Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 03 Dec 2014, 19:14

Ja Tev ir tik kategoriska nepatika pret mitru mutīti - nosauksim to tā :D , skaties uz spicpurnainajiem, tiem ir cieši slēgtas lūpas. Pārsvarā jau tādās "kaut kādās" lapās apraksti ir stipri pievilkti aiz matiem pēc simpātijām pret šķirni un vajadzības. Primāros standartus var izlasīt šeit - http://www.fci.be/en/Nomenclature/, ar to patiesībā arī vajadzētu sākt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 03 Dec 2014, 19:17

karalislauva wrote:fedelta, ja? Tad viss, ko esmu skatījusies un balstījusi savu info līdz šim, ir bijis nepatiesi un garām.. :( Un



Es nezinu par visām šķirnēm, bet pāris, kuras apskatījos - aprakstā bija daudz būtisku kļūdu. Iespējams, ka tur kaut kas tagad ir mainīts, neesmu pētījusi. Bet cilvēks izlasot, ka VAS nav aktīvs un pietiek ar pāris minūšu pastaigu var ļoti stipri iegrābties nopērkot VASu, jo viņi ir aktīvi, ļoti aktīvi suņi.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 03 Dec 2014, 19:25

Tikko apskatījos VASa aprakstu:

Ease of training - Hard to train.

Playfullness - Not very playful (varbūt ir kāds indivīds (katrā šķirnē tāds mēdz būt) , bet nu lielākoties neesmu redzējusi VASu, kas atteiktos skriet pakaļ bumbiņai, atnest aportu vai kā citādāk spēlēties)
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby čība » 03 Dec 2014, 19:31

Uz amerikāņu veidotiem aprakstiem - skatīties nevar. Pilnīgi garām.
Ja VAS būtu tāds, kā tur rakstīt, tas nebūtu populārākais dienesta suns :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 20:01

Es gan tos aprakstus tur parasti nekad nelasu, video tikai skatos. Un tikko aiz ziņkārības noskatījos video par VASu.. nekādu sliktu iespaidu neradīja. Nezinu, kas jums tur nepatika :D Bet nu jā. Jūs esat suņenieki, jums labāk zināms. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 03 Dec 2014, 21:34

karalislauva wrote:Es gan tos aprakstus tur parasti nekad nelasu, video tikai skatos. Un tikko aiz ziņkārības noskatījos video par VASu.. nekādu sliktu iespaidu neradīja. Nezinu, kas jums tur nepatika :D Bet nu jā. Jūs esat suņenieki, jums labāk zināms. :)



Ne jau video, bet gan aprakstā (tekstā, kas tur atrodams) ir galīgi garām uzrakstīts daudzviet.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby čība » 03 Dec 2014, 22:11

fedelta wrote:
karalislauva wrote:Es gan tos aprakstus tur parasti nekad nelasu, video tikai skatos. Un tikko aiz ziņkārības noskatījos video par VASu.. nekādu sliktu iespaidu neradīja. Nezinu, kas jums tur nepatika :D Bet nu jā. Jūs esat suņenieki, jums labāk zināms. :)



Ne jau video, bet gan aprakstā (tekstā, kas tur atrodams) ir galīgi garām uzrakstīts daudzviet.


:par:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 03 Dec 2014, 23:20

karalislauva wrote:Ā, es tā domāju - nu kā tā var būt, ka man nav SAVAS šķirnes! Padomāju un izdomāju, ka ir. Vienmēr, jau kopš bērnības ir sirdī bijuši lielie, garspalvainie lāča tipa suņi... Nu, sanbernāri, ņūfi, pirenejieši, kaukāzieši utt. un vēl Aļaskas malamuts ļoti patīk. Bet tas viss, ja man būtu sava māja ar liiieelu pagamlu un normālu ziemu. Tā kā tāda varianta tuvākajos 10 gados nepastāv, nolaižos no saviem augstumiem un skatos uz citām šķirnēm, piemērotākām mūsu dzīvesveidam, apkārtējai videi un dzīvesvietai :kanepe:


welcome to the club! :par:

runājot tieši par pūkainiem, tad tas ir gadījums, kad arī man patīk dažādas šķirnes.
bet ir svarīgi atcerēties vienu - patikt var daudz kas, tāču piemērots ikdienas dzīvei ir pavisam cits.
man, piemēram, kopš iepazinos ar kurtiem, patīk vipeti un vispār kurti kā tādi, bet tikai no distances - jo nav mans suns. patīk arī malinuā, it sevišķi tāpēc, ka man IPO ļoti patīk, vienmēr esmu ļoti cienījusi šo sportu un sajusmā skatos video ar IPO. bet arī patīk no distances, jo es un malinuā - grūti iedomāties savienojumu, kurš būtu vēl bistamāk :kanepe:

ko ar to visu gribu teikt - apraksti palīdz, bet nedod pilnu ainu. ejiet dzīvē, uz ielas prasiet cilvēkiem, kas ta šķirni, kā ar viņu dzīvot - parasti cilvēkiem patīk, kad par viņu suni interesējas.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby maksis » 04 Dec 2014, 08:03

julika wrote: apraksti palīdz, bet nedod pilnu ainu. ejiet dzīvē, uz ielas prasiet cilvēkiem, kas ta šķirni, kā ar viņu dzīvot

:par:
Piemēram, par vižlu un čirneko sauss apraksts var būt gandrīz vai identisks - nu, tur, par aktivitātes līmeni, cilvēkmīlestību utt., utml.. Pat krāsa saskan. Bet realitātē ir tā, ka čirneko ir riktīgi manējie (ne velti man divi tādi mājās), bet vižla dzīvajā komunikācijā mani kaitina, mēs kopā nevarētu dzīvot. Un es pat vārdos tā īsti nevarētu pateikt, kas tieši ir TAS, atšķirīgais, tur tīrās nianses. Be tie, kam bijusi saskare ar abu šķirņu suņiem, uzreiz saprot, kad stāstu. Tas tā, piemērs, ka teorija ir pelēka, vien dzīves koks mūžam zaļš. :kanepe:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Elbe » 04 Dec 2014, 11:29

karalislauva wrote:

Ja šitāds prasības, tad varu ieteikt savu Tibetas spanielu :launigs: khi-khi!, protams, jo tas tak no sīko zortes, bet puikas mēdz būt itin normāli, bet prasībām atbilst:

Spējas un gatavība aizsargāt saimnieku
Videjas ar spējām tā ir, kā ir, bet dūšu neviens nevar atņemt

Piemērotība bērniem
Augsta bērniem patiks, ja sunim kaut kas nepatiks, viņš vienkārši paies nost

Piemērots pārvadāšanai
Labi jebkādā transportā, arī pasist padusē un aiznest

Spēja palikt vienatnē
Augsta ir pašpietiekams, kur atstāji, tur saņemsi

Saderība ar citiem dzīvniekiem
Augsta kā iemācīsi, tā būs, manējās dzīvo kopā ar taksi, kaķus dzenā, putnus grib ķert utt

Kopšanas prasības
Reizi nedela

jā, reizi nedēļā vajadzētu izķemmēt, spalvas mešanas laikā intensīvi ar furminatorub jāapstrādā

Mīnusi:
Enerģijas līmenis Augsts gadās arī pa ļoti enerģiskam eksemplāram, bet tas neizslēdz pašpietiekamību

Riešanas tendence Augsta njā, tas varētu būt mīnuss, jo šī skirne ir sargsuņi tādā nozīmē, ka brīdina
Agresijas līmenis Augsts
nav novērota

Kāds zinātājs var kaut ko iekomentēt?



Ja vien var paciest to, ka suns skatās uz tevi ar dziļi filozofisku skatienu un izsver tavas komandas, cik nepieciešams tās izpildīt Pakausības mācībai nederēs., bet ģimenes loceklis kolosāls, līdzvērtīgs ar jums :velnins:

Tas viss ar humora piedevu, jo saprotu, ka meklējat kārtīgu suni, nevis dekorāciju ar intelektuālām prasībām. Var neņēmt vērā.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisi » 04 Dec 2014, 11:55

maksis wrote:
julika wrote: apraksti palīdz, bet nedod pilnu ainu. ejiet dzīvē, uz ielas prasiet cilvēkiem, kas ta šķirni, kā ar viņu dzīvot

:par:
(..) teorija ir pelēka, vien dzīves koks mūžam zaļš. :kanepe:


tik piekrītu, ar visām četrām! :)

piebildei - katram tas koks ir savs :D
Kas vienam ass skujukoku pārstāvis (t.i. kā ezis) tas otram lapukoku pārstāvis (t.i. tik mīlīgs ka neredz adatas ko redz kāds cits) :p utt utml.
Tas viss pārnesti. Tamdēļ ir tik daudz suņu šķirņu - spēt tik rast savējo ;)

p.s. jautāji pirmīt par jorkšīras terjeriem - kā jau terjers - Napoleons pūs būtības, par nervozitāti un agresiju šķirnē - kā mēdz gadīties, kad pieprasījums pārsniedz piedāvājumu jeb audzētāju godkāre :p Bet! ar visu to - ir rodami arī nosvērti eksemplāri vēl šodien. Tik rakt :kanepe:
User avatar
Sisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 100
Joined: 13 Jan 2010, 20:10

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Šarlote » 04 Dec 2014, 20:01

maksis wrote:
julika wrote: apraksti palīdz, bet nedod pilnu ainu. ejiet dzīvē, uz ielas prasiet cilvēkiem, kas ta šķirni, kā ar viņu dzīvot

:par:
Piemēram, par vižlu un čirneko sauss apraksts var būt gandrīz vai identisks - nu, tur, par aktivitātes līmeni, cilvēkmīlestību utt., utml.. Pat krāsa saskan. Bet realitātē ir tā, ka čirneko ir riktīgi manējie (ne velti man divi tādi mājās), bet vižla dzīvajā komunikācijā mani kaitina, mēs kopā nevarētu dzīvot. Un es pat vārdos tā īsti nevarētu pateikt, kas tieši ir TAS, atšķirīgais, tur tīrās nianses. Be tie, kam bijusi saskare ar abu šķirņu suņiem, uzreiz saprot, kad stāstu. Tas tā, piemērs, ka teorija ir pelēka, vien dzīves koks mūžam zaļš. :kanepe:


Laba tev tā teorija un karalislauva noteikti vajadzētu šitajā ieklausīties. Maksi, saprotu par ko tu runā. Man liekas, ka tā galvenā atšķirība, par ko tu runā ir tā, ka tu vižlai esi Dievu Dievs. VISU laiku. 24 stundas diennaktī + vēl tas mūžīgais bērns šajā sunī. Jā, tas nebūt nenozīmē, ka čirneko nav tā "mīlestība kā pret Dievu" pret savu cilvēku, bet tā nav TĀDĀS kategorijās un "parādībās" - tieši ikdienā. Nu kaut kā tā, jā (ceru, ka kādam palika kas skaidrāks) :).
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 04 Dec 2014, 22:39

ejiet dzīvē, uz ielas prasiet cilvēkiem, kas ta šķirni, kā ar viņu dzīvot - parasti cilvēkiem patīk, kad par viņu suni interesējas.

Man eiz gadījās satikt 2 bīglu saimniekus. Katru savā reizē. Viens kategoriski nerekomendēja, teica, ka otrreiz neņemtu (nu tas ir gadījums, manuprāt, kad cilvēks ir paņēmis konkrēto šķirnes suni, jo es gribu, man patīk, 100% nenoskaidrojot kas un kā). Tad otrs, kuram bija bīgla kuce un 2 kucēni, teica tikai to labāko, ka pilnīgi jau sākām apsvērt par bīglu. Bet tad pameklējot internetā atradu kopsavilkumu.

Elbe
Man Tibetas spaniels vienmēr licies liels pekinietis. Bet mērenām fiziskajām aktivitātēm der? Suks bez gala gan.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 05 Dec 2014, 11:56

Bīgls, man liekas, ir šķirne, kuru no pavadas mežā grūti atlaist.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Elbe » 05 Dec 2014, 12:50

Tibīši ir tikai mazliet augstāki par pekiniešiem, tikai mazāk spalvaini un garākiem purniņiem - nav tik izteikti brahicefāļi. Tā kā Latvijā viņu ir 5 gab., tad viņus bieži jauc ar pekiniešiem un sētas krančeļiem :velnins: Ar fiziskām aktivitātēm ir tā, ka viņiem ļoti patīk garas pastaigas ar paskriešanu, kāpelēšanu utt. Viņu lielākā vēlme ir uzrāpties kaut kur austāk un tad ilgstoši čekot apkārtni. Bet, kā jau rakstīju, piespiedu kārtā paklausību no šiem suņiem nesagaidīt, tikai ar sarunāšanu un, ja viņiem tas liksies interesanti. Man ir daži pazīstami eksemplāri Somijā, kas skrien agility, bet tas ir drīzāk pašu izpriecas dēļ, jo ātrums viņiem nav liels un panākumus attiecīgi negūst, taču pati šī nodarbe viņiem ļoti patīk. Ļoti ātri mācās un viņiem varētu mācīt dažādus trikus, bet atkal - tikai tad, ja viņiem tas liksies interesanti. Viņiem ir kolosāls raksturs sadzīvei mājās, laba veselība un nav pekiniešu kašķīguma. Ritenim līdzi skrien, gan diezgan lēni un ne ilgi, jo apnīkst viņiem tāda vienmuļa skriešana. Izturību neesmu pārbaudījusi, taču domāju, ka, tā kā fiziski viņi ir savam izmēram diezgan spēcīgi suņi, problēmām nevajadzētu būt. Bet sporta suns tas nav pilnīgi un galīgi sava rakstura pēc.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby seila » 06 Dec 2014, 10:49

Lasot grāmatu ''Suņa gars'', atcerējos šo diskusiju, laikam katram topošajam suņa saimniekam šajā šķirnes izvēles procesā iesaku izlasīt! :alinji:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 06 Dec 2014, 17:21

seila wrote:Lasot grāmatu ''Suņa gars'', atcerējos šo diskusiju, laikam katram topošajam suņa saimniekam šajā šķirnes izvēles procesā iesaku izlasīt! :alinji:


Tā laikam ir tā grāmata ar pasaulē skaistāko vāka bildi? :kanepe:
(Kad ieraudzīju grāmatu, pirms kādas nedēļas, teicu vīram - šo man uz Ziemassvētkiem! Šodien jau ziņoju, ka var necensties, tapat nenoturēšos un šajās dienās aizdesošu uz veikalu pakaļ pati :D )
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 06 Dec 2014, 17:57

Nopirkšu šo grāmatu. :)

Laikam šī šķirne nav Latvijā nevienam, bet nu pajautāšu tāpat. Vai kāds zin kaut ko par Eirāzieti (Eurasian), Eirāzijas špicu. Pēc apraksta izskatās labs, izskats arī smuks.

An excellent companion dog, the Eurasier is calm, quiet, even tempered and friendly. Watchful and alert. Affectionate and loyal toward its family, yet reserved and shy with strangers, without being timid or aggressive. Socialize well when young with other dogs and people. This breed forms a strong bond with its family. It is intelligent and quick to learn.
Playful, a stable-minded Eurasier will get along well with children who have good pack leader skills. They are not guard dogs, but make good watchdogs, barking at things that are unfamiliar to them. This breed rarely barks without good reason
Calm and quiet indoors, active and playful outdoors, they enjoy some good action
.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby seila » 06 Dec 2014, 19:57

Māra wrote:Tā laikam ir tā grāmata ar pasaulē skaistāko vāka bildi?


Aha :flirts: ir gan. Starp citu, pirmais apraksts ir tieši par vāka modeli :smarzas:
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Māra » 06 Dec 2014, 20:11

seila wrote:
Māra wrote:Tā laikam ir tā grāmata ar pasaulē skaistāko vāka bildi?


Aha :flirts: ir gan. Starp citu, pirmais apraksts ir tieši par vāka modeli :smarzas:



:aptracis: :dejo: :meitenedejo: :jiihaa:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron