Gribam suni. Nezinam kādu..

Want to Buy a Dog

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 22 Nov 2014, 19:25

Var vēl uz ganu suņiem paskatīties, it īpaši ja adžiliti gribās - viņi tai nodarbei ir lieliski piemēroti.
Austrāļu aitu suns, šeltijs, korgijs - paskatieties arī šis škirnes, varbūt iepatiksies.
Šeit būs saraksts ar šķirnem - http://lagsak.lv/lv/breeds
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisija » 22 Nov 2014, 20:18

Dalmācieši ir sarežģīta šķirne, grūti apmācāma un adžilitī nederēs tieši šī iemesla dēļ, pēc izskata gan ļoti smuki suņi.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ligita555 » 22 Nov 2014, 20:37

Sisija wrote:Dalmācieši ir sarežģīta šķirne, grūti apmācāma un adžilitī nederēs tieši šī iemesla dēļ, pēc izskata gan ļoti smuki suņi.

Tas no pieredzes???????
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Sisija » 22 Nov 2014, 20:53

Ligita555 wrote:
Sisija wrote:Dalmācieši ir sarežģīta šķirne, grūti apmācāma un adžilitī nederēs tieši šī iemesla dēļ, pēc izskata gan ļoti smuki suņi.

Tas no pieredzes???????

Ligita, no ļoti pieredzējušu adžilitī (un ne tikai) treneru pieredzes. Šo cilvēku viedoklī es ļoti ieklausos, jo "parastam" cilvēkam nevar būt tik plašas personīgās pieredzes, salīdzinot ar tiem kuri apmāca neskaitāmas šķirnes ne vienu gadu vien un var tās savstarpēji salīdzināt.
P.S. jāņem vērā arī tas, ka vienas un tās pašas šķirnes suns, iegādāts pirms gadiem 15-20, bieži vien pēc savām darba un rakstura iezīmēm nav gluži tas pats kas mūsdienās, tā diemžēl ir daudzās šķirnēs.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Henriete » 22 Nov 2014, 23:16

karalislauva wrote:Tad ir mums tādi varianti: zeltainais retrīvers (bet tā spalva...)


Kas vainas spalvai? Zeltainajiem retrīveriem ir kažoks un tas ir šķirnes liels pluss, tiem, kam alerģijas vai kas īpaši pret spalvu kā tādu, vienīgi tad var būt problēma. Dzīvnieks kā dzīvnieks met spalvu, tas nav nekas specifisks. Pie kam, ja suns dzīvo pa dienu ārā vai vismaz uzuturās pagalmā , neredzu problēmu.
Man ir zeltainais, daudz ar tiem krāmējos un daudziem paziņām ir, par spalvām nesūdzās. ja nav slinkums vienreiz pa 2 dienām izbraukt ar putekļusūcēju māju, izķemmēt suni vismaz vienreiz nedēļā, pie tam - to var nedarīt istabās, neredzu problēmu.
Pat īsspalvaini suņi met spalvu, varu teikt, ka pat tik daudz, cik zeltainais.
Vienīgais mīnuss zeltainā retrīvera spalvās ir cilvēku melnās drēbes. Ja ļoti patīk melns, diendienā velk melnās drēbes, tad saplvas arī būs vairāk redzamas.
Viss atkarīgs no pašiem cilvēkiem. Mums nav nekādu problēmu ;)
Manuprāt, ja uz suni izvirzītās prasības - raksturs, mērķis, augums, kaut kādi standarti, pēc kuriem suni izvēlieties - spēj attaisnot viņa kažoku.
Zeltainais retrīvers ir lielisks draugs ģimenei, pielāgojas ļoti ātri visiem apstākļiem, tā kā, svarīgākais saprast pašiem, ko meklējiet. Un kažoks vairs nešķitīs īpaši noteicošs.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby julika » 22 Nov 2014, 23:32

Henriete wrote:Vienīgais mīnuss zeltainā retrīvera spalvās ir cilvēku melnās drēbes. Ja ļoti patīk melns, diendienā velk melnās drēbes, tad saplvas arī būs vairāk redzamas.


arī tā nav problēma - paņem un nobrauc pa drebēm ar speciālo lipīgo rullīti, kas noņem spalvas. regulāri tā daru, aizņem max 2 min laika.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Henriete » 22 Nov 2014, 23:53

julika wrote:arī tā nav problēma - paņem un nobrauc pa drebēm ar speciālo lipīgo rullīti, kas noņem spalvas. regulāri tā daru, aizņem max 2 min laika.


Nu mēs tā daram, tāpēc mums nav problēmu. Bet kam tas besī, saku kā ir, ja kaitina, tad nu skaidrs, ka neņemt tad tādu suni ;)
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby čība » 23 Nov 2014, 00:19

Es Jums iesaku sarakstīt visas lietas, ko vēlaties un nevēlaties sunī redzēt. Kopā ir jādzīvo ar suņa raksturu un mazāk - izskatu. Un pēc saraksta arī vadīties.
Pagaidām šķiet esiet tikai tādā izpētes procesā un silti iesaku nesteigties. Rotveilers, dalmācietis, VAS - pārāk dažādas šķirnes, kas tomēr norāda uz to, ka neesiet sapratuši, kas ir JŪSU.

Par dzīvokli runājot - var gandrīz jebkuras šķirnes suns dzīvot dzīvoklī, VAS - mierīgi. Protams, jābūt atbilstošai slodzei. Par pieredzi - ja Jums būs pieredze ar retrīveru kā pirmo suni un vēlāk gribēsiet ņemt VAS - pieredze ar retrīveru Jums nedos ne tik cik melns aiz naga :D Svarīgākā ir vēlme mācīties, man pirmais suns ir ideālāks kompanjons kā dažam labam 10-tais un neba tas bija iedzimts, bet darbs, darbs un darbs :)
Last edited by čība on 23 Nov 2014, 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Ligita555 » 23 Nov 2014, 00:24

čība wrote:Es Jums iesaku sarakstīt visas lietas, ko vēlaties un nevēlaties sunī redzēt. Kopā ir jādzīvo ar suņa raksturu un mazāk - izskatu. Un pēc saraksta arī vadīties.
Pagaidām šķiet esiet tikai tādā izpētes procesā un silti iesaku nesteigties. Rotveilers, dalmācietis, VAS - pārāk dažādas šķirnes, kas tomēr norāda uz to, ka neesiet sapratuši, kas ir JŪSU.

Par dzīvokli runājot - var gandrīz jebkuras šķirnes suns dzīvot dzīvoklī, VAS - mierīgi. Protams, jābūt atbilstošai slodzei. Par pieredzi - ja Jums būs pieredze ar retrīveru kā pirmo suni un vēlāk gribēsiet ņemt VAS - pieredze ar retrīveru Jums ne tik cik melns aiz naga :D Svarīgākā ir vēlme mācīties, man pirmais suns ir ideālāks kompanjons kā dažam labam 10-tais un neba tas bija iedzimts, bet darbs, darbs un darbs :)

:par:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Fetch » 23 Nov 2014, 09:49

[/img]Man ir divi dalmācieši un viens VAS. Dalmāciešu meitenei ir 10 gadi - mierīga, klusa, diplomatiska ar citiem suņiem. Nekad ne ar vienu nestridas. Rotaļīgs, kustīgs, tīrīgs suns. Protams, kucēnu vecumā arī viņai patika vārtīties dubļos. Ātri saprata, ka mums tas neder, ka sekos vanna, ka mamma būs ļoti dusmīga. Tas ir jūtīgs suns. Suņu skolā viņai patika, bet pa apli blakus staigāt ātri apnika, tad skumīgi vēroja tauriņus, kamēr nopietni kolēģi pildīja pavēles bez liekiem vārdiem. Tomēr, savu mācību ir iegaumējusi un es pastaigās reti vēdu viņu pie siksnas jau sen. Dalmāciešu puika pie mums tika no patversmes. Viņa intelektu un spēju pakļaut visus savai gribai ir grūti aprakstīt ar vārdiem. Viņš ir ļoti prātīgs. Skolā gan viņš arī rādīja raksturu. Bet komandas pildīt viņam bija interesanti, ko es neteiktu par meiteni. Tai vienmēr bija vajadzīgs miers un komforts. Viņa ir izteikta blondine. Puika arī nemeklē kašķi un es mierīgi viņam uzticos pastaigā. Viņš ir straujš, ātri domā, loti drosmīgs un kādu var vienkārši pārbaidīt ar savu lēkašanu un jautru riešanu - to viņš dara reti, kad grib sasveicināties. Tāpēc, es viņa brīvību tomēr ierobežoju. Vācu aitu suns dzīvo ar vecākiem, bet mēs bieži braucam un tad mums ir trīs suņi, un visi ir loti laimīgi. Viņš arī ir kluss, maigs, mīļš. Bet nopietns. Pastaigās tālu no cilvēka neiet, pat mežā. Skolā gan ar viņu bija visgrūtāk. Vins , būdams maigs un mīļš, skolā sargāja visu un visus, ko uzskatīja par vajadzīgo, no visiem kolēģiem :-) bet, protams, paklausība viņam ir svētā lieta. Visi mani suņi tiek nodarbināti. Dalmācieši īpaši, jo viņi daudz laika pavada pilsētas dzīvoklī. Viņi skrien ar mani katru rītu, un kopumā viņiem ir 4 pastaigas. Visi mani suni ir pieradināti skriet pie riteņa. Laukos, mežā viņi skrien brīvi. VASam ir grūti - viņš ir smagāks, bet viņš brīnišķīgi rikšo! Dalmācieši ir ļoti ēdelīgi, VAS gan izēd tikai gaļu un gaida tikai gardumus. Visi mani suņi met spalvu. Dalmāciešu matiņi ir asi, grūti iztirami pat ar putekļu sūcēju. Bet nevienu mūsu ģimenē tas ne uztrauc - mēs viņus mīlam un viņu matiņi vienkārši rotā apģērbu, īpaši melnu, ko es bieži valkaju.

Jebkuras šķirnes suns ienesis mājā mīlestību un prieku. Bet Jūsu rīcībā - izpētīt un uzzināt iepriekš pieņemt lēmumu ir ļoti pareiza. Man, piemēram būtu grūti ar mazkustīgu suni vai ar prof mednieku, jo mēs dzīvojam mežā :-) un tam būtu daudz kārdinājumu. Es negribētu arī suni, kuru es vienmēr turētu pie siksnas.
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby DanaMary » 23 Nov 2014, 14:54

Ja nepatīk spalvas visur, tad labāk garspalvains. Piemēram zeltainais retrīvers. ;) Nopietni. Cik esmu bijusi ar īsspalvainiem suņiem, spalvas ieķeras, un ārā nenāk. Zeltainā retrīvera spalvas manuprāt vieglāk iztīrīt. Un nekrīt jau arī tik briesmīgi daudz spalvas, piemēram zeltainajiem. :)
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Fetch » 23 Nov 2014, 15:24

DanaMary wrote:Ja nepatīk spalvas visur, tad labāk garspalvains. Piemēram zeltainais retrīvers. ;) Nopietni. Cik esmu bijusi ar īsspalvainiem suņiem, spalvas ieķeras, un ārā nenāk. Zeltainā retrīvera spalvas manuprāt vieglāk iztīrīt. Un nekrīt jau arī tik briesmīgi daudz spalvas, piemēram zeltainajiem. :)

Piekritu. ZR - burvigi suņi. Maniem suņiem ir viens tāds draugs :sirsninas2:
...Beauty without Vanity,
Strength without Insolence,
Courage without Ferosity,
and all the virtues of Man without his Vices...
Fetch
Baby
Baby
 
Posts: 73
Joined: 23 Mar 2010, 20:39
Location: Rīga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby fedelta » 23 Nov 2014, 15:31

Ja spalvas ir viens no noteicošajiem faktoriem, tas VAS noteikti nederēs. Kaut gan man nesagādā problēmas izsūknēt paklājus un uzslaucīt/uzmazgāt grīdas katru jeb katru otro dienu. Tas tāpat ir jādara. Man, piemēram, vairāk traucē kaķa spalvas, kuras ir jādabū ārā no dīvāniem, jo to ir grūtāk izdarīt nekā vienkārši uzslaucīt grīdu.
Pie drēbēm spalva ļoti neķeras, un ja nu kāda spalviņa ir pieķērusies pie biksēm, to ļoti elementāri var dabūt nost. Ar mitru lupatiņu pārbraukt pāri vai ar speciālo rullīti un lieta darīta.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby zeida » 24 Nov 2014, 08:32

karalislauva wrote:Aizmirsu piebilst - esmu šeit uz ielas redzējusi pa kādam samojedam, tātad KĀDS tos tur arī pilsētā, nedomāju, ka ir privātmāja.. Bezgala skaisti suņi! Bet vai dzīvoklī tā nebūtu samojeda mocīšana? Es skatījos, forumā te kaut kam bija samojedi. Kur jums viņš dzīvo - ārā, iekšā vai abējādi?

Man ir privātmāja un samojeds. Suns dzīvo iekšā istabā, ārā tik palaižu paskrieties un nokārtoties. Manuprāt tas nav suns, kas var iztikt bez cilvēka un dzīvot viens pats ārā. Tad visādas dumības nāk galvā (piemēram, kā tikt ārā no sētas vai kā izrakt ceriņus, lai paliktu pēc iespējas lielāka bedre).
Spalvas ziņā pēc maniem novērojumiem pateicīgāks tomēr ir vilku špics. Vieglāk ar mazgāšanu, jo ātrāk izžūst (lai gan tas nav ļoti aktuāli, ja neiet uz izstādēm - kā jau Ingo teica, tad spalva pati attīrās un jāmazgā reti).
Ingo keeshonds, manuprāt, ir labs savas šķirnes eksemplārs, bet no savas pieredzes un no tā, kas dzirdēts par citiem šīs šķirnes suņiem, es neņemtu keeshondu, ja paredzēti mazi bērni.

Gan samojedam, gan keeshondam viena no labākajām īpašībām ir tas, ka nav tā saucamās "suņa smakas". Man personīg tas ir ļoti svarīgi. Es laikam uz šo esmu īpaši jūtīga :)
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Creme de la Creme » 24 Nov 2014, 10:13

DanaMary wrote:Ja nepatīk spalvas visur, tad labāk garspalvains. Piemēram zeltainais retrīvers. ;) Nopietni. Cik esmu bijusi ar īsspalvainiem suņiem, spalvas ieķeras, un ārā nenāk. Zeltainā retrīvera spalvas manuprāt vieglāk iztīrīt. Un nekrīt jau arī tik briesmīgi daudz spalvas, piemēram zeltainajiem. :)

:par: Īsspalvainu/gludspalvainu suņu spalva ir grūtāk savācama nekā garspalvaino.
Jūs vēlaties kucēnu iegādāties LV?
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby ingo » 24 Nov 2014, 10:31

Pirms lēmuma pieņemšanas, kārtīgi jāapdomā, kas pašam ir pieņemami, jo tiem kas savu šķirni jau ir atraduši ir mazliet cits skatījums, piem. uz to pašu spalvu daudzumu :) Tāpat kā suņu siekalošanās- attiecīgās šķirnes fanam liekas, kas nu tur liels paņem dvielīti un noslauki, mani kas tāds varētu ne pa jokam nokaitināt :kanepe: Man krancītis bija ar tādu kažoku kā VAS, tad nu man šķiet ka daudz vieglāk savācamas ir špicu pūkas, kas veļas pa grīdu nekā VAS veidīga suņa spalvkritis. Ja ir tāda iespēja, tad vislabāk iepazīt interesējošās šķirnes dzīvē, tā teikt "apčamdīt".

Pieminēji itāļu špicu, kas pēc skata līdzīgs japānītim. Raksturs viņiem atšķirīgs, japāņu špicam jābūt klusākam, mierīgākam. Protams pie noteikuma, ka audzētāji nesapāro suņus ar nestabilu psihi , kādi gadās arī šajā šķirnē. Katrā ziņā Vasiņa ir klusākā no maniem špiciem, vismaz pagaidām, kamēr vecākie nav samācījuši muļķības :jaa:
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Bafija » 24 Nov 2014, 12:38

Gribu pateitk par suņu spalvu - man ir haskiji un bija kurchārs. Kurča adatu spalva mums vēl ir pa pilno, kaut gan suns te nedzīvo jau otro gadu!!! Ar haskija spalvu nekādu problēmu salīdzinoši - paņemt putekļusūcēju un miers mājā! Nevajag skatīt suni pēc kažoka garumus = grūta kopšana. Ne vienmēr tā ir!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby Henriete » 24 Nov 2014, 13:19

Bafija wrote:Gribu pateitk par suņu spalvu - man ir haskiji un bija kurchārs. Kurča adatu spalva mums vēl ir pa pilno, kaut gan suns te nedzīvo jau otro gadu!!! Ar haskija spalvu nekādu problēmu salīdzinoši - paņemt putekļusūcēju un miers mājā! Nevajag skatīt suni pēc kažoka garumus = grūta kopšana. Ne vienmēr tā ir!


:par:
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 24 Nov 2014, 13:44

Var vēl uz ganu suņiem paskatīties, it īpaši ja adžiliti gribās - viņi tai nodarbei ir lieliski piemēroti.
Austrāļu aitu suns

Paldies par sarakstu, izskatīsim, palasīšu rakstura iezīmes. Daudzas no tām man nezināmas šķirnes.

Kas vainas spalvai? Zeltainajiem retrīveriem ir kažoks un tas ir šķirnes liels pluss Pie kam, ja suns dzīvo pa dienu ārā vai vismaz uzuturās pagalmā , neredzu problēmu.


Spalvai nav vainas, skaists kažoks ir zeltainajam. Vienkārši - 1. Draugs negrib lielu suni dzīvoklī, kaut arī ZR ir viena no mīļākajām šķirnēm viņam, un es arī ZR pieskaitu pie lielajiem suņiem. 2. Garspalvainos suņus kā tādus negrib dzīvoklī, kaut arī patīk. Tāpēc, ka garās spalvas būšot visur, tāpēc, ka garspalvainam sunim dzīvoklī un mūsu Itālijas vasarās būšot karsti un tāpēc, ka jāķemmē, ko viņš negrib darīt. Bet es jau pieteicos, ka 1x nedēļā esmu ar mieru ķemmēt. Tik nezinu par to piemērotību dzīvoklim un klimatam.. Ļoti gribas samojedu, bet nezinu par to kažoku un dzīvokli. Vai sunim nebūs grūti dzīvoklī. Bet man jau te ieteica sazināties ar Danuti un noskaidrot par sammijiem visu, jo arī viņa turot Rīgas dzīvoklī.
Par to pagalmu un visu dienu ārā - jau rakstīju, ka mums dzīvoklis, nav māja ar pagalmu diemžēl. Varam nodrošināt regulāras pastaigas un brīvdienās izskriešanās pie dabas krūts.

Es Jums iesaku sarakstīt visas lietas, ko vēlaties un nevēlaties sunī redzēt. Pagaidām šķiet esiet tikai tādā izpētes procesā un silti iesaku nesteigties. Rotveilers, dalmācietis, VAS - pārāk dažādas šķirnes, kas tomēr norāda uz to, ka neesiet sapratuši, kas ir JŪSU.


Paldies par ieteikumu sarakstam, tā arī būs jādara. Nu jā, esam izpētes procesā. Negribas ieciklēties tikai uz vienu šķirni vai suņu tipu, gribas izzināt un papētīt arī citas mazāk zināmas šķirnes. Jau iepriekš rakstīju - es tā kā būtu atradusi savu suni un tas būtu špicu tipu, it sevišķi samojeds vai kēshaunds. Otra mīlestība ir uz lielajiem suņiem kā pirenejieši, bernieši utt, bet tas atkrīt, jo nav mums savas mājas. Iespējams, ņemtu nekavējoties, bez domāšanas, ja būtu privātmāja ar pagalmu. Varbūt kādreiz nākotē. :) Draugs par savu suni uzskata JR terjeu, taksi un ZR. Bet, tā kā gribam ņemt kopīgu suni, respektējam abu vēlmes un pašreizējās iespējas, kopīgi apdomājam un izlemjam vairākus variantus. Kā labāk mums un kā sunim. Lai ne vienam, ne otram nav jāmokās nesaderības dēļ. :)
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Gribam suni. Nezinam kādu..

Postby karalislauva » 24 Nov 2014, 13:58

Ingo keeshonds, manuprāt, ir labs savas šķirnes eksemplārs, bet no savas pieredzes un no tā, kas dzirdēts par citiem šīs šķirnes suņiem, es neņemtu keeshondu, ja paredzēti mazi bērni. Gan samojedam, gan keeshondam viena no labākajām īpašībām ir tas, ka nav tā saucamās "suņa smakas". Man personīg tas ir ļoti svarīgi. Es laikam uz šo esmu īpaši jūtīga

Nezināju to par kēshondiem, nav dzīvē sanācis vēl satikt. Varbūt vienīgi jāradina no mazotnes, tā teikt, jāaug kopā ar bērniem?
Jā, man arī svarīgi, lai nav tās tipiskās suņa smakas, kas ir sevišķi izteikta garspavainajiem suņiem. Nezināju, ka ir arī suņi, kas, atvainojos, nesmird.

Jūs vēlaties kucēnu iegādāties LV?

Nu šeit ir tas stūrakmens. Nezinām, kā labāk.
Gribējās tā kā iegādāties kucēno no zināma audzētāja, par kuru labas atsauksmes. Mazajā Latvijā tas būtu vieglāk atrisināms. Bet tad atkal - kā ar atvešanu.. Bet šeit kucēni maksā daudzreiz dārgāk, es domāju, kā Latvijā. Piemēram, samojeda kucēns 1200-1500€, ja grib suni no izstāžu čempioniem, 2000-2000€. Nav ne jausmas, cik Latvijā, neesmu nekad interesējusies līdz šim. Lai gan cena nebūtu uzreiz tas primārais, esam ar mieru krāt naudu kucēna iegādei).

man šķiet ka daudz vieglāk savācamas ir špicu pūkas, kas veļas pa grīdu nekā VAS veidīga suņa spalvkritis
Nevajag skatīt suni pēc kažoka garumus = grūta kopšana. Ne vienmēr tā ir!


Man jau gan arī tā liekas. Pieredze vismaz ar garspalvaino kaķi, kas dzīvo pie vecākiem, salīdzinājumā ar īsspalvaino paziņu runci.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron