Aļaskas malamuts

Want to Buy a Dog

Aļaskas malamuts

Postby LuLu » 03 Aug 2014, 20:53

Sveicināti.
Nesen uz citiem medību laukiem aizgāja iepriekšējais suns. Apsveram domu iegādāties šīs šķirnes suni. Bērnu nav, (neizslēdzam iespēju, ka būs), bet mēs dzīvojam dzīvoklī. Esam lasījuši dažādus viedokļus par izmērā lielu suņu turēšanu dzīvoklī, vairāk bija negtīvi. Gribētos dzirdēt pieredzi un vai vispār ir iespējams šos suņus turēt dzīvoklī? Nodrošinātu regulāras aktīvas pastaigas, rotaļas, citu suņu sabiedrību, socializāciju, suņu skolu. Suņa galvenais uzdevums būtu būt aktīvam draugam, kurš var palikt darba dienās mājās viens 5-7h, ja pēc tam tiek izvests aktīvā pastaigā.
LuLu
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 03 Aug 2014, 20:42

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Aļaskas malamuts

Postby seila » 04 Aug 2014, 06:19

Ar malamutiem pieredzes nav nekādas, bet diez vai šiem suņiem pietiktu ar garu pastaigu vien... viņi ir radīti skriešanai. Būs jāsāk nodarboties ar kamaniņu sportu! :dejo:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Aļaskas malamuts

Postby pixy » 04 Aug 2014, 11:28

Ja jums ir centrālapkure, rēķinies ar to, ka suņa izskats galīgi nebūs tāds, kā bildēs no standarta - viņam neveidosies tāds akots kā ārā dzīvojošajiem. Un tomēr, brīdī, kad mainīsies, spalvu būs DAUDZ... Liels suns un dzīvoklis ir ļoti labi savienojami jēdzieni, ne vienmēr suņa izmērs nozīmē nepieciešamību pēc slodzes vai milzu teritorijas. Man šķiet, ka sliktāk iet kopā tieši ziemeļu suns un dzīvoklis, un kamanu suns un dzīvoklis. Bet neesmu spečuks, ne man dzīvoklis, ne ziemeļu suns, tas ir tikai novērojumos balstīts viedoklis, ko galīgi var arī neņemt vērā :D . Tomēr tas, ka šiem suņiem ir vajadzīga ļoti liela fiziskā (un garīgā ) slodze, lai viņi būtu ar dzīvi apmierināti un nebojātu nervus saimniekam, tas gan ir 100% skaidrs.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Korland Rein » 04 Aug 2014, 11:56

Kā izbijis malamutu audzētājs, joprojām uzskatu, ka malamuts un dzīvoklis nav veiksmīgs savienojums.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Aļaskas malamuts

Postby čība » 04 Aug 2014, 12:17

pixy wrote:Ja jums ir centrālapkure, rēķinies ar to, ka suņa izskats galīgi nebūs tāds, kā bildēs no standarta - viņam neveidosies tāds akots kā ārā dzīvojošajiem. Un tomēr, brīdī, kad mainīsies, spalvu būs DAUDZ... Liels suns un dzīvoklis ir ļoti labi savienojami jēdzieni, ne vienmēr suņa izmērs nozīmē nepieciešamību pēc slodzes vai milzu teritorijas. Man šķiet, ka sliktāk iet kopā tieši ziemeļu suns un dzīvoklis, un kamanu suns un dzīvoklis. Bet neesmu spečuks, ne man dzīvoklis, ne ziemeļu suns, tas ir tikai novērojumos balstīts viedoklis, ko galīgi var arī neņemt vērā :D . Tomēr tas, ka šiem suņiem ir vajadzīga ļoti liela fiziskā (un garīgā ) slodze, lai viņi būtu ar dzīvi apmierināti un nebojātu nervus saimniekam, tas gan ir 100% skaidrs.


:par:
Es esmu no tiem, kur vispār nesaskata problēmu dzīvoklis+suns. Neatkarīgi no dzīvokļa un suņa izmēra. Bet nu malamuts un vēl dažas šķirnes tomēr nav piemērotas dzīvošanai dzīvoklī.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Sea » 05 Aug 2014, 13:53

Pievienojos. Aļaskas malamuts dzīvoklī ne pa visam nav laba doma. Es uzskatu, ka tik lieliem suņiem kā piemēram aļaskas malamuti, haskiji, leonbergeri, ņūfaundlendi, vācu aitusuņi, bernieši, akitas, kaukāzieši u.c. nav dzīvoklim domāti. Turēt jau var, bet tā teikt - ne sunim komforts, ne saimniekam
Image
Sea
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2014, 18:38
Location: Rīgas rajons

Re: Aļaskas malamuts

Postby fedelta » 05 Aug 2014, 14:05

Sea wrote:Pievienojos. Aļaskas malamuts dzīvoklī ne pa visam nav laba doma. Es uzskatu, ka tik lieliem suņiem kā piemēram aļaskas malamuti, haskiji, leonbergeri, ņūfaundlendi, vācu aitusuņi, bernieši, akitas, kaukāzieši u.c. nav dzīvoklim domāti. Turēt jau var, bet tā teikt - ne sunim komforts, ne saimniekam



Par leonbergeriem un kaukāziešiem piekrītu, jo tiem ir vajadzīga teritorija ko sargāt (par leonbergeriem 100% nezinu, bet kaukāziešiem gan) un nosauktajiem kamanu suņiem vienkārši būtu par grūtu, bet par pārējiem nosauktajiem - ne. Ja sunim tiek nodrošināta attiecīga slodze, manuprāt, viņam ir īpaši vienalga, vai gulēt uz paklājiņa 2istabu dzīvoklī vai uz paklājiņa privātmājā. Pēc manām domām, suns būs laimīgāks dzīvoklī blakus saimniekam, nevis atstāts viens pats ārā milzīgā pagalmā. Bet tas ir mans personīgais viedoklis, jo pēc sava suņa varu teikt, ka ārā viņš skrien un spēlējās tikai, ja esmu ārā arī es un daru to kopā ar viņu, pārējā laikā - guļ, tā kā neredzu sevišķu atšķirību vietai, kur suns guļ. Bet tas (par dzīvokli), ar nosacījumu, ka suns tiek nodarbināts, lai gan arī māja ar pagalmu nebūt nenoņem pienākumu suni skolot, spēlēties un doties pastaigās.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Aļaskas malamuts

Postby Sea » 05 Aug 2014, 14:22

pārējiem nosauktajiem - ne.


Vai tad pieņemsim bernes ganu sunim vai ņūfaundlendam nebūtu grūti karstā vasaras dienā sēdēt kaut vai Jūsu minētajā 2 istabu dzīvoklī?


Ja sunim tiek nodrošināta attiecīga slodze, manuprāt, viņam ir īpaši vienalga, vai gulēt uz paklājiņa 2istabu dzīvoklī vai uz paklājiņa privātmājā.


Mani suņi pagalmā guļ reti. Pamatā viņi staigā, ošņājās, spēlējās. nenoliedzu, ka arī paguļ,bet ārā tomēr ir svaigs gaiss, saule, daba. Suns nav iespiests starp televizora galdiņu un kumodi.

māja ar pagalmu nebūt nenoņem pienākumu suni skolot, spēlēties un doties pastaigās.


:par:
Tomēr nenoligsiet - gadās noslinkot vai saslimt.


Tas ir mans viedoklis. Uzskatu, ka lieliem, aktīviem suņiem ir vajadzīgs plašums kur iztrakoties, jo ko darīt, kad atnāksiet mājās un suns būs sagrauzis jūsu mīļākās kurpes vai vecvecmammas aizvēsturisko kumodi? Cietīs jau suns, mans mērķis, bija ieteikt cilvēkam neņemt šādas vai citas līdzīgas sugas suni dzīvoklī, lai neradītu problēmas ne sev, ne suncim, ne apkārtējiem!
Image
Sea
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2014, 18:38
Location: Rīgas rajons

Re: Aļaskas malamuts

Postby fedelta » 05 Aug 2014, 14:33

Sea saprotu jūsu nostāju, katram savs viedokli un uzskati, kā jau minēju - jā ir suņi, kam ir grūti dzīvoklī un uzskatu, ka arī autores minētajai šķirnei dzīvoklī no tiesas būtu par grūtu. Ja grib lielu, aktīvu suni dzīvoklī, ar viņu ir jānodarbojas un ja tas netiks darīts, tad tik tiešām dzīvoklis var diezgan nopietni ciest. Un nepietiks vien ar 1h pastaigu pa parku, un ar to nepietiks arī aktīviem, privātmājā dzīvojošiem, suņiem. Piekrītu čībai , jo arī nesaskatu problēmu starp liels suns un dzīvoklis, bet ar visu to, ir pāris izņēmumi, kad to neatbalstu.

Vai tad pieņemsim bernes ganu sunim vai ņūfaundlendam nebūtu grūti karstā vasaras dienā sēdēt kaut vai Jūsu minētajā 2 istabu dzīvoklī?


Mans suņa šitādā laikā izvēlas gulēt iekšā, uz flīzēm, jo iekšā ir par pāris grādiem vēsāks nekā ārā. Bet ne par to tagad stāsts.

Mans viedoklis - liels suns + dzīvoklis ar attiecīgai šķirnei nepieciešamo slodzi iet kopā. (ar iepriekš minētiem izņēmumiem)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Aļaskas malamuts

Postby Sea » 05 Aug 2014, 14:41

Sapratu Jūsu nostāju kurai gan piekrītu gan nē. Atļaujiet uzdot jautājumu - spriežot pēc Jūsu avatara bildes Jums ir vācu aitusuns un spriežot pēc jūsu rakstītā dzīvojat privātmājā. Vai Jūs varētu savu suni turēt dzīvoklī? Un kur Jūsu suns nevis Jūs gribētu dzīvot labāk - privātmājā kur viņam ir savs pagalms vai dzīvoklī kur viņam labākajā gadījumā ir tikai pāris stundu gara pastaiga?Atbilde man liekas skaidra - pagalmā. Pašsaprotami Jūs tāpat viņu vedat pastaigās tomēr suns laimīgās (nesaku ka dzīvoklī viņš būtu nelaimīgs iespējams viņš ar to sadzīvotu) ir pagalmā!
Image
Sea
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2014, 18:38
Location: Rīgas rajons

Re: Aļaskas malamuts

Postby fedelta » 05 Aug 2014, 14:48

Nu ja man apstākļi spiestu pārvākties uz dzīvokli, domāju, ka suns būtu laimīgāks dzīvoklī ar mani nevis atstāts, teiksim, radiniekiem ar privātmāju. Mans suns labprātāk uzturas telpās (spriežu pēc tā, ka viņam ir iespēja būt gan iekšā, gan ārā un lielāko dienas daļu viņš uzturas iekšā), tāpēc neredzu neko nosodāmu, ja lielu suni tur dzīvoklī, jo drīzāk aktīvam Rasela terjeram pagalms būtu vairāk vajadzīgs, nekā teiksim lēnīgajam mastifam.

Bet nu jau šeit sākas offtopic, es izteicu savu viedokli, Jūs savu, pie tā arī paliksim :pukudupsis:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Aļaskas malamuts

Postby Sea » 05 Aug 2014, 14:53

fedelta wrote:Bet nu jau šeit sākas offtopic, es izteicu savu viedokli, Jūs savu, pie tā arī paliksim :pukudupsis:


Forums jau domāts lai diskutētu. Ne tā?
Lai paliek kā paliks. Katram ir savs viedoklis pie tā arī apstāsimies jo šķiet saprotu ka kompromisu neatradīsim :lasu:
Image
Sea
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 13 Jul 2014, 18:38
Location: Rīgas rajons

Re: Aļaskas malamuts

Postby čība » 05 Aug 2014, 19:05

Es pa vasaru ar savu dzīvokļa suni dzīvoju laukos. Kur es, tur suns. Lielais pagalms - pie kājas. Viņa pat teritoriju neapstaigā, kaķis vairāk priecājas par iespēju dzīvot privātmājā nekā suns... Jā, dzīvoklī karstumā nav viegli, bet ir kondicionieri, kas nebūt nav tik dārgi. Vasara un karstums ir vienīgais dzīvokļa mīnuss.
Ja ņem šķirni, kurai nepieciešams kontakts ar cilvēku un atbilstoši viņu izmanto - sunim ir pilnīgi vienalga, kur gulēt. Pat aizbraucot pie drauga vecākiem, kur kopā ir 3 suņi, kaut kāda savstarpēja paskriešana ir pirmajās 10 minūtēs. Pēc tam visi tup tur, kur cilvēki. Vieni paši izlaisti pagalmā guļ, vai sliktākajā gadījumā sāk bļaustīties pie durvīm
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Henriete » 05 Aug 2014, 20:34

čība, milzīgs ++ Tavam teiktajam.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Aļaskas malamuts

Postby pixy » 06 Aug 2014, 07:22

Sea wrote:Pievienojos.
Vispār jau tā nav gluži pievienošanās, ja pauž pavisam citu viedokli ;) . Ne mana, ne Čības pretargumentācija Aļaskas malamuta turēšanai dzīvoklī nebija IZMĒRS. Tās ir pilnīgi citas īpašības, kuru dēļ šai šķirnei dzīve dzīvoklī varētu nebūtu piemērota vai arī otrādi - dzīvoklis varētu nebūt piemērots sunim. Jāpievērš uzmanība šķirnes uzstādījumam, nevis izmēram, tikai izmērs kā argumentācija, ka suns mocās dzīvoklī - tas toč neiztur kritiku un te ir simtreiz apspriests. Neviens dzīvoklis nav tik mazs, lai suns guļot nevarētu izstiepties :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Rotija » 06 Aug 2014, 07:47

Man atkal neliekas 100% ok tas,ka sunim jābūt visu laiku blakus saimniekam un ārā nevienu brīdi to nevar atstāt vienu pašu, citādi sākas visādi protesti. Kontakts nenoliedzami ir vajadzīgs daudz un dikti, bet,ja suns nevar pastāvēt bez kompānijas nevienu mirkli, ar nav īsti labi. IMHO.
Agrāk man ar likās,ka vienalga kāda šķirne, bet ar attiecīgu slodzi, dzīvoklis ir ok visiem. Nu nav tā.
Ir tomēr šķirnes,kurām vajag to plašumu un pagalmu,ko pārraudzīt arī vienkārši guļot pie mājas durvīm nevis kā te jau minēja iespiestam starp TV un galdiņu lai arī pēc attiecīgas slodzes treniņa,piemēram.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Aļaskas malamuts

Postby čība » 06 Aug 2014, 11:05

Rotija wrote:Man atkal neliekas 100% ok tas,ka sunim jābūt visu laiku blakus saimniekam un ārā nevienu brīdi to nevar atstāt vienu pašu, citādi sākas visādi protesti. Kontakts nenoliedzami ir vajadzīgs daudz un dikti, bet,ja suns nevar pastāvēt bez kompānijas nevienu mirkli, ar nav īsti labi. IMHO.
Agrāk man ar likās,ka vienalga kāda šķirne, bet ar attiecīgu slodzi, dzīvoklis ir ok visiem. Nu nav tā.
Ir tomēr šķirnes,kurām vajag to plašumu un pagalmu,ko pārraudzīt arī vienkārši guļot pie mājas durvīm nevis kā te jau minēja iespiestam starp TV un galdiņu lai arī pēc attiecīgas slodzes treniņa,piemēram.


Nu mēs visi strādājam, tāpēc nevar būt runa par to, ka sunim vajag kompāniju visu laiku. Bet, ja saimnieks ir iekšā, mani suņi nepaliks ārā vai otrādi. Viņus var nolikt citā istabā, ja vajag un nekādu problēmu. Bet ārā viņi paši sevi neizklaidēs. Protams, arī pieradums. Kad visi dodas prom, suņi vienmēr paliek iekštelpās
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Aļaskas malamuts

Postby Rotija » 06 Aug 2014, 11:20

čība wrote:Bet, ja saimnieks ir iekšā, mani suņi nepaliks ārā vai otrādi.


Intereses pēc - kapēc?


čība wrote:Bet ārā viņi paši sevi neizklaidēs.


Iekšā Tu viņus visu laiku izklaidē?

Man personīgi VISU LAIKU suns pa kājām traucē. :sarkstosa: Nezinu,moš manējie tik tādi,kas kustās ar katru manu kustību un ceļās augšā,tiklīdz es pārvietojos. Bet šad tad tas tiešām traucē.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Aļaskas malamuts

Postby fedelta » 06 Aug 2014, 11:30

Rotija wrote:Nezinu,moš manējie tik tādi,kas kustās ar katru manu kustību un ceļās augšā,tiklīdz es pārvietojos. Bet šad tad tas tiešām traucē.



Nē, ne tikai Jūsējie, man ir tieši tāpat - ja karinu veļu, suns sēž blakus, ja sēžu pie datora, suns guļ blakus, ja noeju lejā, suns iet lejā, ravēju dārzu - suns guļ dobes galā. Bet ir brīži, kad tas tiešām traucē, bet man tādi brīži gadās ļoti reti.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Aļaskas malamuts

Postby seila » 06 Aug 2014, 12:12

Bet tas taču ir normāli, ka sunim vajadzīga kompānija...Tas taču bara dzīvnieks. Mums arī tā, ka seko visur līdzi, vieni citā istabā nepaliek. Un vēl tas, ka manuprāt, suns bez saimnieka, bez sava barveža īsti nezin ko darīt. Piemēram, jāsaka - ''ej padzer ūdeni'', vai ''ej vietiņā'', ''ej tur'', ''dari to''... utt. citādi vienkārši blandīsies apkārt un traucēs.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron