Izvēlos otro suni

Want to Buy a Dog

Izvēlos otro suni

Postby Mačo » 10 Apr 2014, 14:44

Īsumā esošā situācija - ir mopsis (5.5 gadi) un mazs bērns (5 gadi), māja ar slēgtu teritoriju.
Pieredze ir rotveilers, īsta dāma ar eņģeļa raksturu! Aizgāja smagi – kaulu vēzis, līdz ar to šo sugu nezinu vai varētu pieņemt atkal, jo visu laiku salīdzinātu.
Līdz ar to skatos uz Cane Corso, Amerikāņu buldogu. Rakstu presē daudz par to, ka šīs sugas labi sadzīvo ar bērniem, bet kā būtu ar mopsīti? Gribētos dzirdēt reālus viedokļus. Ko varētu ieteikt, kādi ir +un -?
Mačo
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 10 Apr 2014, 14:19

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Izvēlos otro suni

Postby seneka » 11 Apr 2014, 12:57

Korso ir lojāls pret saviem ģimenes locekļiem, tostarp arī citiem dzīvniekiem, tur nevajadzētu būt nekādām problēmām. Ja ir lielas šaubas tad ņemiet suni ar pretējo dzimumu mopsim. Kā zināms, puikas ar meitenēm nekaujās :)
Man ir korso un labsirdīgāku suni es neesmu satikusi savā mūžā. Mazākus par viņu viņš nekad nav ne aizticis, ne uzrūcis, vnm ir draudzīgs ar visiem.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Izvēlos otro suni

Postby ingo » 11 Apr 2014, 13:04

seneka wrote:Korso ir lojāls pret saviem ģimenes locekļiem, tostarp arī citiem dzīvniekiem, tur nevajadzētu būt nekādām problēmām. Ja ir lielas šaubas tad ņemiet suni ar pretējo dzimumu mopsim. Kā zināms, puikas ar meitenēm nekaujās :)
Man ir korso un labsirdīgāku suni es neesmu satikusi savā mūžā. Mazākus par viņu viņš nekad nav ne aizticis, ne uzrūcis, vnm ir draudzīgs ar visiem.


Diemžēl ir redzēti arī citādi korso, arī tādi, kam mazāki un vispār citi suņi nepatīk, tā kā ļoti jāskatās un jādomā.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Izvēlos otro suni

Postby Danute » 11 Apr 2014, 13:35

seneka wrote:.......Ja ir lielas šaubas tad ņemiet suni ar pretējo dzimumu mopsim. Kā zināms, puikas ar meitenēm nekaujās :)
....

Man ir 3 meitenes dzīvoklī (citas šķirnes), taču kaušanos savā starpā neesmu novērojusi. Ar svešām meitenēm var sakauties, ja svešā ir izteikti dominanta un nav noskaņota draudzēties, bet savā starpā nekaujas.

Un piekritīšu ingo, jo arī mums nav paveicies sastapt draudzīgu korso.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: Izvēlos otro suni

Postby Boulevard » 11 Apr 2014, 13:43

Mačo wrote:Īsumā esošā situācija - ir mopsis (5.5 gadi) Gribētos dzirdēt reālus viedokļus. Ko varētu ieteikt, kādi ir +un -?


Galvenā problēma - neatkarīgi no tā, kādas liela auguma šķirnes kucēns tiktu paņemts - būtu tā, ka lielais kucēns visu laiku ļoti gribētu spēlēties ar par sevi daudz mazāko mopsi, un man jau liekas, ja kāds jautātu mopša viedokli - viņš uz tādu ''izpriecu'' neparakstītos. Man ir nācies glābt savu franču buldogu arī no ne tik lieliem kucēniem, piemēram, volfšpica mazuļa, jo enerģija, spēja un gribēšana nepārtraukti skriet un dauzīties ļoti stipri atšķiras :pedinja:
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Izvēlos otro suni

Postby Mačo » 11 Apr 2014, 15:23

Visām/iem LIELS PALDIES par viedokļiem.
Nu ir tā, ka tieši par tām rotaļām baidos, jo mopsim jau pagājušo gadu bija trauma mugurkaula skriemelim.Kad bija rotveilers, tad abiem bija tās rotaļas tādas, ka bail skatīties :paukojas: , bet man to nesaprast, galvenais, ka viņi sapratās. Ja redzami abu sejās suņiem raksturīgie smaidi, tad nav šaubu, ka viss ir ok. Tā kā tagad sliecos vairāk uz tādu nosvērtu suni.
Mačo
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 10 Apr 2014, 14:19

Re: Izvēlos otro suni

Postby čība » 11 Apr 2014, 16:02

ingo wrote:
seneka wrote:Korso ir lojāls pret saviem ģimenes locekļiem, tostarp arī citiem dzīvniekiem, tur nevajadzētu būt nekādām problēmām. Ja ir lielas šaubas tad ņemiet suni ar pretējo dzimumu mopsim. Kā zināms, puikas ar meitenēm nekaujās :)
Man ir korso un labsirdīgāku suni es neesmu satikusi savā mūžā. Mazākus par viņu viņš nekad nav ne aizticis, ne uzrūcis, vnm ir draudzīgs ar visiem.


Diemžēl ir redzēti arī citādi korso, arī tādi, kam mazāki un vispār citi suņi nepatīk, tā kā ļoti jāskatās un jādomā.


Vai Tu raksti par citiem mazākiem suņiem - savas ģimenes locekļiem? Sveši suņi vienmēr ir un būs cita kategorija. Man suņi savā starpā neplēšas, bet svešus suņus nemīl.
Nezinu, kādai ir jābūt atmosfērai ģimenē, lai suņi kautos... Korso ir gana pašpietiekams suns, lai nebūtu jākrāmējas ar "sīkajiem". Protams, jāizvēlas laba audzētava un jāskatās, kādi vecāki, jāpievērš uzmanība temperamentam - bet tas jau attiecas uz jebkuru suni!

Iegādājoties otru suni, jāatceras nodrošināt vecākajam iespēja patverties no kucēna. Ja katram sunim ir neliela, bet sava telpa - viss būs ok.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Izvēlos otro suni

Postby ingo » 11 Apr 2014, 16:26

čība wrote:Vai Tu raksti par citiem mazākiem suņiem - savas ģimenes locekļiem? Sveši suņi vienmēr ir un būs cita kategorija. Man suņi savā starpā neplēšas, bet svešus suņus nemīl.
Nezinu, kādai ir jābūt atmosfērai ģimenē, lai suņi kautos... Korso ir gana pašpietiekams suns, lai nebūtu jākrāmējas ar "sīkajiem". Protams, jāizvēlas laba audzētava un jāskatās, kādi vecāki, jāpievērš uzmanība temperamentam - bet tas jau attiecas uz jebkuru suni!

Iegādājoties otru suni, jāatceras nodrošināt vecākajam iespēja patverties no kucēna. Ja katram sunim ir neliela, bet sava telpa - viss būs ok.


Jā, pāris tādus korso zinu, kam diemžēl arī savas ģimenes suņi nepatīk"- gan otrs korso, gan citas šķirnes "savējie". Manējie 3 savā barā arī nekaujas, bet man, tāpat kā tev, nav korsas ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Izvēlos otro suni

Postby seneka » 11 Apr 2014, 16:45

čība wrote:
Vai Tu raksti par citiem mazākiem suņiem - savas ģimenes locekļiem? Sveši suņi vienmēr ir un būs cita kategorija. Man suņi savā starpā neplēšas, bet svešus suņus nemīl.
Nezinu, kādai ir jābūt atmosfērai ģimenē, lai suņi kautos... Korso ir gana pašpietiekams suns, lai nebūtu jākrāmējas ar "sīkajiem". Protams, jāizvēlas laba audzētava un jāskatās, kādi vecāki, jāpievērš uzmanība temperamentam - bet tas jau attiecas uz jebkuru suni!

Iegādājoties otru suni, jāatceras nodrošināt vecākajam iespēja patverties no kucēna. Ja katram sunim ir neliela, bet sava telpa - viss būs ok.


Tieši manas domas! Citi suņi un ģimenes locekļi - suņi - ir divas dažādas lietas!
Mans korso dauzās ar punduršpicu, vienkārši guļ uz sāniem un špicelis viņu apstrādā (kompostrē) no visām pusēm! Nekad mazajam nav bijušas ne traumas, ne skrambas, jo korso ir lojāls pret saviem ģimenes locekļiem un kaut kā savā lielajā suņa galvā apzinās savu fizisko pārākumu. Loģiski, ka svešam suņupuikam gan viņš tā neatļaus... meitenei gan :)

Es uzskatu, ka visās šķirnēs ir sastopami agresīvi eksemplāri, arī pašās draudzīgākajās, un korso nav izņēmums. Tāpēc jāizvēlas labus un mierīgus vecākus (mums ir paveicies :) ) + attiecīga apmācība + socializācija = draudzīgs un nosvērts suns - KANE KORSO :)

Manējais arī nav dominants, tāpēc arī mums ir izpalikuši gan kautiņi, gan agresija, kā jau puikām nereti tas ir.
Par tiem korso, ingo, ko Jūs runājat, es domāju, ka tur tieši tā problēma, ka viņi abi ir dominanti un nevar viens otru pielikt pie vietas.

Vēl ko es esmu novērojusi ar savējo korso, ka viņš mazākus suņus par sevi neuzskata par konkurentiem.
User avatar
seneka
Puppy
Puppy
 
Posts: 188
Joined: 04 Apr 2011, 07:57
Location: Liepāja

Re: Izvēlos otro suni

Postby gvenivera » 11 Apr 2014, 17:07

Mums ir mopsis 5 gadi un bullmastifs 9 mēneši. Lieliski sadzīvo kopā :alinji: un + bulmastīfs dievina manu meitu :aptracis: :sirsninas2:
gvenivera
Baby
Baby
 
Posts: 22
Images: 5
Joined: 15 Apr 2013, 12:22
Location: Rīga

Re: Izvēlos otro suni

Postby happy » 12 Apr 2014, 14:53

Amerikāņu buldogs arī nav slikts variants. Man bija - brīvprātīgi piespiedu kārtā. Pēc rakstura fantastisks, ar bērniem ļoti saticīgs. Es pati nekad sev tādu šķirni nebūtu izvēlējusies, bet sadzīvē mani patīkami pārsteidza. Vienīgais trūkums - nemitīgā spalvas mešana, tas gan bija ārprāts.
Kane korso man arī bija. Arī labs suns. Turklāt māsai ir veseli divi tādi, tā kā ir pieredze :) un salīdzinot šos abus - am.buldogu un korsu, es teiktu, ka viss atkarīgs no suņa temperamenta, kādu kucēnu sanāk izvēlēties, tik laba sadzīve arī paredzama. Abi var būt gan ļoti aktīvi, gan nosvērti, draudzīgāki un ne tik draudzīgi. Un, protams, suņa veselība, iekrist var arī pie it kā labiem audzētājiem.
happy
Baby
Baby
 
Posts: 12
Joined: 03 Feb 2014, 18:06

Re: Izvēlos otro suni

Postby Bafija » 14 Apr 2014, 14:48

Ca de bou/Maljorkas mastifs - mierīgs, nosvērts, mīl ģimeni, mazie suņi viņu pilnīgi neinteresē.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Izvēlos otro suni

Postby Boulevard » 14 Apr 2014, 16:34

Bafija wrote:Ca de bou/Maljorkas mastifs - mierīgs, nosvērts, mīl ģimeni, mazie suņi viņu pilnīgi neinteresē.

Nekādā gadījumā nevēlos nomelnot ca de bou :kanepe: bet vienīgā tuvākā saskarsme ar šo šķirni man bijusi suņu skolā, un tas ca de bou nebija ne mierīgs, ne nosvērts un viņu ļoti interesēja mazie suņi :velnins:
Lielos vilcienos jebkurš moloss - sākot no franča un turpinot ar visiem lielajiem līdz pat angļu mastifam - ir diezgan mierīgs un nosvērts suns, un grūti iedomāties tādu, kurš nemīlētu savu ģimeni. Bet te jau galvenais jautājums ir par to laiku, kamēr viņš izaugs un kļūs mierīgs un nosvērts. Nu, par to laiku, kad sešgadīgajam mopsim ar muguras problēmām par kompanjonu būs zīlonēns, kas savu izmēru un spēku vēl neapzinās.

Pieļaujot, ka runāt par muguras problēmām dažiem, kas šo lasa, ir mazliet abstrakti, te var paskatīties, kā tas dzīvē izskatās. Šeit redzamais gadījums nav tas ļaunākais, jo mopsis tomēr vēl var paiet
https://www.youtube.com/watch?v=5mKktQdjEdg
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests