Cik izmaksā uzturēt suni?

Want to Buy a Dog

Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby eldberg » 12 May 2014, 11:49

Mēģināšu aizsākt jaunu tēmu, pēc tam kad +/- esam izdebatējuši, ka nav lētu kucēnu...

Cik mēnesī izmaksā suns? Vai paņemot suni tu apzinies riskus, kas ko var maksāt?...
Par manu piemēru ies mani suņi (Austrālijas aitusuns, vidējā šķirne, 55cm, 25kg)

Barība: ~10kg*4 EUR = 30-40 EUR
Papildus barība: 10 EUR (gaļa, suņu cepumi u.c.)
Prettārpu tabletes: 3-4x gadā = 2,5 tabletes vienā reizē = 10 gadā = ~1.5 EUR mēnesī
Pote ~15 EUR + ceļš = 2 EUR mēnesī
Kopā: ~45 EUR
Citi: domāšu...

Neparedzēti izdevumi:
Pazudis suns (nedēļu) = 300+ EUR
Čūskas kodums = ~30-100 EUR
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Elbe » 12 May 2014, 12:53

Un, ja ar suni ir paredzētas sportiskas vai izstāžu aktivitātes, tad to pašu x2 a to i vairāk.
Pie citiem izdevumiem vēl ērču zāles un pilnīgi neparedzētiem ārstnieciskiem izdevumiem vismaz 100Eur "drošības spilvens"
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby eldberg » 12 May 2014, 13:12

Elbe wrote:Un, ja ar suni ir paredzētas sportiskas vai izstāžu aktivitātes, tad to pašu x2 a to i vairāk.
Pie citiem izdevumiem vēl ērču zāles un pilnīgi neparedzētiem ārstnieciskiem izdevumiem vismaz 100Eur "drošības spilvens"


Sportisko aktivitāšu piemērus studijā.
Jā, ērces pievienošu, šampūnus vai ko tamlīdzīgu ar.
Izstādes... tas ir atsevišķi, bet ar laiku pievienosim.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Creme de la Creme » 12 May 2014, 14:07

Izstādes, sports , medības u.tml. laikam nebūs pie tēmas par suņa uzturēšanu. Varētu pielikt pamatapmācību, varbūt...
Pie uzturēšanas vēl var likt tādas pamatlietas kā bļodas, pavadas, mantas, guļamvieta (ja vien nav doma turēt suni kovs ķēdē, barot no sarūsējušās bļodas kuru bija domāts mest ārā un būdā iesegt veco pufaiku :kanepe: ), speciālie kopšanas/dezinfekcijas līdzekļi.
Ikdienas kopšana: nagu griešana pie veta vai nagu šķēres, ausu tīrīšana pie veta vai spec.kopšanas līdzekļi, spalvas kopšanas līdzekļi - atkarībā no apamatojuma un/vai friziera apmeklējumi, suņa aptieciņa.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Kometa » 12 May 2014, 16:09

Es apmācības izdevumus tomēr liktu pie uzturēšanas, jo nevaru bez tās pat iedomāties. ir periods, kad neaizvedu nekur, bet tas ir varbūt mēnesis reizi gadā.
Izmaksas atkarībā no tā, cik bieži piedalāmies, no 20-50Eur mēnesī.
Ārstniecībā arī gadās neparedzēti, kaut kā visbiežāk kas atgadās ar ķepām, sagriež, sadur vai sastiep.
Kometa
Baby
Baby
 
Posts: 15
Images: 0
Joined: 25 Mar 2014, 11:24

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby peecis » 12 May 2014, 16:49

Creme de la Creme wrote:Izstādes, sports , medības u.tml. laikam nebūs pie tēmas par suņa uzturēšanu. Varētu pielikt pamatapmācību, varbūt...
Pie uzturēšanas vēl var likt tādas pamatlietas kā bļodas, pavadas, mantas, guļamvieta (ja vien nav doma turēt suni kovs ķēdē, barot no sarūsējušās bļodas kuru bija domāts mest ārā un būdā iesegt veco pufaiku :kanepe: ), speciālie kopšanas/dezinfekcijas līdzekļi.
Ikdienas kopšana: nagu griešana pie veta vai nagu šķēres, ausu tīrīšana pie veta vai spec.kopšanas līdzekļi, spalvas kopšanas līdzekļi - atkarībā no apamatojuma un/vai friziera apmeklējumi, suņa aptieciņa.

Plastmasas bļodas neko nemaksā un manējais vēl nevienu parasto nav apgāzis - neredzu iemeslu pirkt speciālo.
Būdā parasti liek salmus, kuri arī nav īpaši dārgi, iekštelpās sunim vajag speciālu tepiķi? Mūsējais guļ uz diezgan parastiem un nesūdzās.

Neatceros ciparu, bet pirms braukšanas pēc suņa iebraucu depo un nopirku gandrīz visu nepieciešamo, dārgi nebija.
VDK - jā, tur kopā savācās izmaksas, īpaši ja sliņķis saimnieks maz strādā mājās :D

Ja man tagad kādam jāpierāda, ka suns izmaksā daudz, varu ietvert labas fiziskās sētas vai labas radisētas izmaksas :-)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby čība » 12 May 2014, 17:30

Nu man galīgi nešķiet, ka suns ir dārgs savā uzturēšanā, ja nav nekādi neparedzēti gadījumi. Ikdienā tie tiešām ir tie +/- 45 EUR mēnesī. 40 EUR man liekas pa "īsu" 50EUR - pa daudz :D Tai pat laikā ir jābūt gataviem, ka vienā reizē var savajadzēties to naudu - 100, 200, 500 EUR un ir jābūt gatavam to naudu ātri dabūt.

Jautājums vai mūsdienās var runāt par suņa "uzturēšanu pie ķēdes", vismaz normālā suņinieku sabiedrībā. Tādā sabiedrībā, kura suņus mīl. Manuprāt, uzturēt suni, nozīmē nodrošināt viņam visu nepieciešamo laimīgai dzīvei un ķēde neiet ar to kopā. Parastas bļodas lielajām šķirnēm - diez vai kāds izvēlētos ēst no zemē stāvoša bēgoša trauka. Patiesībā jau vienalga cik liels suns, manuprāt, statīvs ir nepieciešams, it īpaši, ja sunim vēl ir nosliece uz locītavu/ muguras problēmām. Cita lieta, ka cilvēks to var uztaisīt no lietām, kas jau ir mājās. Un, protams, es nerunāju par gadījumiem, kad esam ārpus mājas, bet tieši par ikdienu.
Tā par mūsdienu sabiedrībā pamatpaklausība ir nepieciešamība nevis izklaide. Bet te nu cenas variē un arī saimnieku vēlmes.
Lai suns būtu laimīgs viņam vajag vēl vienu, ļoti svarīgu lietu (pašu dārgāko) - saimnieka laiku!
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Elbe » 12 May 2014, 17:31

Par sportiskajām aktivitātēm - es domāju ne jau kociņa mētāšanu vai skriešanu blakus saimnieka ritenim, bet gan dažādās paklausības, medību, agility mācības, kur arī ir jāmaksā gan par mācīšanos, gan arī par piedalīšanos sacensībās. Savukārt tie frisbija šķīvji un kas nu tur vēl pienākās, arī maksā naudu - ne jau paši no koka ripas drāžat :kanepe:
Tā ka, aktīvas šķirnes suņiem tas taču ir pilnīgi nepieciešams. Un arī dīvānsuņiem ir nepieciešamas mantiņas un arī tos vajag apmācīt.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby peecis » 12 May 2014, 17:42

čība wrote:Nu man galīgi nešķiet, ka suns ir dārgs savā uzturēšanā, ja nav nekādi neparedzēti gadījumi. Ikdienā tie tiešām ir tie +/- 45 EUR mēnesī. 40 EUR man liekas pa "īsu" 50EUR - pa daudz :D Tai pat laikā ir jābūt gataviem, ka vienā reizē var savajadzēties to naudu - 100, 200, 500 EUR un ir jābūt gatavam to naudu ātri dabūt.

Jautājums vai mūsdienās var runāt par suņa "uzturēšanu pie ķēdes", vismaz normālā suņinieku sabiedrībā. Tādā sabiedrībā, kura suņus mīl. Manuprāt, uzturēt suni, nozīmē nodrošināt viņam visu nepieciešamo laimīgai dzīvei un ķēde neiet ar to kopā. Parastas bļodas lielajām šķirnēm - diez vai kāds izvēlētos ēst no zemē stāvoša bēgoša trauka. Patiesībā jau vienalga cik liels suns, manuprāt, statīvs ir nepieciešams, it īpaši, ja sunim vēl ir nosliece uz locītavu/ muguras problēmām. Cita lieta, ka cilvēks to var uztaisīt no lietām, kas jau ir mājās. Un, protams, es nerunāju par gadījumiem, kad esam ārpus mājas, bet tieši par ikdienu.
Tā par mūsdienu sabiedrībā pamatpaklausība ir nepieciešamība nevis izklaide. Bet te nu cenas variē un arī saimnieku vēlmes.
Lai suns būtu laimīgs viņam vajag vēl vienu, ļoti svarīgu lietu (pašu dārgāko) - saimnieka laiku!

kaut kur lasīju, ka statīvs paaugstina kunģa samešanās risku. Nez, mans tāpat parasti apguļās pie bļodas un tad ēd, nekas projām nemūk :-)
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby čība » 12 May 2014, 17:50

peecis wrote:kaut kur lasīju, ka statīvs paaugstina kunģa samešanās risku. Nez, mans tāpat parasti apguļās pie bļodas un tad ēd, nekas projām nemūk :-)


Es gan esmu lasījusi tieši pretējo, ka no zemas bļodas suns cenšas ātrāk rīt. Bet nu, ja guļ, tad cita lieta - nav jēgas statīvam :D Man neviens suns neguļ ēdot un, ja bļodas ir uz zemes, tad ceļo pa istabu visi :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Linda B. » 12 May 2014, 20:11

Kamēr neslimo,tiešām nekas šausmīgi dārgs uzturēšanā nav.Viens 18kg maiss 3 suņiem man iet uz 2+ mēnešiem.Rupji rēķinot(+pieskaitot klāt gaļu un kādu kārumu) 3 takši man izmaksā 30Eur.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Creme de la Creme » 12 May 2014, 20:23

Peeci - kur ir tā vieta kur bļodas un tepiķus par velti dod? :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby madja » 12 May 2014, 21:12

ja cieši pie tēmas -
"gribu būt VAS" 28 kg ar aizkunģa dziedzera traucējumiem.
vienīgā barība,kas der - vetklīnikā nopērkamā ārstnieciskā - 15kg=80eur, pēc normas der 5 nedēļām.
no ~marta - oktobrim ērču pilieni katru mēnesi ~ 8eur
tas gan arī man liekas viss tāds "obligātais".
treniņi - tas nu ir tāds staipāms jēdziens.
kaklasiksnas, pavadas vienreiz iepērk un ir miers.

agrāk, kad biju aktīvāka un dzīvojām latos, bija mēneši,kad suņa izdevumi pārsniedza 100 ls, jo - treniņi, nometnes, ceļš...
tas,kā es saprotu tēmu - ir svarīgi apzināties,ka ir suņi,kas var dzīvot uz čapī un putrām, un ir suņi,kam nepieciešama dārga specifiska barība.
un ir suņi,kas dzīvo asti kuldami, bet ir tādi,ar kuriem nezkāpēc jāskraida pa dakteriem vairākas reizes gadā.
un iepriekš to nekad nevar paredzēt,kā būs, bet jābūt gataviem.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Linda B. » 12 May 2014, 21:56

Ak,jā pretērču līdzekļi.Pērku Fypryst spreju,250ml derēja visai pagājušā gada ērču,blusu zenonai un ir vēl palicis kādai reizei.Grūti pateikt,cik tas izmaksāja mēnesī,pudele maksāja 17,25Ls,pieņemu,ka sadalot uz visiem dzīvniekiem,kas tika ar to nopūsti(to starpā bija vēl omes šunelis un kaķis,tātad kopā 5) gala summa ir gaužām smieklīga.
Attārpojamies 2x gadā,biežāk nav nekādas nepieciešamības,tas būtu apmēram 3-4eur uz dzīvnieku(jo pēc 10 dienām tārpojamies atkārtoti)
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby NARDICUM » 13 May 2014, 08:49

čība
Parastas bļodas lielajām šķirnēm - diez vai kāds izvēlētos ēst no zemē stāvoša bēgoša trauka. Patiesībā jau vienalga cik liels suns, manuprāt, statīvs ir nepieciešams,

Ir pētījumi, kuros tika pierādīts, ka suņiem, kuri ēd no augstu paceltas bļodas, 3-x biežāk sametās kuņģi, nekā suņiem, kuri ēd no zemē stāvošas bļodas! No fizioloģijas viedokļa sunim vispār normāli ir ēst no zemes, bieži suņi ēd guļus.
Creme de la Creme
Izstādes, sports , medības u.tml. laikam nebūs pie tēmas par suņa uzturēšanu.

Kā tad nē? Medībās ejošs suns nodrošina ar gaļu ne tikai sevi, bet arī saimnieku! :kanepe:

Īstenībā taisnība ir kaut kur pa vidu. Bļodiņa kalpo visu suņa mūžu, pavadas man ir kādas 5 uz visu audzētavu, kaklasiksna var būt arī bez Svarovski kristāliem, tepiķis var būt arī lietots līdz šim citiem nolūkiem, es sunim varu mierīgi paklāt arī segu, ar kuru kādreiz sedzos pati, nu esam nopirkuši jaunu, bet vecā arī nav ārā metama!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby ash » 13 May 2014, 09:14

NARDICUM wrote:tepiķis var būt arī lietots līdz šim citiem nolūkiem, es sunim varu mierīgi paklāt arī segu, ar kuru kādreiz sedzos pati, nu esam nopirkuši jaunu, bet vecā arī nav ārā metama!


Mans rakaris ir saplosījis un sagrauzis visas pirktās midziņas un matracīšus. Ilgākais pirktās guļamvietas mūžs bija 4 nedēļas. Nu jau otro gadu guļ uz vairākās kārtās salocītas segas, kas mums pašiem nebija vairs vajadzīga (izmaksas nekādas). Jocīgi – bet segu plosīt nav nekādas motivācijas. Un arī kopšana nesagādā problēmas (mazgāju veļas mašīnā, ātri izžūst un ir atkal lietojama)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby peecis » 13 May 2014, 09:19

NARDICUM wrote:Ir pētījumi, kuros tika pierādīts, ka suņiem, kuri ēd no augstu paceltas bļodas, 3-x biežāk sametās kuņģi, nekā suņiem, kuri ēd no zemē stāvošas bļodas! No fizioloģijas viedokļa sunim vispār normāli ir ēst no zemes, bieži suņi ēd guļus.

Jā, es arī ko tādu biju lasījis. Līdz šim gan nekad nebiju redzējis, ka kāds cits suns no bļodas ēstu guļus, jau padomāju, ka mans ir īpaši slinks :D

Īstenībā taisnība ir kaut kur pa vidu. Bļodiņa kalpo visu suņa mūžu, pavadas man ir kādas 5 uz visu audzētavu, kaklasiksna var būt arī bez Svarovski kristāliem, tepiķis var būt arī lietots līdz šim citiem nolūkiem, es sunim varu mierīgi paklāt arī segu, ar kuru kādreiz sedzos pati, nu esam nopirkuši jaunu, bet vecā arī nav ārā metama!


Es tās bļodas regulāri kaut kur viesos aizmirstu :(

Par tepiķi - iepriekš suns naktī izmantoja vairākus tepiķīšus, Ziemassvētkos sunim zem eglītes bija vēl viens tepiķītis, kuru suns pats diezgan smieklīgi izpakoja :D Dīvaini, bet tagad gandrīz vienmēr suns nakšņo tieši uz jaunā, Ziemassvētkos saņemtā tepiķīša :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby maksis » 13 May 2014, 10:09

Manās mājās statīvi bļodām ir cita iemesla dēļ, ne tāpēc, lai bļodas paceltu augstāk. Bļodas stāv zemu, bet man ir svarīgi, lai tās būtu normāli nofiksētas. Tracina, ja suns, dzerot vai ēdot (īpaši jau, izlaizot bļodu pēc ēšanas), to bļodu stumda pa grīdu vai vēl trakāk - apgāž. Tāpat arī māju uzkopjot, statīvi atvieglo grīdas slaucīšanu/mazgāšanu. Sīkums, protams, bet patīkami.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Creme de la Creme » 13 May 2014, 13:07

NARDICUM wrote:Creme de la Creme
Izstādes, sports , medības u.tml. laikam nebūs pie tēmas par suņa uzturēšanu.

Kā tad nē? Medībās ejošs suns nodrošina ar gaļu ne tikai sevi, bet arī saimnieku! :kanepe:

Īstenībā taisnība ir kaut kur pa vidu. Bļodiņa kalpo visu suņa mūžu, pavadas man ir kādas 5 uz visu audzētavu, kaklasiksna var būt arī bez Svarovski kristāliem, tepiķis var būt arī lietots līdz šim citiem nolūkiem, es sunim varu mierīgi paklāt arī segu, ar kuru kādreiz sedzos pati, nu esam nopirkuši jaunu, bet vecā arī nav ārā metama!

Nu tad jau medības nav izdevumi, bet ienākumi no suņa :kanepe: Es gan vairāk biju domājusi kā izdevumus ''medību apmācība''.
Jā, nu tie izdevumi jau nav visu laiku. Bļodiņas - tās gan regulāri atjaunoju (cilvēkam jau arī nepatīk visu mūžu ēst no viena šķīvja, turklāt bļodas nolietojas un vairs nav normāli izmagājamas, sevišķi ūdensbļodas). Ar pavadām - man ir līdzīgi. Ikdienā tās nelietojam tāpēc kalpo ilgi. Turklāt pērku dārgākas, lai ir ilgāk lietojamas. Segas, pledus, paklājiņus iepērku humpeņbodēs. Tur ir atrodamas pat ļoti labas lietas. Nesen nopirku palielu gabalu mēbeļauduma pa kaut kādi 7 eur. Sanāca 2 smukumspilvendrāņi un 2 pārklāji suņu kastēm. Nu jā - suņu mājas arī pašu gatavotas. Bet materiāli jau tāpat bija jāgādā. Kastēs lieku veco paklāju, kas uz ziemu bija ielikts guļamistabā. Ekonomijai jābūt ekonomiskai. :kanepe:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Cik izmaksā uzturēt suni?

Postby Eklēriņš » 13 May 2014, 21:57

Pie sportiskajām aktivitatēm tad var likt ekipējumu. Domāju, ka daļai sporta vai citu aktivitāšu tomēr šāds vai tāds ekipējums ir vajadzīgs: glābšanas vestes, šļeikas, īpašas pavadas, dažādi stiprinājumi utt. vilcējiem vēl būs pats velkamais, vai tās kamanas vai ritenis, skūters utt.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron