Saluki. Audzētavas.

Want to Buy a Dog

Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 23 Jul 2014, 16:14

Sveiki!

Esmu nolēmusi iegādāties saluki šķirnes kucēnu, bet nu sācies pats grūtākais - atrast audzētavu. Latvijā tuvākajā laikā neplāno kucēnus, man ieteica meklēt aizrobežās. Labas audzētavas esot skandināviem, bet atverot gan zviedru, gan somu mājaslapas - priekšā saraksts ir nepārredzami liels un nav sapratnes, no kura gala sākt, pie kā pieķerties, tādēļ, lai varbūt gūtu kādu atdures punkltu - kādam ir pieredze ar saluki? Ieteikumi ar audzetavām, kurp labāk skatīties, pēc kā vērtēt? Varbūt pat ir kāds konkrēts vārds, adrese?

Jau iepriekš - milzu paldies! Jebkurš pavediens noderēs.

:rej:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Kriste » 23 Jul 2014, 21:29

Pirmkārt jautājums - kam suns paredzēts? Kā mājas mīlulis vai izstāžu biežs apmeklētājs? Pieredze no otrā varianta...

Stāsts būs ļoti līdzīgs kā man, meklējot savu angļu springeru, jo neviens man neko prātīgu ieteikt nevarēja. Bet nu man šai šķirnei bija ilga nobriešanas fāze, tādēļ pastaigājot pa lielākajām izstādēm, kur trāpījās kāds lielāks interesējošās šķirnes iebraucēju skaits, tomēr iespaids par noteiktām līnijām un audzētavām radās. Pie mums bieži ieklīst labu audzētavu suņi.
Vērtējumu iesāc ar vietējo katalogu izšķirstīšanu un audzētavu un to suņu senču ievērtēšanu. Pēc tam pārej uz lielajām, vēlams, tuvākajām Eiropas, Pasaules izstādēm un atkal - ievērtē audzētavas, to senčus, titulus. Pēc 5-7 izstādēm iespaidam jārodas, kuras tad ir tās labākās audzētavas. Nu, un tad sāc kontaktēties, apvaicāties audzētājiem, kas ir/būs pieejams, kādi noteikumi. Citreiz kāds atkrīt pats par sevi. ;)
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby čība » 24 Jul 2014, 00:41

Tie, kuriem Latvijā ir šie suņi, tiešām nevienu nevar ieteikt? :apstulbis:
Ja nezini kurp skatīties, tad tas ir vislabākais variants. Šķirnes entuziasti parasti zina kas, no kurienes, kad, kā, kāpēc utt.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 24 Jul 2014, 05:05

Kriste, liels paldies, noteikti ņemšu vērā - labs padoms. Pastaigāšu pa izstādēm, jo nekur nesteidzos.

čība, esmu jau uz kontaktiem ar šejienes īpašniekiem, no viņiem arī uzzināju par Skandināvijas pusi, ka turp jāskatās. Bija pat konkrēts metiens Lietuvā, par ko man uzziņoja, bet kad sazinājos ar audzētāju, manis gribētais kucēns izrādījās paliek audzētavā un pārējie neinteresēja. Tad nu aizrakstīju pēc padoma, kur skatīties tālāk, bet tā kā atbildes joprojām nav, tad nolēmu uzsākt meklējumus pati. Jo vairāk informācijas no dažādākiem avotiem, jo labāk.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Vendeta » 24 Jul 2014, 09:20

Vēl ir šāda audzētava Krievijā: http://www.salgreys.ru/ Audzē greihaundus un saluki, par viņu vairāk varēs pastāstīt Natālija Fedčenko-Šiškova (kontaktus var atrast kurti.lv vai FB). Natālijai ir saluki meitene no Salgreys, ļoti smuka.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 24 Jul 2014, 13:10

Liels paldies par linku, Vendeta. Noteikti izpētīšu arī šo.
Ar Natāliju esmu jau sazinājusies, jau notiek meilu apmaiņa, taču šobrīd, gaidot informāciju ar viņas ieteikumiem par audzētājiem, nevarēju nociesties un gribas skatīties un pētīt, meklēt, tādēļ skatos riņķī, kur vēl kādi pavedieni un informācija mētājas. Un ne velti! Paldies!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby ievish » 22 Aug 2014, 08:24

čība wrote:Tie, kuriem Latvijā ir šie suņi, tiešām nevienu nevar ieteikt? :apstulbis:
Ja nezini kurp skatīties, tad tas ir vislabākais variants. Šķirnes entuziasti parasti zina kas, no kurienes, kad, kā, kāpēc utt.


čība, saluki LV ir maz un tie, kas ir ne visi ir šajā forumā, man pat šķiet, ka neviena nav...
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby čība » 23 Aug 2014, 19:27

ievish wrote:
čība wrote:Tie, kuriem Latvijā ir šie suņi, tiešām nevienu nevar ieteikt? :apstulbis:
Ja nezini kurp skatīties, tad tas ir vislabākais variants. Šķirnes entuziasti parasti zina kas, no kurienes, kad, kā, kāpēc utt.


čība, saluki LV ir maz un tie, kas ir ne visi ir šajā forumā, man pat šķiet, ka neviena nav...


Nebija domāts par forumu. Brīnījos, ka vienkārši ieteica meklēt ārzemēs un viss. Ja mums cilvēki grib hofavartu, bet nav metiena un neplānojas - mums ir ko ieteikt gan no tuvākām, gan tālākām valstīm. Sapratu, ka to tomēr zinātāji un saluki īpašnieki to ieteica, ne omīte uz ielas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Dogfarm » 24 Aug 2014, 15:04

čība wrote:
ievish wrote:
čība wrote:Tie, kuriem Latvijā ir šie suņi, tiešām nevienu nevar ieteikt? :apstulbis:
Ja nezini kurp skatīties, tad tas ir vislabākais variants. Šķirnes entuziasti parasti zina kas, no kurienes, kad, kā, kāpēc utt.


čība, saluki LV ir maz un tie, kas ir ne visi ir šajā forumā, man pat šķiet, ka neviena nav...


Nebija domāts par forumu. Brīnījos, ka vienkārši ieteica meklēt ārzemēs un viss. Ja mums cilvēki grib hofavartu, bet nav metiena un neplānojas - mums ir ko ieteikt gan no tuvākām, gan tālākām valstīm. Sapratu, ka to tomēr zinātāji un saluki īpašnieki to ieteica, ne omīte uz ielas.


+ 1 Tiesi tapec jau butu jabut skirnes klubiem utt.
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby freda » 24 Aug 2014, 16:05

Latvijā ir 9 saluki, 3 no tiem šeit ir uz laiku, jo pieder Zviedrijas diplomātei. Tādējādi pie šādas masveidības salukiem nav un nevar būt šķirnes kluba. Saluki īpašnieki ir Kurtu klubā un Ventspils klubā. Šim konkrētajam cilvēkam, kurš meklē kucēnu Kurtu klubs iedeva gan vietējos kontaktus, gan linkus uz datu bāzēm kur ir visu lielāko skandināvias audzētavu kontakti, tad KO vēl vajadzētu darīt klubam? Neviens nevar pateikt- ņem šo kucēnu...cilvēkam pašam ir jāizvēlās.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Dogfarm » 24 Aug 2014, 20:27

Hovawartiem ari gan nav sava skirnes kluba un saja sikrnee ari ilgi bija taa, ka reali aktivu cilveeku bija maz. :)
Bet, protams, taa ir cita lieta, ja nav cilveeku, kas iesaka konkreetas audzeetavas, lai liinijas nekrutojas Latvijaa utt.
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Vendeta » 24 Aug 2014, 23:37

konkreetas audzeetavas, lai liinijas nekrutojas
- kāpēc gan līnijas nevarētu krustoties? Ļoti daudzas pasaulslavenas audzētavas savus izcilākos suņus ir izveidojušas tieši lainbrīdinga rezultātā. Suņi ir veseli un adekvāti. Autkrosus, protams, arī izmanto laiku pa laikam - bet tad arī izvēlas, lai arī citu asiņu, bet arī lainbrīdingā iegūtu suni. Mazskaitlīgajām kurtu šķirnēm ir ļoti šaurs genofonds - bet tieši tāpēc lielākā daļa pārojumu tiek ļoti rūpīgi plānoti. Ja paaudzi no paaudzes notiek tikai autkrosi - rezultātā sanāk tads "kompots" :neparliecinats:
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby čība » 25 Aug 2014, 01:12

freda wrote:Latvijā ir 9 saluki, 3 no tiem šeit ir uz laiku, jo pieder Zviedrijas diplomātei. Tādējādi pie šādas masveidības salukiem nav un nevar būt šķirnes kluba. Saluki īpašnieki ir Kurtu klubā un Ventspils klubā. Šim konkrētajam cilvēkam, kurš meklē kucēnu Kurtu klubs iedeva gan vietējos kontaktus, gan linkus uz datu bāzēm kur ir visu lielāko skandināvias audzētavu kontakti, tad KO vēl vajadzētu darīt klubam? Neviens nevar pateikt- ņem šo kucēnu...cilvēkam pašam ir jāizvēlās.


Ne vienmēr liels nozīmē labs. Nu man katrā gadījumā šķiet dīvaini, ka par tik retu šķirni cilvēks interesējas forumā, pēc tam, kad to jau ir darījis klubā. Otrādi vēl saprotams.

Hofavartiem situācija pirms 4 gadiem bija līdzīga, klubā pat nebija nekādi 9 suņi, bet gan reāli 2. Zināšanas arī nebija nekādas lielās, kontaktu ne tik. Bet man palīdzēja. Jā, pati daudz meklēju, bet par katru atrasto audzētavu jautāju. Un man atbildēja. Protams, ka izvēle bija manā ziņā, bet katrā gadījumā palīdziba bija daudz vairāk kā tikai parādīt resursu, kur ir Vācu audzētāju kontakti... Specializētais klubs mums arī nespīd, bet tas nenozīmē, ka mums ir viss vienalga, ja kādam cilvēkam tik tiešām ir interese.

Protams, specializētais klubs ir forši un vajadzīgi, tad var darboties labāk. Tikai, kā tad Jūs palīdzētu, ja būtu specializētais klubs? Es, piemēram, neredzu atšķirību specializētajam saluki klubam un kurtu klubam, ja vien ir aktīvi saluki šķirnes entuziasti. Ja neievedīs suņus, turklāt labus suņus ar kuriem būs interesanti strādāt - tāds klubs arī nekad nebūs.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Dogfarm » 25 Aug 2014, 11:47

Vendeta wrote:
konkreetas audzeetavas, lai liinijas nekrutojas
- kāpēc gan līnijas nevarētu krustoties? Ļoti daudzas pasaulslavenas audzētavas savus izcilākos suņus ir izveidojušas tieši lainbrīdinga rezultātā. Suņi ir veseli un adekvāti. Autkrosus, protams, arī izmanto laiku pa laikam - bet tad arī izvēlas, lai arī citu asiņu, bet arī lainbrīdingā iegūtu suni. Mazskaitlīgajām kurtu šķirnēm ir ļoti šaurs genofonds - bet tieši tāpēc lielākā daļa pārojumu tiek ļoti rūpīgi plānoti. Ja paaudzi no paaudzes notiek tikai autkrosi - rezultātā sanāk tads "kompots" :neparliecinats:



Runaa par vienu un atrod citu teemu :D
Sis bija tikai piemeers, ko citaas skirnees ir centusies skatiities(man personiigi redzeetajos gadiijumos un ko arii pati skatos), ja jau tapat ieved ne no LV. Man pazistamie tomer ir domaajusi pa to, lai ievestu jaunas linijas, jo ar otru vienmer var paspet nodarboties.

Tik pat labi, ja klubam ir vienalga ko ved(tas pasas linijas, jaunas linijas, FCI, UCI utt), tad var uz to ari neskatities- protams.
Bet vispar, manam rakstitajam bija ideja, ka skirnes klubam taa arii savaa zinaa ir iespeja papildinat savu pulcinu ar truukstosajiem elementiem. Jautajums vai vins so iespeju izmanto jau paliek katra kluba pasa zinaa un kaadi entuziasti tur ir savakusies. :)
User avatar
Dogfarm
Puppy
Puppy
 
Posts: 131
Joined: 19 Jan 2010, 18:30

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 25 Aug 2014, 12:18

Domāju, ka ir vērts padalīties, kā man iet un cik tālu esmu tikusi ar saluki un audzētavām.

Uzreiz tikai gribu piebilst, ka jautājumā, kāpēc vērsos arī šeit - man vēl nebija nojausma, ka Latvijā saluki ir tik maz un būs tik maz īpašnieku, no kuriem iegūt informāciju. Tādēļ jautājums - kur Jūs rodat informāciju par katras šķirnes pārstāvju skaitu Latvijā? Jau iepriekš - paldies :)

Tad nu Mans Saluki.
Pētīju visas Zviedrijas saluki audzētavas pēc kārtas - cik sen bijis pēdējais metiens, attiecīgi - cik drīz varētu būt nākamais, uz kādas krāsas suņiem audzētava tendēta, arī to, vai mājaslapai pieejama funkcija angļu valodā - attiecīgi - vai viņi vispār ir tendēti uz kucēnu eksportu. Kādi nu pilnīga gurķa :neparliecinats: kritēriji tie vispār var būt. Pēc tam skatījos jau attiecīgos suņus, kurus plāno pārot. Vai - ja nebija informācijas, rakstīju uz audzētavu. :parojas:
No vairākām audzetavām beigās izvēlējos vienu, ar kuru iegrimu sarakstē. Bet laikam jau ņuhs lika pajautāt arī saluki entuziastes Natālijas Fedčenko viedokli un viņa pateica, ka manis izvēlētās audzētavas metiens varētu būt ar veselības problēmām.

Tad nu meklēju tālāk.
Atradu šo audzētavu - http://www.dabkas.se/
Aizrakstīju.
Saņēmu pretī jauku informāciju - Jūsu jau minētās 3 zviedrietes saluki meitenes ir tieši no šīs audzētavas un gan zviedriete, gan audzētava uzreiz sazinājās, jo vēlējās lai satieku viņu suņus. Septembra sākumā mums randiņš.
Paprasīju arī Natālijas viedokli - viņa teica, ka uz sitienu viss izskatās labi, taču drīz tiksimies, lai pārrunātu visu par saluki un izvēlēto audzētavu, kā arī tās suņiem.

Tātad - ar visu mazo saluki skaitu Latvijā, drīz būšu satikusi pusi no visiem :aptracis:

Un cerams, ka viss tālāk virzīsies veiksmīgi un nākamgad Latvijā būs par vienu saluki vairāk. :latvija:

Joprojām esmu atvērta jebkuriem ieteikumiem un pamācībām (un saku paldies par jau esošajiem), jo šajā visā esmu pilnīgs iesācējs un ļoti vēlos skaistu iznākumu visam šim piedzīvojumam. Lai gan esmu saziņā ar tiem dažiem kurtu un saluki entuziastiem, kuri mums ir, ticu, ka jo vairāk informācijas un viedokļu, jo labāk.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby freda » 25 Aug 2014, 16:55

Es, piemēram, neredzu atšķirību specializētajam saluki klubam un kurtu klubam,

Es, gan redzu. Kurtu klubā kā ilggadējais biedrs ir saluki īpašniece, jau pieminētā, Natālija, ar viņu arī ir konsultējās kucēna meklētāja. Pārējie Kurtu kluba biedri un valdes locekļi nav ne saluki īpašnieki, ne audzētāji. Es kā vipetu īpašniece, lai arī Kurtu kluba pārstāvis, neesmu kompetenta apspriest saluki audzētavas un ieteikt vienu vai otru. Protams, es zinu vairākas audzētavas, esmu redzējusi daudzus saluki gan izstādēs, gan kursingā, man šķirne patīk,varu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem kur meklēt informāciju, bet lai sniegtu konsultācijas, kā šeit iesaka... :noliedz:
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 25 Aug 2014, 17:07

varu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem kur meklēt informāciju


Vai varu tad lūgt apstāstīt - pēc kā var noteikt, vai kucēniem ir augsts slimīguma risks? Kas jāskatās pētot vecākus?
Esmu atklājusi šādu lapu - http://www.thesalukiarchives.com/
taču īsti nezinu, kā to izmantot savā labā.
Vecāki būs šie: http://www.thesalukiarchives.com/testmating.php?dam=63559&sire=96757&gens=4
Ko varu izvilkt no šīs informācijas?
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby čība » 25 Aug 2014, 19:40

freda wrote:
Es, piemēram, neredzu atšķirību specializētajam saluki klubam un kurtu klubam,

Es, gan redzu. Kurtu klubā kā ilggadējais biedrs ir saluki īpašniece, jau pieminētā, Natālija, ar viņu arī ir konsultējās kucēna meklētāja. Pārējie Kurtu kluba biedri un valdes locekļi nav ne saluki īpašnieki, ne audzētāji. Es kā vipetu īpašniece, lai arī Kurtu kluba pārstāvis, neesmu kompetenta apspriest saluki audzētavas un ieteikt vienu vai otru. Protams, es zinu vairākas audzētavas, esmu redzējusi daudzus saluki gan izstādēs, gan kursingā, man šķirne patīk,varu atbildēt uz konkrētiem jautājumiem kur meklēt informāciju, bet lai sniegtu konsultācijas, kā šeit iesaka... :noliedz:

Es nesaku, ka nezinātājam jāsniedz konsultācija. Kurtu klubā ir Natālija. Vai tad kurtu kluba vadība nezina, kuriem biedriem kādas šķirnes? Mums ir molosu klubs. Vairākas šķirnes, par katru šķirni kāds atbildīgais, ne obligāti valdes loceklis. Kāpēc viņa nevar darboties savā šķirnē Kurtu kluba vārdā?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby freda » 25 Aug 2014, 21:15

Kā jau teicu neesmu saluki spec, bet ja Jūs varētu dabūt kucēnu no šī metiena : http://www.thesalukiarchives.com/testma ... 757&gens=4 tā, manuprāt, būtu veiksme. Māte pati ir lielisks izstāzu suns un nāk no īsta zvaigžņu metiena, Tēvs pērn NordicWinner bija BIS2, Skaisti suņi ar spožu izstāžu karjeru. Runājot par veselību un ko no šāda arhīva var izlobīt-tas prasa laiku, bet var papētīt suņu mūža ilgumu, izstāžu karjeru, suns kas ilgstoši izstādās un ilgi dzīvo tomēr ir caurmērā vesals. Ko nozīmē šis te- COI 5 gen, jājautā kādam audzētājam, acīm redzot tas nes sevī kādas problēmas iespējamību.
freda
Baby
Baby
 
Posts: 93
Joined: 14 Jan 2010, 11:02

Re: Saluki. Audzētavas.

Postby Māra » 25 Aug 2014, 21:35

freda wrote:Kā jau teicu neesmu saluki spec, bet ja Jūs varētu dabūt kucēnu no šī metiena : http://www.thesalukiarchives.com/testma ... 757&gens=4 tā, manuprāt, būtu veiksme. Māte pati ir lielisks izstāzu suns un nāk no īsta zvaigžņu metiena, Tēvs pērn NordicWinner bija BIS2, Skaisti suņi ar spožu izstāžu karjeru. Runājot par veselību un ko no šāda arhīva var izlobīt-tas prasa laiku, bet var papētīt suņu mūža ilgumu, izstāžu karjeru, suns kas ilgstoši izstādās un ilgi dzīvo tomēr ir caurmērā vesals. Ko nozīmē šis te- COI 5 gen, jājautā kādam audzētājam, acīm redzot tas nes sevī kādas problēmas iespējamību.



Paldies, ļoti labi dzirdēt viedokli no malas. Par to COI gen noteikti izjautāšu Natālijai Fedčenko, ar viņu šonedēļ kā reiz tikšos, lai atbrīvotos no visām neskaidrībām un radušiem jautājumiem saistībā ar saluki veselību (un visu pārējo), taču, līdz šim cik esmu lasījusi, vēlams, lai tas nav augstāks par 6,25%, ja nemaldos. Konkrētajiem suņiem gan tas nekur neuzrādās.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron