Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 22 Jan 2010, 09:43

rema wrote:
Korland Rein wrote:Ja cilvēkam nav auto, tda arī tādam ka rotveileram nav skola un ttt..

rotveilerus autobusos neielaiž? es uz kleistu nodarbībām braucu gandrīz stundu ar autobusu, vidēji 3h esam tur, tad atkal stunda autobusā ceļā uz mājām, un tas nav autobuss, kas iet ik pēc 5min, esmu gaidījusi 1,5 h pieturā lietū un salusi, pie maijas gāju 40min ar kājām turp un pēc nodarbības 40min ar kājām atpakaļ. ja grib, tad var, ja negrib, nekāds personiskais auto un 500 samaksātie ls par kucēnu neko nemainīs.

Tā esi tu!
Pie sab. transporta suņus jaradina. Ja cilveks visu dienu ir darbā, atskrien māja, paķer suni un pec pusstundas viņam ir nodarbībā un sestdiena ir vienīgā brīvdiena, kad var pagulet... vai arī viņš nedzīvo Rīgā, bet rajonā...ko tad? Pajūgā? Rīga nav vienīga pilsēta, kur dzīvo suņi. :mrgreen:
Piemers iz dzīves: suns pargriez vēnu ķepai, tuvāka klīnika 40km, auto nav...līdzekļi minimļāi...ko darīt? Suns vnk pulsējot noasiņo?
Es ar tadu suni tiku līz MBH 20min, braucot ar ātrumu 140km/h, suns jau bija bez samaņas...masīna - asins peļķe...
Ir visādas dzīves situācijas, tapec "brīvie" līzekļi, ja ir suns ir nepieciešami un arī tadas "extras" ka auto...vai brīvi tads pieejams jebkurā brīdī.

Līga, rema, NERUNĀJIET UN NESPRIEDIET TIKAI PAR PILSETU RĪGA!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 22 Jan 2010, 09:47

rema
Līga

Ja godīgi, es nedomāju, ka tādi kā jūs - tā būtu norma. Drīzāk jau izņēmums uz vispārējā fona. Paskaitiet, cik vispār cilvēku laukumos nopietni nodarbojas. Diemžēl. Man dikti patīk vienas audzētājas teiciens "Не верю я в добрые намерения. Я в ЛЕНь ЧЕЛОВЕЧЕСКУЮ верю." :twisted: Tas gan bija attiecībā uz tekstiem "Pārdodiet man sunīti, tas nekas, ka es centrā dzīvoju, es katru dienu suni uz mežu izskrieties vedīšu, man mašīna un brīvais laiks ir.". :mrgreen:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 22 Jan 2010, 10:13

maksis wrote:rema
Līga

Ja godīgi, es nedomāju, ka tādi kā jūs - tā būtu norma. Drīzāk jau izņēmums uz vispārējā fona. Paskaitiet, cik vispār cilvēku laukumos nopietni nodarbojas. Diemžēl. Man dikti patīk vienas audzētājas teiciens "Не верю я в добрые намерения. Я в ЛЕНь ЧЕЛОВЕЧЕСКУЮ верю." :twisted: Tas gan bija attiecībā uz tekstiem "Pārdodiet man sunīti, tas nekas, ka es centrā dzīvoju, es katru dienu suni uz mežu izskrieties vedīšu, man mašīna un brīvais laiks ir.". :mrgreen:

+ 100! Rakstot savu viedokli šeit, mums jaatceras, ka šeit esošie lielākā daļa ir "savas nodarbošanās fanāti"...kas ziedo visu, laiku, līzekļus un tt. Nav VISI tādi...
Pec kaut vai savas audzētavas statistikas saku, ka ir rots, nav auto, nav skolas! Tadu ir daudz. Ir arī slinkie - ir VISS, skola aiz stūra, nav veļmes ko darīt.

Un tici man, rema, kad tev būs gimene..tavu domu gājiens būs mazliet cits...ja vien tā otra puse nebūs tik pat "slima ar suņiem". Ja man vīrs būtu pret šo visu, viņš diez vai man atļautu sestdienas rītā agri kaut ar vienīgo suni pamest viņu ar berniem un mājas pienakumiem vienu, diez vai viņš būtu sajūsmā, ka palicis bez sievas gatavotam brokastīm.... Bet es tai pat laikā lepni dotos uz suņu skolu, kas man aizņemtu visu dienu ar sab. transportu! Cik ilgi tāda viena vai otra puse klusētu? :roll: Būsim reālisti..nedzīvojam jau pasakā!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Eklēriņš » 22 Jan 2010, 10:15

Pievienojos Maksim! Tādi cilvēki ir izņēmums! Ļoti jauki, ja tādu ir daudz, bet tomēr lielākā daļa to nedarīs! Es pat nemāku atbildēt par sevi, jo mani ir ļoti, ļoti grūti dabūt sabiedriskajā transportā, ja ir iespēja stundas laikā tikt ar kājām, tad labāk izvēlos da jebkādos laika apstākļos iet ar kājām, bet ne ar sabiedrisko. Turklāt mums kādu laiku rajonā bija pļaviņa, kurā tikās vairāki saimnieki ar dažādu šķirņu suņiem. Kā jūs domājiet, cik no šiem suņiem (6-8 gab) bija apmeklējuši paklausības nodarbības vairāk par 1-3 reizes? Manējais bīgls! :mrgreen:
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Greylove » 22 Jan 2010, 10:29

Ļoti interesanta diskusija. :) Mani secinājumi - te tiek jaukta peļņa no metiena (un protams, jautājums - ko pieskaita pie izdevumiem, vai kuces cenu, barošanu, potes, utt), vai peļņu kopumā, no tā, ka kuce tiek turēta un pārota (un tur peļņa nekādi nav iespējama). Lielajas audzētavās tas ir labāk redzams, nu tur, kur ir džāda vecuma suņi, peļņu no viena metiena, tiešā vārda nozīmē - apēd veterāni. Vienas kuces īpašniekam (nu tā kā Kriste to aprakstīja) - ir peļņa uz doto brīdi, no konkrētā metiena, bet ja reķina pēc "audzētavu principa", tāpat jau suns to "apēdīs", tikai vēlāk. Jo pēc būtības, neatšķirās jau audzētavu un 1 kuces īpašnieka izmaksas, tās vienk. ir dažādos laika posmos izdalītas. Ceru, ka manu domu izdevās saprast. :oops:
Jebkurā gadījumā, nu jā, ir milzīga atšķirība, vai izmaksās (te es par ne-audzētavu runāju) skaita kuces iegādi, izstādes, barošanu līdz metienam, utt, vai tikai tiešās metiena izmaksas - kobeli, papildus barošanu, usg, kucēnu čipēšanu, utt., un principā, pēc šādiem rēķiniem, ja nav kādi ČP, un normāls skaits kucēnu, metienam vajadzētu būt ar peļņu.
Ja kuces īpašniekam ir peļņa kopumā, ne tikai no konkrēta metiena, bet arī rēķinot kuces turēšanu visa mūža garumā, tad tā ir fabrika - viennozīmīgi! Respektīvi, ja skatās uz kuces turēšanu, kā pelnošu biznesu - tas nav iespējams!
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 22 Jan 2010, 10:35

brex
Piekrītu!
Bet nu tas, vismaz LV un manās šķirnēs, audzētavai it hobijs+ bizness. Bizness jau nav obligāti tas, kas nes peļņu, var būt uz nullēm vai pat ar zaudējumiem.
Par tām nišām, man liekas, ka visas nišas ir vajadzīgas, ne tikai čempioni, bet arī peti IR vajadzīgi. Var audzēt tos pašus takšus izstādēm, braukt pāroties uz otru pasaules malu pie WW vai EURW, var audzēt darba suņus, kur galvenais suņa izvēles kritērijs būs viņa darba diplomi, bet var audzēt kompanjonus, un katram būs savs pircējs. Galvenais, lai pircējs apzinās, KO īsti viņš grib. Bet visām šīm audzētavām ir tiesības pastāvēt, un es nekad neteikšu, ka kāda no tām ir slikta! Jo ir cilvēki, kas taksi ņem medībām, ir tādi, kam patīk piedalīties izstādēs, un ir tādi, kam vienkārši patīk takši, bet nekādas aktivitātes viņiem nav vajadzīgas (es te nedomāju pastaigas ar suni utt.)
Par to mašīnu- ja cilvēks grib, tad visu var, ja negrrib... nekas nelīdzēs.
Korland Rein
Nu es arī nedzīvoju Rīgā. ;)
Piemers iz dzīves: suns pargriez vēnu ķepai, tuvāka klīnika 40km, auto nav...līdzekļi minimļāi...ko darīt?

Uzlikt spiedošu pārsēju.
Un var būt tomēr-artēriju?
Tas var notikt ne tikai ar suni, bet arī ar bērnu vai pašu saimnieku! Ko tad darīt, ja mašīna nav? Bet ja principā ir, bet remontā?
Un ko Tu, cilvēks, darītu, ja būtu kā man, kad kautiņā pārsit artēriju zem mēles? :roll: Žņaugu uz kakla uzliktu? :mrgreen:
Būtu vien jāņem rokās diegs un adata un jāliģē pašam. Nemāki vienu šuvi uzlikt? Tad nedrīkst suni turēt!
Jo nav svarīgi, kur Tu dzīvo, svarīgi, kur tas nelaimes gadījums noticis! Jo tas var notikt mežā, atpūtā, laukos, da sazinkur vēl, kur līdz mašīnai pāris km jāskrien ar suni uz rokām un vēl n km jābrauc, un var nemaz nezināt, kur ir tuvākā klīnika!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Korland Rein » 22 Jan 2010, 10:44

NARDICUM, jā tieši tā, var notikt visur...tāpēc es arī izteicu nožēlu, ka tajos pašos kinologu kursos nemāca apvienotu anatomiju ar vetirināriju un pirmo palīdzību. Loti priecājos, ka ideju atbalstīja.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby brex » 22 Jan 2010, 11:03

Greylove wrote:Ļoti interesanta diskusija. :) Mani secinājumi - te tiek jaukta peļņa no metiena (un protams, jautājums - ko pieskaita pie izdevumiem, vai kuces cenu, barošanu, potes, utt), vai peļņu kopumā, no tā, ka kuce tiek turēta un pārota (un tur peļņa nekādi nav iespējama). Lielajas audzētavās tas ir labāk redzams, nu tur, kur ir džāda vecuma suņi, peļņu no viena metiena, tiešā vārda nozīmē - apēd veterāni. Vienas kuces īpašniekam (nu tā kā Kriste to aprakstīja) - ir peļņa uz doto brīdi, no konkrētā metiena, bet ja reķina pēc "audzētavu principa", tāpat jau suns to "apēdīs", tikai vēlāk. Jo pēc būtības, neatšķirās jau audzētavu un 1 kuces īpašnieka izmaksas, tās vienk. ir dažādos laika posmos izdalītas. Ceru, ka manu domu izdevās saprast. :oops:
Jebkurā gadījumā, nu jā, ir milzīga atšķirība, vai izmaksās (te es par ne-audzētavu runāju) skaita kuces iegādi, izstādes, barošanu līdz metienam, utt, vai tikai tiešās metiena izmaksas - kobeli, papildus barošanu, usg, kucēnu čipēšanu, utt., un principā, pēc šādiem rēķiniem, ja nav kādi ČP, un normāls skaits kucēnu, metienam vajadzētu būt ar peļņu.
Ja kuces īpašniekam ir peļņa kopumā, ne tikai no konkrēta metiena, bet arī rēķinot kuces turēšanu visa mūža garumā, tad tā ir fabrika - viennozīmīgi! Respektīvi, ja skatās uz kuces turēšanu, kā pelnošu biznesu - tas nav iespējams!


Vienkarsi taja bridi ir pozitiva naudas plusma :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 22 Jan 2010, 11:07

NARDICUM wrote:Un ko Tu, cilvēks, darītu, ja būtu kā man, kad kautiņā pārsit artēriju zem mēles? :roll:


NARDICUM, es atvainojos par iespējams netaktisku jautājumu, bet - es visu saprotu, nu tur - dažādu ļoti nopietnu suņu audzēšana, aktīva piedalīšanās medībās - visu cieņu. Bet vai patiešām Jūs arī kautiņos piedalāties? :shock:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby brex » 22 Jan 2010, 11:12

NARDICUM wrote: brex
Piekrītu!
Bet nu tas, vismaz LV un manās šķirnēs, audzētavai it hobijs+ bizness. Bizness jau nav obligāti tas, kas nes peļņu, var būt uz nullēm vai pat ar zaudējumiem.
Par tām nišām, man liekas, ka visas nišas ir vajadzīgas, ne tikai čempioni, bet arī peti IR vajadzīgi. Var audzēt tos pašus takšus izstādēm, braukt pāroties uz otru pasaules malu pie WW vai EURW, var audzēt darba suņus, kur galvenais suņa izvēles kritērijs būs viņa darba diplomi, bet var audzēt kompanjonus, un katram būs savs pircējs. Galvenais, lai pircējs apzinās, KO īsti viņš grib. Bet visām šīm audzētavām ir tiesības pastāvēt, un es nekad neteikšu, ka kāda no tām ir slikta! Jo ir cilvēki, kas taksi ņem medībām, ir tādi, kam patīk piedalīties izstādēs, un ir tādi, kam vienkārši patīk takši, bet nekādas aktivitātes viņiem nav vajadzīgas (es te nedomāju pastaigas ar suni utt.)


ja, visi "limeni" ir vajadzigi - lai katrs var atrast savu suni un saimnieku savam suni, tacu uzskatu, ka butu godigi ta ari virzit tirgu savus sunus, lai kaut cik sapratigam kucena mekletajam ari paliek skaidrs ko par savu naudinu var iegut un kas tam vajadzigs. It seviski aktuali tas ir 1.skirnes kucena pircejam! Piem., mekleju mopsi - ir par Ls 600 un ir par Ls 70 - ka cainiks es tacu neiesu maksat Ls 600 par kucenu, ja var dabut par Ls 70!! Un te nu man vajadzetu kadu sapratigu padomdeveju, kas man izstasta, ko es dabusu par Ls 600 un kapec ir Ls 600. tad es domaju, domaju, saprotu, ka man nevajag suniti par Ls 600, jo vajag divana mopsi, tacu ari par Ls 70 nevajag (jo var sanakt nemopsis), un saprotu, ka mani interese tie audzetaji, kam suni ir cenu grupa ap Ls 200 - veseli, ir kads izstazu vertejums vecakiem, veselibas parbaudes, poteti, ar c/r.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby gilroy » 22 Jan 2010, 12:44

Par laukiem, mašīnām un saimniekiem - piekrītu, ka ar sabiedrisko... Nu varbūt vienā no 20 gadījumiem saimnieks braukās. Es esmu laukos, bet savus suņus radināt pie sabiedriskā transporta vedu uz Rīgu. Tā vienkāršā iemesla dēļ, ka Rīgā ir noteikumi par suņu pārvadāšanu sab.transportā, bet laukos daudzām kompānijām nav, viss paliek uz šofera sirdsapziņas - gribu, ielaižu, negribu - neielaižu. Un ja dienā man ir 2 autobusi, tad aiziet uz pieturu, 30 min gaidīt autobusu, uzzināt, ka šoferim šodien nav garastāvoklis un viņš suni nelaidīs iekšā, un nākt mājās - nu.... nenopietni tas ir. Savējos izvadājām uz pamata apmācību, nepietiekami varbūt, bet apguvām to, ko mums pašiem te laukos vajag. Bez mašīnas to izdarīt vienkārši nevarētu.

Un arī Rīgā bez mašīnas... Piemērs no dzīves. Ziema, padomju laiks, svētdiena, nomira mans pirmais sanbernārs. Dzīvoklī. 2.stāvā bez lifta. Palielas mašīnas nav ne pašiem, ne tuvākajiem paziņām. Zaparožecā sanbernāru, pat mirušu, nevar iebāzt. Tā nu vienīgais variants - uzsējām nabagu palagos ietītu uz invalīda ratiņiem un abi ar vīru stūmām uz Talsu ielu pāri puspārdaugavai. Pieredze tāda, ka maz neliekas. Tagad man atkal ir lielais suns, bet ir arī mašīna. Liela. Vispirms mašīna, un tad suns.

Un par lielo strīdu te - peti, nepeti... Nu katram ir savs pircējs, bija un būs. Esmu sava kucēna meklējumos jau ilgāku laiku. Skaidri zinu, ko tieši gribu, ko negribu, kāpēc un esmu par to arī gatava maksāt. Un meklēt, kamēr atradīšu. Un gaidīt. Tikmēr mājās ir 3 bezšķirnes, bezpapīru mīļumi, kuriem tiek nodrošināts viss nepieciešamais ne sliktāk kā smalkam sunim ar c/r. Bet mātei nopirku ss.lv - taksi bez c/r, pa lēto. Un esmu ļoti apmierināta. Kad man nomira tēvs, nolēmām mātei uzdāvināt viņas lielo, nekad nerealizēto mūža sapni - taksi. Uzzvanīju vairākiem audzētājiem - pieejamu kucēnu tobrīd nebija. Bet man vajadzēja uzreiz - negaidīt, neplānot, nestāvēt rindā - vajadzēja uzreiz, nākamajā dienā pēc bērēm, lai mammai nav vienai tukšā dzīvoklī jāsēž, lai ir kāds, kurš domas pārņem. C/r nebija svarīgi vispār. ss.lv bija - un nopirku, šķiet, pa Ls 40 - noveicās. Taksis ir liels, standarta max, bet suns ir vesels, gudrs, labu psihi - mamma ir neizsakāmi laimīga, un taksim arī ir lieliska dzīve. Nekad nepateiktu, ka pensionāres dīvānspilvens, jo abi ar mammu skrien pa visu Latviju ar sabiedrisko transportu, un suns tādā formā, ka viņai regulāri jautā par medībām. Mamami nevajadzēja taksi ar ciltsrakstiem tādiem vai šitādiem, uz izstādēm vai vairošanai, viņai vnk vajadzēja taksi. Tipa taksi, ko mīlēt. Un tāds viņai arī ir. Labs audzētājs savu superduper kucēnu visdrīzāk nemaz nebūtu pārdevis - ne izstādēm, ne vaislai, ne medībām - vecai tantei ko uz spilvena turēt - priekš kam?

Un par tām cenām... Piemērs no dzīves. Prasa man ciematā vīrs, vai nav kāds kucēns zināms. Jautāju - priekš kam. Eh, viņa sunim esot bumbulis sānos izaudzis, vets prasot 25 Ls par operāciju, traks, ko, šitādu naudu, tad jau lētāk jaunu paņemt... Un tas nebija kolhoza bomzis, bet gan skolotājs ar augstāko izglītību. Pēc tāda teksta saproti, ka arī patversmēm stingri jātur cenrādis, jo kas pārāk viegli nāk, viegli iet... Protams, nav visi cilvēki tādi, bet ir, un kamēr nebūs vispārējā obligātā čipēšana, kas ļauj sadzīt saimniekus rokā, būs tā, kā ir.

Neredzu jēgu šim lielajam kašķim - ja es gribēšu suni izstādēm, meklēšu to, ko gribu atast šķirnē, un par to arī maksāšu nečīkstot. Un ja gribēšu "sev" - arī tas pats ss.lv pa 100 Ls būs gana labs. Vai no patversmes. Manuprāt, vienīgā problēma ir apstāklī, ka cilvēki bieži nesaprot šīs atšķirības. Pie tā gan ir jāpiestrādā, un pamatīgi.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby silverequs » 22 Jan 2010, 13:21

Vot, nesaprot atšķirības un negrib saprast. Karoč kaut kad pirms gadiem diviem pastaigājoties ar mazsuni mani uzrunāja meitene, kurai bija tojs līdzi, saka, ka gribot čivavu, un kur var dabūt čivavu. Saku, ka čivava ir dārgs zvērs un ka cena ir ap 700 lvl un toreiz mani tik ļoti nebija apgaismojis forums, bet tik daudz es gan zināju, ka neba jau tas ir čivava, ko par 100 lvl var nopirkt. Tad nu meitene nošokējās un atvadījās. Vakar satieku to pašu meiteni ar toju, prasu vai nopirka otru suni, saka, ka jā, kur tad esot? - pie mammas, kāpēc - nopirku par 80 lvl, bet sverot tagad uz kg5, esot neatbildīgs audzētājs atradies. Nu un ko jūs domājat, kad pirka suni bija sunim 1kg. 1kg 2mēn es nezinu, cik stulbam jābūt, lai turpinātu uzskatīt ka suns uz vecumu paliek nemainīgs gabarītos vai samazinās... :twisted:
Tagad otrs gadījums bija vēl vasaras beigās, kad arī satiku meiteni ar mazu sunīti, nopirkusi par 130 lvl ss.lv, saka, ka tas esot čivava un palikšot tikpat maziņš (kucēns takša kucēna augumā piedevām vēl ne miniatūrā takša). Nu un ko, pagāja mēneši 5 i izmahāja čivava uz pinčera (ne miniatūrā pinčera) gabarītiem. Nekādas sajūsmas meitenes balsī vairs nebija, nekādas mīlestības arī, nu cilvēks smagi piečakarērts? nē-pataloģiskā stulbumā varam vainot tikai paši sevi, nevis novelt vainu uz citiem.
Jā to mēs mākam pēc tam, kad iegādāts, paaudzies gānīties un mētāties ar vārdiem, bet, kad esam pie lietas nekā. Rezumējums: tauta parastā nezin, pat aptuveni nenojauš, ka no čivavas var izaugt kaukāzietis, jo kucēns tak mazs un mīļš, un palikšot tāds pats maziņš, tad ko var domāt audzētājs par šādu lietu, neko, būs aitas, būs cirpēji. Tikai žēl tos suņus, jo tie vairs nevienam nav vajadzīgi. Cik "čivavas" jānopērk, lai saprastu, ka skopais maksā divreiz? Par to vēl varētu zinātnieki pastrīdēties...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Eklēriņš » 22 Jan 2010, 15:50

Pēc silverequs teksta teikšu tā un noteikti izpelnīšos tomātus, bet tās ir manas un tikai manas domas! Lūk viens bezatbildīgs pavairotājs vairo, tikapt bezatbildīgi pircēji pērk, viļās, izmet un kāda velna pēc man būtu jājūtās vainīgai un jāņem (jāglābj) dzīvnieks no patversmes, par ko daudzi jūtas ļoti lepni, nevis atbildīgi jānopērk no atbildīga audzētāja??? Tā jau ir, katram savs, bet tie teksti - tādu naudu par suni :shock: , tad labāk 5 no patversmes paņemt! Un kādēļ? Lai atkal bezatbildīgi vairotāji turpinātu vairot patversmju kārtējos klientus? Ņifiga, tādēļ arī turpināšu cilvēkiem stāstīt par audzētājiem, par suņiem ar ciltsrakstiem utt. :P
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby freda » 22 Jan 2010, 18:19

Es gan nevienam vairs neko neskaidroju, neredzu jēgas. Man ar darbā kolēģi-viens savu "visskaistāko"(lieki piebilst, ka tas skaistums un atbilstība standartiem nav novērtēta nevienā izstāde) mopsi sapārojis ar kuci bez c/r un ir bezgala lepns par pēctečiem,otrs pērk pekinieti kuram tēvs čempions, bet māte bez c/r,trešam taksīts, kuru -vienreiz veselībai vajag sapārot... un pamēģinu ko iestāstīt, jo IZSKATAS taču pēc mopša, takša un pekinieša, a to kas būs ar šķirni pēc n-paaudzēm tie mičurinieši nedomā, un viņus tas arī neinteresē. Manuprāt, tas ir un būs, vienkārši katram savs ceļš ejams.Es saprotu ka ir škrobis tiem kas audzē mopšus, takšus u.c.ejošās šķirnes un mičurinieši dempingo darbu, cenas un šķirnes imidžu. Taču ir šķirnes kur pavisam citas problēmas,piemēram,vipeti kurus Lv nafig nevienam nevajag ne par lielām, ne mazam naudam. Es būtu laimīga zinot, ka mans pēc apm. 2 gadiem plānojamais vipetu metiens iztirgotos tā, ka atmaksājās vismaz brauciens pie līgavaiņa un neviens kucēns neaizsēdētos ilgāk kā līdz 4mēn.vecumam. Un tādas šķirnes ir ne mazums, vienkārši neviens par to nerunā, jo tiek uzskatīts, ka tas kaitē jau tā vārgajai interesei.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ingaanna » 22 Jan 2010, 19:02

Korland Rein wrote: Un tici man, rema, kad tev būs gimene..tavu domu gājiens būs mazliet cits...ja vien tā otra puse nebūs tik pat "slima ar suņiem". Ja man vīrs būtu pret šo visu, viņš diez vai man atļautu sestdienas rītā agri kaut ar vienīgo suni pamest viņu ar berniem un mājas pienakumiem vienu, diez vai viņš būtu sajūsmā, ka palicis bez sievas gatavotam brokastīm.... Bet es tai pat laikā lepni dotos uz suņu skolu, kas man aizņemtu visu dienu ar sab. transportu! Cik ilgi tāda viena vai otra puse klusētu? :roll: Būsim reālisti..nedzīvojam jau pasakā!


Mīļās jaunās neprecētās meitenes sunistes! Sirsnīgi iesaku šajā ļoti uzmanīgi ieklausities / ielasīties!
Cik esmu suņos, diemžēl Latvijā tas ir vairāk sieviešu hobijs. Un diemžēl ļoti bieži otrās (vīrišķās) puses to nesaprot :(
Kad pirmo reizi aizbraucu uz Eurodog, es biju patiesi izbrīnīta, cik tur ir daudz vīriešu! (Normālu!) Bet mūsu valstī, kā vienmēr ir tikai : Nothing special 8-)
Sorry par offtopic!
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby NARDICUM » 22 Jan 2010, 19:14

Robins
Nu, cik es zinu, ja notiek suņu cīņas, tur obligāti ir klāt veterinārārsts. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Manējie cīņās nepiedalās.
Aprakstītais gadījums- sakāvās divi 7 m.v. puikas, uzreiz izšķīru, kāvās kādu pusminūti tikai un ne jau tā, ka baigi briesmīgi. Skatos- vienam mutē asinis, pirmā doma- zobs izsists, skaitu zobus, visi vietā, bet asiņu pilns, un zem mēles uzreiz nemaz nevarēju pamanīt...
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Noise » 22 Jan 2010, 23:04

freda wrote:Es gan nevienam vairs neko neskaidroju, neredzu jēgas. Man ar darbā kolēģi-viens savu "visskaistāko"(lieki piebilst, ka tas skaistums un atbilstība standartiem nav novērtēta nevienā izstāde) mopsi sapārojis ar kuci bez c/r un ir bezgala lepns par pēctečiem,otrs pērk pekinieti kuram tēvs čempions, bet māte bez c/r,trešam taksīts, kuru -vienreiz veselībai vajag sapārot... un pamēģinu ko iestāstīt, jo IZSKATAS taču pēc mopša, takša un pekinieša, a to kas būs ar šķirni pēc n-paaudzēm tie mičurinieši nedomā, un viņus tas arī neinteresē. Manuprāt, tas ir un būs, vienkārši katram savs ceļš ejams.Es saprotu ka ir škrobis tiem kas audzē mopšus, takšus u.c.ejošās šķirnes un mičurinieši dempingo darbu, cenas un šķirnes imidžu. Taču ir šķirnes kur pavisam citas problēmas,piemēram,vipeti kurus Lv nafig nevienam nevajag ne par lielām, ne mazam naudam. Es būtu laimīga zinot, ka mans pēc apm. 2 gadiem plānojamais vipetu metiens iztirgotos tā, ka atmaksājās vismaz brauciens pie līgavaiņa un neviens kucēns neaizsēdētos ilgāk kā līdz 4mēn.vecumam. Un tādas šķirnes ir ne mazums, vienkārši neviens par to nerunā, jo tiek uzskatīts, ka tas kaitē jau tā vārgajai interesei.


kaa jau runaajaam - no vienas puses forshi, ka mums nav taadas probleemas, kaa citaam top shkjirneem, no otras jociigi - jo tie metieni, kas maniiti LV nebuut nav slikti. to pashu vareetu teikt arii par grejiem.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby elīna » 23 Jan 2010, 01:52

em, laikam vajadzēja iepriekšējā postā pierakstīt, ka runāju par pilsētu rīga. te jau tas pats kas dogos - piecreiz padomā un tad raksti, i tāpat būtu labāk klusējis.
protams, gilroy, laukos ir citādāk ar iespējām izbraukāt uz nodarbībām.
vispār, palasot pēdējos postus, sāku domāt par veco labo tēmu "kādiem mērķiem suni pērkam?". pēc kr rakstītā gandrīz vai sanāk, ka cilvēks nevar pirkt suni, ja viņam nav auto un pāris simti lieku latu kontā "ja nu kas gadījumam"... ja cilvēks pērk suni tikai mīluļa lomai un par izstādēm, vaislu un sacensībām nedomā, viņš nedzīsies pat ar savu auto uz otru pilsētas galu uz treniņu. nu nav daudz tādu apsēsto kā es. tikai te jau bez maz vai sanāk, ka mēs paši suņinieki izplatām stereotipu, pret ko paši tik ļoti cīnāmies - "šķirnes suns tikai turīgiem cilvēkiem un tikai izstādēm". un tad tie citi izlasa šito diskusiju un iet uz veci labo ss.lv pirkt šķirnes suņus bez c/r. un nav brīnums, ka cilvēki tur ārā domā, ka šīs lietas viņiem ir tik nesasniedzamas...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Nemezis » 23 Jan 2010, 02:41

Ar laiku es atnacu pie secinajuma-ka tomer nav pareizi pirkt suni bez c/r pa leto.Vienmer zinaju ka man bus gan jaukts suns no patversmes,gan shkirnes.Godigi sakot tagad es nesaprotu ko nozime "gribu redzet blakus suni tadas shkirnes,bet c/r nevajag" Kapec tad neaiziet uz patversmi un neatrast kadu lidzigu jaukteniti (vai pat shkirnes) ,ar ko vinji sliktaki ? Vai ari tad panemt pet klases suni no audzetavas? kapec japerk pa 30 ls,tadejadi atbalstot vairotajus? Lai pec tam raudat par tadiem pashiem suniem bez c/r un to sunju pectechiem,kam dzive nepaveicas?
Nu nopirka mana jaunaka masa pa kluso sev stafeni ss.lv par 40 ls.Nu suns ka suns,ar raksturu viss ok,vinja nenozhelo.Nozhelo tikai par to,ka vinjas sunes masu nopirka kaut kadi alkashi,nu jau ir 1,5 gads pagajis,bet vinja vel joprojam doma par to suni,kas ar vinju notika talak,vai ir dziva,pabarota.Luk ta.
Un reiz masa man teica-zini,tagad es sapratu kapec nedrikst pirkt sunjus no vairotajiem.

Neka personiga,vienkarshi mans viedoklis ;)
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 23 Jan 2010, 08:39

NARDICUM wrote:Robins
Nu, cik es zinu, ja notiek suņu cīņas, tur obligāti ir klāt veterinārārsts. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Manējie cīņās nepiedalās.
Aprakstītais gadījums- sakāvās divi 7 m.v. puikas, uzreiz izšķīru, kāvās kādu pusminūti tikai un ne jau tā, ka baigi briesmīgi. Skatos- vienam mutē asinis, pirmā doma- zobs izsists, skaitu zobus, visi vietā, bet asiņu pilns, un zem mēles uzreiz nemaz nevarēju pamanīt...


Ā, tad tomēr runa bija par suņiem...Tas daudz ko izskaidro. Savādāk, es jau iztēlojos...
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron