Mūsu pirmais suns

Want to Buy a Dog

Mūsu pirmais suns

Postby lacis » 15 Sep 2015, 12:02

Sveiki!

Esam pāris bez bērniem un vēlamies iegādāties savu pirmo sunīti.
Pašiem ļoti, ļoti patīk labradori (sapņu suns)

Mūsu dzīves apstākļi: dzīvojam dzīvoklī, blakus ir jūra, liels parks, darba grafiks 8-9h (pastāv iespēja sunīti izvest arī pusdienlaikā). Esam aktīvi, noteikti patiktos suns ar kuru var kopā skriet.
Ir iespēja arī aizbraukt padzīvoties pa laukiem, kur ir privātmāja un citi sunīši.

Kad draugiem teicām, ka apsveram domu iegādāties labradoru, visi šausminājās - ''kā suns dzīvoklī??'', tāpēc arī mūsu pārliecība par labradoru nedaudz sasvārstījās.

Tagad apsveram tādus variantus kā bīgls, taksis, kā arī vidēja izmēra suns no patversmes (krancītis).

Sakiet, vai tiešām labradoram obligāti ir nepieciešama privātmāja? un kādas tad ir tās iezīmes, kurām labradora audzināšanā vajadzētu pievērst uzmanību.
Un varbūt tad ir kādi citi ieteikumi?
lacis
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 15 Sep 2015, 11:09

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mūsu pirmais suns

Postby ievish » 15 Sep 2015, 12:14

lacis wrote:Sakiet, vai tiešām labradoram obligāti ir nepieciešama privātmāja? un kādas tad ir tās iezīmes, kurām labradora audzināšanā vajadzētu pievērst uzmanību.
Un varbūt tad ir kādi citi ieteikumi?


Nē, nav nepieciešama. Labradors kā medību suns, kas pēc šķirnes uzdevuma strādā kopā ar saimnieku, tik un tā lielāko laiku gribēs pavadīt kopā ar jums, kaut kur netālu no guļot.
Ja gribās labradoru, vajag pirkt labradoru. Taksim ir specifisks raksturs, tas nav labradors. Ar krancīti izdarīsiet labu darbu, bet suns būs ar iepriekš neparedzamu raksturu, nekad nevar zināt, ko tas suns dzīvē piedzīvojis un kas ir viņa senči (var paveikties un var nepaveikties).

Es ieteiktu atrast interesējošu labradoru audzētavu, paskatīties, kādi tie suņi ir dzīvē, kā tie uzvedas dzīvoklī utt. Ja vēlme iegādāties labradoru ir tiešām apdomāta, pārbaudīta un tiešām saprotat, kāds ir šis suns (nevis lolojat izsapņotu versiju par labradoru), tad nav nekādu problēmu šādu suni ieviest mājās. It īpaši ja dzīvojat pie jūras, parka - labradori dievina ūdeni.

Pirmajā gadā, kamēr suns izaug, pusdienas laikā būtu nepieciešams suni izvest laukā, bet, kad tas būs pieaudzis, mierīgi varēs visu darba dienu nogulēt mājās viens. Es tieši tā darīju ar savu suni - vipetu. Tagad mans suns mierīgi var nogulēt mājas 8 un pat 12 stundas viens, kamēr vien es mūsu kopīgajā laikā ar viņu pavadu laiku kvalitatīvi un suns dabū gana izkustēties.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Alpina » 15 Sep 2015, 12:24

Bīgls un taksis prasīs vēl vairāk laika kā labis. Un ja Jums ir šis laiks un iespējas to darīt, tad labāk izvēlēties to, kas sirdij tuvāks.
Jebkurš suns var dzīvot arī dzīvoklī, viss ir atkarīgs no tā cik un kā pavadāt ar viņu laiku.

ievish wrote:Nē, nav nepieciešama. Labradors kā medību suns, kas pēc šķirnes uzdevuma strādā kopā ar saimnieku, tik un tā lielāko laiku gribēs pavadīt kopā ar jums, kaut kur netālu no guļot.
Ja gribās labradoru, vajag pirkt labradoru. Taksim ir specifisks raksturs, tas nav labradors. Ar krancīti izdarīsiet labu darbu, bet suns būs ar iepriekš neparedzamu raksturu, nekad nevar zināt, ko tas suns dzīvē piedzīvojis un kas ir viņa senči (var paveikties un var nepaveikties).

Es ieteiktu atrast interesējošu labradoru audzētavu, paskatīties, kādi tie suņi ir dzīvē, kā tie uzvedas dzīvoklī utt. Ja vēlme iegādāties labradoru ir tiešām apdomāta, pārbaudīta un tiešām saprotat, kāds ir šis suns (nevis lolojat izsapņotu versiju par labradoru), tad nav nekādu problēmu šādu suni ieviest mājās. It īpaši ja dzīvojat pie jūras, parka - labradori dievina ūdeni.

Pirmajā gadā, kamēr suns izaug, pusdienas laikā būtu nepieciešams suni izvest laukā, bet, kad tas būs pieaudzis, mierīgi varēs visu darba dienu nogulēt mājās viens. Es tieši tā darīju ar savu suni - vipetu. Tagad mans suns mierīgi var nogulēt mājas 8 un pat 12 stundas viens, kamēr vien es mūsu kopīgajā laikā ar viņu pavadu laiku kvalitatīvi un suns dabū gana izkustēties.


:par:
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mūsu pirmais suns

Postby ievish » 15 Sep 2015, 12:35

Alpina wrote:Jebkurš suns var dzīvot arī dzīvoklī, viss ir atkarīgs no tā cik un kā pavadāt ar viņu laiku.


Es personīgi uzskatu, ka nav labi turēt dzīvoklī suņus, kuru šķirnes pamatuzdevums ir sargāt teritoriju, piem., kaukāziešu, aziātus utml. šķirnes. Es zinu, ka tādi dzīvo arī dzīvokļos, bet tam sunim tomēr stipri pietrūkst iespēja īstenot savu pamatuzdevumu - sargāt teritoriju.

Vēl jārēķinās, ka ziemeļu tipa suņiem, dzīvojot dzīvokli, nebūs tik krāšņa kažoka kā tiem, kas laukā dzīvo. Pārējais tiešām ir atkarīgs no tā, vai cilvēki spēj nodrošināt šķirnei nepieciešamo aktivitāšu līmeni.Labradors šajā ziņā, manuprāt, ir gana pateicīga šķirne, būs ar mieru kustēties kopā ar jums, bet nesajuks prātā, ja nedabūs skriet milzīgus gabalus katru dienu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Maija_Dakota » 15 Sep 2015, 14:26

Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Alpina » 15 Sep 2015, 17:04

ievish wrote:
Alpina wrote:Jebkurš suns var dzīvot arī dzīvoklī, viss ir atkarīgs no tā cik un kā pavadāt ar viņu laiku.


Es personīgi uzskatu, ka nav labi turēt dzīvoklī suņus, kuru šķirnes pamatuzdevums ir sargāt teritoriju, piem., kaukāziešu, aziātus utml. šķirnes. Es zinu, ka tādi dzīvo arī dzīvokļos, bet tam sunim tomēr stipri pietrūkst iespēja īstenot savu pamatuzdevumu - sargāt teritoriju.

Vēl jārēķinās, ka ziemeļu tipa suņiem, dzīvojot dzīvokli, nebūs tik krāšņa kažoka kā tiem, kas laukā dzīvo. Pārējais tiešām ir atkarīgs no tā, vai cilvēki spēj nodrošināt šķirnei nepieciešamo aktivitāšu līmeni.Labradors šajā ziņā, manuprāt, ir gana pateicīga šķirne, būs ar mieru kustēties kopā ar jums, bet nesajuks prātā, ja nedabūs skriet milzīgus gabalus katru dienu.



Tā atkal ir cita lieta, kas ir jāizvērtē individuāli, bet tas neizslēdz iespēju šādus suņus tomēr turēt dzīvoklī. Tas nebija ieteikums, ka tagad davai visus dzīvoklī ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mūsu pirmais suns

Postby karalislauva » 19 Feb 2016, 20:28

ievish wrote:
Alpina wrote:Jebkurš suns var dzīvot arī dzīvoklī, viss ir atkarīgs no tā cik un kā pavadāt ar viņu laiku.


Es personīgi uzskatu, ka nav labi turēt dzīvoklī suņus, kuru šķirnes pamatuzdevums ir sargāt teritoriju, piem., kaukāziešu, aziātus utml. šķirnes. Es zinu, ka tādi dzīvo arī dzīvokļos, bet tam sunim tomēr stipri pietrūkst iespēja īstenot savu pamatuzdevumu - sargāt teritoriju.

Vēl jārēķinās, ka ziemeļu tipa suņiem, dzīvojot dzīvokli, nebūs tik krāšņa kažoka kā tiem, kas laukā dzīvo. Pārējais tiešām ir atkarīgs no tā, vai cilvēki spēj nodrošināt šķirnei nepieciešamo aktivitāšu līmeni.Labradors šajā ziņā, manuprāt, ir gana pateicīga šķirne, būs ar mieru kustēties kopā ar jums, bet nesajuks prātā, ja nedabūs skriet milzīgus gabalus katru dienu.


Jā, to pašu es aizdomājos par samojediem. Lai arī visiem, kurus nācies redzēt, tas kažoks tomēr bija pakupls arī suņiem dzīvojot pilsētas dzīvoklī, taču salīdzinot ar samijiem internetā vai citos forumos, suņi, kas dzīvo kalnos/vidē, kur bargas ziemas - kažoks, protams, ir daudz, daudz reižu kuplāks un skaistāks. Bet ne visiem [samiju gribētājiem un turētājiem] ir tādas iespējas dzīvot kaut kur Eiropas ziemeļos vai Kanādā, ar privātmāju kalnos. :jautri:

Piekrītu par kaukāziešiem un aziātiem - dzīvoklis gan nebūtu tā piemērotākā vieta, kur dzīvot.
“All his life he tried to be a good person. Many times, however, he failed.
For after all, he was only human. He wasn't a dog.”
Charles M. Schulz
Image
https://www.instagram.com/yuki_the_smiling_sammy/
User avatar
karalislauva
Junior
Junior
 
Posts: 636
Images: 5
Joined: 23 Sep 2014, 15:21

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Ane » 21 Feb 2016, 12:06

:rej: Ņemiet vērā, ka liela daļa suņu, kas netiek pietiekoši fiziski nodarbināti, sāk demolēt dzīvokli, lielākie demolētāji ir to šķirņu suņi, kuriem nepieciešama lielāka fiziska slodze, negribu īpaši izcelt kādu šķirni, spriediet paši, lai pēc tam suni nav jāved uz patversmi. :kanepe:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Linda B. » 21 Feb 2016, 17:25

Jājautā vai vispār ir izlasīts labradora standarts? Zināms šo suņu raksturs? Jums tur tās šķirnes tādas ļoti atšķirīgas temperamenta ziņā. Neizvēlaties suni balstoties tikai uz to, ka vizuāli patīk. Atveriet standartu un izlasiet par rakstura iezīmēm, martā Ķīpsalā būs lielā starptautiskā izstāde, aizejat un iepazīstaties ar suņiem klātieniē, parunājiet ar audzētājiem, varbūt jūsu interesējošajā šķirnē ir kāds jau piedzimis, vai gaidāms metiens.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mūsu pirmais suns

Postby Henriete » 22 Feb 2016, 14:15

User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga


Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron