Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 23 Jan 2010, 09:32

Robins
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
rema
Pilnīgi piekrītu!
Īstenībā cilvēkam, kas neplāno piedalīties sacensībās, nav jānoliek IPO, pilnīgi pietiek, lai suns klausa un ir vadāms. 5-6 komandas, ko lieto ikdienā. Bet tās ir komandas, ko jāzin jebkuram sunim, ne tikai VASam vai rotam, bet arī čiham un bezšķirnes sunim. Visu cieņu KR ar viņas nopietno attieksmi, bet vai tad audzētavā nedzimst pet klases kucēni, kuriem nav obligāti jānoliek IPO, bet pietiek ar OKD saīsinātu kursu?
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby AnitaJ » 23 Jan 2010, 10:56

Korland Rein, sasmējos par to postu ar auto un sapratu, ka man pirms 7 gadiem rots no Jūsu audzētavas nebūtu spīdējis :mrgreen: . Mans vīrs ļoti pretojās braukšanai ar mašīnu, kaut tiesības bija jau 20 gadus un līdz ar to pārvietojāmies ar sabiedrisko. Kad nopirku suni, zeltaino gan (vīru nostādīju fakta priekšā) un bija jāsāk domāt par apmācību, tad atradu mašīnu un .....atkal nostādīju vīru fakta priekšā :twisted: . Un tieši vīra dzimšanas dienā man tā auto īpašnieks pazvanīja un prasīja ko izdomājām par pirkšanu, es pieklājības pēc prasu vīram, ko daram...............Jums vajadzēja redzēt to viņa skatienu :lol: , bet atbilde sekoja - Vai tad man ir izvēle? :twisted: . Tā kā redziet pastāv arī tāds variants, ka mašīnu var piepirkt klāt sunim un suns savukārt var piespiest cilvēku beidzot pierast pie ērtībām :mrgreen:
User avatar
AnitaJ
Puppy
Puppy
 
Posts: 414
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 14:04

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 23 Jan 2010, 11:41

AnitaJ wrote:Korland Rein, sasmējos par to postu ar auto un sapratu, ka man pirms 7 gadiem rots no Jūsu audzētavas nebūtu spīdējis :mrgreen: . :

Man ar smiekli. Nu nav jau ta, ka es jautāju ir Jums auto? Ir Jums nauda? un tt? Tas jau būtu nesmuki.... :roll: Tas tā...zinot ka ir, ja nav tas auto, ja nav līdzekļu.
Mans patēvs principiāli NEKAD masīna nevedīs suni - NEKAD! Kaut saraujies! Cik viņu zinu, suns viņa masīnā iespējams tik mirstošs būs...bet ceru, ka tādas vajadzības nebūs.... :|
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Demiana » 23 Jan 2010, 12:05

Stridos sak dzimt patiesiba ;)
Galu gala ja iet runa par sunja pirkshanu ar c/r un apskatot sludinajumus tad var saredzet ka ir cenas min. un max uz konkreto shkirni. Un ja vajag suni kursh patiesham izaugot bus tads, kadu esi sho shkirni iedomajies, bet neplano savu laiku teret tadai izshkerdibai :lol: ka izstades (neiet runa par apmacibu), tad domaju ir ljoti labi ka ir tada cenas amplituda starp audzetavam.
Logiski ka neviens kas izlemis par savas kuces paroshanu negrib ar to pasakumu iebraukt minusa, bet ari par lielu pelnju nesapnjo, ieliek sludekli ar min. kucena cenu un viss :roll: Nebut shis min. cenas kucens nebus sliktaks par max. cenas pirkto ja vinsh ir paredzets divanam. Jo vaislas nosacijumi kaut minimalie bus izpilditi, potes sanjemtas, utt.
Ja cilveks grib show clasi, tad jau vinjam ta domashana savadaka, tad jau bus asinju izpete un cenai nebus nozimes.

p.s. Es iegadajos savu suni par videjo cenu, suns bija konkretam merkim - skirnes suns majas sargashanai. Neesmu vilusies sava izvele. Pat izstades apmeklejam :roll:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby OrlandoSeaHorse » 23 Jan 2010, 12:49

rema wrote:
Korland Rein wrote:Ja cilvēkam nav auto, tda arī tādam ka rotveileram nav skola un ttt..

rotveilerus autobusos neielaiž? es uz kleistu nodarbībām braucu gandrīz stundu ar autobusu, vidēji 3h esam tur, tad atkal stunda autobusā ceļā uz mājām, un tas nav autobuss, kas iet ik pēc 5min, esmu gaidījusi 1,5 h pieturā lietū un salusi, pie maijas gāju 40min ar kājām turp un pēc nodarbības 40min ar kājām atpakaļ. ja grib, tad var, ja negrib, nekāds personiskais auto un 500 samaksātie ls par kucēnu neko nemainīs.
Tatad kopsavilkums 1h cela uz katru pusi=2h, +3h nodarbibas, 1,5h gaidit autobusu = 6,5 h lietderigo 3h del. Man ar to pasu ta diena butu gala - piekususi, kaut ko atpustos, bet nekadus kalnus vairak ari negaztu. Kas majas tira, mazga, gatavo pusdienas? Un ja vel japalidz berniem macibas, katru ritu javed uz skolu/darzinu, pecpusdienas uz nodarbibam, utt? Pienemot ka nedelas laika ari darba janostrada 8h=+vismaz 1/2h pusdienlaiks un kaut vai minimals laiks noklusanai uz-no. Un galu gala, lai nodzivotu cilvekam paredzeto laiku, jagul ari kaut kad. Par attiecibam ar viru pat nerunajot. Es varu iedomaties ka var izbrivet dazas stundas diena katru dienu un vairakas (nu 3 - 4) katru dienu nedelas nogale, bet ka regulari vairak par 6 h un viss parejais ari ir kartiba - nu neticu, nepar ko. Ja ir majkalpotaja vai uznemiga vecmamina, kas ar mieru atbalstit dullibas, tad ja. Bet te bija runa par cilveku bez auto, loti retos gadijumos tiem tomer ir majkalpotajas. Tad varetu but veselibas problemas, kas atkal nepielauj lieku slodzi ar suni, cik gars tik plats. Auto tomer netiesi sanak tads ka indikators. Tomer, lai tiesibas dabutu, jaiziet kaut minimala veselibas parbaude, senak vajadzeja ari narkologa un psihenes izzinas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 23 Jan 2010, 13:32

te atkal noder teiciens - ja grib, tad var.

man arii nav mashiinas, draugam nav un maatei arii. bet tas muus neaptur braukaat pa izstaadeem un esam bijushi diez gan lielos paarbraucienos.
otrdienaas mums ir hendlinga treninji otraa pilseetas galaa, no 20:00 - 22:00. pirms seshiem izejam no maajas, 7 minuushu gaajiens liidz vilciena stacijai, brauciens liidz centram, stiepju beernu cauri stacijai uz autobusu pieturu, kur shkjeersojam Temzu lai tiktu uz veel vienu vilcienu, ierodoties galapunktaa ar vismaz 10 minuushu gaajiens liidz muusu hallei. palieku tikai stundu liidz 9iem, lai var paspeet tikt maajaas, maajaas esam pirms 11iem. jaa, citkaart ir slinkums, bet liela gandariijuma sajuuta un prieks par tusinju, kad aizbraucam.
bet nu gribaas jau nolikt tiesiibas, sunjiem, protams, tomeer tas ir vieglaak.

par pirktspeeju un uztureeshanu - neesam miljonaari, kad mekleeju pirmo suni, vispaar biju shokaa par sunju cenaam, atverot kaut ko liidziigu ss.lv, domaaju, ka tak kaut kaadas kljuudas un pa daudz nulles saliktas klaat :D zinaaju tikai tik daudz, ka kuceenam ir jaabuut vakcineetam un attaarpotam, par c/r nezinaaju neko, nu jaa, uz izstaadeem nevajadzeeja, rezultaats Popsis, iegaadaats par £350, kas man likaas liela nauda, lai tur kaut kas nebuutu kaartiibaa.

peec tam atradu dogs.lv un saslimu :twisted: otro suni jau mekleeju ar citaam prasiibaam un zinaashanaam, taapat tresho. kad panjeemu Eskilu es nestraadaaju, bet nu izskaloju smadzenes savam draugam, kursh piekrita nosponsoreet veel vienu suni. sarunaajaam ar audzeetaaju, ka maksaasim pa daljaam, atstaaju depoziitu un paareejo samaksaajaam peec paaris nedeeljaam. taapeec, ka es laba, atljaavu draugam tiesiibas uz Eskila kopiipashumu :D
kad braucu raudziit Kenetu, atstaaju pusi summas depoziitaa un, kad braucu vinjam pakalj samaksaaju otru pusi, ko atkal nosponsoreeja draugs. es straadaaju uz pusslodzi un vinjsh maksaaja vairaak kaa mana meeneshalga, tieshi tanii laikaa iekrita Popsha un Eskila vakcinaacija, peec depoziita, vakc. izmaksam, vilciena biljeti uz raudzibaam, liidz manai naakamajai algai paartiku no konserveetaam zupaam :twisted: bet laimiiga, ar kuceenu ko ljoti, ljoti gribeeju.

man laikam ir paveicies, ar, uz sunju lietaam, saprotoshu otro pusi. lai vai kaa ir bijis ar naudaam, sunji ir paedushi labu eedienu, vakcineeti, attaarpoti, atblusoti un arii negaidiitiem un sheit ne leetiem veta izdevumiem nauda ir atradusies un pietikusi. un izstaadeem arii. vinji man ir visdaargaakie un ja vajag, tas ir pashsaprotami, ka labaak es sajozhu jostu - bet sunjiem tikai to labaako.
tagad straadaaju pilnu slodzi un mums ir komunaali dziivoshanas apstaaklji - kopaa ar manu mammu un draugu, maate arii tagad ir kaartiigs sunjinieks, shoks jau bija, kad ieradaas NR. 3, bet nu jau vakaros pacelj dekja stuuri un sauc vipetus uz chuchu muizhu :mrgreen:
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby eldberg » 23 Jan 2010, 18:06

Es esmu ticis līdz 4lpp, nebiju pamanijis ka te tādas diskusijas.
Paskaidroju, ka šis aprēķins ir vispārīgs.
Ņemšu vērā jūsu izteikumus par to ko iekļaut un ko izmest. (piem ka nevar ņemt vērā visu kuces cenu)
Bet piem ikgadējās potes iet iekšā, jo takša vadītājs pašizmaksā arī kalkulē iekšā ikgadējo valsts ceļu nodokli (CSDD).

Tā ka labojumi būs! Paldies par viedokļiem.

P.s. šis aprēķins nenozīmē, ka citi nevar savus suņus tirgot pa 200ls vai pa 600. šis ir lai parādītu cilvēkiem, ka suni neviens aiz brīvas sirds neatdos pa 50-100ls! (protams ar izņēmumumiem un iemesli tad lai paliek pie paša atdevēja)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby vuks » 24 Jan 2010, 10:15

No otras puses, vari nerēķināt kuces izmaksas līdz vaislas vecuma sasniegšanai, bet ja pieiet no tā, ka Tev vairāk kā 1 suns, un tomēr no malas uzskata, ka audzētavas baigi pelna, tad nākas vien rēķināt arī kuces izmaksas no dzimšanas, tieši tāpat kā veterānu izmaksas, plus vēl ne jau visi audzētavā atstātie kucēni kļūst par vaislas (neizaug kā cerēts, veselības pārbaudes nav ideālas, vai arī viekārši nav kucēnu), tā ka te arī viņu audzēšanā ir izmaksas un ne mazas.
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Puppy
Puppy
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Sandra » 27 Jan 2010, 20:11

Pareizi ir, ka dārgi... Ja vēlies sev labu suni, tad nav vērts taupīt.
Image
"Sanbukki Goldens"
sanbukki.goldens@gmail.com
t.: +371 28852377
User avatar
Sandra
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1017
Images: 4
Joined: 27 Jan 2010, 13:12
Location: Pasaules Centrs - RĪGA

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby SuņuBanda » 29 Jan 2010, 08:41

Pateikšu savu viedokli.
Visu mūžu ( kopš 5 gadu vecuma)man mājās bijuši suņi- latvijas vietējie vai tautas valodā runājot kranči.
Kad nomira mana pēdējā krancīte, ar vīru nolēmām,ka gribam šķirnes suni, gājām uz izstādi un meklējām,kurš mums patīk.
Mūsu izvēle bija rots
Arī tad man tad drusku šokēja kucēnu cena - nesapratu ,kapēc man jāmaksā tāda nauda par suni , jo suns bija tikai mājas mīlulis un viss. Laimīgas sagadīšanās pēc mums bija labs padomdevējs un visu izskaidroja. Tagad varu teikt- ir atšķirība starp šķirnes suni un krancīti- ne tikai cenā,CR,uzvedībā, bet mainās arī paša cilvēka- saimnieka domāšana. Šķirnes suns ar CR ir tā vērts ,lai par viņu maksātu šos 300-600LVL
Manai rotenei kucēnu nebūs, to sapratu laikus, jo man nav tādas uzņēmības ,lai 2 mēnešus 24 stundas sēdētu pie kucēniem un ņemtos ar tiem - tas ir darbs, par kuru samaksāt nav iespējams!Patiesībā apbrīnoju KRpar uzņēmību.
Tagad man ir jau divi suņi ar CR n ne mirkli neesmu nožēlojusi to ,ka priku tos par pietiekami lielu naudu - tas ir to vērts.
User avatar
SuņuBanda
Puppy
Puppy
 
Posts: 120
Joined: 13 Jan 2010, 19:43

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Kriste » 29 Jan 2010, 11:56

Tā, man ir radies jautājums "agrīno laiku" sargsuņu (Rotveileri, dobermaņi u.tml., jo manuprāt šajā laikā es jau sen neesmu satikusi niknu kādu šīs sķirnes pārstāvi)audzētājiem/īpašniekiem...
Vai tā var būt tiesa, ka citu organizāciju (ne LKF) lētākiem kucēniem vēl ir kaut kas saglabājies no šo suņu agresivitātes? Vai varētu būt tā, ka es tagad nopērku lētu rotveilera kucēnu (protams, tā nekad nebūs) un viņš paliek agresīvs, kaut esmu reāli iepazinusi tikai LKF mīļlācīšus?
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby gabra » 31 Jan 2010, 20:21

:D Cilvēkiem ir tāda jocīga nostāja - it kā audzētājs gribētu iedzīvoties uz kucēniem. Man uz doto brīdi ir kucēni. Es biju viena no tām trakajām un uztaisīju izbraukuma pārošanu. Visiem zināms cik tas izmaksā ar visu viesnīcu un transportu ( labi, es pati rullēju), bet tik un tā. Tāpat arī samaksa sunim. Lai nosegtu pilnīgi visus izdevumus, kucēnam jau tagad jāmaksā apmēram 200 latu. Bet reāli es saprotu, ka mūsdienu situācijā pārdot taksi par 200 latiem Latvijā nav nekādu izredžu, vēl jo tāpēc, ka ir kaktu pārotāji, kuri pārdod par 20 latiem bez nekādām potēm un mēneša vecumā. Tādēļ arī tie pircēji nesaprot šīs cenu atšķirības un viņiem liekas ka notiek šmaukšana, tikai viņi nesaprot, ka tā šmaukšana jau ir tie 20 lati. Tādēļ ļoti žēl, ka kādu no metiena diemžēl nāksies pārdot uz ārzemēm, kur saprot kucēna vērtību un ir ar mieru maksāt par kvalitatīvu preci. Vēl - arī no tiem pirkšanas- pārdošanas līgumiem cilvēki baidās. Ar vienu vārdu sakot - grib labu kucēnu, no laba metiena un par velti. :evil:
gabra
Puppy
Puppy
 
Posts: 219
Joined: 15 Jan 2010, 12:00

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby BViper » 02 Feb 2010, 14:36

Hey!

Man, lūdzu, Mercedes Benz S AMG, ar visām extrām un par KIA cenu!!!! Tas taču ir elementāri! Kā nevar? VAR!!!!

Diemžēl tā ir Latvijas tirgus īpatnība. Protams ir cilvēki kas ir gatavi maksāt par kvalitāti, bet tas ir retums.
Last edited by BViper on 02 Feb 2010, 14:49, edited 2 times in total.
huskyDOTlv

Walk softly and carry a big gun.

Mihi res, non me rebus subiungere conor.
User avatar
BViper
Puppy
Puppy
 
Posts: 196
Joined: 13 Jan 2010, 13:19
Location: EU-Balnazaar, WoW

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Laura » 02 Feb 2010, 14:46

kad es pirku savu pirmo personīgo suni, internets jau bija izgudrots un tika lietots. Iegāju ss.lv, izskatījos visus sludinājumus par abām šķirnēm, ko būtu gribējies un...protams, izvēlējos lētāko variantu. Samaksāju 70 latus un dabūju to, ko biju pelnījusi - Favorīta cvergu! Kad viņu otrajā dienā mazgāju, no kucēna vilnas tecēja laukā kaut kāda brūna žampa - čuras, kakas, putras un blusas visos to dzīvesciklos. Izauga - nu tas, par 70 latiem!
P.S. Labi, ka nenopirku to otru, ko gribēju - tas bija angļu buldogs par 100 latiem! :mrgreen:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby IngaC » 26 Apr 2010, 20:42

Cik laba diskusija!
Man prieks, ka beidzot par to runā.
Es neplānoju metienus ar mērķi iedzīvoties, tomēr tagad, kad saņemtas "vēsmas" no VID un daži pasūtījuma raksti laikrakstā "Diena", esmu sākusi saglabāt kvītis par visiem izdevumiem, kas saistīti ar suņiem. Tas gadījumam, ja kāds par manu hobiju, kas ieskaita kucēnu metiena audzēšanu un pārdošanu reizi gadā vai reizi divos gados, gribētu iekasēt nodokļus par lielo "peļņu", ko it kā saņem un ieliek kabatā audzētājs.

Es stingri piekrītu uzskatam, ka cilvēks pērkot dabū to, par ko maksā. Nevar nopirkt augstražīgu govi par kazas cenu, nevar nopirkt sacīkšu auto par zaparožeca cenu. Galu galā audzētāja pieredze un zināšanas un darbs, kas tiek ielikts katrā metienā, arī kaut ko maksā. Suņa daudzie tituli (te gan bija runas, ka tie neesot vajadzīgi, taisnība jau ir, kucēnu ražošanai vajadzīga tikai dzemde) prasa gan naudu, gan laiku, gan zināšanas, gan neskaitāmas reizes, kad brauci pēc titula un paliki tukšā. Acis vaislas dzīvniekiem pārbaudu katru gadu, piedevām vēl veicu vairākas pārbaudes, kas netiek prasītas ne pie mums, ne citās Eirpas valstīs. Jā, ir audzētāji, kas dara pliko minimumu, un ir audzētāji, kas nedara arī to. Bet tas neattiecas uz mani un uz maniem kucēniem, tajos tiek tiešām ielikts viss, ko vien varu. Uzskatu, ka tam jāatspoguļojas cenā, un ka audzētājam par to nav jākaunas. Urrā audzētājiem! Urrā atbilstošām cenām par veselu, kvalitatīvu kucēnu!
IngaC
 

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 27 Apr 2010, 08:03

Nevar nopirkt augstražīgu govi par kazas cenu
Nedaudz nekorekti. Šķirnes kaza maksā ap 1000 EUR :tikainesaki:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 27 Apr 2010, 11:57

Kaut arī pati taisos kļūt par audzētāju, atļaušos piebilst, ka "monētai" ir arī otra puse - kucēni par lielu naudu, no "zinošiem un godprātīgiem" audzētājiem, kas nebūt neizaug par extra klases suņiem un bieži vien ir ar veselības problēmām. Ja ārzemēs skucēnus šķiro - show un pet un attiecgi arī mainās cena, tad Latvijā visi viennozīmīgi ir show klases(lai neapvainojas tiešām godprātigie audzētāji, kuru nav mazums). Kas tur izaug, kā nu kuro reizi - galu galā: "jebkurš kucēns ir loterija"!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 27 Apr 2010, 12:33

Es te varētu piekrist...Man ne reti jautā kāpēc es kucēnus pārdodu tik lēti ja citi tirgo par daudz lielāku summu. Nu nezinu, laika es tāda duma esmu...Diemžēl, bet arī tie citu valstu audzētāji ir ''slīpēti'' (sevišķi jau Krievijā). Reizēm tā cena ir vienkārši astronomiska, bet kucēna kvalitāte ir vienkārši maigi sakot apšaubāma. Tad rodās jautājums - vai audzētājs ir nekompetents vai arī viņš mani uzskata par nekompetentu...parasti ar to arī mūsu ''sadarbība'' beidzas.
Pie mums jaut kā cilvēki nespēj atšķirt pet klases, show klases vai vienkārši labu suni. Dažs labs padomā - ja jau citi tirgo pa 300 ls kāpēc es nevar? Man taču arī kucēni ar dokumentiem! Bet es pie tā tik ļoti nevainotu audzētājus (kas bieži vien ir pilnīgi nezinoši un kuriem tas ir pirmais un, iespējams, pēdējais metiens). Te bieži vien pie vainas ir atbildīgās klubu personas, kas īsti neprot paskaidrot kas un kā, no kā tās cenas vaidojās, kā atšķirās kucēni u.tml. Turklāt vēlkme kaut ko nopelnīt stāv pāri visam...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 27 Apr 2010, 12:45

Es šai gadījumā atbalstu "brīvo ekonomiku". Nevajag jaukt vienā putrā kucēna cenu un audzētāja solījumu, ka kucēns būs show zvaigzne. Tas, par kādu summu es esmu gatava pirkt kucēnu, ir tikai mana darīšana. Un arī tas, par kādu summu es pārdodu. Tas, ko es apsolu kucēna pircējiem - tā ir cita lieta, par saviem vārdiem ir jāatbild. Bet ne jau naudas izteiksmē tas solījums mērāms. Tā jau drīzāk ir pircēju īpatnība un muļķība - domāt, ka augsta cena automātiski nozīmē labu kvalitāti. Un ne jau nu tikai suņu jomā - vispār.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 27 Apr 2010, 13:04

FANE wrote:Kaut arī pati taisos kļūt par audzētāju, atļaušos piebilst, ka .... kucēnus šķiro - show un pet

Ceru, ka tu veel ilgi gatavosies kljuut par audzeetaaju. Uz to briidi, kad buusi noleemusi kljuut par taadu, tev buus zinaams, ka uz kuceena paardoshanas briidi tu nevari pateikt cik liela zvezda no vinja izaugs.
Aarzemes, kaut kaadaas mistikaas, tu piesauc veltiigi. Cik audzeetavaas esi pastraadaajusi TAJAAS aarzemees? Cik man ir pieredze ar konkreeto aarzemi Somiju, tad tur, lai noteiktu kuceena klasi - pet vai show, vinjsh tika tureets audzeetavaa liidz 6-7 meeneshu vecumam, sunjus (kobeljus) pat ilgaak. Iebaksti man ar pirkstu - cik Latvija ir cilveeku, kas var atljauties tureet suni pie sevis liidz gada vecumam un tad paardot? Un cik ir pirceeju Latvijaa, kas pirks jau pieaugushus sunjus? Nulle! Preciizi nulle! Jau briidii, kad kuceeniem ir 4-5 meeneshi, audzeetaaji bljauj nelabaa balsii, jo kuceeni ir aizseedeejushies. Un sho bljaushanu izraisa tas, ka Latvijas iedziivotaaji nav gatavi pirkt paaugushos suni.
Jebkuram paardomaatam paarojumam seko normaalas kvalitaates kuceeni. Izliist var absoluutaas ekstras un tas ir reti, sekojoshi reti paraadaas strarpiiba cenaa. Pa lielaam bumbaam show klases kuceeni ir visi, kas piedzimst shajaa paardomaatajaa metienaa. Visi ir shkjirnei atbilstoshi ar mazaakiem vai lielaakiem truukumiem. Bet zvezda dzimst vienreiz daudzu gadu laikaa un taadu var nopirkt gan par lielaam naudaam, gan dabuut bez maksas. Personiigi zinaams gadiijums.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests