Husky vs Riestumsibīrijas laika

Want to Buy a Dog

Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby navichs » 28 Mar 2010, 21:41

Labdien! Vēlos suni. Ir iekrituši sirdī gan Husky, gan Rietumsibīrijas laika, bet esmu, protams, dzirdējis par Husky biežo vēlmi doties savās gaitās. Man ir privātmāja ar zemīti 1300kv.m. Sēta apmēram 1.5m augsta. Negribētu suni turēt piesietu vai ierobežot kaut kādā voljērā. Gribētos, lai suns dzīvojas pa pagalmu un var izskrieties, kad sirds vien kāro. Tādēl zinošie pastāstiet, kura izvēle būtu pareizākā. Ģimenē aug divi bērni un noteikti gribu, lai suns ar viņiem labi saprotas un nav agrasīvs. Pietiek man ar to, ka visu bērnību pavadīju kopā ar Jahtterjeru. Vēl šodien visas rokas rētās. Ja Husky piedāvājums ir skaidrs, tad Rierumsibīrijas laikas ir ļoti švakā izvēlē. Varbūt kāds zin, kur audzē laikas vai pie kā griezties???
navichs
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 28 Mar 2010, 21:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby OrlandoSeaHorse » 28 Mar 2010, 23:00

Kad manam puikam bija 3 gadi, kaiminiem sanaca reize R-S laikas kucens un majas remonts. Uz kadu bridi (neatceros vairs cik ilgu) panemam kucenu pie sevis, lai remonta laika visiem vieglak (un jaatzist, gribejas ari mazuli pamurcit). Privatmaja ar darzu. Vispar bijam loti laimigi, ka tas 1) nav musu suns, 2) ka kaimini vinu tiesam panema atpakal.... To murgu vel tagad visi atceras. Jaatzist, ka gudrs tas suns bija un paveles saprata un klausija. Bet man nepietika fantazijas izdomat uz prieksu, ko vins varetu vel tadu traku izdarit, lidz ar to es tikai pec fakta sapratu, ka ari so lietu jaizbeidz. Pirmkart jau vins loti gribeja speleties ar puiku un kakji. Ja kakjis pierada un nekas, padzenajas abi pa istabu, bet kad kakim apnika, tas nolida, tad ar puiku bija problemas - rokas 3gadniekam ir tiesi suna zobu augstuma, visas bija vienas svikas, ka vairs nekur glabina. Tas suns bija sausmigi energisks, vislaik kaut ko darija, man pat pailcis iespaids, ka neguleja. Rapas pa plauktiem augsa, skapi tika ieksa, nekur neko no vina nevareja paslept. Sagrauza visu iespejamo, saplesa, norija: rotaslietas (auskaru atradu kakas), berna knupi no redelu gultinas (ielida pari redelem, panema un izlida ara), manas zekubikses (es ticu, ka ta ari savu muzu nodzivoja ar zekbiksem vedera), utt. Stiklus no saplisusas burcinas - ka un kur atrada, nezinu, bet mes dabujam no dibena vilkt lauka, iestredzis bija. Ka izgaja visam zarnam cauri, ka nekas nenotika - to dievs vien zin. Un tas bija tikai mazs, apali pukains kucens, pat ne pusaugu suns!
Kaiminiem vins dzivoja saimniecibas eka, berni jau pusaudzi, viniem musu problemas nebija. Vini par problemu neuzskatija ari to, ka tas zvers iemacijas svaigas vistas galas garsu un tad gaja savas gaitas pa ciemu, savacis tadu pasu sunu kompaniju, medija kaiminu vistas un cienaja savus draugus. Katru dienu mezina vareja atrast dziru paliekas - spalvas un kaulus. Smuks jau bija bez gala. Nodzivoja lidz sirmam vecumam, mus pazina un priecajas satikt. Bet laikas lai nu paliek medniekiem, kam vinas drosi vien ir ideals suns.
Vieniem pazistamiem dzili laukos ari bija laika. Es to suni redzeju jau vecu un stivu, bet maja vienmer vins bija goda vieta, jo bija izglabis saimnieku no vilka uzbrukuma. Tas bija vakara tumsa izgajis ara un vilks meties virsu, suns cinijies un uzvarejis, tikai pasam pec cinas muguras trauma, tads pastivs bija. Tie cilveki bija parcelusies citur dzivot, kur tas vilka uzbrukums notika, es isti nezinu. Pirms gadiem 25-30.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby murkata » 29 Mar 2010, 09:49

sibīrijas laika ir mednieks, tas nozīmē atraktiuvitāti un intetlektu.
haskijam arī tas viss piemīt, toties nav īstas mīlestības pret saimnieku un izticības mājām. imho
obligāti kārtīgi palasiet informāciju par šķirnēm un to pielietojumu, pirms izvēlaties suni. Mednieks bez medībām var darīt vēl visu kaut ko, bet haskijs pat dresūrai pakļaujas ļoti minimāli.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3088
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Andrushka » 29 Mar 2010, 10:08

Pēc labām laikām jāskatās tālak no Latvijas. Šo šķirņu fani pēc kucēna brauc uz Krieviju.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Veteran
Veteran
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 10:12

Beidz Murkata, man ir bijuši gan Haski, gan Rietumsibīrijas laika. Haski sēž mājās kā ķipji, 2x viena meitene ir bēgusi,abas reizes pēc stundas bija atpakaļ pati. 2x otra ir izrakusies vēlu vakarā, abas reizes 6.30 no rīta atradu ārpusē pie vārtiņiem sērīgi sēžam. Toties Rietumsibīrijas laika regulāri 2x dienā bija mājās uz brokastīm un vakariņām. Un par dresūrām vēl varam pastrīdēties, kas agri sāk un neslinko neviens nav sūdzējies par nepaklausīgiem Haskiem, Haski vajag mīlēt no sirds un patiesi.
Unkas
 

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby murkata » 29 Mar 2010, 11:11

"Beidz Murkata, man ir bijuši gan Haski, gan Rietumsibīrijas laika. Haski sēž mājās kā ķipji, 2x viena meitene ir bēgusi,abas reizes pēc stundas bija atpakaļ pati. 2x otra ir izrakusies vēlu vakarā, abas reizes 6.30 no rīta atradu ārpusē pie vārtiņiem sērīgi sēžam. Toties Rietumsibīrijas laika regulāri 2x dienā bija mājās uz brokastīm un vakariņām. Un par dresūrām vēl varam pastrīdēties, kas agri sāk un neslinko neviens nav sūdzējies par nepaklausīgiem Haskiem, Haski vajag mīlēt no sirds un patiesi."

kā jau katru suni.
es, ja godīgi, nevaru cīkstēties par katru vārdu, jo spriežu tikai no tā, ko redzu apkārt. pašai tīras šķirnes nav bijos. domājam,s ka kattrā šķirnē ir izņēmumi - labo, vai slikto īpašību apliecinājumi.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3088
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Unkas » 29 Mar 2010, 11:22

:par: Tur es tev pilnīgi piekrītu Murkata. :kucens:
Domāju tēmas uzsācējam vairāk piemērots būs kāds cits suns, jo gan Haskijs, gan Laika pietiekami nenodarbināts var meklēt piedzīvojumus ārpus savas teritorijas.
Unkas
 

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Demix » 29 Mar 2010, 11:50

Unkas wrote:Beidz Murkata, man ir bijuši gan Haski, gan Rietumsibīrijas laika. Haski sēž mājās kā ķipji, 2x viena meitene ir bēgusi,abas reizes pēc stundas bija atpakaļ pati. 2x otra ir izrakusies vēlu vakarā, abas reizes 6.30 no rīta atradu ārpusē pie vārtiņiem sērīgi sēžam. Toties Rietumsibīrijas laika regulāri 2x dienā bija mājās uz brokastīm un vakariņām. Un par dresūrām vēl varam pastrīdēties, kas agri sāk un neslinko neviens nav sūdzējies par nepaklausīgiem Haskiem, Haski vajag mīlēt no sirds un patiesi.

Vot šitam gan es piekrītu uz visiem 200%,man no astoņiem nav bēdzis neviens,ttt...
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby sidzeja » 29 Mar 2010, 11:55

Nu nav haskijs domāts, kuram katram... :lamajas:
Lūk man draugos.lv ieraksts dienasgrāmatā
Ir pagājušas jau 3 dienas un ir laiks sākt meklēt Deinu...
agrāk nemeklējām, jo pazust uz kādu laiciņu viņai ( kā jau haskijam) ir raksturīgi,
bet tagad pēc kārtīgas meklēšanas viņas nekur nav...un tātad,
ja esi redzējis manu sunīti, tad lūdzu raksti vēstuli. Paldies!

Nesaprotu vnk :lamajas: gribēju aizrakstīt un izlamāt to meiteni un pateikt, ka ceru, ka kāds to suni beidzot ir savācis un neados viņiem, bet nolēmu paklusēt, jo tā pat pateiktu, ka neko nejēdzu.Mums arī bīglu īpašnieki tādi paši, ka kā jau bīgls tad ,lai vazājas un nevienam neintresē ,ka lielā šoseja tuvu vai kas cits.Es nezinu kurš to ir izdomājis un padevis riņķi šitiem gudriniekiem, ka ir izveidotas šķirnes klaiņotaji un pa viņiem nav jāliekas ne zinis ,ne jāaudzina ne jāmeklē. :lamajas: Suni sāk meklēt pec 3 dienām es vnk nesaprotu kur prats. :aizsvilstas: Atvainojiet ka ne pa tēmu, bet man tiešām žēl gan haskijus, gan bīglus,kas bieži vien sava izskata dēļ tiek pie ne īstajiem saimniekiem... :aizsvilstas:
User avatar
sidzeja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Demix » 29 Mar 2010, 11:58

Haskijam bēgšanas galvenā problēma slēpjas tajā,ka mazam esot, ir ļauts skriet brīvsolī,kad maziņš, tālu prom nebēg,bet lielākam augot,brīvības atmiņas liek meklēt iespējas to atkārtot!!!IMHO
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby silverequs » 29 Mar 2010, 12:05

Es gan domāju, ka labāk cilvēkus tomēr ir vairāk pabaidīt, lai pēc tam ss.lv neatdotu haskiju, jo nezināja uz ko parakstās... Jo fakts paliek fakts, ka haskijs cilvēkam nepieķeras un ir brīvdomātājs. Ne visiem šī šķirne der un tad, ja der tad tas nozīmē, ka cilvēks ir fanāts. Nu tas tā mans personīgais viedoklis, kas izkristalizējies pa šiem gadiem. :pastaiga:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Veteran
Veteran
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Demix » 29 Mar 2010, 12:15

silverequs wrote:Es gan domāju, ka labāk cilvēkus tomēr ir vairāk pabaidīt, lai pēc tam ss.lv neatdotu haskiju, jo nezināja uz ko parakstās... Jo fakts paliek fakts, ka haskijs cilvēkam nepieķeras un ir brīvdomātājs. Ne visiem šī šķirne der un tad, ja der tad tas nozīmē, ka cilvēks ir fanāts. Nu tas tā mans personīgais viedoklis, kas izkristalizējies pa šiem gadiem. :pastaiga:

Ko nozīmē-pabaidīt :jaut: Es uzskatu,ka ir jāizskaidro viss par šo šķirni,gan plusi,gan mīnusi,jānoskaidro visas gribētāja ieceres uz šo suni,jāsaprot kur un kā suns tiks uzturēts,cik laika veltīts u.t.t,u.t.t.Tas ir galvenais katra godprātīga audzētāja pienākums,mēs jau arī neplānojām visu metienu atstāt sev,bet izvērtējot gribētājus daudziem vnk. atteicām,būtībā izbrāķējām potenciālos pircējus...Manā dzīvē arī šī šķirne ienāca būtībā pilnīgi bez inormācijas,nu ko es netieku galā???Galvenais ir mīlēt suņus kā tādus,tad var atrast jebkuru kompromisu ar jebkuru šķirni!!!Un te es piekrītu silveregus,jābūt fanātam!!!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby sidzeja » 29 Mar 2010, 12:20

silverequs wrote:Es gan domāju, ka labāk cilvēkus tomēr ir vairāk pabaidīt, lai pēc tam ss.lv neatdotu haskiju, jo nezināja uz ko parakstās... Jo fakts paliek fakts, ka haskijs cilvēkam nepieķeras un ir brīvdomātājs. Ne visiem šī šķirne der un tad, ja der tad tas nozīmē, ka cilvēks ir fanāts. Nu tas tā mans personīgais viedoklis, kas izkristalizējies pa šiem gadiem. :pastaiga:

:par:
Man pašai bīgls un arī šai šķirnei ir brīvdomātāja gars.Un es vnm ,kad man saka ,kāds smuks sunīts un ka ar tadu gribētu izstāstu no sākuma visas sliktās īpšības ar kurām jārēķinās un, ka dažam tas ir vairāk citam vsp nav, bet ar to ir jārēķinās un ja vel paliek intrese tad pastāstu arī labās.Nu man vismazākā vēlēšanās ir savā apkaimē redzēt vel pāris bīglus skraidam savā vaļā.. :aizsvilstas: Un pilnīgi saprotu, ka suns var aizšmaukt manējais ar tīņu gados ir laidies pasauli iepazīt bez mammītes.Bet es kā aptrakusi viņu mekleju un veiksmīgi arī atradu ilgakais stundas laikā.Un tagad ar mācīšanu un cīnīšanos esmu panakusi to ka klausa un zina,ka bez manis nevar doties skraidīt apkart.Un tā laišanās brīvsolī palikusi tikai ka smieklīga atmiņa.Bet nu nesaprotu, kas tas pa saimnieku, kas pec 3 dienām sak meklēt suni un saka viņa mums tā parasti kā jau haskijs tapēc tik vēlu sākam meklēt.Nu pa galvu šitādiem "saimniekiem" un suni nost.Jo ,kad es te savā apkaimē noķeru, kadu klaiņojošu bīglu tad dabūnu dzirdēt ne tos jaukākos vardus, ka viņu sunim pastaigu patraucejusi esmu, un viņus vel traucēju ar to, ka jābrauc pakaļ ,jo viņš tak pats var mājās atnākt..
User avatar
sidzeja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby silverequs » 29 Mar 2010, 12:21

Šajā kontekstā potenciālajiem dīvāna sēdētājiem un tv lielajiem skatītājiem pastāstīt par slodzi, kas jānodrošina sunim. Jo dažiem tas nozīmē šausmu briesmas, kad, ak vai izrādās, ka suns ir jāved pastaigās...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Veteran
Veteran
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby brex » 29 Mar 2010, 12:24

nezinu, es tagad meginu izskalot vienas smadzenes, cilveks vispar nesaprot, ko nozime slodze sunim un neklausas! Un stasta par zilajam acitinam!! :lamajas: es atkal - par SLODZI, voljeru seta, zogu, ipatnejo gaudosanu un to, ka cilvekam, kurs ikdiena kustas no masinas lidz majas durvim un atpakal, NEVAJAG HASKY
User avatar
brex
Veteran
Veteran
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby vuks » 29 Mar 2010, 12:43

Cik atceros, kad kādreiz bija līdzīga diskusija, tikai viens no suņiem bija malamuts, tad cilvēks apdomājās un paņēma Vācu aitu suni. Un tagad ir viens no aktīvākajiem mūsu kluba cilvēkiem, plus suns veiksmīgi piedalās sacensībās ar, ne tikai izstādēs. :)

Tas tā pasmejoties, bet, ja ar slodzi ir domāta brīva pastaiga iežogotā mājas teritorijā, tad VASu ar nevajag, tāpat kā ne haskiju. Haskijs ir jāņem tāpēc, ka patīk viņa raksturs, šķirnes īpatnības, bet ne zilo acu vai izskata pēc. Bet tā jau būtu jābūt ar visām šķirnēm. Laika ar ir mednieks ar visām no tām izrietošām sekām. Ir citas piemērotākas šķirnes. Labāk sākt ar to, kāda temperamenta rakstura suni grib un pēc tam pielasīt atbilstošākās šķirnes.
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Junior
Junior
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby navichs » 29 Mar 2010, 13:17

Tauta es te prasiiju nopietnus padomus nevis spriedeleeshanu, kas man patiik vai nepatiik un vai es seezhu diivaanaa, vai skatos TV. Gribu objektiivu saliidzinaajumu un objekiivas lietas dzirdeet. Saprotu, ka ar suni ir jaastraadaa un jaanjemaas... Par to nav runa... Runa ir "piemeerotaakais".... Kas buutu labaaks beerniem... pashiem utt. Luudzu rakstiit par lietu nevis savas paardomas un sapnju fantaazijas.
navichs
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 28 Mar 2010, 21:31

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby vuks » 29 Mar 2010, 13:21

Jums šie suņi patīk pēc izskata, vai pēc viņu temperamenta, rakstura?

Ja atbildēsiet uz šo jautājumu, tad jau vieglāk būs tālāk visu neskaidro noskaidrot.

Par huskijiem šeit ir labi aprakstīts
http://www.husky.lv/indexs.php?lang=1&d ... ntent=true
Info par VASiem(izstādēm, sacensībām, metieniem)
www.schaeferhund.lv
vuks
Junior
Junior
 
Posts: 163
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby BaibaB » 29 Mar 2010, 13:23

kā mēs varam zināt, kas jums pašiem būtu labākais?
bērniem? bērniem noteikti labāks būtu kāds pūdelis, mopsis, cvergšnaucers, varbūt retrīvers, bet ne jau medību laika vai kamanu suns haskijs. vismaz es savam bērnam neņemtu ne laiku, ne haskiju, ja vien bērns nebūtu vismaz 18 gadus vecs un pats ietu medībās vai pats brauktu baikdžoringu vai jūgtu kamanās.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Veteran
Veteran
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Mar 2010, 13:25

Nezinot kāds tu esi, vai tu sēdi dīvānā vai skrien pa mežu mežiem, mēs varām tikai savas pārdomas izteikt. Lēmums jebkurā gadījumā būs jāpieņem tev. Ko tad tu gribēji - staļiniska stila pavēli "ņemt haskiju! viens divi!"
Nav tāda universāli labākā suņa, katrai šķirnei savs piemērotākais saimnieks, katram saimniekam- savs ideālais suns. Ja tu tik vien info dod, ka bērnībā pazini jagdu - ko tad tev var ieteikt?
Ja man dotu, es neņemtu nevienu no abiem.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Veteran
Veteran
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest