malamuts

Want to Buy a Dog

malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 11:07

Spītīgi gribu iegādāties šādu suni un vēlējos lūgt nelielu padomu.
Pats esmu aktīvs skrējējs un riteņbraucējs, labprāt trenētu suni, lai tas varētu vilkt gan kamanas, slēpes vai velosipēdu. Dzīvoju pārmaiņus pilsētas dzīvoklī un lauku mājā, kas faktiski atrodas mežā.

Esmu salasījies par sugas īpatnībām, tomēr gribētu rast domubiedrus un padomdevējus, kas ļautu izvairīties no kļūdām suņa uzturēšanā un audzināšanā, jo suņa man iepriekš nav bijis.

Otrs jautājums par izvēli. Esmu salasījies briesmu stāstus pa netīro suņu biznesu, tāpēc lūdzu padomu par konkrētu kucēnu, cik nu jūs varēsiet spriest pēc esošās informācijas. Tiek pārdots pēdējais kucēns no šī metiena http://www.favoritinfo.lv/classifieds/item/48
Tagad viņam jau ir 8 mēneši, kucīte ļoti mierīga. Saimniece saka, ka neesot vēl pārdots dēļ atļukušās auss, tomēr esmu lasījis nelāgas atsauksmes par konkrēto klubu un arī kucēns ir lēts, lai gan visas potes ir izgājis un ir ar čipu.
Būšu priecīgs par kādiem ieteikumiem, kas man palīdzētu ar izvēli, lai es nezināšanas neiekuļos nepatikšanās. Kucēns ļoti jauks un mierīgs, un atļukusi auss man nav nozīmīga, ja vien tas nav saistīts (vai kas cits) ar veselības problēmām. Izstāžu apmeklēšana man neinteresē.
Suns ss.lv
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/alaskan-malamute/mnmbn.html
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/alaskan-malamute/lkiib.html


Liels paldies par padomu
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: malamuts

Postby eldberg » 20 May 2014, 11:14

1. Pārdomā vai Malamuts ir tev:
a) 9 no 10 nevar palaist vaļā mežā... palaidīsi un atpakaļ neatnāks
b) nav tas ātrākais suns... var iznākt ka tavām sportiskajām interesēm ir par lēnu (malamuti ir nastu vilcēji, ne sprinteri)
c) malamutu ir samērā grūti dresēt... tam ir daudz enerģijas... nav labākais variants dzīvoklim (+spalvas būs daudz)

Par konkrēto eksemplāru... lai arī tam ir kaut kādi papīri, sorry... tur kaut kas nav kārtībā. Malamutam līdzīgs suns. Neņemtu.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 11:25

a) piekrītu, tāpēc ir šaubas. Varbūt kārtīgs voljērs to risina.
b) un c) vilkšanas disciplīnas to nerisina?
Par dzīvokli arī piekrītu.
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby eldberg » 20 May 2014, 11:30

didzis wrote:a) piekrītu, tāpēc ir šaubas. Varbūt kārtīgs voljērs to risina.

Risina (es vienkārši esmu par to ka suņiem lielāko daļu ar cilvēkiem jākontaktējas, ne voljērā jāsēž). Bet tādā gadījumā labāk ir ņemt 2 suņus, lai tiem nav garlaicīgi.

b) un c) vilkšanas disciplīnas to nerisina?

nesapratu īsti. Precizē lūdzu
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 11:55

Biju domājis velosipēda, slēpju, kamanu vilkšanu kā slodzes nodarbības.
Vispār pilsētā jau vispār šiem ziemeļu suņiem nav piemērotas aktivitātes, kas nodrošinātu slodzi.
Jo pat ar brīvi izskriešanos ir problemātiski, ja to nevar laist vaļā (izņemot speciāli norobežotos suņu laukumus).
Tāpēc jau arī šeit jautāju, ko un kā var nodarboties ar suni.
Godīgi sakot, neesmu arī nekad mēģinājis braukt ar suni, tas ir tikai pieņēmums, ka man varētu patikt kā brīvdabas sportu aktīvistam. (tālab arī skatos uz kamannieku sugām)

+ vēl man ir tīri sadzīviska nepieciešamība pēc palīdzības malkas sagādē un kravu nogādāšanā no/uz māju, jo attālums no vietas, kur var piebraukt ar auto līdz īpašumam ir ~2 km pa meža takām
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby eldberg » 20 May 2014, 12:24

Personiskais viedoklis - nē, malamuts nav jums
(suns nevilks mājās malku.. lētāk un praktiskāk ir sadabūt mazu sniegamocīti/ierīci kas velk)
Ja nav idejas ko ar suni darīs, neiesaku ņemt suni vispār.
Variet atbraukt uz kādu treniņu, paskatīties, kā tas ir: viewtopic.php?f=28&t=4806
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: malamuts

Postby ash » 20 May 2014, 12:30

Es gan neesmu nekāds sporta speciālists, bet braukšanai ar riteni ir piemērotas arī citas suņu šķirnes, ne tikai haskiji un malamuti. Piemēram ir samojeds – kamanu suns, var vilkt arī kamanas, bet manuprāt būtu vieglāk apmācāms un to varētu arī atļauties atlaist no pavadas.
Tāpat ir redzēti arī citu šķirņu suņi, kas piedalās sacensībās gan ar riteņiem, gan kanikrosā – gan jau ka zinātāji un sportisti var nokomentēt precīzāk.
Viss atkarīgs no tā, kādi ir nākotnes plāni, vai gribēsies ar suni piedalīties sacensībās, vai tas viss būs tikai savam priekam. Ja tikai savam priekam, tad varu pateikt, ka es kopā ar savu īru terjeru 2-3 reizes nedēļā izbraucu ar velosipēdu, tāpat ziemā suns izvizina bērnu ar ragavām. Un tas ka viņš ir medību suns neliedz viņam vilkt ragavas, skriet pie riteņa ar prieku un aizrautību.
Ja gribēsies nopietni nodarboties ar sportu, tad jāsaprot un jāapsver, kādu tieši, un tad jau lūkoties pēc suņa, kas tam būs atbilstošs. :pedinja:

Par malkas vilkšanu – eldberg :par:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: malamuts

Postby eldberg » 20 May 2014, 12:42

Nodarboties var ar jebkuru suni. Tas ir info, ko te 90% foruma dalībnieku gribēs nodot.
Ja nav plāns kāpēc suni vajag = suni nevajag.
Mīts ka velk tikai ziemeļnieki ir stipri ačgārs... mūsdienu izstāžu ziemeļnieki (malamuti, haskiji, samojedi) ir tiktālu nonievelēti, ka tie pat nevelk...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: malamuts

Postby ievish » 20 May 2014, 12:56

didzi, ja vēlies partneri sportiskām brīvdabas aktivitātēm, paskaties uz tiem pašiem kurchāriem (Vācu īsspalvainais putnu suns) vai drāthāriem (Vācu assaplvainais putnu suns). Tie ir medību suņi, protams, ar īsāku spalvu, bet ļoti enerģiski, vieglāk apmācāmi, vēlēsies strādāt ar saimnieku kopā. Suņi nav pavisam pliki, lai ļoti saltu pie mēreniem mīnusiem, bet vasarā viņiem būs nesalīdzināmi vieglāk ar Tevi kopā sportot. Ne viens vien kurchārs nodarbojas arī ar kamanu suņu sporta veidiem.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 13:21

Paldies!
Tas, ka malamutus nevar palaist savā vaļā ir vislielākais pretarguments, lai uzņemtos rūpes par šo suni. Medību sugas laikam būs vispateicīgākās mežu dzīvei.
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby ash » 20 May 2014, 13:38

didzis wrote:Tas, ka malamutus nevar palaist savā vaļā ir vislielākais pretarguments, lai uzņemtos rūpes par šo suni. Medību sugas laikam būs vispateicīgākās mežu dzīvei.


nu nezinu gan. es savu suni (medību šķirne, kas mūsdienās medībās tiek izmantota ļoti reti) mežā no pavadas vaļā nelaižu. bet protams - ja suns ir ļoti orientēts uz saimnieku + labi apmācīts klausīt komandām + saimnieks suni vaktē, lai paspētu laikus atsaukt - nu tad var arī laist skraidīt pa mežu. ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: malamuts

Postby fedelta » 20 May 2014, 13:45

didzi

obligāti gribas kādu ziemeļnieku vai medību šķirni?

Kā ar Vācu/Beļģu aitu suni? Ritenim blakus skriet var, domājams, ka neviens vien VASiņš velk slēpes (par kamanām gan laikam tomēr ne) un arī ar kanikrosu var nodarboties, kā arī ar citiem sporta veidiem. Un apmācīts VAS/Beļģis (labi padodas apmācībai) diezin vai pie pirmās izdevības ņems pēdu un muks prom. VASam kažoks ar diezgan apjomīgs.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 13:59

Man nav tādas konkrētas iegribas, es mēģinu noskaidrot, kas vairāk būtu samērojams ar manu dzīvesveidu.
Sargāt man neko nevajag, ķēdes suni nespēju iedomāties;
Mednieks arī neesmu.
Lai arī joprojām uzturos pilsētā, esmu ļoti mobils un arvien vairāk laika pavadu minētajā lauku mājā, kā arī nodarbojos ar brīvdabas sportiem - laivas, velo, ziemā - slēpes (bez pretenzijām uz sacensību rezultātiem).
Tas, ka malamuti ir nepakļāvīgi, stūrgalvīgi, neatkarību mīloši, neieredz rutīnu, kā arī mīl tikt nokausēti zem slodzes, diezgan precīzi atbilst manam raksturam, tāpēc likās ka varētu būt saderība un mīlestība uz mūžu
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby maksis » 20 May 2014, 14:03

didzis wrote:Paldies!
Tas, ka malamutus nevar palaist savā vaļā ir vislielākais pretarguments, lai uzņemtos rūpes par šo suni. Medību sugas laikam būs vispateicīgākās mežu dzīvei.

Ja medību šķirnes tiek pretnostatītas malamutam kā tādas, ko droši var laist vaļā mežā, tā ir visnotaļ liela maldīšanās. Protams, arī medību suņu šķirnes ir dažādas, bet nu tā - vispārīgi runājot.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 14:05

tas bija tāds visnotaļ nepamatots pieņēmums :)
Neesmu izpētījis vairumu sugu un medību suņus nemaz neesmu izskatījis.
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby ievish » 20 May 2014, 14:23

maksis wrote:
didzis wrote:Paldies!
Tas, ka malamutus nevar palaist savā vaļā ir vislielākais pretarguments, lai uzņemtos rūpes par šo suni. Medību sugas laikam būs vispateicīgākās mežu dzīvei.

Ja medību šķirnes tiek pretnostatītas malamutam kā tādas, ko droši var laist vaļā mežā, tā ir visnotaļ liela maldīšanās. Protams, arī medību suņu šķirnes ir dažādas, bet nu tā - vispārīgi runājot.


Jā, dorši vien šķirņu nezinātājam (kas dzidzis acīmredzot ir) izteicos ne īpaši precīzi :tikainesaki: - ja vispār uz medību šķirnēm ir doma skatīties vai vismaz pieļaut varbūtību, tad labāk uz tām, kam medību uzdevumā ir sadarbība ar mednieku, nevis pēdu dzīšana vai strādāšana neatkarīgi no mednieka. T.i. der paskatīties putnu suņus, pointerus, retrīverus utml. šķirnes. Dzinēji derēs mazāk. Viņiem cits uzdevums.

Ja patīk, ka sunim ir sava galva un kāda sauja stūrgalvības, tad visdrīzāk VASi un beļģi varētu būt mazāk aktuāli.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: malamuts

Postby Danute » 20 May 2014, 14:38

didzis
Ja ir vēlme tieši ziemeļnieku redzēt sev ikdienā blakus visās savās aktivitātēs un neiespringt uz izciliem sacensību rezultātiem, tad variet paskatīties uz samojedu pusi. Samojeds ir kamanu suns,taču no visām kamanu suņu šķirnēm visvairāk tendēts uz cilvēku. Kažoks gan prasa zināmu kopšanu.
Man pašai ir 2 samojedi,kuri tiek jūgti pa reizei kamanās un jaunākā ir debitējusi arī sacensībās. Ikdienā dzīvojam dzīvoklī.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: malamuts

Postby ash » 20 May 2014, 14:41

didzis wrote:nodarbojos ar brīvdabas sportiem - laivas, velo, ziemā - slēpes (bez pretenzijām uz sacensību rezultātiem).


ar kādām laivām brauciet? ja ar kanoe vai smailēm, tad padomājiet, vai liela izmēra sunim laivā būs vieta. mēs regulāri braucam ar kanoe, suns vidēja izmēra (nedaudz zem ceļa). un man jau liekas, ka tas ir tuvu izmēra maksimumam, lai visiem - gan cilvēkiem, gan sunim, laivu brauciens pāris dienu garumā būtu ērts un baudāms.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: malamuts

Postby didzis » 20 May 2014, 15:03

Laivas gan sunim būs jāskata no krasta, braucu ar straujūdens kajaku :)
Tiesa, tikpat bieži cik Latvijā ir straujūdens un mazskaitlīgi ūdenstūrisma čempionāta posmi. Bet pa sacensību centru suņi ganās, burziņš liels un uzmanības pietiek :)
User avatar
didzis
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 May 2014, 11:02

Re: malamuts

Postby ash » 20 May 2014, 15:06

didzis wrote:Laivas gan sunim būs jāskata no krasta, braucu ar straujūdens kajaku :)
Tiesa, tikpat bieži cik Latvijā ir straujūdens un mazskaitlīgi ūdenstūrisma čempionāta posmi. Bet pa sacensību centru suņi ganās, burziņš liels un uzmanības pietiek :)


nu ja, tur sunim gan jāpaliek krastā! un galvenais pamācīt, lai nelec upē pakaļ saimniekam! ;)

domāju, ka priekšā ir pamatīgs darbiņš - izvērtēt, kādas šķirnes suns būs tas īstais - kas ir piemērots dzīvesveidam un patīk arī vizuāli un konceptuāli. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests