati un ieguldiito naudu var vilkt vienaadiibas ziimi.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ingaanna » 20 Jan 2010, 13:59

Vēl klāt jāpieskaita dzemdēšanas vieta, linoleji, paklājiņi, sedziņas; bļodiņas kucēniem, rotaļlietas kucēniem; sētiņas, būrīši utt. Es pirmajam metienam mēģināju aptuveni "piesviest", cik vajadzēs - pārojums, transports, pārtika, attārpošana, potes utt. Reāli iznāca krietni vairāk. Bet es neesmu cilvēks ar grāmatvedisku domāšanu, naudu skaitīt nemāku :oops: Es tāpat viņiem visu laiku kaut ko pirku, man apnika skaitīt. Vairs arī neskaitu...
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 20 Jan 2010, 14:02

Demiana, tad kad kādreiz tev būs kucēni...tad mēs tavu cenu tavas kuces kucēniem izrēķinasim par vsiiem kopā, esi ar mieru?! (joks)....he, he....
Rotveilera kucēna pašizmaksa uz 2 men vecumu grozies ka gribi ir 200LVL, ja viņam nav jaizbrauc prom, tad vēl + 40EUR un vēl un vēl un vēl...Kucēnu audzēšana nav labdraība, par kaku vākšanu un 24h darbu pie kucēniem audzētājiem ar kaut kas pienākas... :roll:
Jā, daži baro ar putrām rotus un subpoduktiem...tad iespējams samazināt izmaksas, bet konkrētu es tam esmu pret! Daži liek joprojām tatoo, nevis čipus, to atstājot par pienākumu jaunajiem saimniekiem...hm..., bet cenas starpība ar kucēnu, kam pilns komplekts ir visai minimāla... :roll:
Un kapec tēva ārzemnieka kucēniem būtu jamaksā vairāk? Viņī automātiski super puper labāki? Manuprāt tas jaskatas, kads ir konkrētais kucēns uz pārdošanas brīdi, cik daudz sološs un tt.

P.S. UA un RUS labākajās audzētavās rota kucēni maksā no 1500-2000EUR...un gan man gan citiem ir nopirkti kucēni par šādu ciparu..pat neuzdrīkstot pajautāt atlaidi, jo audzētajs audzētāju saprot.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 20 Jan 2010, 14:04

un veel vareetu pieskaitiit interneta izmaksas seezhot dogos :mrgreen:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ingaanna » 20 Jan 2010, 14:07

Noise wrote:un veel vareetu pieskaitiit interneta izmaksas seezhot dogos :mrgreen:

Tas nemaz nav smieklīgi. Kad tev tie mazie visus spēkus pa dienu atņēmuši, tev vēl ir jāatrod laiks viņus sabildēt un salikt informāciju i-netā. Arī dogos! :P
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2010, 14:08

Noise wrote:un veel vareetu pieskaitiit interneta izmaksas seezhot dogos :mrgreen:

Man darbā haļava! Bet mājās Lattelekom - lieto cik gribi, maksa nemainās :mrgreen:
P.S. Es jau Tev to nerakstīju (par tām mašīnām) :mrgreen: Es tikai piekomentēju klāt :roll:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 20 Jan 2010, 14:22

Tiešām, lūdzu vienreiz beidziet stāstīt, ka audzētāji neko negrib ar kucēnu pārdošanu nopelnīt. Tad kāpēc tās pieprasītās un jaunās/pieprasītās sķirnes maksā TTAAAAADDDUUU naudu? Kāpēc, piemēram, viens kādas šķirnes (konkrēti neminēšu, lai neapvainojas) kucēnu audzētājs pārdod savu kucēnu par 300 Ls, otrs par 600? Kaut kvalitāte viena un tā pati, aktivitātes, saistītas ar izstādēm, veselības pārbaudēm u.tml. ar apmēram vienādā līmenī. Nu, nedzīvojam mēs leiputrijā. Protams, kādam šīs kucēnu lietas ir vairāk uz biznesu tendētas, citam mazāk, bet man neviens neiestāstīs, ka turēt trīs vaislas kuces ir tīri vaļasprieks, nopelnīt te neviens neko negrib...
Un kas te ir tāds slikts? Audzētājs iegulda 2 mēnešu darbu kucēnu audzināšanā. Rupji rēķinot, ja viss kārtībā, velti vidēji 8 stundas dienā 2 mēnešos, ieskaitot - pārošanu, dzemdību palīdzību, būra sagatavošanu, palagu mazgāšanu, kucēnu nagu apgriešanu, barošanu u.tml. KOpā man sanāk ap 480 stundām (pa 2 mēnešiem); ja audzētāju uzskata par lētu darbaspēku un viņām piešķirtu 2 Ls/h, tad jau par darbu vien viņam jānopelna ap 1000 Ls!!!! + kucēnu barošana, čipi... un nevajag nemaz skaitīt kuces pārbaudes, tās pirķšanu un barošanu!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 20 Jan 2010, 14:28

Korland Rein wrote:Demiana, tad kad kādreiz tev būs kucēni...tad mēs tavu cenu tavas kuces kucēniem izrēķinasim par vsiiem kopā, esi ar mieru?! (joks)....he, he....

:D man kucēni nu nekādigi nevar būt, a savu suni nepārošu ;) neuztraucies, nebūs jāvelta laiks manas naudas skaitīšanai :twisted:
un vispār, kur es rakstīju ka runāju par rotiem? paranoja?
Last edited by Demiana on 20 Jan 2010, 14:35, edited 1 time in total.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 20 Jan 2010, 14:29

Kriste wrote:Tiešām, lūdzu vienreiz beidziet stāstīt, ka audzētāji neko negrib ar kucēnu pārdošanu nopelnīt. bet man neviens neiestāstīs, ka turēt trīs vaislas kuces ir tīri vaļasprieks, nopelnīt te neviens neko negrib...

Nopelnīt NEVAR!!!!!!!!!!!!! Var atpelnīt labākajā gadijumā visu to, kas līdz tam ielikts sunī!!!!!!!
Tas , protams, vairāk attiecas uz lielajām šķirnēm..jo, ja sarēķina, izstades, veselības parbaudes, apmacību...diez vai pat sanāk atpelnīt.. diez vai...
Lai pelnītu audzētava - audzētava nepārtraukti ir jābū kucēniem, suņus, kas neražo, jālikvidē vai jāatdod, lai nenestu zaudējumus, un peļņa arī būs tikai tad, ja kucēni tiks pardoti līdz 3 men vecumam!!!!!! Tā kā tie, kas domā, ka audzētāji pelna...steigšus kļūstiet par audzētājiem! :lol: :lol: :lol:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 20 Jan 2010, 14:31

Demiana wrote:
Korland Rein wrote:Demiana, tad kad kādreiz tev būs kucēni...tad mēs tavu cenu tavas kuces kucēniem izrēķinasim par vsiiem kopā, esi ar mieru?! (joks)....he, he....

:D man kucēni nu nekādigi nevar būt, a savu suni nepārošu ;) neuztraucies, nebūs jāvelta laiks manas naudas skaitīšanai :twisted:

Kāpēc tu domā, ka es uztraucos?! :lol: Nemaz..mani vispār neuztrauc rotu tirgus!
Šai nebūs, bet citai iespējams būs. Tad uzrakstīsi un pierakstīsi, domāu..ka domas mainīsies.
Par kucēnu izmaksām, ieguldīto darbu untt...manuprāt reāli var spriest cilvēki, kam tas ir "otrs darbs", bet noteikti ne diletanti. Otraja varaintā tie ir tikai pieņēmumi - kā man šķiet, kā un cik tas ir! :D Nenopietni!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby vuks » 20 Jan 2010, 14:33

Nē, bieži vien tas nav tikai tīri vaļasprieks, gadās ka turēt 3 vaislas kuces ir ļoti dārgs vaļasprieks :lol:
Man gan pagaidām ar vienu pietiek, nezinu kad varēšu otru atļauties...
Jā, man ir 3 kuces mājās, bet vaislā esmu tik vienu laidusi un pagaidām viens metiens tik bijis.

Ne jau visi pāro visas reizi gadā tikai pārošanas un kucēnu pārdošanas pēc....
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 20 Jan 2010, 14:34

Korland Rein wrote:jo, ja sarēķina, izstades, veselības parbaudes, apmacību...diez vai pat sanāk atpelnīt.. :


Es izstādes uzskatu kā hobiju. Braucu uz tām - jo man patīk!!! Un to es kucēna izmaksās nekādīgi nepieskaitītu. Arī savu suni apmācīju, ne tāpēc, lai pārotu, bet tāpēc, lai viņš būtu gudrs, lai attīstītu savas spējas, jo man patīk nodarboties ar savu suni. Arī obligātās veselības pārbaudes suņiem ir ieviestas tāpēc, ka konkrētām šķirnēm uz kādam slimībām ir problēmas, un tās būtu jāveic aiz godaprāta, nevis aiz pārošanas atļaujas nepieciešamības!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 20 Jan 2010, 14:44

Korland Rein pirmkārt jau ir jāgrib kucēni kā tādi, ar visām tām šmucēm, negulētajām naktīm un vēl sazin ko. Man pietiek ar vienu uzaudzināto kucēnu lai saprastu ka nevēlos redzēt mājās kucēnu baru pat uz neilgajiem 2-3 mēnešiem. :D
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 20 Jan 2010, 14:44

Kriste wrote:
Korland Rein wrote:jo, ja sarēķina, izstades, veselības parbaudes, apmacību...diez vai pat sanāk atpelnīt.. :

Es izstādes uzskatu kā hobiju. Braucu uz tām - jo man patīk!!! Un to es kucēna izmaksās nekādīgi nepieskaitītu. Arī savu suni apmācīju, ne tāpēc, lai pārotu, bet tāpēc, lai viņš būtu gudrs, lai attīstītu savas spējas, jo man patīk nodarboties ar savu suni. Arī obligātās veselības pārbaudes suņiem ir ieviestas tāpēc, ka konkrētām šķirnēm uz kādam slimībām ir problēmas, un tās būtu jāveic aiz godaprāta, nevis aiz pārošanas atļaujas nepieciešamības!


+100
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2010, 14:50

Man ir 4 vaislas kuces. Tikai - vienai jau nāk desmitais gads un viņa jau sen ir pensijā...otrai pērn bija pēdējie kucēni un viņu pārot vairs netaisos...treša man dzemdējusi divas reizes, varbūt vēl vienu reizi sapārošu, varbūt...viena vēl tikai aug. Teorētiski pārot jau var, bet negribu, vismaz pagaidām negribu. Nu nav man tā ka kavalieri uz katra stūra stāvētu. Protams, arī LV vai EST var atrast suni ar ko sapārot, bet...vai man to vajag? Teorētiski es mierīgi varētu pelnīt kādu latiņu - ja pārotu visas kuces kas man ir (nu neskaitot veco :mrgreen: ) uz katru otro meklēšanos, ja nepievērstu uzmanību pāru atlasei, bet pārotu ar to kas ''pa rokai'', ja...
Bet ja runājam par tām dārgajām suņu šķirnēm. Nu piem. jorki - jā, to cenas kā bija augstas tā ir...un būs. Es apbrīnoju tos jorku audzētājus! Nu nav man tāda pacietība ieguldīt tik nenormālu darbu suņos! To kopšana ir ĻOTI dārga, ļoti laikietilpīga un sarežģīta. Man paziņa nopirka šādu horuku ''pa lēto'' (par ar dokumentiem, neteikšu tikai kādas organizācijas, miniet paši :twisted: ). Nu un ko? Plukata ne suns(resp.-izskata ziņā)...un ja vēl neskaita veselības problēmas no pašas mazotnes...nekad nebiju domājusi ka jorkiem var būt tika daudz kaišu...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Greylove » 20 Jan 2010, 15:09

Kriste, + 1 Pilnīgi piekrītu! :) Starp šķirnēm cenu atšķirības ir tik fundamentālas! Un es te nedomāju dekoratīvās, piem. jorkus, visu cieņu jorku audzētājiem par drosmi un apņēmību. Bet vēl lielāka cieņa, piem. takšu audzētājiem, ar viņu tirgus cenām...
Būtu normāli un loģiski, ja audzētājs gūtu peļņu no metiena. Un ne tikai konkrēto x stundu dēļ, ko pavadījis pie kucēnim, bet gadiem krātās pieredzes un zināšanu dēļ. :)
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 20 Jan 2010, 15:24

NU, labi, tiem, kas vēl joprojām pretojās manai teorijai stādišu priekšā faktus... :mrgreen:
Tās, šķirnes (augumā nelielās), kas man vairāk imponē un interesē, no labām LKF audzētavām maksā apmēram 450 Ls. Vidējais kucēnu skaits - 6. Ienākumi - 2700 Ls.
Pagājušā gada nogalē parēķināju savas kucītes izmaksas, ieskaitot visu visu ieprikš minēto, sākot jau ar iegādes izmaksām, izstādēm pa Baltijas reģionu, sagrauztu dīvānu, mobīlo telefonu vadiem, kompja vadiem, transporta izdevumi, potes u.tml. Aptuveni 1500 Ls. Visas pārbaudes pārošanai ir veiktas. Pārot iespējams ar labu suni tuvākajā reģionā (Baltijā). Pārošana - 400 Ls, cik maksā kucēna barošana (neliela šķirne)? Vairāk par kādiem 200 Ls? Vet. pakal. - kādi 100 Ls? Pārējie sīkumi? Nu, un ar to visu kādi pāris simti man paliek pāri, ne?
Vai es kaut kur kļūdos????? :roll:

Pluss, ir dzirdēti arī nostāsti, par retas šķirnes LV ievešanu, pirmo kucēnu pārdošanu un dzīvokļa nopirkšanu (kad tie maksāja vēl dažus tk., resp., pirms gadiem 10)... :mrgreen:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 20 Jan 2010, 15:30

p.s. un lūdzu nesāciet man tagad braukt augumā, ka es gribu nodarboties ar kucēnu ražošanu! Nebūt tā nav! Es laikam arī piederēšu pie tiem audzētājiem, kam svarīgāk par peļņu no kucēnu pārdošanas, ir parūpēties par kvalitatīvu, veselīgu metienu, pieredzes krāšanu, ievest šķirnē jaunas asinis u.tml., un milzum liela mīlestība pret maziem kucēniem!
Bet tomēr mīnusos tieši no pārošanas un kucēnu audzināšanas izdevumiem nokļūt laikam negribētu...

Un, protams, kā jau Greylove, minēja, te noteikti atšķirās šķirnu reālās tirgus cenas. Tāpēc var būt mums te konflikts arī veidojās, jo manā šķirnē kucēnu ir iespējams (pirms krīzes točna bija) pārdod par tiem 400-500 Ls, kas ir normāla tirgus cena bīgliem, bet citām, vairākskaitlīgām šķirnēm, tas laikam ir ļoti grūti izdarāms, kaut izmaksas laikam ir vienas un tās pašas.
Last edited by Kriste on 20 Jan 2010, 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 20 Jan 2010, 15:34

Kriste wrote:
Korland Rein wrote:jo, ja sarēķina, izstades, veselības parbaudes, apmacību...diez vai pat sanāk atpelnīt.. :


Es izstādes uzskatu kā hobiju. Braucu uz tām - jo man patīk!!! Un to es kucēna izmaksās nekādīgi nepieskaitītu. Arī savu suni apmācīju, ne tāpēc, lai pārotu, bet tāpēc, lai viņš būtu gudrs, lai attīstītu savas spējas, jo man patīk nodarboties ar savu suni. Arī obligātās veselības pārbaudes suņiem ir ieviestas tāpēc, ka konkrētām šķirnēm uz kādam slimībām ir problēmas, un tās būtu jāveic aiz godaprāta, nevis aiz pārošanas atļaujas nepieciešamības!

Tāpec tev nav audzētava. Lai uzturētu audzetavu ir jabūt sava veida ekonomikai un izdevumos ienākumos ir jārēķina viss. Tas ir līzīgi ka SIA.
Ir cilveki, kas apzinati iet uz to, ir, kas negrib to...Tāpēc nevar bazt visus viena maisā.
Es dievinu kucēnus to gaidīšanas laiku un līdzvertīgi izstādes. Bet, ja suņi man neatpelnīš visamaz daļu no vinos ieguldītā, tad realu ārzemju paropjumu tada audzētava atļauties nevar.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron