Cik audzētājam izmaksā kucēns

Want to Buy a Dog

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby BaibaB » 28 Apr 2010, 08:45

FANE wrote:[b]
zinu pietiekami daudz gadījumus, kad no "izciliem" vecākiem par izcilu cenu pirkti kucēni tā ari netiek līdz izstādēm, jo Jūsu vārdiem runājot - zvezda nepaspīdēja.

nezinu, vai zvaigzne nenospīdēja vai citādi, bet ir arī gadījumi, kad suns, pats izcils eksemplārs, inter un multi, un super puper čempions, bet bērnus taisīt nemāk. nu nemāk un viss. ņem un skaties, kuras kuces metienu gribi, nevienā metienā bērni nav ne uz pusi tik skaisti, kā tēvs. šis ir piemērs no viena šnauceru kobeļa, pats skaists bez gala, bet bērni kā no čigāna ratu pakaļas izkrituši. diemžēl. ne Latvijā, par laimi. :tikainesaki:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 28 Apr 2010, 09:09

ezhuks wrote:Un man neviens nekad neiestaastiis, ka 2 meen. vecumaa var pateikt kaadas kvalitaates kuceens buus naakotnee. Tas nav tas pats kas divus pirkstus apchuraat, Robin. 2 meeneshos tu vari pateikt vai vijnsh vispaar ies uz izstaadeem vai nee. Bez tam, kuceeni paarsteidzoshi mainaas. Ja man viena kuce saakumaa bija pat ljoti interesanta, tad uz 3 meen. vecuma vinja kljuva pilniigi un galiigi nekaada. tachu 5 meen. vecumaa atkal kljuva interesanta. Cita kuce interesanta shkjita visiem, arii kluba prezidenetei, taa saciit - tika berzeetas rocinjas, tagad tur nekas nav paari palicis? Kur aizgaaja? Veel viena kuce bija galiigi garaam, bet kaut kaa - uzziedeeja! Un no kurienes tas atnaaca?


Bet vai tad es apgalvoju pretējo? Manuprāt vispār kucēnus daudz maz objektīvi var sakārtot rangā tikai viena metiena ietvaros (ja vien nerunājam par acīmredzamiem brāķiem, kā krāsojums vai zobi). Bieži protams kāds apgalvo, ka lūk tas kucēns X ir piedzimis tieši tāds pats kā titulētais Y pirms 4 gadiem, bet vai tas tā patiešām bija, vai tikai emocionāli tādas atmiņas saglabājušās...
Savukārt, par to mainīšanos - dīvaini, ka to piemini, jo visiem taču ir labi zināms, ka kucēni aug dažādi - cits vispirms stiepjas garumā, cits platumā, citam aug priekšgals vai pakaļgals. Tāpēc arī saka, ka vislabāk kaut ko saskatīt un novērtēt var pašā sākumā un pēc tam tikai - kādu 6-7 mēnešu vecumā, savukārt pa vidu labāk vispār neko neskatīties. Dīvaini, ka to nezināji... :lasu:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 09:28

Robins wrote:Patiesībā ir diezgan vienkārši pateikt, pat līdz 2 mēnešu vecumam, kuram kucēnam ir labākas izredzes izstāžu karjerai, un kuram varbūt uz to īpaši nevajadzētu orientēties.

Un tagad pasaki veelreiz, ka tas nebiji tu, kas shito rakstiija :hih:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby AUCE » 28 Apr 2010, 09:30

Mēs te cīnamies par kaut kādiem noteikumiem forumā, par bilžu skaitu, apsveikumiem. Es iesaku vairāk uzmanības pievērst cilvākiem, kuri izrāda necieņu pret citiem audzētājiem un to suņiem. Tadus ir jābrīdina vai arī jāizslēdz no foruma. Vakar tas bija par rotveileriem, šodien šeit lasāms. Tas ir ļoti nesmuki!
AUCE
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 04 Mar 2010, 08:50

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby maksis » 28 Apr 2010, 09:34

AUCE
Var lūgt paskaidrot? Es tā cieši nesekoju rotveileru tēmai, bet šai tēmā īsti nesapratu, par ko tagad kāds būtu jābrīdina vai jāizbano.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Sinty » 28 Apr 2010, 09:43

AUCE, paskatījos rotveileru tēmā... Nu neko daudz es nesaprotu no rotveilera standarta, taču man Wunders likās ļoti skaists suns...un, protams, pārspīlēti tika rakstīts, ka viņš tikai attālināti līdzinās rotveileram...nu bet īstenībā diezgan bieži (un ne tikai šeit) apšauba ekspertus un "noliek" tos suņus, kuri uzvar... Šoreiz sagadījās, ka šī "loma" tikusi "savējam" sunim un tādēļ arī strīds...Ja tā padomā, nekāda kašķa nebūtu, ja Wundera vietā būtu svešs suns..... Tāpēc jau forums ir domāts, lai izteiktu domas...un, ja viedokļi nekad nedalīsies, tad zudīs viņa būtība...protams, personiski apvainojumi gan nav pieļaujami...

Bet par šo sadaļu - vispār nesaprotu, kurš un kāpēc būtu jāizbano... Taču nav noslēpums, ka ir cilvēki, kas iegādājušies show klases kucēnu, kuru diskvalificē jau pirmajā izstādē... Vai arī no audzētāju saslavētā potenciālā čempiona čiks vien sanāk... Tāpēc arī diskusija par visu to... Nekā personīga šeit nav...
User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 28 Apr 2010, 09:46

Paldies visiem, kas centās "atvērt man acis" un "nolikt pie vietas", bet paturēšu tiesības uz savu viedokli. Ja tā "pa lielam", tad par ļoti daudziem jautājumiem nav jēgas dzesēt muti un diskutēt, tomēr to darām. Prieks par ezuks - mākat atstāt neizdzēšamu iespaidu!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 28 Apr 2010, 09:53

Nezinu, man viss ir salīdzinoši vienkārši. Pet kucēns manā saprašanā ir tāds kas nav paredzēts turmākai vairošanai (kucēnam ir diskvalificējoši vai atzīmi samazinoši defekti). Un to nu pieredzējušam cilvēkam (audzētājam vai kinologam kas metienu aktē) būtu jāmāk pamanīt! Tālāk jau show klases kucēnu var dalīt nez kādā tur super show vai puper show (tas nu paliek uz audzētāja godaprāta). Manuprāt par show klases kucēnu var uzskatīt tādu, kuram, atbilstoši vecumam, nav nekādu būtisku trūkumu. Zobi - norma, spalva - ļoti laba, temperametns - apbilstošs šķirnei, laba mugura, labi, pareizi leņķi u.tml. Tas nu katrai šķirnei stipri individuāli. Protams, garantēt ka suns būs izstāžu stārs nu nevar neviens! Turklāt mēs labi zinām kā notiek vērtešanas izstādes...Bet solīt ka suns saņems labus vērtējumus jau nu var gan! Un ar to (manuprāt) arī pilnīgi pietiek. Tomēr suņa izstāžu karjera ir atkarīga arī no saimnieka vēlmes un ieguldītā darba (vai suns ir labā formā, vai spalva ir sakopta, vai tas ir apmācīts u.tml.).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 28 Apr 2010, 10:00

ezhuks wrote:
Robins wrote:Patiesībā ir diezgan vienkārši pateikt, pat līdz 2 mēnešu vecumam, kuram kucēnam ir labākas izredzes izstāžu karjerai, un kuram varbūt uz to īpaši nevajadzētu orientēties.

Un tagad pasaki veelreiz, ka tas nebiji tu, kas shito rakstiija :hih:


ezhuks wrote:Un man neviens nekad neiestaastiis, ka 2 meen. vecumaa var pateikt kaadas kvalitaates kuceens buus naakotnee.[/quote]

Klau, ezhuk, Tu taču izliecies? Nevar būt, ka arī ar latviešu valodu tik štruntīgi, ka šīs divas citētās kategorijas liekas pilnīgi vienādas? Drošibas pēc paskairdošu - Otrais citāts ("kādas kvalitātes kucēns būs nākotnē") ir absolūta kategorija, savukārt pirmais ("kuram kucēnam ir labākas izredzes") ir relatīva (pievērs, lūdzu uzmanību salīdzinājuma formai "labākas", nevis "labas") - nekur nav teikts, ka visi salīdzinātie kucēni nebūs superstāri (salīdzinoties ar citiem suņiem), vai tieši pretēji - visi necīnīsies par augstākas raudzes očhoriem.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 10:05

Creme de la Creme wrote:Pet kucēns manā saprašanā ir tāds kas nav paredzēts turmākai vairošanai (kucēnam ir diskvalificējoši vai atzīmi samazinoši defekti). Tālāk jau show klases kucēnu var dalīt nez kādā tur super show vai puper show (tas nu paliek uz audzētāja godaprāta). Manuprāt par show klases kucēnu var uzskatīt tādu, kuram, atbilstoši vecumam, nav nekādu būtisku trūkumu. Zobi - norma, spalva - ļoti laba, temperametns - apbilstošs šķirnei, laba mugura, labi, pareizi leņķi u.tml.

Es jau ar to pashu saku, tikai dazhi domaa, ka tomeer 2 meeneshu vecumaa visu visu var jau nolasiit.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 10:08

Robins wrote:Klau, ezhuk, Tu taču izliecies?


Nu bik saliikusi esmu. Gruushi visu dienu ar taisnu mugurinju noseedeet :hih:

Robins wrote: Nevar būt, ka arī ar latviešu valodu tik štruntīgi,

:asaras: Shtruntiigi, pat ljoti. Paraads ieksh LU par shito teemu :aknee:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 10:09

FANE wrote: Prieks par ezuks - mākat atstāt neizdzēšamu iespaidu!

Man arii prieks! :aptracis:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Robins » 28 Apr 2010, 10:15

ezhuks wrote:
Creme de la Creme wrote:Pet kucēns manā saprašanā ir tāds kas nav paredzēts turmākai vairošanai (kucēnam ir diskvalificējoši vai atzīmi samazinoši defekti). Tālāk jau show klases kucēnu var dalīt nez kādā tur super show vai puper show (tas nu paliek uz audzētāja godaprāta). Manuprāt par show klases kucēnu var uzskatīt tādu, kuram, atbilstoši vecumam, nav nekādu būtisku trūkumu. Zobi - norma, spalva - ļoti laba, temperametns - apbilstošs šķirnei, laba mugura, labi, pareizi leņķi u.tml.

Es jau ar to pashu saku, tikai dazhi domaa, ka tomeer 2 meeneshu vecumaa visu visu var jau nolasiit.


ezhuk, būtu daudz jēdzīgaka diskusija, ja Tu visu laiku nemainītu savu viedokli. Tagad Tu piekrīti CdlC, ka show un pet var noteikt faktiski jebkurā vecumā - ka show ir tāds, kuram nav acīmredzamu trūkumu utjp. Savukārt 2 lpp. atpakaļ rakstīji, ka : "... lai noteiktu kuceena klasi - pet vai show, vinjsh tika tureets audzeetavaa liidz 6-7 meeneshu vecumam, sunjus (kobeljus) pat ilgaak."

labi, viss, es eju gulēt pusdienslaiku... :gul:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 28 Apr 2010, 10:23

ezhuks wrote:
FANE wrote: Prieks par ezuks - mākat atstāt neizdzēšamu iespaidu!

Man arii prieks! :aptracis:


Tas ir redzams pat ar neapbruņotu aci!
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 10:31

Robins
Izanalizeesi, luudzu, arii sho fraazi?
ezhuks wrote:Pa lielaam bumbaam show klases kuceeni ir visi, kas piedzimst shajaa paardomaatajaa metienaa.
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ezhuks » 28 Apr 2010, 10:32

FANE wrote:Tas ir redzams pat ar neapbruņotu aci!

Dubults prieks! :labipadarits:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 28 Apr 2010, 10:39

[quote="ezhuksEs jau ar to pashu saku, tikai dazhi domaa, ka tomeer 2 meeneshu vecumaa visu visu var jau nolasiit.[/quote]
Un kāpēc gan nevar? Nu 3 mēnešos jau var gan (es kucēnus prasti atdodu ne ātrāk kā 2,5 - 4 mēnešu vecumā). Zobiem jābūt jau aktēšanas laikā (ja nav, tad jāgaida kamēr izaugs). Elementārus defektus un trūkumus var redzēt...daudz maz potenciālu eksterjeru arī var...
Lūk tādu kucēnu es pat par velti neņemtu
Image
Bet šādu ņemtu nedomājot
Image

Abi kucēni viena vecuma (bišķi pēc 2 mēneši), viena šķirne (daudziem var rasties šaubas par to), viena krāsa, un (kas pats interesantākais) -viena cena! Abi kucēni no labi zināmām audzētavām. Viens - no Krievijas, otrs - no Zviedrijas. Tikai atšķirība tāda ka pirmā kucēna audzētājai ir milzīga ''apetīte'' un vēlme notirgot visu ko vien var, ka tikai dārgāk, bet otrā kucēna audzētājai ir svarīgi lai viņas kucēni izietu pasaulē, izstādītos un uzvarētu, un lai viņas vārdam būtu laba slava. Pie otrā kucēna audzētājas jāstāv rindā lai sagaidītu labu kucēnu, viņa tos neatdot kuram katram.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby ewita » 28 Apr 2010, 11:25

man tāds jautājums kā nezinātājām... vai pēc piena zobiem var pateikt,ka kāds no lielajiem - īstajiem zobiem neizaugs?
konkrētāk: vai iespējams kucēna vecumā noteikt,ka kāds zobs pieaugušam sunim nebūs?
Image
User avatar
ewita
Puppy
Puppy
 
Posts: 364
Joined: 15 Jan 2010, 12:26
Location: LV

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby FANE » 28 Apr 2010, 11:26

''Creme de la Creme''
:par: Paldies! Laikam neesmu vēl tik pieredzējusi, lai savu domu noformulētu pietiemi korekti, Jums tas izdevās krietni labāk. Visu cieņu ImageTur jau tā lieta, ka speciālists pērkot suni, ļoti labi redz uz to brīdi saskatāmos + un - bet pircējs parastais, ja vēl ar plāniem uz nākotni, uzticas audzētāja vērtējumam.
User avatar
FANE
Junior
Junior
 
Posts: 823
Joined: 14 Jan 2010, 11:26
Location: Jūrmala

Re: Cik audzētājam izmaksā kucēns

Postby Creme de la Creme » 28 Apr 2010, 12:57

ewita wrote:man tāds jautājums kā nezinātājām... vai pēc piena zobiem var pateikt,ka kāds no lielajiem - īstajiem zobiem neizaugs?
konkrētāk: vai iespējams kucēna vecumā noteikt,ka kāds zobs pieaugušam sunim nebūs?

Nē, to nevar noteikt. Ja runājam par griezējiem (priekšējiem zobiem) tad var (to skaits ir vienāds gan piena gan paliekošajiem zobiem), bet par pārējiem - nevar. Piena zobi ir mazāk nekā paliekošie zobi. Tāpēc ir jāzin kāda zobu formula ir kucēna senčiem (ne tikai vecākiem). Man piem. ļoti svarīgi ir lai potenciālajam līgavainim būtu pilnīgi visi zobi (neskatotis uz to ka standarts pieļauj dažu zobu trūkumu)...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron