Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 27 Nov 2014, 20:52

Ja runājam, par ko ES uzskatu gudru suni, laikam šo
tāpēc es labāk jūtos ar suni, kurš ātri mani saprot vai vismaz var atkārtot n-tas reizes to, ko es lieku darīt un kuru man nav jāparliecina ar visai spēcīgiem argumentiem, ka tas tiešām ir jāizdara


Miniatūrie gludspalvainie man labāk patīk kā standarta - izmērs parocīgs, līdzi visur ņemšanai. Bet kā jau te minēja - taksis un velosipēds neiet kopā. Varbūt groziņā sēdināt (miniatūro)? Rasels ar nav riteņa suns laikam. Es ne par profesionālo riteņbraukšanu, bet savam priekam, runāju. Tipa - aizbraukt uz parku ar riteni autobusa vietā.
Jā, piekritīšu, ka ar mazu suni ir vieglāk ceļot un uzticēt kādam prombūtnes laikā, arī ērtāk ikdienā ņemt līdzi. No šīs puses laikam samojeds tā kā neder. Bet es vēl samiju grupā iešu palasīties.
No mazajiem, bet ne klēpjsuņiem, man Kavalira Kinga Čārlza spaniels patīk - dzīvē redzēti, forši suņi - kompanjoni liekas. Vienīgais, ošņājoties ar ausīm zemi slauka. :D
Jā, taisnība ir, ka nevar vien pēc izskata vadīties. Ja ņemtu vērā tikai izskatu, tas tas būtu kāds no špicveidīgajiem. Bet gribas iepazīt arī citas šķirnes.
Tātad - rezumē. Pagaidām tādā kā toplistē (kuri tiks apskatīti dzīvē, uzmeklēti izstādēs utt.): Īssp. miniatūrais taksis, JRT, samojeds, kēshonds, KKČ spaniels. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 27 Nov 2014, 21:03

Es jums tiešām iesaku izpētīt korgijus, gan pembroku, gan kardiganu. Jo viņi ir nelieli, aktīvi suņi, var skriet blakus ritenim, nodarboties ar adžiliti, ātri mācas (bet varbūt nedaudz stūrgalvīgi), labi sadzīvo ar bērniem un citiem dzīvniekiem, nav alerģiski, ilgi dzīvo. Korgijiem ir humora izjūta, viņi ir ļoti dzīvespriecīgi suņi, ļoti sabiedriski (it īpaši pembroki). Labi panes gan karstumu, gan aukstumu, neaizņem daudz vietas. Pembrokus gan vajadzēs ķemmēr vairāk, neka kardiganu,

Vēl nezinu kāpēc, bet iedomājos par mini bulterjeru.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 28 Nov 2014, 11:15

Bulterjers=enerģijas bumba :kanepe:

Iesaku tomēr aizčāpot uz kādu lielāku izstādi (labāk pat vairākām jo vienā reizē visu izpētīt nevar).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 28 Nov 2014, 11:36

no personīgās pieredzes.
Vidusskolas gados man bija taksis, draudzenei – īru seters. Bieži devāmies kopīgos velo braucienos, nu tā uz km 10-15. Atpakaļceļā mans taksis vienmēr skrēja velo pa priekšu, kamēr īru seters visu laiku palika aiz muguras un mums bieži vajadzēja piestāt lai viņš var atpūsties. Un salīdzinoši seteram kājas ir daudz garākas un no skata tas ir krietni piemērotāks skriešanai pie velo, tā ka neksati vīru no cepures.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 28 Nov 2014, 12:13

ash,takšiem sirsniņa var tādu ilgu joņošanu neizturēt(ja pieņemam,ka cilvēks ar to velo brauc normālā velo braukšanas ātrumā).Var,protams likt taksi pie velo,esmu to darījusi,bet tad jābrauc tik ātri,lai suns neiet aulēkšiem,bet izstāžu rikša tempā,laiku pa laikam,ja suns izrāda tādu vēlmi, pabraucot ātrāk un lielākos gabalos piestājot piedāvāt padzerties un atvilkt elpu. Nekad nevar zināt,kurā mirklī tam sunim ir par daudz,kad tieši viņam prasās apstāties vai samazināt tempu,tāpēc šo nodarbi atmetu,izvēlos vienkārši bezpavadas pastaigas pa mežu,kur viņi paši sev regulē tempu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 28 Nov 2014, 13:22

Linda B. wrote:ash,takšiem sirsniņa var tādu ilgu joņošanu neizturēt(ja pieņemam,ka cilvēks ar to velo brauc normālā velo braukšanas ātrumā).Var,protams likt taksi pie velo,esmu to darījusi,bet tad jābrauc tik ātri,lai suns neiet aulēkšiem,bet izstāžu rikša tempā,laiku pa laikam,ja suns izrāda tādu vēlmi, pabraucot ātrāk un lielākos gabalos piestājot piedāvāt padzerties un atvilkt elpu. Nekad nevar zināt,kurā mirklī tam sunim ir par daudz,kad tieši viņam prasās apstāties vai samazināt tempu,tāpēc šo nodarbi atmetu,izvēlos vienkārši bezpavadas pastaigas pa mežu,kur viņi paši sev regulē tempu.


Linda, tas bija tālajos 90-tajos, kad zāle bija zaļāka un suņi izturīgāki. :kanepe:
Ja nopietni – taksis velo braucienos piedalījās bez pavadas (pavadu viņam tikpat kā vispār neizmantojām, jo paklausība bija fantastiska) un skrēja pa priekšu arī atceļā, protams brauciens bija ar atpūtas pauzēm.
Vispār - viņam bija lieliska veselība, 4 gadu laikā nebija slimojis ne reizi. Nezinu gan, kāda bija viņa veselība vēlāk un mūža ilgums –tumšā, lietainā decembra vakarā, tika izlaists pagalmā pačurāt, kopš tās reizes netika ne redzēts, ne par viņu dzirdēts, domājam, viņu nozaga. :histerija:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 28 Nov 2014, 14:05

Nu bez pavadas citādi,protams.Suns jau sevi diezvai pats sevi nodzīs,līdz slikti paliek.Nu ja nu vienīgi jāskrien kādai lapsai pakaļ :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby NARDICUM » 28 Nov 2014, 17:48

Linda!
30 km pa brieža pēdām sirsniņa iztur! 6+ stundas alā (ierobežotā telpā, kur gaisa trūkst, un nevis sēdēt, bet nonstopā riet un cīnīties ar zvēru!) sirsniņa iztur! Tam taču tas taksis ir domāts no laika gala, vai nē?
Ir grūti nokausēt taksi, braucot ar divriteni, ja runa neiet par lielo sportu! Ātrāk jau riteņbraucējs kājas noaus!
karalislauva
Laikam neviens man šobrīd neticēs, bet man kādreiz arī nepatika suņi ar bārdu! :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ane » 28 Nov 2014, 19:29

Asspalvainais taksis Hlodo ze Zelenego domu, dzīvo Paņevežā pie aizsargājamu teritoriju mežsarga; viņi abi katru dienu apbrauca teritoriju - suns 20km skrēja blakus džipam, medībās Hlodo gāja gan dzīt zvērus, gan pa asinspēdām. Medības tajās teritorijās tiek rīkotas par maksu, parasti braucot vācieši, tāpēc Hlodo pa vācu modei gāja dzinējos speciālā bruņu vestē, kas nemaz tik viegliņa nav. Suns bija kā tāds muskuļu kamols. 8-)
Bet nu gadījās tā, ka vienās medībās suns pazuda, viņu meklēja ilgi, beidzot pēc 9 mēnešiem atrada 6km no tās vietas, kur pazuda, kādā mājā pie večuku pāra guļam uz dīvāna, tikai tas jau bija cits taksis - cik garš, tik plats, 16kg, iepriekš bija ap 10. :soks:
Sports ar mēru, protams, visiem nāk tikai par labu. :jaa:
Kā viņiem klājas patlaban - nezinu, jo pāris gadu neesam kontaktējušies. Hlodo bija viena mūsu metiena tētis. :)
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 28 Nov 2014, 19:37

Nerunāju par mierīgiem braucieniem,bet tādiem normālā tempā un stundām ilgi. Varbūt tu saproti,ko citu ar velo izbraucienu.2km līdz parkam es ar suni aizbrauktu,bet es to nesaucu par nekādu izbraucienu.Nu,piemēram,man tēvam ir lauku māja ar dīķi kaut kur 12+km no manis,kur es vispār kādreiz gribētu ar suņiem nokļūt(variants aizbraukt ar auto parasti nepastāv),nu tādu gabalu es sunim skriet nelikšu.Pa mežu,brīvi bez pavadas,jā,mierīgi,viņš pats sev regulē tempu,vajadzēs apstāsies,paies lēnāk,kad gribēs paskries.Pie riteņa tas būtu aulēkšiem tos 12+km,nedomāju,ka tas beigtos labi.Starp citu,arī no alas manējās iznāk atvilkt elpu,kad vajag un iet atpakaļ.Nezinu varbūt man slikti mednieki,bet arī Fēra,kurai tas darba diploms jau ir, mēdz no alas izskriet,apiet kādu apli un tikai tad iet atpakaļ.Acīmredzot taču vajadzēja atpūsties vai gaisu dabūt.Nu tas,tad ja pie strādāšanas tiek ilgstoši vai noveicās,ka ielaiž pie jenota otrreiz.
Tad kad vēl praktizēju viņām skriešanu blakus ritenim tie parasti bija aptuveni 6km,izstāžu rikša tempu mainot ar aulēkšiem,taču tā aulēkšiem neko diži ilgi viņas noskriet nevarēja gan,sāka vilkties riteņa aizmugurē,riksītī gan var ilgi.Tiesa gan, ļoti ātri atgūstās un mierīgi noskrietu vēl 6,ja vajadzētu.Taču secinājums kā tāds paliek gan,ja es izdomātu viņas paņemt līdzi uz riteņu izbraucienu,kur es braucu normālā ātrumā,pie kura tādam mazam un īskājainam jāiet aulēkšiem,viņas neizturētu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 29 Nov 2014, 00:32

Mans suns ir skrējis lielākais kādus 10 km pie velo, protams, ne pa dienu un ar atpūtas pauzēm.
Bet tas viss ir pakapeniski, sakot no maziem gabaliem un skatoties, ka suns uzvedas. Varu pateikt, ka ar laiku suns pats palielināja tempu un gribēja skriet ātrāk, it īpaši ja braucam ar kompaniju.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Šarlote » 29 Nov 2014, 02:11

karalislauva
Jums jau te cilvēki ieteikuši daudz un dažādus ieteikumus (ļoti noderīgus). Man tikai drusku bija jāpasmaida, ka vižla ir "atmesta" enerģijas dēļ, bet tiek apsvērts "rasels"... Nuuu, tur vēl var pastrīdēties, ko vieglāk nokausēt ;). Patiesībā vižla mājoklī ir pilnīgi mierīgs, adekvāts suns.

Redzēju, ka tiek ieteikts dalmācietis, bet prasība ir viegli apmācāms. Nu, nezinu, mums uz apmācību skoliņu nāca 2 dalmācieši (dažādos laikos), es galīgi neteiktu, ka tas bija viegli apmācāms suns. Spītīgs, ieteipīgs, darīs pa "savam", ja izdomājis un iepūt viņam...
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby NARDICUM » 29 Nov 2014, 05:28

Linda B.
Starp citu,arī no alas manējās iznāk atvilkt elpu,kad vajag un iet atpakaļ.

No kādas alas?
Šarlote
Te viens -otrs iesaka savējo, un nav svarīgi, kas cilvēkam principā der. Man jau pāris lappuses atpakaļ gribējās ieteikt savējo. :kanepe:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Linda B. » 29 Nov 2014, 12:20

No mākslīgas un mežā arī no īstas,kam pateicoties man izdevās viņu noķert pirms iemetās atpakaļ,jo nu,ko es darīšu ar to,ko viņa no turienes izdzīs vai varbūt iedzīs tupikā un tur kaut kur apakšā ries.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby DanaMary » 30 Nov 2014, 15:49

Kā jums šis?
Image
Zeltainiem augums skaustā ~55-69cm ja nemaldos, jaunskotiešiem 48-51cm. Izskatās maziņi,kompakti.

http://www.copperlake.be/retriever-breeds-en/nova-scotia-duck-tolling-retriever-en/?lang=en
http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=3&t=58&start=160
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 01 Dec 2014, 09:12

karalislauva wrote:Ja runājam, par ko ES uzskatu gudru suni, laikam šo
tāpēc es labāk jūtos ar suni, kurš ātri mani saprot vai vismaz var atkārtot n-tas reizes to, ko es lieku darīt un kuru man nav jāparliecina ar visai spēcīgiem argumentiem, ka tas tiešām ir jāizdara




Nu re, šis nebūs ne par špiciem, ne samojedu. Viņiem vienkārši apniks visu laiku atkārtot vienu un to pašu un tālāk savas komandas varēsi pildīt pati :velnins: Tas nenozīmē ne to, ka viņi ir dumji, ne to, ka viņus nevar apmācīt, bet jāzin kā pareizi ar viņiem strādāt :)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby čība » 01 Dec 2014, 12:22

ingo wrote:
karalislauva wrote:Ja runājam, par ko ES uzskatu gudru suni, laikam šo
tāpēc es labāk jūtos ar suni, kurš ātri mani saprot vai vismaz var atkārtot n-tas reizes to, ko es lieku darīt un kuru man nav jāparliecina ar visai spēcīgiem argumentiem, ka tas tiešām ir jāizdara




Nu re, šis nebūs ne par špiciem, ne samojedu. Viņiem vienkārši apniks visu laiku atkārtot vienu un to pašu un tālāk savas komandas varēsi pildīt pati :velnins: Tas nenozīmē ne to, ka viņi ir dumji, ne to, ka viņus nevar apmācīt, bet jāzin kā pareizi ar viņiem strādāt :)


Pēc savas būtības to nedarīs neviens suns - lai tā būtu, ir pareizi jāstrādā, jāuztur motivācija. Pat borders to nedarīs tā pat vien no dzimšanas :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 01 Dec 2014, 12:53

Linda B. wrote:No mākslīgas un mežā arī no īstas,kam pateicoties man izdevās viņu noķert pirms iemetās atpakaļ,jo nu,ko es darīšu ar to,ko viņa no turienes izdzīs vai varbūt iedzīs tupikā un tur kaut kur apakšā ries.

Taksis nelien ārā no alas ''atvilkt elpu''. Tam parasti ir cits iemesls... :kanepe:


Ir ĻOTI grūti otram kaut ko ieteikt. Man kolēģe arī ļoti ilgi meklēja sev (un savai ģimenei) piemērotāko šķirni. Tika izlasīti n-tie šķirņu apraksti, izpētītas bildes, apmeklētas izstādes u.tml. Sākot no vižlām, kurchāriem un bīgliem, beidzot ar JR terjeriem. Un tagad viņiem mājās ir smuka franču buldoga meitenīte :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby seila » 01 Dec 2014, 14:44

Creme de la Creme wrote:Un tagad viņiem mājās ir smuka franču buldoga meitenīte


Un kā, apmierināti? Nav, ka salīdzina ar pārējām noskatītām šķirnēm, meklē trūkumus utt? Ir dzirdēti vienkārši tādi gadījumi.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 01 Dec 2014, 16:00

Jā, saprotu, ka nav viegli otram ko ieteikt, bet gribēju kādus ieteikumus dzirdēt. Jo suņu turētājam/dresētājam jau vairāk zināms kas, kā parastajiem izstāžu apmeklētājiem.
Tas Jaunskotijas pīļu retrīvers smuks un putnu suņi man pat vairāk patīk kā medību suņi, bet vienīgais, pie aprakstiem rakstīts, ka vajag daudz fiski nodraboties ar viņu. Bet uzrunāja, ka viegli apmācāms un pēc izskata tāds kā zeltainā mazāks variants. Jau atradu vienu audzētavu Itālijā arī, just in case.
Last edited by karalislauva on 01 Dec 2014, 16:20, edited 2 times in total.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron