Īstā suņa meklējumos.

Want to Buy a Dog

Īstā suņa meklējumos.

Postby SunuMilis » 14 Jul 2015, 12:58

Vēršos šajā forumā ar cerību, ka atradīšu savu ĪSTO suni. :samilejies: Nekur nesteidzos, jo nav skaidrības par suņa šķirni. Zinu tikai to, ka vēlos uzticamu kompanjonu ar kuru iesaistīties dažādos suņu pasākumos un tusiņos. Tā kā šķirnes suņa nav bijis, līdz ar to nav arī nekādas pieredzes ar klubiem, izstādēm utt. Esmu izskatījusi un pārskatijusi suņu šķirņu aprakstus no A līdz Z, bijusi izstādēs,apskatijusi kucēnus, bijusi patversmēs(ja nu tomēr bezšķirnes suns iekrīt sirdī) , pildijusi testus internetā par piemērotām šķirnēm. Un diemžēl nekā. Visi patīk un visus gribu :smarzas: bet savu ĪSTO šķirni un suni atradusi neesmu :medos: Līdz plānotajai suņa iegādei palikuši tikai 2 gadi( izklausās jau smieklīgi, ka tomēr tik daudz) un gribās šajā laikā atrast to īsto :jaa: Jo suns- tas ir uz ilgu laiku, uz visu suņa mūžu, tāpēc šis lēmums tik pārspīlēti atbildīgs. Gribas ,lai suns apmierināts un mēs apmierināti. Tāpēc lūdzu jūsu padomus un padalīties pieredzē ar savām šķirnēm un suņiem. Personīgā pieredze tomēr ir labāka, nekā "pliks" šķirnes raksturojums grāmatā :sarkstosa: Un tomēr šādas tādas prasības un parametri mums ir- suns dzīvoklim(nākotnē optimistiski ceram varbūt arī uz privātmāju), suns, kurš sadzīvo labi ar bērniem(tādi noteikti arī būs) un pēc dabas nav pārlieku greizsirdīgs vai agresīvs, suns kurš ir pietiekami aktīvs, lai spētu arī izlekt no dīvāna un aizskriet savu reizi pēc bumbiņas vai kociņa :kanepe: Varbūt ir kādi varianti?
SunuMilis
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2015, 12:15

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby čība » 14 Jul 2015, 13:31

Ko es varu pateikt - kādu suni audzināsiet, tāds būs.

Man ir hofavarts. Ne tā šķirne, kuru iesaka kā vieglu. Bet man ne brīdi nav bijis grūti.
Sagrs, bet saimnieka pieņemtus ciemiņus atzīst un ātri saadraudzējas ar cilvekiem. Ne īpaši mīl citus suņus, tomēr ar citiem ģimenes suņiem (arī tā paša dzimuma) satiek perfekti. Kaķus neaiztiek. Ar saviem bērniem - perfekti. Nereti ir žēl suņa, ka pacieš to divgadnieku, kurš sēž uz galvas un skaita zobus...
Mierīgs mājās, aktīvs kompanjons pastaigās. Turklāt ilgdzīvotājs ar labu veselību.

Visi pamatā, protams, ir iedzimtība (stabila psihe, laba veselība), bet daudz svarīgāk ir tas saimnieka darbs un laiks, ko iegulda sunī (turklāt, pareizs darbs). Un līdzīgi būs ar visām šķirnēm. Pareizi apmācīts un izaudzinats suns būs labākais draugs neatkarīgi no tā, kāda šķirne vai bezšķirne šim sunim ir.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Māra » 14 Jul 2015, 15:37

Tīri tā apsvēršanai - vai nu ieinteresēties vairāk vai varēs tieši izslēgt no listes - vismaz lielāka skaidrība. Labprāt pareklamēšu savu sirds suni.
Man ir saluki. Brīnišķīgs suns. Ļoti mīl saimniekus, atrodoties mājās guļ, kad iziet ārā - aktīvs un ziņkārīgs.
Bumbiņu un kociņu atnes, spēlējas, bet tas šķirnei gan ļoti individuāli katram sunim. Tādēļ ļoti svarīgi vienmēr stāstīt audzētājam, kas tieši interesē un tiks piedāvāts vispiemērotākais suns. Lai gan ar cilvēku draudzīgs un spēlīgs, jau domājam par otru suni, jo šie ir kompānijas suņi, pietam - ne vienmēr atrod kopīgu valodu/izklaidi ar citām šķirnēm, jo pārāk specifiska ķermeņa valoda un spēles maniere. Mūsējais lieliski saprotas ar bīgliem, Raseliem un citām aktīvām šķirnēm, kamēr, piemēram, haskijus nevar ciest.
Mūsu saluki kucēns (šobrīd 7,5 mēneši) no bērniem (līdz 7 gadu vecuma apmēram) baidās, taču tas noteikti arī tādēl, ka ar tiem nekur nav ikdienišķas saskarsmes. Tepat Latvijā dzīvo saluki dāma, kura izcili sadzīvo un ir kopā uzaugusi ar bērnu un aristokrātiski pacieš visas eksekūcijas. Šai šķirnei vispār ir ļoti mierīgs un neagresīvs raksturs, atļaušos apgalvot.
Saluki ir viens no kurtiem, medību suņiem, kuri medī ar redzi. Saluki ir krietni atturīgāks, taču starp kurtiem atrodami arī sabiedriskāki suņi - vipeti, īru vilki (lai mani labo īpašnieki, ja tā nav, bet man šāds priekšstats radies), krievu kurti, daiļie afgāņi, greihaundi u.c.
Taču ar šo suni jārēķinās, ka lai gan jādarbojas ar to nav daudz, no pavadas vaļā pilsētā laist nevarēs, jo problēma ir nevis nenākšana, kad sauc, bet apdomīgums pirms katras komandas un lielais skriešanas ātrums un diametrs. Kurtu biežākais nāves iemesls ir auto, jo tie neskatās apkārt, kad skrien.
Ļoti intelektuāls suns, kurš daudz domā pats, nevis akli klausās cilvēku. Mīlestības un nosvērtības pilns aristokrāts.

Saluki nav pavilnas, attiecīgi - ir mazāk alerģiju izraisošs, ja tas ir aktuāli, taču nav arī tauku - vienmēr meklēs mīkstāko vietu mitēklī, lai apgultos, tādēļ, ja nav pieņemami suns dīvānā vai gultā, šie nebūs īstie suņi. Aukstā laikā jāģērbj.
Mazs ieskats te, lai saprastu, vai interesē: https://www.youtube.com/watch?v=CdNOph9yELI
Šī brīža lielākā problēma ar šo suni - mūs regulāri uz ielas apvaino suņa badināšanā/nebarošanā. Taču interese cilvēkiem ir liela un uz ielas regulāri nāk klāt runāties.

Šķirnei krāsas iespējamas dažnedažādākās, visas iedomājamākās, izņemot tīģeri.
Lūk, mūsu ģimenes mīlestība.
Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Māra » 14 Jul 2015, 15:45

čība wrote:Ko es varu pateikt - kādu suni audzināsiet, tāds būs.


:par:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby SunuMilis » 14 Jul 2015, 16:03

Piekrītu par to audzināšanu :) bet ja jāsāk kāds izslēgt no listes, tad tie ir visi x-tra lielie un x-tra mazie suņi. Jo pagaidām dzīvojam dzīvoklī, lielam sunim nebūs kur apgriezties, pret mazajiem iebildumi ir vīrietim-kauns būšot laukā vest :kanepe: Priekšroka tomēr tad būtu vidējam vai vidēji lielam kompaktam sunim.
Māra ,starpcitu, saluki man pašai arī ļoti paticis, bet nav izdevies redzēt dzīvē un tā reāli aptaustīt viņu "gabarītus", vēl arī biedējis tas, ka tomēr saluki ir suns kuram nepieciešama aktīva skriešana, vai arī tas ir mīts?
SunuMilis
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2015, 12:15

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Māra » 14 Jul 2015, 19:03

SunuMilis wrote:Māra ,starpcitu, saluki man pašai arī ļoti paticis, bet nav izdevies redzēt dzīvē un tā reāli aptaustīt viņu "gabarītus", vēl arī biedējis tas, ka tomēr saluki ir suns kuram nepieciešama aktīva skriešana, vai arī tas ir mīts?

Droši varam sarunāt randiņu, man nav žēl, ka manu suni kāds apčamda un izvērtē. Tā teikt - iemēģina :D Starp citu - sestdien, 18.jūlijā būs Kurtu specializētā izstāde, tur varēs visus kurtu veidus apskatīt, vienīgi - ne pārāk dabiskā vidē, diezgan stīvā, bet tomēr. http://kurti.lv/ Gan apčamdīt, gan saimniekiem jautājumus uzdot. Vai vienkārši paskatīties no malas.
Un nē, tas ir mīts. Ja ņem vērā, ka ar visiem suņiem ir jādarbojas, pietam katru dienu un diezgan daudz, tad salīdzinoši saluki, manuprāt, prasa krietni mazāk uzmanības. Šie suņi nekļūst destruktīvi (vai vienkārši hiperaktīvi), ja nav tikuši paskriet. Guļ tik tālāk. Tā skriešana jānodrošina dažas reizes nedēļā, nav obligāti katru dienu (pašai vēl par laimi nav nācies pārbaudīt, bet ir dzirdēts, ka dažādu apstākļu spiesti saimnieki savus kurtus varējuši izvest tikai pačurināt un atpakaļ mājā pāris nedēļu periodā - arī neko, suns pieņem).
Palaid gar jūru paskriet un suns izklaidējas pats. Nezinu vai tas vēl kucēnīgums vai tomēr rakstura iezīme, tad mūsējam tomēr patīk arī, ka to bumbu vai kociņu pamētā, vai beigto zvēru paraustīt. :) Bet kā jau minēju - ļoti svarīgi visu izstāstīt audzētājam un labs audzētājs piemeklēs no metiena vispiemērotāko suņa dvēselīti. :pukudupsis: Plus, kā vienmēr - suns tomēr pielāgojas saimniekam. Jebkurš. :pastaiga:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Māra » 14 Jul 2015, 19:06

Saluki ar bērnu.
Image

Saluki paskrien.
Image

Saluki spēlējas.
Image
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2582
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby edelvise » 15 Jul 2015, 09:11

Principā par greihaundiem varu teikt to pašu, ko Māra par saluki! Vienīgi gribu piebilst, ka mans eksemlārs padevies tads ''čīkstīgāks'', ja paliek garlaicīgi, tad prasa uzmanību, jo ne vienmēr ir iespēja katru dienu tik ļoti viņu nodarbināt. Pret bērniem atturīgs, pret svešiem arī, pret maziem rejošiem suņiem - iet ar līkumu, pret dāmām vienmēr burvīgs, bet no puikām atzīst tikai savējos ( kurtus), jebkādi vilkveidīgie ir enemy number one. Taču piebildīšu, ka kurts noteikti nav domāts visiem- patstāvīgi domājošs, nedaudz atturīgs, un tiem, kuriem patīk, ka suns klausa uz vārda, noteikti neieteiktu ņemt kurtu. Vieglai dresūrai pakļaujas, taču nekad tā kā citas šķirnes, ja kaut ko būs ieņēmis galvā, tad 50% pret 50% ka sadzirdēs, tāpat arī fiziska ietekmēšana suni vairāk tieši noslēdz nekā piespiež kaut ko izpildīt, vai tieši pretēji, kaut ko nedarīt. Bet visa visumā burvīgs draugs, kompanjons un ģimenes loceklis!

2828
edelvise
Baby
Baby
 
Posts: 64
Images: 10
Joined: 28 Jan 2014, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Creme de la Creme » 15 Jul 2015, 09:24

Izstādēs esat bijusi? Tur var ''apčamdīt'' suņus, parunāties ar saimniekiem/audzētājiem. Nevar būt tā ka patīk pilnīgi visi. Es ieteiktu izsvērt savas iespējas/zināšanas/pieredzi/prasības un tad izlemt.

Ir jārēķinās ka katrs suns prasīs laiku apmācībai. Bet, izvēloties šķirni, vajag saprast cik daudz laika jūs tam varēsiet veltīt. Un vai pietikts pacietības...Vai gribat mājās enerģijas pārpilnu suni, vai flegmātisku. Vai tādu kas sabučos katru garāmgājēju, tad tādu kas jāvadā stingrā pavadā un uzpurnī...Nu kaut kā tā...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Maija_Dakota » 15 Jul 2015, 09:47

https://www.youtube.com/watch?v=onquT6s3X-s (p.s. rudais bulterjers ir manu suņu ciltsrakstos - lepna :D )

Personības, aktīvi jaunībā (līdz 3 gadiem), pēc tam jau paliek diezgan laiski.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Creme de la Creme » 15 Jul 2015, 11:16

Es gan neteiktu ka aktīvi. Bulterjeri nav aktīvi...tie ir ĻOTI aktīvi. :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Maija_Dakota » 15 Jul 2015, 11:40

Creme de la Creme wrote:Es gan neteiktu ka aktīvi. Bulterjeri nav aktīvi...tie ir ĻOTI aktīvi. :jautri:

viss ir relatīvs borders vai malinua būs 3x aktīvāks :D
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby Creme de la Creme » 15 Jul 2015, 12:05

Nu tas gan. :jautri:
Man jau patīk terjeri... :sarkstosa: Kolēģei ir bulterjers. Nekad nelaižu garām iespēju viņu'' izņurcīt''. Riktīgs enerdžaizers un bučmūlis!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Īstā suņa meklējumos.

Postby ingucel » 16 Jul 2015, 17:45

SunuMilis wrote: ar kuru iesaistīties dažādos suņu pasākumos un tusiņos.(....) suns dzīvoklim(nākotnē optimistiski ceram varbūt arī uz privātmāju), suns, kurš sadzīvo labi ar bērniem(tādi noteikti arī būs) un pēc dabas nav pārlieku greizsirdīgs vai agresīvs, suns kurš ir pietiekami aktīvs, lai spētu arī izlekt no dīvāna un aizskriet savu reizi pēc bumbiņas vai kociņa :kanepe: Varbūt ir kādi varianti?

Varbūt labradors? Atbilst visām Jūsu prasībām. :jaa: Uz suņu pasākumiem vai jebkādiem citiem tusiņiem kur nav aizliegts ar suņiem mierīgi var ņemt līdzi. Dzīvoklī nav problēmu. Ar bērniem sadzīvo labi(arī tad, ja bērns būs pēc suņa). Nav greizsirdīgs vai agresīvs. Manējie draudzīgi ar jebkuru kustoni kurš uzradīsies sētā vai mājā(ir bijuši truši, zosis, pīles, tagad ir vistas). Ir pietiekami aktīvs, ļoooti patīk skriet pēc bumbiņas!
Vienīgais mīnuss labradoram ir -ēšana. Kad aizejam kaut kur ciemos, tad vispirms tiek apēsts viss kas pieejams(arī viss kas kompastu čupās-mizas un citi mēsli). Mums majās uz grīdas nav neviena drupatiņa! :aptracis:
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests