Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Want to Buy a Dog

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby čība » 05 Nov 2014, 11:16

LindaS wrote:Ja, 7-12 mēneši ir laiks, kad pārbauda robežas, un normāls laiks, lai iekļautos jaunā vidē ar Noteikumiem, ģimenē. Lai gan jebkurā gadījumā - jaunā ģimene ar to saskaries, lai vai cik vecu ņemtu.


Nu, ja runa ir par vidēju, lielu šķirni, tad izmēram tomēr ir nozīme. 3 mēnešus vecu kucēnu fiziski vienkārši savākt, kamēr 7 mēnešus vecs kucēns manā galīgi ne gigantiskajā šķirnē jau sver ap 25 kg...

Tad mēģināšu pameklēt kādu drusku aizsēdējušos sunīti pie audzētāja 4-5 mēn vecu, nezinu gan, vai tā bieži gadās. Man droši tā būs vieglāk pašreizējā momentā. Protams, nebūs tādam vairs tā burvīgā kucēna smarža :), kas ir pavisam maziņiem, bet tas sākums man varētu izvērsties drusku vieglāks tīri prakstiskā ziņā.


4 mēnešu vecumā kucēns nav ne perfekti visu apguvis, ne viegli kontrolējams, ne māk baigi ciesties. Tikai aktīvāks un mazāk guļ :D Par aizsēdēšanos, labi audzētāji bieži vien pēdējo atstāj vienu no labākajiem kucēniem, tāpēc cerēt uz diži lētāku cenu diez vai var. Otrs variants, ka paliek tas, kuru nepaņem - vai tas ir labākais variants.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby perro » 05 Nov 2014, 12:29

Happy, tikai nesasteidziet! Lai kuru šķirni izvēlētos, galvenais ir ABU vecāku psihe un temperaments, jo suns taču dzīvos kopā ar jūsu bērniem. Tāpēc ķeroties pie kucēna meklējumiem, taujājiet pēc konkrētā audzētāja suņu psihes un temperamenta, par līnijām, iedzimtību un visu pārējo.
Pa lielam, var samērā droši skatīties skandināvu virzienā, viņi kopumā strādā tajā virzienā, be arī tur var būt izņēmumi. Prasiet, meklējiet, un atkal jautājiet! Gan izdosies atrast īsto mazuli jūsu pulciņam!
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Creme de la Creme » 05 Nov 2014, 14:39

Es savukārt iesaku izvēlēties vietējo audzētāju. Kāpēc? Nu kaut vai tāpēc, ka tad var 101 reizi braukt ciemos un sekot kucēna attīstībai, iepazīt kucēna vecākus, iepazīt audzētāju (kas arī nav mazsvarīga lieta). Un ja tiek noskatīts jau pusaugu kucēns (manā prātā 6-9 mēneši ir labs vecums, bet tās manas domas...), tad tomēr vieglāk ir ja audzētājs ir ''pie sāniem'' nevis kaut kur Skandināvijā (un bieži vien tāds, kam nav laika/vēlēšanās atbildēt un muļķīgiem jautājumiem). Skandināvijā pusaugu suns (ja vien tam nav kādu problēmu) maksās ĻOTI dārgi. Un LV ir ļoti daudz ļoti labu audzētāju (ja nu vienīgi iekrīt prātā reta šķirne un LV tādu kucēnu nav...).
Ja tiek ņemts pusaugu kucēns no audzētāja (ne no patversmes), tad tam jau ir jābūt minimāli apmācītam/maximāli socializētam.
Bet ja ir pilnīgs po.. uz šķirni, tad aizbrauciet ''ekskursijā'' uz patversmi. Neviens jau uzreiz neliks ņemt kādu suni. Vienkārši paskatieties, padomājiet...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby perro » 05 Nov 2014, 15:50

[quote="Creme de la Creme"][/quote], happy minēja divas sapņu šķirnes - leonbergus un IW, un kaut ko lielu tā, vispārīgi. Kā tad mums ir ar lielajiem, bērniem piemērotu suņu audzētājiem? Nav jau tā, ka leonbergiem un IW katru nedēļu pa metienam, no kā izvēlēties.

Sanbernāriem tas pats, ņufiem arī... Lendzīrs laikam vispār viens vien ir pa visu valsti. Tur var nosirmot, gaidot...

Sanbernāru es, piemēram, ieteiktu meklēt dažās audzētavās Vācijā, bet IW zinu, ka Skandināvijā var samērā droši skatīties, tieši labā temperamenta un veselības pārbaužu dēļ. Leonbergu situāciju tik labi nepārzinu.

Man pašai ir ļoti laba pieredze ar manu Skandināvu audzētāju - salīdzinājumam teiktu, ka no vecajām Eiropas valstu slavenajām audzētavām jaunpienācējam ir mazākas izredzes nopirkt suni kā no skandināviem. Skandināvi bieži labāk pārdos labu suni ģimenei bez izredzēm uz izstāžu lauriem nekā slavenai audzētavai ar pārdesmit suņiem, kur lauri būs, bet sunim noteikti netiks pietiekami uzmanības un sirds siltuma. Emocijas spēlē mūsu labā.

Ja izstāžu karjera nav prātā, tad kompromisi ir vēl vieglāki - pet klases suni arī Skandināvijā var atrast par saprātīgun cenu, bet nu, jā, dārgāk kā Latvijā būs gan.

Ja izvēlas šķirni, kas Latvijā labi pārstāvēta - protams, ideāli, ja var "augt līdzi" savam kucēnam.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Creme de la Creme » 06 Nov 2014, 11:34

Es gan sapratu ka leonbergers un IW ir tikai tāls sapnis...Nav jau kucēns obligāti jāmeklē lielā audzētavā (kas gan LV mērogiem ir liela audzētava...).
Es pers. nesaprotu kas tajā Skandināvijā ir tik labs...nu nesaprotu un viss! Jā, man arī ir labi kontakti ar daudziem Skandināvu audzētājiem no kuriem varu rekomendēt ņemt kucēnu. Bet tik pat labi varu rekomendēt LV, RUS vai dajebkādas citas Eiropas valsts audzētājus! Man pašai kucēni regulāri dodās uz Somiju. Kāpēc? Tāpēc ka Somijā nemaz tik viegli nevar nopirkt labu kucēnu (te es nedomāju super-puper izstāžu suni, bet vienkārši labu kucēnu), vismaz mūsu šķirnē. Ja kucēns ir perspektīvs, tad audzētājs spiež uz izstādēm. Ja nav perspektīvs - uz tādiem vispār jāstāv rindā gadiem.
Cilvēki skrien uz ārzemēm, pērk pa baisām naudām kucēnu, nedomājot ka tepat var atrast daudz labāku (un, kas nav mazsvarīgi, arī lētāku).

Dīvaini uzskati ka audzētavā kucēns netiks mīlēts tik pat daudz kā ģimenē...Jā, ir audzētavas kurās ir desmitudesmitiem suņu, bet tas jau ir bizness. Bet man ir tik pat daudz piemēru kur audzētavās suņi tiek loloti vairāk nekā viens suns ģimenē. Ja man ir jāizvēlās, tad es labāk atdodu kucēnu uz labu, mazu audzētavu ārzemēs, nekā jaunai ģimenei LV. Diemžēl pārāk daudz rūgtas pieredzes...pārāk daudz...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby čība » 06 Nov 2014, 14:16

Creme de la Creme wrote: Cilvēki skrien uz ārzemēm, pērk pa baisām naudām kucēnu, nedomājot ka tepat var atrast daudz labāku (un, kas nav mazsvarīgi, arī lētāku).

:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Maija_Dakota » 07 Nov 2014, 09:37

Creme de la Creme wrote:...ja tiek noskatīts jau pusaugu kucēns (manā prātā 6-9 mēneši ir labs vecums, bet tās manas domas...)...


Arī man ir ļoti pozitīva pieredze paņemot 9 mēnešu vecu bulterjera kucēnu. Iespējams tas atkarīgs no šķirnes izmēra un temperamenta.

Tēmas autorei PM.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Creme de la Creme » 07 Nov 2014, 11:56

Maija_Dakota wrote:
Creme de la Creme wrote:...ja tiek noskatīts jau pusaugu kucēns (manā prātā 6-9 mēneši ir labs vecums, bet tās manas domas...)...


Arī man ir ļoti pozitīva pieredze paņemot 9 mēnešu vecu bulterjera kucēnu. Iespējams tas atkarīgs no šķirnes izmēra un temperamenta.

Tēmas autorei PM.

Tas atkarīgs no audzētāja ieguldītā darba...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Maija_Dakota » 07 Nov 2014, 11:58

Creme de la Creme wrote:Tas atkarīgs no audzētāja ieguldītā darba...


:tikainesaki: tas bija manis pašas audzēts (atgriezts atpakaļ ģimenes problēmu dēļ)
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby julika » 07 Nov 2014, 15:12

Creme de la Creme wrote:E
Cilvēki skrien uz ārzemēm, pērk pa baisām naudām kucēnu, nedomājot ka tepat var atrast daudz labāku (un, kas nav mazsvarīgi, arī lētāku).


ne vienmēr var šeit atrast, tas tomēr no šķirnes atkarīgs. Ja mēs runājam par škirnēm, kurus pieminēja autore - tad leonbergeri Latvijā ir, bet kā ar IW?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby DanaMary » 07 Nov 2014, 15:51

Iejaukšos pa vidu, bet ja nemaldos (un 75%,ka tomēr kļūdos :D) tad Milbu kaut kad sen meklēju saimniekus tieši kopīpašumam, tas nozīmētu,ka nav tik traki, un ka gaidot un runājot ar audzētājiem var dabūt kucēnu kopīpašumā.
Un vispār par milbu ,kā Jums bernieši vai zeltainie retrīveri? :) Milbu suņi manuprāt ir tiešām izcili, gan rakstura ziņā, gan izstādēs labi sasniegumi. Tāpat abas šķirnes- bernes ganu suņi, un zeltainie retrīveri ir fantastiskas šķirnes. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby ievish » 07 Nov 2014, 15:54

Tikai bernietis dzīvo sasodīti īsu mūžu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby ibika » 07 Nov 2014, 16:24

julika wrote:
Creme de la Creme wrote:E
Cilvēki skrien uz ārzemēm, pērk pa baisām naudām kucēnu, nedomājot ka tepat var atrast daudz labāku (un, kas nav mazsvarīgi, arī lētāku).


ne vienmēr var šeit atrast, tas tomēr no šķirnes atkarīgs. Ja mēs runājam par škirnēm, kurus pieminēja autore - tad leonbergeri Latvijā ir, bet kā ar IW?



Man liekas, ka priekš mazās Latvijas divas labas īru vilku audzētavas ir gana. Un gan jau ka var gan ar īru vilku gan leonbergeru audzētājiem parunāt un atrast sev vēlamo variantu.
ibika
Puppy
Puppy
 
Posts: 123
Joined: 13 Jan 2010, 12:54

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Bafija » 07 Nov 2014, 16:44

Interesanti palasīt tēmu. Es lasu un šeit minētās šķirnes protams salīdzinu ar savu. Man šajā ziņā ir laikam pati parocīgākā šķirne - visus un visu pieņem jebkurā vecumā, nenormāli mīl bērnus :meitenedejo:
Man dzīvē visi reālie suņi ienāca pieauguši 1-2 gadi. Kad atvedām Kruzu, man uz rokām bija mēnesi vecs bēbis, un vēl divi bērnudārznieki. Nevienu brīdi nenožēloju, ka paņēmu pieaugušus suņus!
Tikai izvēloties šo ceļu, dikti uz šķirnes rakstura īpašībām jāskatās!
Lai izdodas ieceres!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby happy » 08 Nov 2014, 12:22

Paldies visiem par diskusiju :) paldies Creme de la Creme un Maija_Dakota par PM!
Kā jau sākumā minēju, tā ir tikai ideja, mēs noteikti neko nesasteigsim. Jo suni gribās tā globāli, ne jau tā, ka rīt obligāti vajag :) Vairāk sliecamies uz audzētajiem suņiem, šķirnīgiem, tieši rakstura un temperamenta paredzamības dēļ. Un saprotu, ka vieglāk ir dabūt kucēnu "normālā" vecumā nevis aizsēdējušos, kas principā droši vien ir audzētājam kreņķis. Par to, ka cena varētu būt zemāka - es nezinu, varbūt, ka ir bišku zemāka, bet, manuprāt, uz suņa uzturēšanas izmaksām ikdienā, tas jau tāds nieks vien ir. Un nav jau arī tik daudz to kucēnu, kas vispār aizsēžas, manuprāt, visus jau tomēr nopērk laicīgi. Par audzētavām, es labprātāk uz vietējām skatos, ir ilūzija, ka tāds ciešāks kontakts - var gan aizbraukt apskatīt, gan parunāt. Kā es citreiz lasu forumā, ka kucēnu izvēlas pēc bildēm un audzētāja apraksta, tas priekš manis tāds nākamais līmenis.
Vienvārdsakot, mēs tiešām sirmi paliksim, kamēr suni izvēlēsimies :D vai arī bērni izaugs :D
happy
Baby
Baby
 
Posts: 12
Joined: 03 Feb 2014, 18:06

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Creme de la Creme » 08 Nov 2014, 16:51

ievish wrote:Tikai bernietis dzīvo sasodīti īsu mūžu.

IW arī...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby ievish » 08 Nov 2014, 17:56

Creme de la Creme wrote:
ievish wrote:Tikai bernietis dzīvo sasodīti īsu mūžu.

IW arī...


Jā. Tāpēc, ja man kādreiz būs IW, tad ne kā vienīgais suns.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby pixy » 08 Nov 2014, 19:21

ievish, Tu ceri, ka tad mazāk sāp? Ne vella...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby ievish » 08 Nov 2014, 19:55

pixy wrote:ievish, Tu ceri, ka tad mazāk sāp? Ne vella...


Protams, ka nē, bet dalīta bēda - pusbēda.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Meklēju suni kopīpašumā vai suni pieaugušu

Postby Imagine » 09 Nov 2014, 00:43

tur neviens man neko nepaskaidros un turklāt tur būs toč suns ar "bagāžu


Ja skatās patversmju virzienā, tad ir gan "labās", gan "sliktās" patversmes. Gluži tāpat kā pie audzētājiem - ir tie, kuriem par katru cenu gribas tikt no suņa vaļā un vienalga kur, un tie, kas ir ļoti ieinteresēti, lai suns nonāk labās mājās, pie piemērotiem cilvēkiem. Tas pats ar patversmēm - pirmais rādītājs ir, vai dzīvniekiem ir veikta veterinārā aprūpe (vakcinācija, attārpošana, kā arī ir sarakstīts, kad jāveic nākamās reizes; pieaugušiem suņiem - kastrācija), bet otrs - cik ieinteresēti darbinieki ir strādāt ar cilvēku, cik vaļsirdīgi atbild uz jūsu jautājumiem, stāsta par suņa labajām, sliktajām iezīmēm, palīdz izvēlēties variantus, kas būtu piemērotāki jūsu dzīves apstākļiem, piedāvā iespēju vajadzības gadījumā ar padomu palīdzēt un, ja nu galīgi kopdzīve nesanāk, pieņemt arī suni atpakaļ. Cilvēki, nākot uz patversmi, parasti mēdz apvainoties, ja viņiem uzdod jautājumus par sadzīvi un plāniem, kam suns paredzēts, jo kaut kā ir izveidojies priekšstats, ka - "es nāku glābt, ko jūs vēl piesienaties" - kaut gan patiesībā laba patversme tādejādi vēlas uzzināt, vai suņu vidū ir kāds, ko jums var piedāvāt par potenciālo variantu adopcijai un vai jūs - savukārt - esat piemērots kandidāts suņa adopcijai. Patversmes mērķis ir, lai dzīvniekam nekad nevajadzētu atgriezties.

Jā - suņi nāk ar "bagāžu", bet tā ne vienmēr ir slikta - suns varbūt ir dzīvojis jau mājās (tātad ir pieradis pie zināmiem apstākļiem), suns var būt pieradis pie pilsētas, tas var būt mācīts, tas var labi saprasties ar citiem dzīvniekiem, ir suņi, kas ir dzīvojuši ģimenēs ar bērniem un prot ar tiem apieties utt. Un arī "sliktā bagāža" nav tik slikta - jo var ieskicēt lietas, ar kurām būs jārēķinās. Protams, pastāv risks, ka mājās "izlēks" vēl kaut kas, bet tas pats risks ir arī tad, ja ņem pieaugušu suni no audzētavas. Par nevienu dzīvnieku neatkarīgi no izcelsmes garantiju nevar dot.
Turklāt ļoti maldīgs ir uzskats, ka pieķeras tikai mazi kucēni, bet lielie - nē. Jebkurās attiecībās darbs ir jāiegulda un jebkuram sunim vajadzēs laiku, lai pie jaunajiem apstākļiem pierastu. Pati adoptēju suni, kuram bija jau deviņi gadi, izveidojies raksturs un sava "bagāža", bet viņa man visur staigā līdzi kā astīte un klausa uz vārda. Tas nenotika uzreiz, bet, jo vairāk laika pavadi kopā ar suni, jo vairāk iesaisti viņu savā dzīvē, jo lielāka atdeve būs no viņa puses. To, manuprāt, atzīs visi šī foruma suņenieki. :)

Cik ir bijusi darīšana ar maziem kucēniem - jārēķinās arī ar to, ka sīcis augs ātrāk nekā bērni, ka kucēniem 3 - 4 mēnešu vecumā jau ir tendence, spēlējoties laist darbā zobeļus un lēkt virsū, pusaudža vecumā, ja suns ir uz aktīvāko pusi, tad var negribot mazajam cilvēkam nodarīt pāri. Tā ir krietna papildus ņemšanās un stress jau cilvēkam, kuram suns ir vienīgais, tāpēc es laikam attiecībā uz kucēna izvēli šobrīd, kad jums mājās ir tik jauni pilsoņi, tomēr atliktu. Pieaudzis suns - ir variants, taču ir jāsaprot, ka arī tam pirmajos mēnešos vajadzēs pievērst papildus uzmanību, jo jebkura pārvākšanās uz jaunu vietu sunim ir stress.
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests