Kāda šķirne mums derētu?

Want to Buy a Dog

Kāda šķirne mums derētu?

Postby Sola » 20 Jun 2014, 20:16

Grasāmies iegādāties suni. Dzīvoklis salidzinoši mazs. Prasības, lai nemet daudz spalvu, lai ir draudzīgs attiecībā uz bērniem, nosvērts, vienlaikus jautrs un atvērts kopējo spēļu un pastaigu laikā. Vēlamies audzināt stingri, lai nav kārtējais mazais rējējiņš un palaidnis. Pastaigas nodrošināsim biežas un pilnvērtīgas, bet būs kādas dienas nedēļā, kad suns paliks viens pat uz 8-10 stundām.

Vīrs vēlas Džeka Rasela terjeru vai krievu īsspalvaino toiterjeru. Es vēl pievienotu pundurpinčeru. Vai mums derētu šīs šķirnes? Varbūt ir kādi citi risinājumi mūsu situācijā?
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Candy » 20 Jun 2014, 20:43

Sola wrote:Grasāmies iegādāties suni. Dzīvoklis salidzinoši mazs. Prasības, lai nemet daudz spalvu, lai ir draudzīgs attiecībā uz bērniem, nosvērts, vienlaikus jautrs un atvērts kopējo spēļu un pastaigu laikā. Vēlamies audzināt stingri, lai nav kārtējais mazais rējējiņš un palaidnis. Pastaigas nodrošināsim biežas un pilnvērtīgas, bet būs kādas dienas nedēļā, kad suns paliks viens pat uz 8-10 stundām.

Vīrs vēlas Džeka Rasela terjeru vai krievu īsspalvaino toiterjeru. Es vēl pievienotu pundurpinčeru. Vai mums derētu šīs šķirnes? Varbūt ir kādi citi risinājumi mūsu situācijā?


Pieaudzis suns to var izturēt. Jums doma bija tieši par mazu suni?
Image
Candy
Baby
Baby
 
Posts: 24
Joined: 05 May 2014, 10:53
Location: Rīga, Sigulda

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Sola » 20 Jun 2014, 20:58

Doma ņemt kucēnu. Pirmo laiku nebūs šī ilgā prombūtne, jo grasos kādu laiku veltīt, cik vien iespējams mazulim. Tomēr pēc laika man nebūs vairs tādas iespējas. Ir doma pieradināt kucēnu nokārtoties gan uz vienreizlietojamā autiņa, gan laukā.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby ash » 20 Jun 2014, 21:05

Neviena no minētajām šķirnēm nebūs nosvērts. Kas attiecas uz tiem toiterjeriem un pundurpinčeru (tiesa gan visticamāk ka nav tīršķirnes) , ko man ir nācies sastapt un iepazīt - visi ir nervozi, daudz rej un necieš mazus bērnus.
Džeka rasela terjers - būs jautrs, bet nē nosvērts, un jārēķinās ar baltām spalvām.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Sola » 20 Jun 2014, 21:20

ash wrote:Neviena no minētajām šķirnēm nebūs nosvērts. Kas attiecas uz tiem toiterjeriem un pundurpinčeru (tiesa gan visticamāk ka nav tīršķirnes) , ko man ir nācies sastapt un iepazīt - visi ir nervozi, daudz rej un necieš mazus bērnus.
Džeka rasela terjers - būs jautrs, bet nē nosvērts, un jārēķinās ar baltām spalvām.


Manuprāt, riešana ir audzinātāja lauciņš, bet nezinu, cik daudz asinīs var būt bērnu nemīlēšana.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby ash » 20 Jun 2014, 21:21

Sola wrote:Ir doma pieradināt kucēnu nokārtoties gan uz vienreizlietojamā autiņa, gan laukā.


Kāpēc suni būtu jāradina kārtoties uz autiņa? Suns jāmāca nokārtoties laukā. Labāk uz kucēnības laiku noņemt paklājus un uzreiz mācīt nokārtoties tikai laukā. Pieaudzis suns var paciesties arī 10-12 stundas.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby ash » 20 Jun 2014, 21:37

Sola wrote:Manuprāt, riešana ir audzinātāja lauciņš, bet nezinu, cik daudz asinīs var būt bērnu nemīlēšana.


Protams - arī audzināšana, bet tomēr mazajiem toiterjeriem ir ļoti sensitīva nervu sistēma, viņi ir ļoti jūtīgi. Varbūt izdosies iemācīt neriet, bet es esmu redzējusi ( gana regulāri) ka pēc stresa toji vēl pusstundu sēž un trīc - un ne jau aiz aukstuma.
Attieksme pret bērniem - nu mazajiem sunīšiem nav raksturīga iecietība pret bērniem - tie ir skaļi, neaprēķināmi, neuzmanīgi. Bet protams - noteikti var atrast arī kucēnu no vecākiem ar stabilu psihi kuram būs daudz labāks temperaments kā lielākajai daļai šo śķirņu pārstāvju ,ko pie mums var sastapt. Un jārēķinās, ka būs ļoti daudz ar suni jāstrādā, jāsocializē.
Bet varbūt ir vērts papētīt śķirnes un paskatīties vai neiepatīkas vēl kāda.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Linda B. » 20 Jun 2014, 23:25

Savā ziņā laikam atbilst taksis.Aktīvs,jautrs,spalva īsa,tā kārtīgi met tikai 2x gadā un no normāliem audzētājiem pirkts suns nebūs arī nervozs,neriet nepārtraukti var iemācīt,ja bērns nedarīs pāri,tad nekādām pretenzijām nevajadzētu rasties.Pieejami 3 izmēru un 3 kažoku tipi-standarta,miniatūrie un trušu,īsspalvainai,garspalvaini un asspalvainai,izvēle liela :)
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Sympathy » 20 Jun 2014, 23:35

man liekas ka Jums derētu kinga čarlza spaniels :) Viņi liekas ļoti nosvērti, ar bērniem ļoti labi sadzivo,
protams spalva viņam tapat kā jebkuram citam sunim krīt...
Ja spalva ir nenormāls minus, ir jau arī pūdeļi, cik zinu viņiem aug mati nevis spalva? vismaz tā teica animal planet :D un viņi nemet spalvu, bet tā ir jagriež.. tapat kā cilvēkam. (ceru ka es te tagad nemuldu..)
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Sola » 21 Jun 2014, 10:44

Vīram takši nepatīk.

Man patīk kokerīši, tikai vīrs nez kāpēc ieciklējies uz īsspalvainu suni.

Bet paldies par ieteikumiem un padomiem.
User avatar
Sola
Baby
Baby
 
Posts: 53
Images: 2
Joined: 19 Jun 2014, 12:36

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby Ane » 21 Jun 2014, 16:28

:pastaiga: Un ko vīrs teiktu par asspalvaino taksi? Suns ir ļoti mīļš, nav iedomīgs un augstprātīgs,ir paklausīgs, pie tam spalvu 2x gadā notrimmē, saliec maisiņā un izmet miskastē. Drusku nešpetns pret kaķiem gan, medību instinkti īpaši stipri. :jaa:
Nenovērtēti ir arī visu lielumu pūdeļi, viņus daudzi uzskata par tādiem rotaļu krancīšiem, bet faktiski tas ir gudrs, attapīgs, paklausīgs suns, labi pakļaujas dresūrai, spalvu nemet, ar šķērēm spalvu šņik-šņak un gatavs! :)
Lai veicas ar izvēli!
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Kāda šķirne mums derētu?

Postby julika » 22 Jun 2014, 18:16

Mopsis vai franču buldogs?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron