Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 02 Dec 2014, 20:24

karalislauva wrote:Tad vēl bija tā, ka klamberi ārpus UK nav sastopami, reta šķirne. Skatos, 10 g. laikā šis tas mainījies, bet vēl aizvien skaitās reta šķirne. Ā, un izrādās, šie siekalojas un krāc
Man liekas, ārpus UK prakstiski nav sastopami darba klamberi - kā jau daudzām šķirnēm ar dekorativitātes iespēju, arī klamberi sadalījušies divās daļās - izstāžu variants un darba. Darba suņi ir sīkāki, mazāku kažoku, veiklāki. Bet Skandināvijā arī izstāžu eksemplāri nokārto gan medību pārbaudes, gan paklausības testus, tā, ka galīgi sabojāta šī šķirne nav :velnins: . Man klambers nav bijis, bet es tomēr atļaušos apšaubīt to krākšanu. VIņš nav brahicefālis, nav tas purns ne saspiests, ne nenormāli īss, neredzu iemeslu krākt. Siekalas gan pa druskai varētu būt, jo lūpas ir lielas un purniņš apaļīgs. Man patiešām, kopš ir lendzīrs mājā, par klamberu bija piemirsies, bet tagad sākām runāt, gandrīz sagribējās :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby maksis » 02 Dec 2014, 20:44

pixy wrote:Man klambers nav bijis, bet es tomēr atļaušos apšaubīt to krākšanu. VIņš nav brahicefālis, nav tas purns ne saspiests, ne nenormāli īss, neredzu iemeslu krākt.

Jusis arī nav brahicefālis, bet krāc absolūti neatvairāmi un apburbuļojoši ;)
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 02 Dec 2014, 20:56

Habī arī mēdz krākuļot, bet man liekas, ka tāds konstatējums visas šķirnes apjomā tomēr nozīmē riktīgu zāģēšanu gan snaudienā, gan dziļā miegā un varbūt arī nomodā esot. Būs kāds klambers jāiegādā, lai to uzzinātu :viltigs: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby agrita » 02 Dec 2014, 21:51

Man tojs krāc!

Iedomājos cik mīlīgi krāc Jusis :samilejies:
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 03 Dec 2014, 09:44

karalislauva wrote:Ā, pusdienu pārtraukumā paspēlējos ar tiem suņu testiem dažādos sitos. Mani rezultāti

Brittany. Tad kā similar breeds man ieteica
English Cocker Spaniel
Field Spaniel Field Spaniel
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
English Springer Spaniel
American Water Spaniel,
bet tas man ne visai
German Pinscher

Vispār, britānietis man daudzos atkārtojās.
Tad vienā citā bija
Welsh Terrier 96% match
Keeshond 94% match

Tas par vid. auguma suņiem.

Izvēloties augumā mazus suņus, mani rezultāti ir tikai un vienīgi terjeri. Dīvaini.


par angļu springerspanielu - absolūti apburoši suņi, ļoti skaisti, eleganti, krāšņu, mīkstu kažoku, ļoti lojāli un mīloši pret visiem ģimenes locekļiem, ļoti labi piemēroti ģimenēm ar maziem bērniem - arī maziem bērniem, pastaigās visu laiku vaktē savus cilvēkus, prom neskrien, ir sportiski, ļoti mīl peldēt. personiski esmu pazīstama ar vienu springerīti un varu salīdzināt ar savu terjeru - pastaigās, rotaļās springers nogurst ātrāk, tas enerģijas līmenis nav tik augsts kā terjeram, bet pārnākot mājās nedaudz atpūšas un atkal vēlas darboties, rotaļāties, izteikti meklē kontaktu ar cilvēku - salīdzinoši terjers pastaigās izliek vairāk enerģiju un mājās rāmi guļ, nevis staigā pakaļ un pieprasa uzmanību, rotaļas. kažoku gan būs regulāri jāķemmē. springers labi jutīsies gan pastaigās brīvā dabā, gan ar prieku kontaktēsies ar saviem ģimenes locekļiem un ciemiņiem, labprāt rotaļāsies ar bērniem. springers ir attapīgs un vēlas sadarboties, tā ka ar apmācību īpašām grūtībām nevajadzētu būt, protams raksturs viņam ir ļoti jūtīgs, tāpēc audzināšana nevar būt agresīva. ņemot vērā, ka dzīvojiet vietā, kur vasarās ļoti karsti - vajadzētu pakonsultēties, kā ar ausīm (vai karstumā nav nepieciešama īpaša kopšana, lai nerodas iekaisumi).
ja es nebūtu jau iekritusi uz terjeriem, tad springers noteikti būtu tā šķirne, ko es izvēlētos kā nākamo suni. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby seila » 03 Dec 2014, 11:08

Man garpurnis taksis arī mēdz krākuļot tā, ka sajūta - kaut kur vecis guļ! :D
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 16:43

Pixy
Te būs :D http://youtu.be/2r-aTXcN-dc
tur vēl viens video bija, kur vēl maziņš kucēns krāc. Nē, nu klamberi nezāģē kā buldogi, uz šito varētu vēl pievēr acis, bet siekalas gan istabas dzīvniekam.. :sajucis:
Bet es vēl gribu dzīvē klamberu satikt. Jau noskatīju audzētavu.

Ash, paldies par lielisko springera aprakstu. ;)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 03 Dec 2014, 16:52

karalislauva wrote:bet siekalas gan istabas dzīvniekam..
Ā, re nu, vismaz viens kritērijs - automātiski izslēdzam veselu kaudzi suņu, pat tādus, par kuriem nemaz pirmajā brīdī neliekas, ka tie varētu ar "gliemezīša" efektu. Padomā gan, kas Tev vēl galīgi nepatīk un loks kļūs arvien mazāks. Patiesībā mani izbrīna, ka Tev patīk tik ļoti daudz un atšķirīgas šķirnes, pārsvarā visiem tomēr ir kaut kādas tendences - vai nu gribas garspalvainu, vai nu kaut kāds konkrēts izmērs, par kuru ne lielāku vai mazāku, vai bārdainu vai vēl kaut kādas lietas izskatā. Un tad temperaments - ļoti kustīgu, galīgi nekustīgu, viegli apmācāmu, neatkarīgu utt. Parunā ar sevi, varbūt tomēr ir kaut kas konkretizējošāks, nekā tikai "četras kājas un aste" (joks) :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ash » 03 Dec 2014, 17:08

starpcitu mana māsa meklējot savu īsto suni arī vienu laiku svārstījās starp klamberu un angļu springeri, bet tad klamberu tomēr atmeta gan veselības problēmu dēļ (tur diezgan daudz uz ko jāpievērš uzmanība, tai skaitā šie suņi slikti panes karstumu) gan temperamenta dēļ - klamberi tādi lēnīgāki un ar bērniem spēlēties diez ko negribēs. ;)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 17:31

mani izbrīna, ka Tev patīk tik ļoti daudz un atšķirīgas šķirnes

Tā nu tas ir, diemžēl.. ;(

Nu pie pazīmēm "atkritējiem" vēl varu minēt asspalvainus, bārdainus un pilnībā bezspalvainus suņus, un mazos trīcekļus (tojus un līdzīgos), su;nus kas siekalojas un skaļi krāc (neņemat personīgi, kam nu ir šādi suņi). Tas no izskata. Pēc uzvedības - lai nav gluži pakaļ astes, bet lai pieķeras saimniekam, taču nav viena cilvēka suns - tas ir, lai var turēt ģimenē - pašalik mums bērnu nav, bet tā kā suņa mūžs ir 10-15 gadi, tādi noteikti būs. Lai nav agresīvs uz citiem dzīvniekiem un mazākus dzīvn. neuzskata par medījumu (bet no šī varot atmācīt,lasīju). Lai nav agresīvs pēc dabas (nu sargs), bet vajadzības gadījumā var uzriet/uzrūkt aizstāvot saimnieku, lai sagaida ciemiņus ar riešanu, bet ne aiz agresivitātes un teritorijas aizstāvēšanas. Par aktivitātes līmeni jau iepriekš esmu rakstījusi.
Mazs līdz vidējs augumā. Kažoks, kas neprasa ķemmēšanu katru dienu un profesionāla friziera apmeklējumus (ja neizlemsim par labu izstāžu apmeklēšanais, tas cits gadījums), esmu ar mieru ķemmēt 1x nedēļā. Un dotu priekšroku spalvai, kam nebūtu izteiktā suņu smakas, bet tas vēl ir apspriežams - ja patīk šķirne, varētu ar to sadzīvot. Sirdij tuvāki garspalvaini suņi, bet mums vasaras ir no 20-32 grādiem vasarā..Arī spalvas vieglāk savākt. Bet daudzas ziemeļu šķirnes vasarās izģērbsies un nebūs skaistā kažoka (tas ir saprotami), kā arī dzīvokļa sunim ziemā tāpat nebūs tik kvalitatīvs kažoks kā āra sunim. Bet pret īsspalvainiem suņiem nav iebildumi.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 17:33

Hei, kas ar kollijiem? Sen vispār nekur nav manīti ielās. Laikam izkonkurēta ar populārākām šķirnēm..
Parakājos pa šādām tādām ganu suņu lapām un uzdūros kollijiem. To raksturs laikam būtu tas, ko meklējam sunī

Garspalvainais kollijs ir draudziga rakstura suns bez mazakajam nervozitates vai agresivitates pazimem. Vinš ir laimigs suns, kas loti cieši piekeras savai gimenei un labi saprotas ar citiem suniem un majas miluliem. Kollijs ir fantastiski uzticigs kompanjons berniem, vienmer gatavs rotalaties un dalities savstarpejas simpatijas. Vinš loti aizstav savu majokli, tacu ielugtos viesus uznems silti un sirsnigi.
Garspalvainais kollijs macas loti atri savas jutigas dabas del vinš jaapmaca pozitiva gaisotne, nekada gadijuma neizmantojot fizisku ietekmešanu vai asu balss toni.


Nepieciešamība pēc fiziskajām aktivitātēm
60-80 minutes. Pietiekami parsteidzošs ir fakts, ka garspalvainajam kollijam nav vajadziga ipaši liela fiziska aktivitate, un vinš viegli piemerosies gimenes dzives ritmam. Tomer laujiet vinam izskrieties bez pavadas, iespeju parotalaties ar bumbu paspelejiet mešanas un keršanas speles. Bez pietiekamas slodze šis suns viegli iedzivosies liekaja svara.

Spējas un gatavība aizsargāt saimnieku
Videjas

Piemērotība bērniem
Augsta

Piemērots pārvadāšanai
Labi

Spēja palikt vienatnē
Augsta

Saderība ar citiem dzīvniekiem
Augsta

Kopšanas prasības
Reizi nedela


Mīnusi:
Enerģijas līmenis Augsts
Riešanas tendence Augsta
Agresijas līmenis Augsts


Kāds zinātājs var kaut ko iekomentēt?
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 17:35

ash
tai skaitā šie suņi slikti panes karstumu)

Jā, to es arī lasīju, bet biju domājusi, ka neiešana ārā karstajās stundās līdzētu.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 03 Dec 2014, 18:22

karalislauva wrote:Garspalvainais kollijs ir draudziga rakstura suns bez mazakajam nervozitates vai agresivitates pazimem.
Šitas mūsdienās būs reti sastopams, cik nācies sastapties, viņi ir visai nervozi. No kurienes tas apraksts ir? Diez ko profesionāls tas apraksts nav, jo pats ar sevi nonāk pretrunā -
karalislauva wrote:bez mazakajam nervozitates vai agresivitates pazimem.
karalislauva wrote:Mīnusi:

Agresijas līmenis Augsts
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby maksis » 03 Dec 2014, 18:30

Par kollijiem man viena kolliju īpašniece reiz teica, ka lielā šīs šķirnes bērnu mīlestība ir vien kino radīts stereotips. Kolliji, protams, varot dzīvot ģimenēs ar bērniem, bet bērnus viņi tikai paciešot, ne vairāk.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ane » 03 Dec 2014, 18:51

Pirms kādiem 6 gadiem viena klamberspanieļu kucīte tika atvesta uz Latviju no Čehijas, audzētāja Radka Vondrova, viņas klamberi ir diezgan slaveni. :jaa:
Viņa ņēma no manis takšu puiku Finu, kontakti ir, ja kas.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby pixy » 03 Dec 2014, 18:53

Ane wrote: klamberspanieļu kucīte
CIk saprotu, liellūpji tiek izslēgti, nu ir viņiem siekaliņas, no tā izvairīties nevar.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 19:03

Es vairs neatceros, bet dino zoo laikam bija tas raksts.
Bet še ku reku arī tikai labu saka par kollijiem http://www.animalplanet.com/tv-shows/dogs-101/videos/collie.htm
Varbūt tas tāpat kā ar jorku, toju un sanbernāru audzētājiem (ASV) - atkarīgs no to godaprāta nevairot no nervoziem/agresīviem suņiem?
Vienīgais, man neliekas, ka kollijs skaitās vidējs suns, bet gan liels un ka ķemmēšana ir tikai 1x nedēļā..
CIk saprotu, liellūpji tiek izslēgti, nu ir viņiem siekaliņas, no tā izvairīties nevar

Jā, dzīvoklī siekalaiņi ir kategoriski izslēgti.. :roll:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 03 Dec 2014, 19:11

Tie šķirņu apraksti pēdējā minētā mājas lapā ļoti daudz kur ir vairāk nekā galīgi garām, nesen vēl tur lasīju, ka VASam pietiekot ar 20min pastaigu un esot grūti apmācāms.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 19:11

Ā, es tā domāju - nu kā tā var būt, ka man nav SAVAS šķirnes! Padomāju un izdomāju, ka ir. Vienmēr, jau kopš bērnības ir sirdī bijuši lielie, garspalvainie lāča tipa suņi... Nu, sanbernāri, ņūfi, pirenejieši, kaukāzieši utt. un vēl Aļaskas malamuts ļoti patīk. Bet tas viss, ja man būtu sava māja ar liiieelu pagamlu un normālu ziemu. Tā kā tāda varianta tuvākajos 10 gados nepastāv, nolaižos no saviem augstumiem un skatos uz citām šķirnēm, piemērotākām mūsu dzīvesveidam, apkārtējai videi un dzīvesvietai :kanepe:
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 03 Dec 2014, 19:14

fedelta, tu par to animalplanet runā?
Last edited by karalislauva on 03 Dec 2014, 19:19, edited 2 times in total.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests