Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Henriete » 26 Nov 2014, 14:02

Danute wrote:Pieķeršanās saimniekam ir proporcionāla saimnieka ieguldītajam darbam kopā ar suni neatkarīgi no suņa dzimuma.

:par:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 26 Nov 2014, 16:30

Nē, izstādes vēl nav sanācis apmeklēt, bet tas ir plānā. Jo, kur tad vēl labāk var redzēt daudzas šķirnes vienuviet, ja ne izstādē! Turklāt, pavērot, kā suns izturas daudzu cilvēku vidē! :)

Pieķeršanās saimniekam ir proporcionāla saimnieka ieguldītajam darbam kopā ar suni neatkarīgi no suņa dzimuma.

Tas jā, bet ir šķirnes, kuras pieķeras un atzīst tikai vienu saimnieku, par pārējiem ģimenes locekļiem neliekoties ne zinis. Tā teikt, neatkarīgi. Lasīju, ka čau čau, šarpeji esot vienas no tādām. Esam sabiedriski un vēlētos, lai arī mūsu suns tāds būtu. :estevisamilosu:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 26 Nov 2014, 17:03

Par čau čau runājot - mūsējais ļoti mīlēja bērnus un klausīja visus ģimenē, bet tā no visas sirds bija pieķēries tikai man. Gulēja blakus manai gultai, no rīta leca iekšā un modināja mani, vienmēr bija tur, kur biju es. Bet tas nenozīmēja, ka pārējos viņš nemīlēja.
Ja bija kaut kur jābrauc, tad mašīnā kāpa tikai tad, ja tajā biju es. Viņš mums bija baigais miera mika, ja reiz jāstāv un jāgaida kamēr bērnu bariņš viņu čubina, tad stāvēja, ja kaķi un suņi gāja garām, tad lai iet.
Esmu lasījusi, ka daudzi saka, ka čaviki esot neatkarīgi un bremzēti suņi. Mūsējais nebija ne tuvu tam - viņam vajadzēja uzmanību un sabiedrību. Ja viņu neielaida manā istabā, viņš sēdēja pie durvīm un varēja riet kaut stundu no vietas, kamēr tika ielaists. :jautri: Bet nu tas noteikti nebūs suns, kas stundām ilgi skraidīs riņķī apkārt un izpildīs komandas 15x no vietas. Viņiem ir savs raksturiņš, savs funktieris, bet es ar Dageru spēju atrast kopīgu valodu un nekādas ziepes viņš nestrādāja un bija paklausīgs suns.
Bet kā jau te iepriekš minēja - viss atkarīgs no audzināšanas un attieksmes.

Mūsu Dagers :
Image
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 26 Nov 2014, 17:07

Man melnie čau-čau vienmēr nenormāli patikuši :samilejies: bet jā, ir dzirdēts par viņiem, ka ir stūrgalvīgi un ne visai gudri.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 26 Nov 2014, 17:12

julika wrote:bet jā, ir dzirdēts par viņiem, ka ir stūrgalvīgi un ne visai gudri.


Dagers mācēja sēdēt, gulēt, šurp, nedrīkst, ķemmēsimies (apgūlās augšpēdus, lai varu izķemmēt viņam vēderu :jautri: ). Manuprāt, priekš čavika, tas ir daudz :kanepe: Mierīgi varēju iet ārā bez pavadas, viņš gāja blakus, nevienam pakaļ neskrēja, sekoja man, ja pagāja tālāk, pēc "šurpu" atnāca atpakaļ, pavadu nerāva, ja tā bija pielikta. Bet es līdz šim vēl neesmu satikusi vēl kādu čaviku, kas līdzinātos Dageram gan paklausības gan nosvērtības ziņā.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby maksis » 26 Nov 2014, 17:18

julika wrote: ir dzirdēts par viņiem, ka ir stūrgalvīgi un ne visai gudri.

Nuja. Tāpat kā kurti. :kanepe: Ja nopietni - kā vienmēr, diskusijās par šķirnēm nonāk līdz filozofiskajam jautājumam, kas tad ir gudrība. Viens uzskata par gudru to, kas ātri iemācās triku/komandu utt., cits - to, kas nedara šo pašu triku/komandu, ja neredz pēc tā vajadzību. Nu un vēl variācijas par tēmu.Droši vien cilvēkam pirms izvēlēties šķirni, būtu labi tikt pašam priekš sevis skaidrībā ar šo jautājumu, tas var palīdzēt.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 26 Nov 2014, 17:26

PAr kurtiem neesmu dzirdējusi citus viedokļus, izņemot tos, ka tie ir brīvputni.
Bet tā atšķirība, ko tu pieminēji, ir tiešām svarīga. Ir būtiski arī tas, kam suns tiek ņemts, vai tikai dzīvošanai kopā jeb kaut kādam konkrētam mērķim, nu tur sports vai terapija, jo tad šī gudrība un kā to izprot saimnieks, ko viņš sagaida no sava suņa, var spēlēt visai noteicošu lomu.
Man, teiksim, ka cilvēkam riebjas vienu un to pašu atkārtot, tāpēc es labāk jūtos ar suni, kurš ātri mani saprot vai vismaz var atkārtot n-tas reizes to, ko es lieku darīt un kuru man nav jāparliecina ar visai spēcīgiem argumentiem, ka tas tiešām ir jāizdara.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 26 Nov 2014, 17:52

mana interpretācija - gudrs ir tāds suns, kuram: 1. ātri pielec jauna komanda, triks; 2. pielec, ka, ja saimniekam ir īpaša intonācija - jāpaklausa nekavējoties, lai gan pārējā laikā komandas izpildi var arī interpretēt pa savam (tā teikt - spēja analizēt situāciju un saprast, sajust krīzes momentus); 3. piemīt viltība; 4. piemīt spēja domāt un pieņemt lēmums patstāvīgi, saglabājot spēju kritiskajos momentos pakļauties nekavējoties.
man ir bijuši daudz suņi un 2 no tiem gudri - krancītis un mans rudais īrs. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby NARDICUM » 27 Nov 2014, 09:57

karalislauva
Tikai ļoti lūdzu, nevajag apvainoties :sarkstosa: , bet katrā otrā Tavā postā es lasu vārdus draugs grib/draugs negrib!
Atvaino, ka uz TU, bet, liekas, ka Tu esi manas meitas vecumā, meita mani arī neklausīja, kad ņēma suni, rezultātā ir enerģijas pilns, pilnīgi neaudzināts (bet ļoti smuks un mīļš) haskija jauktenis, kas rada problēmas visai ģimenei! Tici manai pieredzei, 90% vīriešu ir pārāk slinki, lai nodarbotos ar suni, pat savu medību biedru vairums ir par slinku izvest ikdienas pastaigā un šo darbu uztic sievietei. Rēķinies ar to, ka suns būs TAVS, Tev būs viņš jākopj, jābaro, ārā jāved, es nesaku, ka 100%, bet 90% ka tā tas būs. Un kad Tu būsi nodzīvojusi līdz manam vecumam, Tu, atskatoties atpakaļ uz šo diskusiju, sapratīsi, ka draugu Tavā dzīvē ir bijis vairāk, nekā suņu :kanepe:
Es pati Tev ieteiktu ņemt asspalvaino taksi, tas Tev ideāli piemērots, man liekas.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 27 Nov 2014, 12:16

Kad es atnācu pie drauga un teicu "gribu suni, davai paņemsim", viņš piekrīta, taču manas piedāvatas šķirnes viņam neizraisīja nekādu baigo emociju. Tāpēc es uzprasīju, kādas sķirnes viņam patīk un no tiem izvēlējos.
Es uzskatu, ka ir tomēr jāņem verā arī ko otrs cilvēks grib, jo sunim ir jādzīvo nevis ar vienu saimnieku tikai, bet ar visu ģimeni. Un ja vienam suns ir ideāls, bet otram pilnīgi nospļauties, tipa nu ir nu i ladno, tad arī interese ar to suni pavadīt laiku un nodarboties būs tāda pati. it sevišķi tas ir svarīgi, ka man liekas, ja viens ģimenē ir izteikts suniņieks, bet otrs nē.
Ja es būtu paņemusi to škirni, kuru gribēju, diez vai mans draugs tagad tik daudz man palīdzētu ar suni un diez vai viņš to suni vispār tik ļoti milētu.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby s_solv » 27 Nov 2014, 13:43

karalislauva redzēju jūsu ierakstu pie JRT. Gribēju atgādināt, te jau iepriekš minēja. BŪS DAUDZ SPALVA!!! ĻOTI DAUDZ !! maza balta visur! :D
un aktivitātes līmenis raseliem blakus borderkollijiem vienkārši - otdihaet.... tā ka varat nesatraukties, nav viņi TIK aktīvi :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 27 Nov 2014, 14:33

Jā, man arī daudz spalvas no korgija, tas ir vienīgais mīnuss - kad Kira met spalvu, tad tā spalva ir visur un dabūt nost ir grūti. Taču ja suns mājas neguļ uz divaniem (vai divani ir no ādas), mašīnā brauc boksā, tad nav tik traki!
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby perro » 27 Nov 2014, 14:50

Vēl viens ieteikums pārdomām. Ja dzīvojat Itālijā, bet braukājat uz Latviju, suņa izmēram ir nozīme. Būtiska. Transports.

Man ir īrs, tātad ĻOTI liels suns, un tas nozīmē, ka lidot var tikai ar kravas lidmašīnām, kas ir aptuveni 30X dārgāk kā mazajiem suņiem, kas var lidot pasažieru lidmašīnās. Praksē tas nozīmē, ka mums visa ceļošana tikai ar mašīnu. Atvaļinājumi, viesnīcas - lieli suņi visu to nopietni apgrūtina, mazos suņus vairums pieņem bez problēmām. Atrast suņu viesnīcu, kas piedāvā piemērotus apartamentus lielam sunim ir daudz grūtāk, atrast kādu, kurš pieskatīs jūsu lielo suni vs mazo suni - grūtāk, u.t.t.

Es pievienojos NARDICUM par asspalvaino taksi. Jā, paspītēsies, bet normāli audzinot, nekas traks. Mēs savam iemācījām mājās neriet, netrokšņot, tagad, kad zvana pie durvīm, suns klusēdams skrien un sauc, jo zina, ka riet nedrīkst.
Pasportošanai arī derēs. Man taksi vēl nav izdevies nokausēt - pēc 10 km kalnos mans īrs velk purnu pa zemi ar nepārprotamu: "mammuu, nu ejam tak mājās, es gulēt gribu!" kamēr taksis mundri šiverē, pēdas ošņādams.

Es ieteiktu tagad paņemt asspalvaino taksi, un, kad paši apbērnosieties, tad pievienot kaut ko lielāku - zeltaino retrīveru vai ko tādu, tipa 'ģimenes" suni. Tagad asspalvainais izskatīses forši gan parkā pastaigājoties, gan kafejnīcā vīnu iemalkojot. Tie ir vizuāli stilīgi suņi, draugam nebūs kauns, ka ar cacu suni jāstaigā.
Last edited by perro on 27 Nov 2014, 15:23, edited 1 time in total.
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby s_solv » 27 Nov 2014, 15:10

PIEKRĪTU! perro
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 27 Nov 2014, 15:33

Bet vēl labāk - miniatūro asspalvaino taksi. :kanepe: Rakstura ziņā atšķirnās no standarta takšiem (to sevišķi izjūt tie, kuriem mājās ir gan standarta, gan mini taksis).
Varu ieteikt pāris labas audzētavas Itālijā vai tās tuvumā. Tur bez rekomendācijas labu kucēnu tik viegli nedabūt...cenas gan ''kodīgas'', bet var jau ņemt LV un tad vest uz Itāliju (sanāk kaut kādi +/-70 eur).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby perro » 27 Nov 2014, 16:02

Creme de la Creme, par to standarta vs miniatūro - var, lūdzu, sīkāk? Man ir standarta, no medniekiem, un godīgi - ja nebūtu to medību instinktu, kas mums dzīvi drusku apgrūtina, būtu ideāls suns. Man kaut kā ir radies iespaids, ka miniatūrie ir kodīgāki, histēriskāki un rējīgāki- vairāk cacas, bet saprotu, ka jums ir cita pieredze. Ja man prasītu, teiktu - mazos nekādā gadījumā, standarta tomēr jēdzīgāki raksturā, bet pieļauju, ka selekcijā ir daudz kas mainījies pēdējos gados un tagad mazie ir pat raksturā labāki?
User avatar
perro
Puppy
Puppy
 
Posts: 165
Images: 98
Joined: 12 Jun 2013, 22:17

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 27 Nov 2014, 16:25

Daudz jau kas ir atkarīgs no līnijām un audzināšanas. Es uzskatu ka mazie ir vieglāk apmācāmi, vairāk orientēti uz cilvēku (kompanjoni).
''Psihopāti'' starp takšiem ir sastopami visai bieži. Selekcijai ir liela nozīme...
Kamēr mums bija viena kucīte, mēs pat nezinājām ka viņa prot riet. :kanepe: Vismaz līdz mirklim kamēr nesākām braukt uz alām. Bars ir bars, tur nu neko nepadarīsi. Bet tāda nejedzīga riešana mums nav raksturīga. Vienmēr būs iemesls - vai nu kaķis jātrenc, vai māja jāsargā, vai arī vienkārši jākomunicē vienam ar otru (vai ar saimnieku).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby LindaS » 27 Nov 2014, 18:03

O,jā,es arī par taksi. Mūsu lielo draudzeni (vidusāzietis) easy nokausē un vēl aizskrien uz citām mājām padricelēt. Mums kaimiņos viens dzīvo, īsts un šķirnes, muskuļmasu uzaudzējis tā ka bail, skrien kā zaķis visie mpa priekšu, vienmēr pavada pastaigās, ienāk ciemos izšiverē, enerģijas gan ziemā, gan vasarā vairāk kā mums visiem kopā, taču ko uzskatāmi var redzēt- viņš nenāk tusēt ar mūsu suneni (ļaujam viņai domāt savādāk),bet nāk tieši glaudīties pie cilvēkiem, izglaudās un izguļās pie visām mājām, ĻOTI cilvēkatkarīgs (labā nozīmē, raksturs fantastisks), taču kā arī te minēja pietiekami aktīvs, dzīvespriecīgs un ar sportu uz TU. Mazliet rejīgs, patīk rriet uz mežazvēriem(pieļauju instinkti),bet vienmēr par tēmu.
P.S. Agrāk man takši likās kā gari ļumīgi cīsiņi, nesimpatizēja nemaz, bet šis sagrāva visus priekšstatus- stingrs, muskuļains, zems un garš ķermenis tiešām var būt smuks.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby BaibaB » 27 Nov 2014, 19:52

iesaku apsvērt arī miniatūro vai vidējo šnauceru - asspalvaini, gudri, saprātīgi, labi saprotas ar bērniem, ļoti pieķeras saimniekam, viegli apmācāmi, ideāli kompanjoni. miņiki var būt skaļāki par vidējiem, bet kopumā - perfekts suns.
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 27 Nov 2014, 20:29

NARDICUM
Nē, neapvainojos. :) Uzsveru uz "draugs gribētu/ draugam patiktu", jo kā jau te iepriekš teica - ja dzīvo kopā ar ģimeni vai otru pusīti, lēmumam par suņa šķirni, manuprāt, ir jābūt kopīgam. Un dzīvoklis ir drauga - nevaru es te tagad atvest, teiksim, sanbernāru, lai kā man viņš arī patiktu :kanepe:

Jā par trako spalvkriti un raseliem jau izlasīju. Tagad likšu galdā faktus viņam :D Es, personīgi, esmu par samijiem, viņam piedāvāju opciju kā otro suni vēlāk JRT - ja būsim veiksmīgi uzaudzinājuši pirmo. :D
Asspalvainie, neņemiet ļaunā, bet nekad nav uzrunājuši - ja spriež pēc izskata. Gan jau ka noteikti raksturs zelta vērtē. Vienkārši man patīk garspalvainie, ar mīkstu, zīdainu spalvu. Bet īsspalvainiem arī nav ne vainas.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron