Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby pixy » 17 Jan 2014, 18:50

peecis wrote:tad jau drīz ne tikai pēc apģērba un veļas pulvera, bet arī pēc suņiem brauks uz Vāciju
Tu esi nokavējis :D , cilvēki jau sen brauc ne tikai uz Vāciju, bet arī daudz tālāk. Protams, ir šķirnes, kuras tuvāk nav dabūjamas, bet brauc arī pēc tām, kuriem te nemaz nav tik maza tā izvēle. Katram motivācija sava, bet fakts paliek fakts.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 17 Jan 2014, 21:03

Linda - piedod, bet Tev ir pilnīgi nepareiza domāšana par to, kas ir show klases kucēns...te pat nav vērts diskutēt. Un es runāju par pieredzi kā audzētājam, nevis kā suņu saimniekam. Un diez vai kāds (lai nez cik kruts tas nebūtu) speciālists Tev varēs ieteikt to, kurš kucēns ir ''dārgāks'', bet kurš ''lētāks''. Un es jau minēju ka neiet runa par diskvalificējošiem trūkumiem! Turklāt ļoti daudzi trūkumi atklājās tikai sunim pieaugot! Latvijā ļoti labi tiek pirkti kucēni kas ir sasnieguši 4 un vairāk mēnešu vecumu. Protams - viss atkārīgs no audzētāja. Jo lielāks aug kucēns, jo vairāk ar to jānodarbojas. Neviens pircējs negribēs ņemt 6 mēnešus vecu kucēnu, kas vispār nav ticis socializēts un apmācīts.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 17 Jan 2014, 23:54

Tad varbūt paskaidro,kas tad tavā izpratnē ir show klases suns? Cik šī tēma lasīta,pie kopsaucēja tā arī nenonāca,jo acīmredzot par show katrs uzskata,ko citu.
Es esmu ļoti atvērta,kam jaunam,labprāt uzklausu argumentētus viedokļus no par sevi gudrākiem,tikai nezkāpēc visi mūžam izvēlas neagumentēti uzbraukt,pateikt,ka nav jau jēgas diskutēt,nevis paskaidrot jaunam prātam kāpēc tā un ne citādi.
Ir trūkumi,kas rodas augot,kuriem var pats saimnieks piepalīdzēt rasties,bet ir tādi,kurus redz jau mazam.Visai reāli,ka man kādai varētu būt kucēns ar netīru krāsu,lūk šādus es arī labprāt atdošu lētāk cilvēkam,kas izstādes negrib,teorētiski,protams jau arī tāds var piedalīties un piedalās un arī CACus savāc,bet netīra krāsa ir trūkums un ja ne man Fēra nebūtu parādījusi,ka prot strādāt alā,es viņu vispār nepārotu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 18 Jan 2014, 05:16

Linda B.
Nu es personīgi nedotu pat trīsarpus kapeikas par medību šķirnes suni, kurš parādījis, ka neprot strādāt! Un vienalga, kāda viņam tur ir krāsa, cik CACIBi un vispār "uz kuras auss viņam ir ķubiķeika" :sarkstosa:
Kaut kādas izvirtušas vērtības Tev, piedod!
Nu nav ideālu suņu, neesam vēl iemācījušies tādus taisīt! Ja normālu strādājošu kuci dēļ netīras krāsas nepārot, kas tad mums paliks? Piemeklē viņai suni, kas strādā vēl labāk un ar tīru krāsu un uz priekšu!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 18 Jan 2014, 18:50

Nesaprati mani laikam.Viņa tiks pārota un tieši tādēļ,ka jau pirmo reizi satiekot jenotu strādāja kā pienākas.Plānots pārot jau nākošmēnes par spīti tam,ka viņai ir tikai 3 vērtējumi-viens teicami(un JCAC),labi un ļoti labi,redzēs,ko iedos kluba izstādē.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 19 Jan 2014, 09:26

Nu tie taču ir normāli vērtējumi!
Tu uztraucies par to, ka ir viens labi? Nepārdzīvo!
Ja Tev vieglāk paliks, varu pateikt, ka manam bērnam Aspidai arī tāds vērtējums ir, nu un komplektā BOB EURW izstādē, r.CACIB WW izstādē, Club J&CH un vēl tādi sīkumi, kā 17x CACIB :kanepe: Pareizi saka, nav čempiona bez zaudējumiem!
Es te vairāk domāju, ka dažādiem audzētājiem ir dažādas prioritātes, citu jau izņemot šovus nekas neinteresē.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 19 Jan 2014, 17:45

Nu nē,man uzskats,ka medību sunim ir jābūt arī interesei par medībām.Ja ne uz jenotu,nu tad vismaz,lai grib meklēt.Skaidri zinu,ka Fēra man pa asinspēdu diez vai ies,tiešām maza iespēja,jo viņa ir tāda,nu pa gaisu,šausmīgi aktīva un ir vairāk uz skriešanu,dzenāšanu,riešanu,lieliem suņiem mēğina ielekt krāgā (te es gribu zināt,ko darīs ar mežacūku),Fanta izvēlas meklēt,nav intereses uz to jenotu riet,bet skrien alai pa visu un meklē,mājās meklē paslēptu mantiņu,bet arī lieliem suņiem labprāt ielektu krāgā.
Ideāli,protams,būtu,ja visi tie izstāžu čempioni arī strādāt prastu,ne tikai skaisti izskatīties.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2014, 09:57

''Lēkšana krāgā'' lielam sunim vēl nenozīmē to, ka sunim ir medību instinkti. :jautri:
Ja vien ir vēlēšanās, suni var apmācīt labi un pareizi strādāt. Vienkārši vienam sunim tas prasīs vairāk laika, citam - mazāk.
Takšiem vēl joprojām ir nepieciešams darba diploms lai varētu noformēt C.I.B. čempionu.
Lūk ja Taviem suņiem būs vismaz kāds darba diploms (cik noprotu, tad reālās medībās neiesiet), tas apliecinās to, ka tavs suns patiešām māk strādāt, nevis tikai meklē mantiņas un rej uz lieliem suņiem.
Ļoti daudziem izcilajiem izstāžniekiem ir darba diplomi. Dažs labs pat reāli strādā...vairums saimnieku (kā es piem.) vienkārši nevelās lai suņi tiktu traumēti, tāpēc uz medībām neiet.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby murkata » 20 Jan 2014, 11:00

jā, tā ir atsevišķa tēma - medību šķirņu degradēšana. man ir divi putnu suņi, kā daudzi zina. Sunim no tēva puses ir izcila medniece, no senas medību līnijas ar spēcīgiem gēniem - CIsa z Bobiechenskiego lasu. viņa visiem saviem pēctečiem nodod savu spēju strādāt. un, lai arī Arčija vecāki nekādās medībās neiet (saimnieki apgalvoja pretēji), tomēr ar suni ir ievērojami vieglāk strādāt nekā ar manu jaunkundzīti, kurai ir ekselentas ASV izstāžu asinis. un tomēr arī viņa strādā un strādās, lai gan mācīšana prasa pārcilvēcikas pūles un daudz laika. zinu, kā ir strādāt ar normālu darba suni...
un man tas šķiet vienkārši nepiedodami, ka darba šķirnēm darba diplomi nav obligāta prasība pārošanai! tā zūd šķirnes galvenās īpašības.
par laimi, mūsu šķirnē tagad ir moderni krāt diplomus un iet medībās. tā kā tas vēl palielina kucēnu izmaksas. tikai krūmaudzētājs var atļauties pārdot kucēnu lētāk.
starp citu, par PET klasi runājot. ok, var pārdot lētāk, bet tos vajadzētu pārdot tikai pēc pusgada un sterilizētus. jo ss.lv pilns ar šādu "priekš sevis" nopirktu kucēnu pēcnācējiem...
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2014, 11:18

murkata wrote:starp citu, par PET klasi runājot. ok, var pārdot lētāk, bet tos vajadzētu pārdot tikai pēc pusgada un sterilizētus. jo ss.lv pilns ar šādu "priekš sevis" nopirktu kucēnu pēcnācējiem...

Piekrītu. Bet - neko daudz lētāk tad vairs nesanāks.
Daudzi audzētāji uzstāda ļoti augstas prasības un ļoti kritiski vērtē savus kucēnus. Kā ''pet'' tiek tirgoti kucēni, kas pavisam mierīgi var iegūt izstādēs samērā labus vērtējumus. Tikai audzētājs nevēlās lai tie piedalītos vaislā (varbūt metienā kāds nopietns ''brāķis'', varbūt nevēlās lai šo līniju suņi turmāk tiktu izmantoti, varbūt....ir daudz un dažādi ''varbūt''...). Dažs labs no šiem kucēniem varētu ņemt pirmās vietās pasaules līmeņa izstādēs, bet vaislā to izmantot nevajadzētu. Es arī esmu no tiem, kas uzskata ka ''pet'' ir tāds suns, kuru nedrīkst izmantot vaislā! Ar izstādēm tam visam nav nekāda sakara...Tieši tāpēc arī uz ciltsrakstiem tiek likts zīmogs - „Nav izmantojams ciltsdarbā”.
Nav noslēpums ka dažs labs super-puper čempions nemaz tik ļoti netiek izmanotots (te runāju tieši par puikām) vaislā. Labs audzētājs nevērtē suņa titulu daudzumu...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby julika » 20 Jan 2014, 12:32

Creme de la Creme wrote:Dažs labs no šiem kucēniem varētu ņemt pirmās vietās pasaules līmeņa izstādēs, bet vaislā to izmantot nevajadzētu. Es arī esmu no tiem, kas uzskata ka ''pet'' ir tāds suns, kuru nedrīkst izmantot vaislā! Ar izstādēm tam visam nav nekāda sakara...Tieši tāpēc arī uz ciltsrakstiem tiek likts zīmogs - „Nav izmantojams ciltsdarbā”.

Pilnīgi piekritu! Mums tā arī ir rakstīts - forbidden to use in breeding.
Par pusgadu man piekrīst grūti, atkarīgs no tā, vai audzētajs būs atbildīgs un nopietni pieies arī pet kucēna socializēšanai.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 20 Jan 2014, 13:36

Creme de la Creme wrote:''Lēkšana krāgā'' lielam sunim vēl nenozīmē to, ka sunim ir medību instinkti. :jautri:
Ja vien ir vēlēšanās, suni var apmācīt labi un pareizi strādāt. Vienkārši vienam sunim tas prasīs vairāk laika, citam - mazāk.
Takšiem vēl joprojām ir nepieciešams darba diploms lai varētu noformēt C.I.B. čempionu.
Lūk ja Taviem suņiem būs vismaz kāds darba diploms (cik noprotu, tad reālās medībās neiesiet), tas apliecinās to, ka tavs suns patiešām māk strādāt, nevis tikai meklē mantiņas un rej uz lieliem suņiem.
Ļoti daudziem izcilajiem izstāžniekiem ir darba diplomi. Dažs labs pat reāli strādā...vairums saimnieku (kā es piem.) vienkārši nevelās lai suņi tiktu traumēti, tāpēc uz medībām neiet.

Ar tiem suņiem vairāk izskatās,ka viņas dzen,ja lien tuvāk,tad lec krāgā.Pieŀauju,ka uz cūku reaģēs tā pat.
Un diploms man vienai jau ir...gan būs arī otrai.Katrā ziņā mēğināsim nokārtot ne tikai uz jenotu,bet arī asinspēdu un mežacūku.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby pixy » 20 Jan 2014, 13:44

Creme de la Creme wrote: Es arī esmu no tiem, kas uzskata ka ''pet'' ir tāds suns, kuru nedrīkst izmantot vaislā!
Bet kā Tu tiec galā ar kontroli? Praktiski vienīgais drošais veids tiešām būtu tas, ko iesaka Murkata, tikai dārgs un neforšs tai ziņā, ka kucēns agrāk netiek uz jaunajām mājām. Rakstīt līgumā? Bet, ja cilvēks nebūs godīgs, tad arī tas nelīdzēs. Vēl jo vairāk, ja suns nedzīvos ap stūri, bet tiks aizvests labi tālu prom. Teorētiski varētu samaksā iekļaut depozītu, kuru var dabūt atpakaļ suņa kastrācijai, bet vai cilvēki uz to parakstītos, arī grūti pateikt. Ar izstādēm tam visam tiešām varētu nebūt nekāds sakars, vēl jo vairāk, ja uz tām drīkst doties ar kastrētu suni vai kuci (offtopiks, bet ir ziņas, ka kāds ir mēģinājis un kā tas beidzies?)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2014, 14:26

Nu ar kastrētu kuci uz izstādi ir iets. Viņa jau neatšķirās no pārējām :kanepe:
Suņus neksatrēju...

Tas tā, ne par tēmu.

Kā tieku galā? Ļoti vienkārši - cenšoties atrast katram kucēnam tos pašus labākos saimniekus. Man ir pretēja problēma - pārdodu perspektīvu kucēnu, īpašnieki solās iet uz izstādēm, pārot u.tml., bet beigās tos nevar pat uz suņa safrizēšanu izvilkt. Vai arī paņem uz izkastrē. Paskatieties reklāmes - kucēnu NAV! Labu suņu saimniekus ir teju neiespējami pierunāt aiziet uz kādu izstādi :aizsvilstas: Man gadā ir 1-2 metieni, neliels kucēnu skaits. Vairums aizbrauc prom no Latvijas, sevišķi kuces, vai arī paliek pie manis (vai līdzīpašumā). ''Pet'' man gadās ļoti reti. Un arī tie aizbrauc uz ārzemēm. Viss tiek atrunāts līgumā, uz ciltsrakstiem uzlikt zīmogs. Man pat ir bijis ka cilvēki (no ārzemēm) zvana un prasa šādus kucēnus. Ne jau tāpēc ka cena mazāka, bet tāpēc ka nevēlās nodarboties ar vaislu. Un es esmu droša ka kucēni tur tiks mīlēti un loloti, nevis vairoti. Sevišķi ja kucēns aizbrauc uz Igauniju vai Somiju. Tur cilvēki domā kaut kā savādāk...
Mūsu šķirne nav populāra ''kaktu vairotājiem'', par laimi...Man tikai vienu reizi ir bijis zvans no acīmrezdama ''vairotāja''. Kaut kā esmu pamanījusies ''atkost'' šādus cilvēkus. Es gan dzīvoju pēc principa ''nekad nesaki nekad'' un ''labāk 7 reizes nomēri''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby julika » 20 Jan 2014, 15:12

Man liekas, ka māksla slepjas tajā, lai pareizi atkostu, kad cilvēks zem vārdiem "nu mēs jau tikai sev gribam sunīti" grib paslēpt nevelēšanos ieguldīt naudu un varbūt arī pēc tam pa lēto saparot, jo "runā, ka tas ir labi veselībai" un kad cilvēks speciāli prasa pet kucēnu, jo tiešām nav ieinteresēts kaut kādu iemeslu dēļ iestādēs un pārošanā...
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2014, 15:44

Ja man kāds tepat LV uzreiz prasa - vai nav kāds brāķītis, par mazākām naudiņām, tad es uzreiz saku - nē, nav. Pat ja tāds arī būtu... Cita lieta kad cilvēks sāk ar vārdiem ka nevēlās iet uz izstādēm, nevēlās pārot.
Man pirms dažiem gadiem bija ''pets''. Bija vairāki gribētāji uz ''mums jau ne priekš izstādēm'' kucēnu. Kad piedāvāju šo konkrēto kucēnu (godīgi aprakstot situāciju, nosūtot līguma paraugu u.tml.), tad kaut kā visi ātri pačibēja :velnins: Tad piezvanīja somiete un kautrīgi apjautājās par kucēnu kas izlikts mājas lapā uz pārdošanu. Sāka ar jautājumiem par līgumu, par to vai tajā būs obligāti punkts par izstādēm/pārošanu. Kad apskaidroju ka kucēns tiek pārdots kā ''pet'', viņa pēc pāris dienām bija klāt! Cena bija pēdējais par ko viņa prasīja.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 20 Jan 2014, 15:47

Linda B. wrote:
Creme de la Creme wrote:''Lēkšana krāgā'' lielam sunim vēl nenozīmē to, ka sunim ir medību instinkti. :jautri:
Ja vien ir vēlēšanās, suni var apmācīt labi un pareizi strādāt. Vienkārši vienam sunim tas prasīs vairāk laika, citam - mazāk.
Takšiem vēl joprojām ir nepieciešams darba diploms lai varētu noformēt C.I.B. čempionu.
Lūk ja Taviem suņiem būs vismaz kāds darba diploms (cik noprotu, tad reālās medībās neiesiet), tas apliecinās to, ka tavs suns patiešām māk strādāt, nevis tikai meklē mantiņas un rej uz lieliem suņiem.
Ļoti daudziem izcilajiem izstāžniekiem ir darba diplomi. Dažs labs pat reāli strādā...vairums saimnieku (kā es piem.) vienkārši nevelās lai suņi tiktu traumēti, tāpēc uz medībām neiet.

Ar tiem suņiem vairāk izskatās,ka viņas dzen,ja lien tuvāk,tad lec krāgā.Pieŀauju,ka uz cūku reaģēs tā pat.
Un diploms man vienai jau ir...gan būs arī otrai.Katrā ziņā mēğināsim nokārtot ne tikai uz jenotu,bet arī asinspēdu un mežacūku.

Ar diplomu - apsveicu! Malači! Otrai - tikai jāmēģina! Ja suns ir enerģisks un azartisks, tad atliek tikai virzīt šo enerģiju pareizā gultnē.
Bet ar tiem lielajiem suņiem nebūs viss tāpat kā ar mežacūku. Par piemēru: man sīkais puika (lai saprotamāk - bišķi virs 3 kg) laikam būtu gatavs lāci saplosīt (nu vismaz no lapsas zobiem mēs nebaidamies :jautri: ), bet no lieliem suņiem labāk pa gabalu. Suns labi saprot atšķirību starp suni, cilvēku vai mežacūku.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Linda B. » 20 Jan 2014, 17:44

Paldies!Gan būs arī otrai,patrenēsimies un būs ok :)
Es pēc balss klausos,rējiens uz suni tāds pats kā uz jenotu tāpēc šķita,ka viņas viņu "medī". Tiesa cūku aplokā viņas gribēja tikt vairāk kā svešu suni padzenāt,sitās gar vārtiņiem bŀaudamas un visādi centās zem tiem palīst,bet nu nesanāca ar to cūķi viņas sapazīstināt.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby alexis » 05 Feb 2014, 18:26

Ja kādam ir kāds foršs takšveidīgais - garens suncis, kuru uzdāvināt, rakstat PM!
alexis
 

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Doggyy » 05 Feb 2014, 19:01

alexis wrote:Ja kādam ir kāds foršs takšveidīgais - garens suncis, kuru uzdāvināt, rakstat PM!


:jautri:
Image
Doggyy
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Jan 2014, 20:37

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests