Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 01 Dec 2014, 23:25

karalislauva wrote:[Mēģinu saprast starp man patīk un būs saderīgs ar mani/mums.


Ja var izvēlēties jebkuru šķirni, tad es vadītos sākumā no būs saderīgs un tad no tiem meklētu tos, kas patīk. Var arī otrādi, protams - kas liekas vieglāk jums, tā arī jādara. Ceļš pie sava suņa visiem ir savs.

Cik noprotu, tad putnu suņi un mednieki patīk, varbūt vērts pameklēt tos, kuri tādi mierīgāki skaitās? Ieskaitot arī retas škirnes.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 01 Dec 2014, 23:31

julika
Palasīju tikko Vikipēdijā par špicu šķirnēm, izrādās, man par lielu brīnumu korgiji tiek pieskaitīti špiciem :D Šarpeji ar.

tad putnu suņi un mednieki patīk, varbūt vērts pameklēt tos, kuri tādi mierīgāki skaitās? Ieskaitot arī retas škirnes

Par klamberspanieliem
šo spanielu mednieki izvēlas tai vecumā, kad citiem vairs līdzi netiek - nu es arī, kad vairs nevarēšu sportiskāku vai lielāku suni panākt - ņemšu savu sen izloloto sapni un rāmi tāpināsim pa džungļiem
heh, nu gluži it kā būtu rakstījusi es. Iegāju klamberīšu tēmā, galīgi neaktīva, izskatās, Lv nevienam nav ?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 01 Dec 2014, 23:53

Jā, korgijiem špici ir senčos.

Man personīgi no retiem spanieliem patīk kooikerhondje, jeb Holandes spaniels. Dzīvē gan neesmu redzējusi, tikai internetā lasīts par viņiem, tāpēc arī esmu izpētes procesā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 01 Dec 2014, 23:57

Man jautājums par somu lapzemes suni. Laikam Latvijā nevienam nav (neko diži info neatradu). Ir viena audzētava Itālijā. Bet nekad šo suni dzīvē neesmu redzējusi, izskatās "nepopulāra".
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 02 Dec 2014, 07:50

karalislauva wrote:šo spanielu mednieki izvēlas tai vecumā, kad citiem vairs līdzi netiek - nu es arī, kad vairs nevarēšu sportiskāku vai lielāku suni panākt - ņemšu savu sen izloloto sapni un rāmi tāpināsim pa džungļiem
heh, nu gluži it kā būtu rakstījusi es. Iegāju klamberīšu tēmā, galīgi neaktīva, izskatās, Lv nevienam nav ?
Eee, nez kam pieder šis citāts :tikainesaki: . Jā, klambers ir viens no maniem sapņiem, kad piedāvāju Tev spanielus, klamberu nepieminēju, jo man likās, ka Tu tomēr uz aktīvākiem suņiem skaties. Latvijā klamberu nav, tuvākie ir Igaunijā un Somijā - tos esmu sastapusi Latvijas izstādēs. Kā Itālijā ar klamberiem, nemācēšu pateikt, tad jāparakņājas. Man viņi šausmīgi patīk, tas ir mazs gigants, sanbernāra miniatūrā forma :D . Cik esmu lasījusi, nav viņi galīgas pļokas, kas negrib kustēties, tas mierīgums un lēnīgums vairāk uzsvērts salīdzinājumā ar citiem spanieliem, kas ir kustīgi un ļoti šiverīgi. Protams, ja klamberu salīdzinās ar vižlu vai raselu, tad tas ir absolūts miera mika, viss ir relatīvs. Man nenormāli patīk viņu kažociņš, viņi ir tik ļoti zīdaini. Nē, nu šobrīd es tā ļoti neilgojos, jo mans milzu melnbaltais "klambers", kas ir mājā arī ir bezgala zīdains un patiešām gigantisks, nevis it kā gigantisks. Bet to es Tev nepiedāvāšu :kanepe: . Manā blogā kaut kur ir diezgan liels gabals par klamberiem, iemet meklētājā "klambers", gan Tev izmetīs to rajonu, kur par tiem pļāpājām :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ievish » 02 Dec 2014, 08:35

Šarlote wrote:Skaidrs :). Atvainojos, ka sajaucu. Basenži jau arī nerej, bet nu tos laikam par viegli audzināmiem nepavisam nenosaukt :D.


Basenži varbūt nerej, bet viņš izdala tik dīvainas skaņas, ka viena mana draudzene teica, ka labāk, lai suns rej nevis tā ņaud, īd, utt. :velnins:
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby NARDICUM » 02 Dec 2014, 08:47

Šarlote
Es pat neiesaku vižlu (redzot, kādi te varianti tiek apsvērti, manuprāt, vižla te īsti neder), bet tikai mani pārsteidza tieši tas apgalvojums - vižla par aktīvu, rasels varētu derēt

Nu tieši šai momentā man sagribējās ieteikt jagdterjeru! Uzreiz divus, lai pilnīgi noteikti nav garlaicīgi! :kanepe:
Linda B.
Nav tik traki, ka nevarētu dzinējus atlaist no pavadas. Visu var iemācīt. Arī taksi blakus bez pavadas iet var iemācīt. Vajag tikai mācīt

Protams, ka var! It sevišķi, dīvāna taksi. Vai arī medību taksi iemācīt iet blakus bez pavadas tur, kur nav zvēru. Droši vien, ka arī manu dullo var iemācīt mežā blakus staigāt, bet man liekas, ka es viņam ātrāk varētu iemācīt spēlēt klavieres. :sarkstosa:
pixy
taksis nav tāds dzinējs kā laika vai citi ĪSTIE dzinējsuņi. Un te nav runa par iešanu blakus vai neiešanu, runa ir par to, ka ar šādiem suņiem nevar brīvi pastaigāt pa mežu, neriskējot, ka viņiem iemirdzēsies acis un aiztaisīsies ausis...

Ir taksis īsts dzinējs! Kārmels dzen,kad laikas jau sen atbirušas. Es domāju sākumā, ka man tāds unikums, bet, kad painteresējos, izrādās, ka daudzi bez Garmina takšus mežā nelaiž. Deguns zemē, ausis acīm priekšā, mazās kājiņas zib vien...
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby maksis » 02 Dec 2014, 08:49

NARDICUM wrote: Vai arī medību taksi iemācīt iet blakus bez pavadas tur, kur nav zvēru.

Šitā nianse tāda mīlīga. :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisija » 02 Dec 2014, 08:57

karalislauva wrote:Un jā, ja kāds iesaka savu šķirni, tikai noder, es, piemēram, par vācu pinčeru biju aizmirsusi. Kā ar temperamentu? Nav agresīvs? Būs jāpalasa par šķirni.

Kā jau rakstīju, es parasti nemēdzu nevienam neko ieteikt, drīzāk otrādi :kanepe:
Vācu pinčeri nav agresīvi. Ko īsti Tu domāji ar temperamentu? Suņi aktīvi, ļoti labprāt piedalīsies visos ģimenes pasākumos, skries blakus divritenim, tusēs ar ģimeni pārgājienos un meža pastaigās, kā pionieri "vienmēr gatavi'', bet par "crazy" šo aktivitāti nenosauksi.
Ja tiešām ir vēlēsanās, varu iepazīstināt ar savu jaunkundzi :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 02 Dec 2014, 09:19

seila wrote:
Creme de la Creme wrote:Un tagad viņiem mājās ir smuka franču buldoga meitenīte


Un kā, apmierināti? Nav, ka salīdzina ar pārējām noskatītām šķirnēm, meklē trūkumus utt? Ir dzirdēti vienkārši tādi gadījumi.

Nu viņiem bija daudz laika visu apdomāt, tika apmeklētas arī spec. izstādes, runāts ar saimniekiem. Tā kā viņi bija stingri nolēmuši ka vēlās tieši šo šķirni. Arī kucēna meklēšana prasīja laiku...Un jā, tagad ir ļoti apmierināti ar savu izvēli. Tāpēc arī ir tik svarīgi visu kārtīgi izsvērt (pašiem). Protams - zinošu cilvēku pieredze nekad nenāks par ļaunu. Bet es tomēr neieteiktu ņemt kādu konkrētu šķirni tikai tāpēc, ka kāds to ļoti slavē kā visvislabāko.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 02 Dec 2014, 09:24

NARDICUM wrote:Ir taksis īsts dzinējs!
NARDICUM, tas ir super, ka es kļūdījos, laikam esmu pārāk daudz salasījusies par takšiem, kas no alas iet ārā atpūsties...
NARDICUM wrote:Vai arī medību taksi iemācīt iet blakus bez pavadas tur, kur nav zvēru.
Šitas ir tas, ko es arī centos pateikt. Apmācība ir viens - iet zem komandas "blakus", varbūt pat tur, kur ir zvēri, tas nav svarīgi. Bet instinkti ir tie, kas brīdī, kad atskanēs komanda "staigā", liks aizmirst par apmācību un saimnieka klātesamību...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 02 Dec 2014, 09:44

Jā, taksis ir universāls medību suns. Un ar to ir jārēķinās ikvienam potenciālam takša saimniekam. Protams -'' cilvēks parastais'' daudz dara lai šie instinkti izzustu, bet...
Man piem. viena kuce ir kā apmāta uz putniem. Šaubos ka viņa jebkad līstu alā (ja nu tikai tas jenots pa priekšu ieskrietu), bet ''putnu medības'' viņai dikti patīk (pļavā visai ātri atrod un uzceļ kādu pīli). Mežā nav problēmu, ies blakus. Bet pie kāda dīķa - iepūt! Cits atkal mežā uzņems pēdu un nebūs no tās noņemams. :velnins: Tāpēc es zinu kuru suni varu ņemt līdzi sēņot, bet kuru uz ezeru peldēties. :kanepe:
Tikai viens suns man var droši doties līdzi visur. Par viņu esmu droša - varēšu atsaukt. Pareizāk - viņa tālāk kā 2 m no manis neaties. Lai arī pie nepieciešamības ies un strādās, bet pati ''neuzprasīsies''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Maija_Dakota » 02 Dec 2014, 10:47

Creme de la Creme wrote:Bulterjers=enerģijas bumba :kanepe:

Jā, terjers :) bet JRT būs daudz aktīvāks par BT :jaa:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 02 Dec 2014, 11:53

Maija_Dakota wrote:
Creme de la Creme wrote:Bulterjers=enerģijas bumba :kanepe:

Jā, terjers :) bet JRT būs daudz aktīvāks par BT :jaa:

Tikai ar bišķi citu svara kategoriju :kanepe:
Bet jā, terjers ir un paliek terjers. Bet ja gribās enerģisku suni, tad brīnišķīgs variants. Mīļuma iemiesojums (cik nu man nācies kontaktēties ar BT), bet zagli nobaidīs (stereotipi te darbojas izcili labi...)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Maija_Dakota » 02 Dec 2014, 13:32

Creme de la Creme paldies!

Šarlote wrote:.. Ja godīgi, vispār neesmu dzirdējusi, ka medību suņi kādu dīvānu apēstu vai mājā "remontu izveiktu", kamēr saimnieka nav, toties zinu, ka uz to ļooooti naski ir, piemēram, bulterjeri :). ..., ja vižlai ar viņas enerģijas daudzumu regulāri nenodrošinās slodzes "izlikšanu" (tajā pašā mežā, piemēram), bet ilgstoši, ja tā notiks, tad gan suns kļūs destruktīvs - tiešām sāks rīkot koncertus, ēst kurpes, dīvānus un durvis. Enerģija putnusunim ir tik, cik ir. Ja suns ir radīts tam, lai ntās stundas laukā medītu putnu, tad šī te enerģija ikdienā kaut kādā veidā ir "jāiztukšo". Ja to nedara saimnieks, tad suns pats atrod, kur to izdarīt un kā.


bet bulterjers tak dara tāpat, ja viņš nav nodarbināts (it sevišķi jaunībā), tad var ciests mājas iekārtojums. :paukojas:
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 02 Dec 2014, 15:58

tas ir mazs gigants, sanbernāra miniatūrā forma

Izrādās, ne es vienīgā to domāju! :) Ar klamberu mana pirmā un vienīgā iepazīšanās bija 10 gadus atpakaļ, suņu šķirņu enciklopēdiju grāmatā.. Tad vēl bija tā, ka klamberi ārpus UK nav sastopami, reta šķirne. Skatos, 10 g. laikā šis tas mainījies, bet vēl aizvien skaitās reta šķirne. Ā, un izrādās, šie siekalojas un krāc :D
Tā nu par klamberiem biju aizmirsusi pavisam un galīgi, bet pieder pie "bērnības suņu simpātijām". Parakāšos internetā dziļāk. Un balti suņi.. Viena no manām vājībām.

Vācu pinčeri nav agresīvi. Ko īsti Tu domāji ar temperamentu? Suņi aktīvi, ļoti labprāt piedalīsies visos ģimenes pasākumos, skries blakus divritenim, tusēs ar ģimeni pārgājienos un meža pastaigās, kā pionieri "vienmēr gatavi'', bet par "crazy" šo aktivitāti nenosauksi.

+/- ko mēs gribētu.
Sisija, jūs no Rīgas? Jā, noteikti gribētu iepazīties dzīvē.
Starpcitu, parādīju draugam bildi, viņš teica - mazs dobermanītis (kupētais) vai Ldz (nekupētais) :D Abas šķirnes viņam patīk, bet dobermanis ir liels suns, turklāt, prasa pieredzi, bet Ldz nav dzīvokļa suns. Mani atkal uzrunā šķirnes apraksts.

Tiem, kas par terjeriem te. Nē, lai arī pēc skatītā ir daudz foršas terjeru šķirnes, bet laikam par daudz enerģiski. Tas ir, ja mums jātstāj mājās vienu 9-10h (ne katru dienu, jo maiņas, bet tik un tā).. tad, es domāju, terjers, sevi nodarbinot, pats uztaisīs dzīvokļa remontu - un nav svarīgi kādā svara kategorijā viņš ir.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 02 Dec 2014, 16:06

Es gan pazīstu daudzus medību suņus kas ikdienā mēdz ''pastrādāt'' šādu tādu nedarbiņu...pat maza auguma suns var ''noēst'' dīvānu...
Jebkuru enerģisku suni (vai tas ir medību suns vai terjers vai bežškirnes suns vai...) vajag nodarbināt.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisija » 02 Dec 2014, 16:32

karalislauva wrote:Sisija, jūs no Rīgas? Jā, noteikti gribētu iepazīties dzīvē.
Starpcitu, parādīju draugam bildi, viņš teica - mazs dobermanītis (kupētais) vai Ldz (nekupētais) :D Abas šķirnes viņam patīk, bet dobermanis ir liels suns, turklāt, prasa pieredzi, bet Ldz nav dzīvokļa suns. Mani atkal uzrunā šķirnes apraksts.

Jā, dzīvojam Rīgā, Spices rajonā. Varam sarunāt tikšanos :)
P.S. Man pirmais suns bija dobermanis, vēl tad kad mācījos skolā :)
Ja runā par dzīvokļa "remontdarbiem", tad uz tiem ir spējīgs jebkuras šķirnes un lieluma suns, ja nebūs pietiekami nodarbināts.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 02 Dec 2014, 17:04

Ā, pusdienu pārtraukumā paspēlējos ar tiem suņu testiem dažādos sitos. Mani rezultāti

Brittany. Tad kā similar breeds man ieteica
English Cocker Spaniel
Field Spaniel Field Spaniel
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
English Springer Spaniel
American Water Spaniel,
bet tas man ne visai
German Pinscher

Vispār, britānietis man daudzos atkārtojās.
Tad vienā citā bija
Welsh Terrier 96% match
Keeshond 94% match

Tas par vid. auguma suņiem.

Izvēloties augumā mazus suņus, mani rezultāti ir tikai un vienīgi terjeri. Dīvaini.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Šarlote » 02 Dec 2014, 17:35

aralislauva
Man gan tie testi nedarbojas. Rāda tādus, kuri mani pilnīgi nevilina. Un vēl - varbūt palīdz, skaidrs, ka izvēloties savu suni vērā tiek ņemtas tādas "lielas" rakstura īpašības, bet man, piemēram, bija daži "sīkumi", kas priekš manis bija ļoti, ļoti svarīgi. Piemēram, neciešu suņus, kas siekalojas/ nepatīk suņi ar izteiktu suņu "smaku". Nepatīk suņi, kas elso (značit saīsinātie purni). Tas tomēr arī palīdz izvēli sašaurināt.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests