Mans pirmais suns

Want to Buy a Dog

Re: Mans pirmais suns

Postby Girts » 24 Mar 2014, 03:37

Es uzskatu, ka suns ir prioritāri jāizvēlas nevis pēc pieredzes suņu jomā, bet gan pēc sava rakstura. Potenciālajam saimniekam ir jābūt paškritiskam un jāsaprot kāda veida saimnieks viņš būs. Uci cuci mīļumiņš wiiuiii :sirsninas2: vai arī ar saimnieks ar stingru raksturu kā autoritatīvā figūra, kurš spēj būt arī uci cuci. Es to salīdzinātu ar situāciju kā vecāki izturas pret savu bērnu un kā vecvecāki izturas. Vieni skolo bērnu un lutina, otrie tikai uci cuci un piebaro ar gardumiem :D
Attiecīgi arī iesācējam pati nopietnākā šķirne būs piemērota, ja mācēsi būt saimnieks. Man pirmais suns ir VAS (3 gadus vecs tagad) un mani apmācīja nevis grāmatas, bet gan pats suns. Iemācies saprast savu suni un viņš tev izstāstīs ko no tevis sagaida. Manam VAS ir ļoti svarīgs rīcībspējīgs barvedis, kuram var uzticēties. Ja suns uzticas tev, tad viņam atkritīs vajadzība risināt problēmas tā kā viņš to māk (riešana, agresija un t.t.). Es laikam varētu sarakstīt grāmatu par to ko esmu no viņa iemācījies. Pirms tam nekad nebūtu iedomājies, ka sunim var būt tik daudz prasību no saimnieka :)
Lieki teikt, ka būtu grūti atrast cilvēku, kurš manu VASu spētu ierindot bīstamu suņu sarakstā. Mīlulis ar plašu sirdi :D

Uzskatu, ka uci cuci saimniekiem nopietnās šķirnes nevajadzētu ņemt, jo mums visiem ir zināms uz ko ir spējīgs suns, kurš sevi uzskata par "aizsardzības ministru" ģimenē. Nedod dievs no viņa izaug Putins, kurš sāk uzstādīt svešās teritorijās savas īpašumtiesības ar agresiju.
Girts
Baby
Baby
 
Posts: 72
Joined: 27 Feb 2011, 15:10
Location: Ventspils

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mans pirmais suns

Postby čība » 24 Mar 2014, 09:35

Girts wrote:mani apmācīja nevis grāmatas, bet gan pats suns. Iemācies saprast savu suni un viņš tev izstāstīs ko no tevis sagaida. Manam VAS ir ļoti svarīgs rīcībspējīgs barvedis, kuram var uzticēties. Ja suns uzticas tev, tad viņam atkritīs vajadzība risināt problēmas tā kā viņš to māk (riešana, agresija un t.t.). Es laikam varētu sarakstīt grāmatu par to ko esmu no viņa iemācījies. Pirms tam nekad nebūtu iedomājies, ka sunim var būt tik daudz prasību no saimnieka :)

Zelta vārdi. Man pirmais suns ir hofavarts, ko vispār grāmatas sludina kā īpaši nepiemērotu nepieredzējušiem saimniekiem. Vēl arvien nesaprotu, kāpēc... Suns neder dumjiem saimniekiem, tas tiesa, kuri nesaprot savu suni. Bet nu ar pieredzi ne visi saimnieki paliek gudrāki :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans pirmais suns

Postby Sisija » 24 Mar 2014, 13:56

čība wrote:Suns neder dumjiem saimniekiem, tas tiesa, kuri nesaprot savu suni. Bet nu ar pieredzi ne visi saimnieki paliek gudrāki :D

čība, Tu nu gan esi jocīga, kurš tad uzskata sevi par dumju saimnieku, noteikti ne jau tie, kuri patiešām tādi ir un reizēm tādi arī paliek :D
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Mans pirmais suns

Postby čība » 24 Mar 2014, 14:30

Sisija wrote:
čība wrote:Suns neder dumjiem saimniekiem, tas tiesa, kuri nesaprot savu suni. Bet nu ar pieredzi ne visi saimnieki paliek gudrāki :D

čība, Tu nu gan esi jocīga, kurš tad uzskata sevi par dumju saimnieku, noteikti ne jau tie, kuri patiešām tādi ir un reizēm tādi arī paliek :D


Es :D Konkrētās jomās joprojām uzskatu, ka esmu dumja :sarkstosa:
Ceru, ka tomēr ir vēl tādi, kuri māk paskatīties "no malas" :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mans pirmais suns

Postby ievish » 24 Mar 2014, 14:32

čība wrote:
Sisija wrote:
čība wrote:Suns neder dumjiem saimniekiem, tas tiesa, kuri nesaprot savu suni. Bet nu ar pieredzi ne visi saimnieki paliek gudrāki :D

čība, Tu nu gan esi jocīga, kurš tad uzskata sevi par dumju saimnieku, noteikti ne jau tie, kuri patiešām tādi ir un reizēm tādi arī paliek :D


Es :D Konkrētās jomās joprojām uzskatu, ka esmu dumja :sarkstosa:


Tādi normāli ļauži, kas apzinās savas vājās puses, protams, tā aŗi domā, bet ir gana daudz "visu zinu, visu protu" un "jūra līdz ceļiem" ļaužu arī ;)
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mans pirmais suns

Postby Uldze » 15 Apr 2014, 15:26

Boulevard wrote:.....
Un šķirnes, kuras pilnīgi noteikti nevajag izvēlēties kā savu pirmo suni:

amerikāņu pitbuls, erdelterjers, bulmastifs, buldogs, haskijs, sanbernārs, VAS, dalmācietis, veimārietis, rotveilers, malamuts, šarpejs, čau-čau, akita.
http://www.vetstreet.com/our-pet-expert ... pet-owners

Skaidrs, ka šos sarakstus var dažādi papildināt un komentēt. Kam par godu arī atvērās šī tēma :pukudupsis:


Cik mīļi, ka viņi neiesaka, jo man tieši pirmais ir veimārietis. ;) Izvēlējos salīdzinoši prātīgi, pirmais patīk vizuāli, otrais solis no visiem vizuāli līdzīgajiem izvēloties pēc rakstura mierīgāko. Par savu izvēli emsu priecīga, laimīga... bet vienlaikus neapšaubu, ka ne katram ieteiktu, jo daudziem vispār NEKAD, NEKĀDU suni neieteiktu. Modernajiem cilvēkiem ģimenei un bērniem laika nepietiek, kur nu tur vēl sunim. Tāpēc daudziem neko neieteiktu. Kam sagrausta veca tupele ir gārgāka par ... , kam mājās visam jābūt spīdošam, perfektam, tad daudz ko ne tikai suni neieteiktu. Bet kam gribas dzīvot un baudīt dzīvi, kas zin, ka viņiem pietiks laika pastaigāt, parunāt, paspēlēties un reizēm vienkārši papaijāt galvu, tam noteikti iesaku.
Uldze
Baby
Baby
 
Posts: 46
Joined: 07 Nov 2012, 09:58

Re: Mans pirmais suns

Postby Bafija » 16 Apr 2014, 09:19

Boulevard wrote:
.....
Un šķirnes, kuras pilnīgi noteikti nevajag izvēlēties kā savu pirmo suni:

amerikāņu pitbuls, erdelterjers, bulmastifs, buldogs, haskijs, sanbernārs, VAS, dalmācietis, veimārietis, rotveilers, malamuts, šarpejs, čau-čau, akita.


nepiekrītu un nekad laikam nepiekritīšu!!! mūsu izaudzētie haskiji 90 % ir pirmie suņi un viss ir ļoti ok!!! Toties tie, kuriem pirms tam ir bijuši suņi , ar haskijiem saprotas krietni grūtāk, jo haskija īpašības ir tālu no izpratnes "klasisks" suns :)
ņemot haskiju ir jāievēro konkrēti principi:
nesargās pilnīgi neko
nepadodas dresūrai, čibas nepienesīs.
jāsocializē visu laiku
neatlaist no pavadas (vajag labu žogu ja ir privātmāja)
jānodarbina fiziski
nevar ilgstoši atstāt vienu

kopumā ja šķirne patīk - tas nav nekas neiespējams.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Mans pirmais suns

Postby ash » 16 Apr 2014, 12:43

Uldze wrote:... jo daudziem vispār NEKAD, NEKĀDU suni neieteiktu. Modernajiem cilvēkiem ģimenei un bērniem laika nepietiek, kur nu tur vēl sunim. Tāpēc daudziem neko neieteiktu. Kam sagrausta veca tupele ir gārgāka par ... , kam mājās visam jābūt spīdošam, perfektam, tad daudz ko ne tikai suni neieteiktu.


:par:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mans pirmais suns

Postby Boulevard » 16 Apr 2014, 13:06

Bafija wrote:nepiekrītu un nekad laikam nepiekritīšu!!! mūsu izaudzētie haskiji 90 % ir pirmie suņi un viss ir ļoti ok!!! Toties tie, kuriem pirms tam ir bijuši suņi , ar haskijiem saprotas krietni grūtāk, jo haskija īpašības ir tālu no izpratnes "klasisks" suns :)

Skaidrs, ka motivēts haskija gribētājs tiks galā ar grūtībām un atradīs prieku tieši tajās sava suņa īpašībās, no kurām varbūt citiem mati ceļas stāvus :velnins:
Bet -un tas jau te iepriekš ir pieminēts - šķirnes, kas ir aktīvi piedalījušās Holivudas projektos, mēdz piemeklēt masīvas popularitātes paisuma viļņi, kas rezultātā aizskalo suņus uz patversmēm ;( Droši vien tādas filmas kā Snow Dogs un Eight Below atstāja spēcīgu iespaidu uz daudzu nestabilu prātu fantāzijām :pilnmeness:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Mans pirmais suns

Postby ash » 16 Apr 2014, 13:25

Boulevard wrote:Bet -un tas jau te iepriekš ir pieminēts - šķirnes, kas ir aktīvi piedalījušās Holivudas projektos, mēdz piemeklēt masīvas popularitātes paisuma viļņi, kas rezultātā aizskalo suņus uz patversmēm ;( Droši vien tādas filmas kā Snow Dogs un Eight Below atstāja spēcīgu iespaidu uz daudzu nestabilu prātu fantāzijām :pilnmeness:


aha, es arī zinu vairākus cilvēkus, kas sajūsminās par haskijiem - tieši kino iespaidā. par laimi viņu sajūsma nav pārvērtusies praktiskā rīcībā šāda suņa iegādei un viņi turpina sēdēt uz saviem dīvāniem pie saviem tv un sajūsmināti iztēloties cik jauki būtu ja haskijs gulētu viņiem pie kājām. ak šīs idilles. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mans pirmais suns

Postby Bafija » 16 Apr 2014, 18:45

Manā arhīvā ir veiksmes stāsts tieši no filmas "Pazuduši sniegā". Bijām daļēji saistīti ar filmas prezentāciju Latvijā. Bija pieejami mūsu kontakti, foto, utt.
*story* - 5 min. pēc kārtējā seansa beigām zvana džeks (pēc balss lecīgs, pašpārliecināts). Gribot nekavējoties pie mums atbraukt un apskatīt / nopirkt haskijus. Saku - OK! brauc! Pēc 40 min. (Rīga - Lielvārde ir vismaz 55 km) pie vārtiem piebrauc kruts tjūtnēts bemis, izkāpj barbija un kruts jauns puisis.
Abi ienāk sētā, ātri apskata visus mūsu suņus (toreiz to bija tikai 5) un puisis paziņo - gribu šo!!! Norāda uz vienīgo melno haskiju ar "nikno zīmējumu" - Pērlīti. Mums viss skaidrs :kanepe: Apsēdāmies tur pat pagalma zālē un norunājām minūtes 40 :)
Visu paskaidrojām, un likām saprast, ja būs vismaz savam 0,5 ha sētu uzlikuši, būs viņiem iespēja rezervēt kucēnu.
Pēc dažiem mēnešiem, kad Pērlei piedzima mazie, es vnk nosūtiju info. Šie cilvēki noprika no mums melnu haskiju ar "nikno zīmējumu", jo bija izpildijušu (pat pārpildijuši) visas mūsu prasības kucēna iegādei ne reizi mums pat nepiezvanot. Pēc trīs gadiem nopirka otro tādu pašu - lai nav garlaicīgi. Suņiem zelta dzīve, lai neteiktu vairāk. Tā teikt "nesakti vīru no cepures" :) Kolosāls cilvēks - suņus mīl bezgalīgi! :jaa:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Mans pirmais suns

Postby Boulevard » 17 Apr 2014, 00:02

Patiešām iedvesmojošs stāsts, kas atgriež ticību labajam :) Un lieliski ilustrē to, cik liela loma laimīga suņa biogrāfijā ir audzētājam, kas mīl šķirni.

Reiz sensenos laikos, kad man bija tikai bulterjers, kā jau visi normāli suņinieki :kanepe: prātoju par otru suni. Viena versija, kas man ļoti patika, bija gludspalvainais foksterjers - Latvijā ne visai populāra šķirne, bet tobrīd Rīgā tieši bija metiens no skandināvu izcelsmes suņiem, un es interesējos. Gribēju kucīti, jo divi terjerpuikas... :paukojas: Diemžēl vienīgā metiena kucīte jau bija rezervēta, tad nu ar audzētāju apspriedu variantu par puiku - ka varbūt tomēr viss būtu labi, ja vien pieliktu pedagoģiskas pūles. Un tomēr pēc pāris dienām viņa man atzvanīja un teica, ka pēc pārdomām un konsultācijām ar citiem terjeristiem nebūtu īsti prātīgi pie viena dominanta suņa likt klāt otru, kas varētu būt tāds pats. Protams, audzētājai bija taisnība, un nekad nenožēloju, ka mani atrunāja, jo pat ja abi terjeri atrastu savstarpēju harmoniju, tāds tandēms tomēr būtu baigā nagliņu komanda :twisted:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron