Husky vs Riestumsibīrijas laika

Want to Buy a Dog

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Bafija » 30 Mar 2010, 21:28

Man kā reiz ģimenē, kurā ir mazi bērni ir bijusi tīršķirnes RS laika, laikas jauktenis, un patreiz 12 sibīrijas haskiji. Ja Jūs nopietni interesē kas, kā un kāpēc, atbrauciet pie mums ciemos! Padalīsimies savā pieredzē par šo šķirņu suņiem, to atšķirībām, plusiem, mīnusiem :kucens:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby navichs » 30 Mar 2010, 22:24

Bafija wrote:Man kā reiz ģimenē, kurā ir mazi bērni ir bijusi tīršķirnes RS laika, laikas jauktenis, un patreiz 12 sibīrijas haskiji. Ja Jūs nopietni interesē kas, kā un kāpēc, atbrauciet pie mums ciemos! Padalīsimies savā pieredzē par šo šķirņu suņiem, to atšķirībām, plusiem, mīnusiem :kucens:


Paldies un noteikti taa arii dariisim, jo liela dalja komenteetaaju nesniedz atbildes uz jautaajumiem, bet virtuaali meeraas ar gailiishiem... :mierina: :mierina:
navichs
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 28 Mar 2010, 21:31

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby NARDICUM » 31 Mar 2010, 08:20

Pietiek man ar to, ka visu bērnību pavadīju kopā ar Jahtterjeru. Vēl šodien visas rokas rētās.

Nu tas tā- nepaveicās... Ja manam bērnam paprasa, kurš suns ir vislabākais, viņš noteikti pateiks, ka trīs jagdterjeri. :hih:
Bet laikas lai nu paliek medniekiem, kam vinas drosi vien ir ideals suns.

+1000000
Ja cilvēks nav mednieks, viņam nekādā gadījumā nevajadzētu ņemt ne laiku, ne jagdu! Nu kas tā par modi- paņemt darba suni uz dīvāna un tad brīnās, ka sunim jumtiņš aizbrauc! :lamajas:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby navichs » 31 Mar 2010, 21:56

NARDICUM wrote:
Pietiek man ar to, ka visu bērnību pavadīju kopā ar Jahtterjeru. Vēl šodien visas rokas rētās.

Nu tas tā- nepaveicās... Ja manam bērnam paprasa, kurš suns ir vislabākais, viņš noteikti pateiks, ka trīs jagdterjeri. :hih:
Bet laikas lai nu paliek medniekiem, kam vinas drosi vien ir ideals suns.

+1000000
Ja cilvēks nav mednieks, viņam nekādā gadījumā nevajadzētu ņemt ne laiku, ne jagdu! Nu kas tā par modi- paņemt darba suni uz dīvāna un tad brīnās, ka sunim jumtiņš aizbrauc! :lamajas:


Jagdu jau toreiz jau arii panjeemaam, jo teevs bija mednieks un vinjsh tika ljoti daudz uz mediibaam. Pat nolika kkaadus exaamenus uz kuili un lapsu. Uz alaam arii tika vests. Tur vinjsh bija nepaarspeejams..
navichs
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 28 Mar 2010, 21:31

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Anžela » 01 Apr 2010, 21:33

Nu zin! Nav jau brīnums kāpēc vairums cilvēku labāk nopērk kaķi! Jūs jau te vispār offtopic laižat! Un pričom te citas šķirnes? Atnāca Bafija un vienā postā uzrakstīja risinājumu, kuru Jūs pa` 3 lappusēm nevarējāt atrisināt! :koslene: navichs- Jums PM! ;)
Anžela
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 02 Feb 2010, 22:40

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Demix » 01 Apr 2010, 22:46

Anžela wrote:Nu zin! Nav jau brīnums kāpēc vairums cilvēku labāk nopērk kaķi! Jūs jau te vispār offtopic laižat! Un pričom te citas šķirnes? Atnāca Bafija un vienā postā uzrakstīja risinājumu, kuru Jūs pa` 3 lappusēm nevarējāt atrisināt! :koslene: navichs- Jums PM! ;)

Risinājumu kam :jaut: Vienam cilvēkam?Atnāks nākošais un sāks no gala???Labāk jau būtu,ja šeit padalītos ar pieredzi,ar atšķirībām un pārējo,lai citiem arī ir atbilde!!!Es labi saprotu,cik var par to runāt :aknee: Aicināt vienu cilvēku-intersentu izglītošani protams ir apsveicami,bet tādā gadījumā jautājums Šeit paliek neatbildēts :aizsapnojusies: Ne jau visi te raksta,daudzi šeit ienāk tikai smelties informāciju :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby BaibaB » 02 Apr 2010, 07:23

es pārlasīju topika autora postus... nu neatradu jautājumus. cilvēks grib R=Sibīrijas laiku vai haskiju. zina tik daudz, ka voljērā neliks, grib, lai bērni var bez problēmām ar suni ņemties, lai ciemiņus neapdraud, medībās neies, grib, lai suns nemūk prom, māju sargāt nav nepieciešams, patīk abu šķirņu raksturs un temperaments. no visa šā es sapratu, ka lai arī cilvēks grib laiku vai haskiju, viņam šīe suņi pēc nosauktajiem kritērijiem īsti neatbilst. bet jautājumus neredzēju (par spalvu, par kopšanu, par to, kur un kā haskiju nodarbināt, kā laiku uz medībām mācīt, kā kuru šķirni nodarbināt, lai bedres nerok pa dienu, vai labāk puiku vai meiteni...)
jācer, ka pie Bafijas viņam kaut kas vairāk taps skaidrs.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Ilze » 08 Apr 2010, 07:44

No savas puses gribētu te ieviest skaidrību:
1)Gribētu visiem atgādināt, ka suns ir un paliek dzīvnieks, un 100% nekad neapgalvošu, ka haskijs neiekodīs cilvēkam, vienalga - bērns vai pieaudzis. Vulfa, lai cik mīļa un sabiedriska būtne būtu, ir vairākas reizes uzrūkusi uz maziem bērniem (jāatzīst gan, ka mazi bērni mūsu mājās nav ikdiena, bet ciemiņu statusā). Emis ir ieķēris Harijam rokā, brīdī, kad tika ķerts, lai neizsprūk no mājas ārā. Jāatzīst, Emis ir bailīgs un Harijs viņam ir svešs cilvēks, bet košanas fakts bija... Tas pats Harijs ir cietis no Caruso zobiem, šoreiz gan viņa roka nelaimīgā kārtā gadījās starp viņa haskija Sabuļa un mana haskija Caruso visnepiemērotākajā brīdī. Arī es pati esmu guvusi ievainojumus, tas gan viss šķirot suņus kautiņu brīžos. Lai vai kā, haskiji man ir uzrūkuši daudzas reizes, šoreiz gan netērēšu laiku, lai paskaidrotu kāpēc viņi rūca, un kā es reaģēju.
2) Cilvēki, kas baidās no suņiem, baidīsies arī no haskijiem. Cilvēki, kas nepārzina šķirni, vienmēr izturēsies ļoti piesardzīgi, un ticiet man, šilte uz vārtiem ar haskija bildi un uzrakstu "Bīstams suns" liksies smieklīga tikai haskiju pazinējiem.
3) Lai jau cilvēks pērk haskiju. Tomēr ietektu uzbūvēt voljēru, jo sievai apniks tīrīt n-tās spalvas no mājas katru otro dienu, ja suni turēsiet iekšā. Bet, ja atstāsiet arā, ir diezgan liela varbūtība, ka suns muks. Protams, var jau lepni teikt, ka suns atgriežas, bet man,personīgi, nervu sistēma nav tik stipra, lai nepārdzīvotu par to, ka suns pamucis. Protams, ir cilvēki, kas šo faktu uztver mierīgi, bet tai pat laikā suni meklē. Šis jautājums jau ir individuāls. Voljērs noderēs arī tad, lai pasargātu dārzu no rakumiem un apčurātām puķu dobēm, vai, ja kaimiņos meklēsies kuce, suni noturēt 1,5m augstā dzīvžogā būs neiespējami.
Cilvēkam ir raksturīgi mācīties no savas pieredzes. Mana pieredze rāda, ka, ja reiz cilvēks ko ieņēmis galvā, pārliecināt par pretējo faktiski nav iespējams. Un pastāv tomēr arī iespēja, ka cilvēks kļūs par šķirnes fanu, un sportos kopā ar suni 3-4 reizes nedēļā... Neviens nezina ko nozīmē karsts gludeklis, kamēr pie tā nepiegrūž pirkstu ;)
Nu, un visbeidzot, interesentam, kurš vēlētos pie manis iegādāties haskiju, būtu mani jāpārliecina, ka viņš ir atbilstošs kandidāts haskija iegādei, nevis man viņu jāpārliecina :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Demix » 08 Apr 2010, 08:48

Arī man ir nācies "baudīt" savu suņu zobus,bet tās ir divas milzīgas atšķirības,vai tas notiek kautiņa laikā,kad roka vai kas cits patrāpās starp suņiem,kad viņus jāizšķir,vai suns izrāda atklātu agresivitāti tieši pret cilvēku!!!Haskijs nedrīkst būt agresīvs pret cilvēku arī gadījumos,kad tiek audzināts,apmācīts,aizturēts no nevēlamas darbības vai jebkurā citā gadījumā!!!Ja es manītu kādam no savējiem šādas izpausmes noteikti pārbaudītu psihi!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Husky vs Riestumsibīrijas laika

Postby Ilze » 08 Apr 2010, 10:14

Pārbaudītu psihi un ko pēc tam? Skaidrs, ka vaislā tādu suni nedrīkst izmantot, un tālāk? Mēģināt audzināt un izaudzināt agresiju, bet to var darīt arī bez testa palīdzības.
Un jā, par haskija raksturu vēl - suns piemērots cilvēkam, kuram negribas, ka suns no viņa acis nenovērš, nolasa vēlmes no pusvārda un seko līdzi soli pa solim. Haskijs būs vienpatis, un jums neuzbāzīsies ar savu laipnību, ja neskaita, ka reizēm pienāks, un ieliks galvu klēpī, biežāk pacels visas 4 kājas gaisā, lai saimnieks vai visi garām ejošie pakasa vēderu, un pieradināts pie niķa dabūt kaut ko no galda, dežūrēs galda tuvumā maltītes laikā.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests