malamuts

Want to Buy a Dog

Re: malamuts

Postby čība » 20 May 2014, 17:41

Skriet ar velo, kamanām un tamlīdzīgus sporta veidus var praktiski jebkura šķirne, izņemot galīgi mazas vai gigantus. Bet jāņem vērā, ka cilvēki parasti grib skriet vasarā, taču tādai slodzei kā ilgstoša skriešana (diez vai cilvēks, kurš saka, ka grib ar suni skriet domā 10 minūšu skrējienu) suni var pakļaut līdz apmēram +15 grādiem. Varbūt siltumu mīlošās šķirnes, piemēram, ridžbeks var skriet arī siltākā laikā. Suns jau skries jebkādos laikapstākļos, saimniekam ir jābūt ar galvu saprast, kad ir par karstu.

Ja cilvēks grib suni, bet nezina kādu - tas to arī nozīmē. Ja suņa galvenais uzdevums ir būt par tā teikt ikdienas darbību biedru, tad jāpaņem liela suņu enciklopēdija un jāizraksta šķirnes, kuras iekrīt acīs. Pēc tam velc plusus/mīnusus un saīsini sarakstu, līdz nonāc pie, piemēram, 10 šķirnēm ar kurām būtu vērts iepazīties tuvāk.
Varu pateikt, pirms nonācu pie savas šķirnes, man bija tāds saraksts. Un tajā sarakstā manas šķirnes nemaz nebija :D

Ja gribas piedalīties sacensībās un gūt uzvaras - tad gan jāskatās pēc konkrētam sporta veidam piemērota suņa, vēlams no konkrētos sporta veidos veiksmīgi startējošiem vecākiem.

Priekš jebkura sportista galvenais būs veselība. Suns, kuram ir locītavu, sirds, elpošanas vai citas veselības problēmas nekāds sporta partneris nebūs. Tāpēc silti iesaku skatīties uz kucēniem ar FCI (LKF) ciltsrakstiem, jo tikai šajā organizācijā ir obligātās veselības pārbaudes vecākiem lielākajā daļā šķirņu. Lai gan 100% garantiju nevar dot neviens, tomēr risku tas krietni samazina.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: malamuts

Postby Boulevard » 20 May 2014, 18:31

Kad cilvēks grib suni, kas izskatās kā malamuts, tad uzreiz iedomājos par šķirni, kas vizuāli līdzīga, bet, pēc īpašnieku apgalvojumiem, rakstura ziņā līdzīgāka samojedam kā malamutam un nemēdz doties brīvsolī - Jakutijas laika.
Image
Image
Bet Latvijā šīs šķirnes suņu nav, un jābūt diezgan uzņēmīgam, lai organizētu kucēna atvešanu.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 23:37

man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby Danute » 21 May 2014, 09:36

didzis
Palasiet šeit un sadaļas par kamanu suņiem šeit pat forumā -> http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=28&t=1219
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: malamuts

Postby eldberg » 21 May 2014, 10:02

didzis wrote:man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?

īsumā: spalvaonos gandrīz nekā... tā viņiem ir off-sezona.
Iespējas ir agru no rīta vai vēlu vakarā...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: malamuts

Postby čība » 21 May 2014, 13:27

eldberg wrote:
didzis wrote:man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?

īsumā: spalvaonos gandrīz nekā... tā viņiem ir off-sezona.
Iespējas ir agru no rīta vai vēlu vakarā...


Aizmirsi piebilst, ka "agri" viaticamāk nav 8 vai 7, pat ne 6 no rīta, bet gan 4 :D Tie, kuri grib suņiem AD nokārtot, tieši tad arī darbojas...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: malamuts

Postby Creme de la Creme » 21 May 2014, 14:14

eldberg wrote:
didzis wrote:man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?

īsumā: spalvaonos gandrīz nekā... tā viņiem ir off-sezona.
Iespējas ir agru no rīta vai vēlu vakarā...

:par:

Izlasīju par braukšanu ar laivu un uzreiz atmiņā atausa ''Trīs vīri laivā un suns'' :kanepe:'...foksterjers... Bet vispār var apsvērt terjerus kā tādus. Tur ir tik liela izvēlēle! Un vēl raksturiņš :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: malamuts

Postby didzis » 21 May 2014, 15:24

čība wrote:
eldberg wrote:
didzis wrote:man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?

īsumā: spalvaonos gandrīz nekā... tā viņiem ir off-sezona.
Iespējas ir agru no rīta vai vēlu vakarā...


Aizmirsi piebilst, ka "agri" viaticamāk nav 8 vai 7, pat ne 6 no rīta, bet gan 4 :D Tie, kuri grib suņiem AD nokārtot, tieši tad arī darbojas...


Kas slēpjas zem "AD"?
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby ash » 21 May 2014, 15:38

man ar gribējās dot mājienu terjeru virzienā, bet tā kā pašai ir viens tāds - sakautrējos paust savu subjektīvo viedokli :kanepe:
bet vispār - terjers ir lielisks sabiedrotais aktīvam cilvēkam, jo ar prieku piedalās visās mūsu aktivitātēs - velo, laivas, pārgājieni kalnos, pastaigas jebkādās teritorijās, saviesīgas ciemošanās, ceļojumi, mūzikas festivāli (troksnis,daudz cilvēku,suņu utml), nekas viņam nav par grūtu nedz fiziski, nedz mentāli, labi panes salu un sniegu ziemā, labi panes karstumu vasarā (+ suni uz vasaru notrimmē). ja suns ir dabūjis izskrieties vai pastrādāt, mājās ir mierīgs, nav tendence postīt, labi piemērots dzīvoklim.
nederēs kā sargs. raksturs arī ir interesants - inteliģents, izdomas bagāts, spītīgs un stūrgalvīgs, neatkarīgs brīvdomātājs, ja saimnieks pratīs - var arī labi apmācīt, pret svešiem cilvēkiem neitrāls - bučoties nelīdīs, bet arī neņems ļaunā, ja kāds gribēs pabužināt, pret savējiem mīlīgs, bet nebūs no tiem, kas prasa daudz uzmanības. mežā no saites gan nebūs atlaižams. (es protams noraksturoju savu, bet viņam ir tipisks terjera raksturs)
terjeru ir ļoti daudz un ļoti dažādi - lieli/mazi, ar īsu/biezu spalvu, asspalvainie ziemā var būt siltākā kažokā, vasarā - plānākā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: malamuts

Postby Boulevard » 21 May 2014, 16:13

didzis wrote:man rodas jautājums -- kā var nodarbināt kamanu suņus ar tiem vēlamo slodzi vasaras periodos pie augstākas gaisa temperatūras?

Ja ļoti patīk tieši ziemeļu suņi, tad droši vien ir vērts palasīt Bafijas blogu viewtopic.php?f=29&t=2663&start=0 un mājaslapu http://www.husky.lv/, kā arī Demix blogu viewtopic.php?f=29&t=445
Noteikti pastāv iespēja ar audzētājiem sarunāt aizbraukt un iepazīties ar suņiem.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Previous

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron