kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Want to Buy a Dog

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Bafija » 26 Apr 2010, 14:04

Pūdelis vai zviedru ganusuns (Swedish Vallhund) :pukudupsis:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby jurate67 » 26 Apr 2010, 14:20

tā, mīļie. paldies visiem par komentiem. rezumē.
1. no viedokļu dažādības saprotu, ka esmu stipri pārvērtējusi šķirnes īpašību nozīmi, un rotaļīgumu un sadzīvošanu ar bērnu lielākoties noteiks suņa personība un raksturs.
2. tas nozīmē, ka vispirms kārtīgi salasīšos literatūru par suņu audzināšanu, skološanu, dresūru utt., apciemošu dažas suņu audzētavas un tikai tad izvēlēšos šķirni. ( lai gan arī par bērniem lasīju daudz literatūras un beigās tāpat nonācu pie tā, ko sirds priekšā saka.)
3. viena dāma no velsas korgiju audzētavas nedaudz pieplacināja manis uzburto idilli par mūsu visu kopā rotaļāšanos, paskaidrojot, ka pat visaudzinātākais suns rāpojošu, plaukstiņas sitošu un priecīgi spiedzošu "objektu" var uztvert kā draudu ( negribu būt izmisusi māmiņa, kas nodod savu suni patversmē vai liek ss-ā sludinājumus suņa pār- pārdošanai viņa "neizprotamās uzvedības" dēļ) tādēļ suņa pirkšanu atlikšu uz pusgadu-gadu.(laiks literatūrai ;) )
Visbeidzot- kau arī gala rezultāts atšķiras no plānotā, paldies visiem tieši par šo rezultātu, jo iespējams, vienkārši palasoties netā pieejamos smukos rakstiņus par dažādajām šķirnēm, nevis aprunājoties ar cilvēkiem, iespējams, būtu nevis izdarījusi secinājumus, bet atvilkusi mājās, to pašu špicu, ar kuru sāku topiku un domātu ko man tagad darīt :)
katram sunim savs laiks, arī mūsējam :)
jurate67
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 24 Apr 2010, 10:01

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby ingo » 26 Apr 2010, 14:31

jurate67 prieks par tevi, tavs sunītis pilnīgi noteikti tevi atradīs īstajā laikā ;)
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Creme de la Creme » 26 Apr 2010, 20:52

Principā jau nevienu suni (lai cik tas nebūtu mācīts un audzināts) NEDRĪKST atstāt vienu ar pavisam mazu bērnu. Nav prognozējama ne bērna ne suņa uzvedība...un sekas var būt dramatiskas...Bet tik daudziem bērni ir uzauguši kopā ar suņiem... Viss ir atkarīgs no cilvēka saprāta un uzmanības.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby energy » 26 Apr 2010, 21:52

Šodien pa ANimal Planet reklamēja, ka labakais suns ģimenēs ar bērniem ir viewtopic.php?f=3&t=147 tikai tas izmērs un spalva :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Creme de la Creme » 27 Apr 2010, 07:18

Ņufs līdz šim ir vienīgais suns kas mani ir ''satraumējis'' bērnībā :hih: Tā gan bija viņa saimnieku vaina jo laida suni peldēties tur kur peldējās bērni. Šamējais izdomāja ka baigais tuss un nāca kompānijā. Un tā pārlaida man ar priekšķepām ka es zem ūdens un visa mugura strīpās :sajucis:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby OSENNIJ BRIZ » 28 Apr 2010, 12:22

Nav jau mums vairs kucēnu un šogad diez vai būs,bet bildes ielikšu1Tas ir viens no mūsu-vilkušpicu-kucēniem,kurš tagad dzīvo Minskā.Saimniece ir sajūsmā par Ra un meitiņas attiecībām..
P.S.šie suņi ir vidēji 47 cm skaustā-protams ,gadās mazāki un lielāki eksemplāri..No spalvas ar nav jābaidās..
Image
Image
User avatar
OSENNIJ BRIZ
Puppy
Puppy
 
Posts: 396
Joined: 13 Jan 2010, 22:07

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Creme de la Creme » 28 Apr 2010, 12:53

Man atkal šitādi bilžuki :sarkstosa:
Image
Image
Image
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Robins » 28 Apr 2010, 13:06

Nu ja jau visi, tad es ar :pastaiga:
Image
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Shanele » 28 Apr 2010, 14:30

dikti jauks video :hug:

man tojs ar maziem berniem sadzivo diez gan labi,bet dien diena, uzaugsanu ar bernu gan domaju ka neder, parak trausli un mazi.
Shanele manas maasas delu izderseja ta ka vins vinai gulta pienesa baribas graudinus :meitenedejo: un spelejas ar mantinam. vienus nekad neatstaju,jo nekad neko nevar zinat, kas sunim vai bernam ienaks prata.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby OSENNIJ BRIZ » 28 Apr 2010, 16:44

Robins-tiešām jauks video!Man bērnībā esot gājis tāpat,tikai pakāpienu lomu izpildījis Vācu aitu suns...Tātad visi savā barā ir savējie!!Un nav jau laikam škirnei+bērniem nozīme..Ir dažādi bērni un dažādi suņi-katrā ģimenē un katrā šķirnē!
User avatar
OSENNIJ BRIZ
Puppy
Puppy
 
Posts: 396
Joined: 13 Jan 2010, 22:07

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby madzhy » 29 Apr 2010, 10:54

Klau, Jurate! 8-) :)
Varbūt tiešām vēlies šo mazo knipuku (ja nav jau adoptēts)? :)

http://www.dogs.lv/board/viewtopic.php?f=21&t=13979

Ja tā padomā, daudzi kritēriji atbilst:
1) Viņa "būs neliela auguma(līdz 35 cm)." Nav ne pārāk maza un trausla, ne arī pārāk liela. Kažociņš nav grūti kopjams, ziemā nebūs no salīgākajiem, izskata mīlīguma ziņā varētu sacensties ar Tevis pieminētajām šķirnēm... ;)
2) Sunīt's ir kuce, kas bērna gadījumā varētu būt papildus pluss;
2) Raksturs tiek dēvēts kā jauks & bērnumīlošs, neatkarīgi no jauktās šķirnes. :) "Pašlaik Tefija ir 3 mēnešu veca, ir jautra, dzīvespriecīga un paklausīga suņu meitene, kas ļoti mīl bērnus. "
4) "Tefija ļoti gaidā savus īstus saimniekus, vēlams ģimeni ar bērniem."
Suns no patversmes zināmā mērā arī cēls žests (un suņuka iegāde neprasīs milzu līdzekļus, kas mūsdienās arī spēlē zināmu lomu.. Protams, šie abi tikai kā blakusefekti, kam nevajadzētu būt galvenajiem kritērijiem, lai ņemtu sunīti no patversmes..)
Bet nu, kā ir, vai sirds neiekūst uz šo sunīti??? :esmilu:
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Creme de la Creme » 29 Apr 2010, 12:43

Burvīga!!!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby jurate67 » 30 Apr 2010, 10:05

milzu līdzekļi nav izvēli nosakošs vai ierobežojošs faktors :p bet Tefija bija manos variantos, pirms izdomāju atlikt šo pasākumu. varbūt tiešām ir vērts painteresēties, būs- būs, nebūs- nebūs :)
jurate67
Baby
Baby
 
Posts: 11
Joined: 24 Apr 2010, 10:01

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Andrushka » 30 Apr 2010, 23:27

Foto ar mazuļiem, kur kopā ar suņiem var atrast man liekas,gandrīz katrs, bet daudz kas atkarīgs no paša bērna un viņa vecākiem. Ir ļoti maigi bērni, bet ir bērni, kuriem pa visām varām vajag kaut ko raustīt un vicināt sunim gar degunu. Manējie arī mīl bērnus, ir gatavi ielīst ratiņos, dod bučas, bet es nezinu vai viņi ilgi ciestu, ja plēstu ārā spalvu vai vicinātu koku gar acīm.
kennel Cattleya Dowiana
http://www.lv-hound.weebly.com
User avatar
Andrushka
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1696
Joined: 14 Jan 2010, 00:22
Location: Riga

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby Creme de la Creme » 01 May 2010, 20:36

Man reiz sanāca ''kašķis'' ar'kādu opīti. Dzirdu ka suņi rej, izeju ārā, skatos ka pie vārtiem stāv bēbis (nu ap gadi divi) un opis. Viņi gribot paskatīties. Domāju - nu lai stāv, man nav žēl ka skatās. Bet suņi sāk riet vēl aktīvāk! Izeju ārā atkal. Un ko es redzu? Bēbis met suņiem ar akmentiņiem! Nu tad gan domāju ka tam opim galvu noskruvēšu! Es pat nevaru iedomāties kas notiktu ja kāds no suņiem spruktu ārā! Bērnam ja ne fiziska, tad morāla trauma uz mūžu! Tādus pāri darījumus pat no bērna puses neviens nepiedotu! Bet opim laikam tas viss likās normāli! :lamajas:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby OrlandoSeaHorse » 01 May 2010, 23:39

Nez ko opis teiktu, ja tu ar puskiegeli mestu tam bernam pretim?
:tomati: Man drīzāk tam opim mest gribējās!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby OrlandoSeaHorse » 01 May 2010, 23:46

Andrushka wrote:Foto ar mazuļiem, kur kopā ar suņiem var atrast man liekas,gandrīz katrs, bet daudz kas atkarīgs no paša bērna un viņa vecākiem. Ir ļoti maigi bērni, bet ir bērni, kuriem pa visām varām vajag kaut ko raustīt un vicināt sunim gar degunu. Manējie arī mīl bērnus, ir gatavi ielīst ratiņos, dod bučas, bet es nezinu vai viņi ilgi ciestu, ja plēstu ārā spalvu vai vicinātu koku gar acīm.
Pat loti maigi un visada zina adekvati berni var nostradat absoluti neparedzamus brinumus. Tas stasts par bernu, kas ieblava ausi piemigusam kaukazietim un attiecigi tika smagi sakosts. Neatceretos, ja pazina nebutu pastastijusi par savu absoluti saulaino puikinu - ka tas ieblava mazajam 6 men. bralitim ausi "Es tevi milu!" ta, ka to pie dr. bija javed.
Rado maziem berniem vienkarsi neuzticas un es vinu labak nevienam pat tuvu nelaizu, zinu, ka vinam nepatik. Aidanam patik, ja abi grib - lai runajas. Bet vispar skirne ka tada tomer nav piemerota maziem berniem, tadiem ap 10 +/- jau ja, loti labi, bet siciem gan ne. Sici neizturas suna logikai atbilstosi, nevarot saprast, ko no tadiem var sagaidit.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby paula » 05 May 2010, 07:43

Te jau uzpeld jautājums par to, kā izaug mūsu bērni. Ļaut bērniem savā vaļā dzīvoties ar suni, kamēr mamma traukus mazgā (ar muguru pret bērnu), vai pie datora sēž, vai ir vienkārši izskrējusi citā istabā-ļoti provokatīva situācija. Protams, protams-iebļaut ausī kaukāzietim var 5 sekunžu laikā mammas acu priekšā... tomēr sliecos domāt, ka 90% ir audzināšanā-gan bērna, gan suņa.
Gudrās grāmatās rakstīts, ka suns bērnu neuztver, kā barvedi, vai piederīgu pieaugušajiem-dabiski suns centīsies bērnu "apdzīt" ģimenes hierarhijā, pakāpties augstāk par mazuli, un tikai ar nemitīgu darbu vecāki to var labot bērnam par labu.
Man mājās ir taksis un cvergs-skaitās bērniem ne visai draudzīgas šķirnes. Un aktīvs, kustīgs, spiedzošs un idejām pārbagāts bērns divgadnieks.
Taksis pat ir mēģinājis rūkt un ieķert bērnam pie pārlieku lielas mīļošanas,ko momentā, pie pirmā mēģinājuma, diezgan skarbi atmācīju. Es vienmēr esmu blakus un kontrolēju gan katru suņa, gan bērna kustību, nemitīgi mācu suni cienīt bērnu un otrādi. No pirmās dienas, kad mājās ienāca suņi, es "noliku savas vieglās dienas", ja tā var teikt-ikdiena paiet kontrolējot, stingri kontrolējot un regulējot bērna un suņa attiecības. Lai nomazgātu traukus, uzvārītu zupu, vai aizietu uz tualeti, man vai nu jāņem bērns līdzi, vai nepieciešams vēl kāds pieaugušais, kas mani nomaina.
Ja tēmas aizsācēji to apzinās, ir gatavi un informēti-uz priekšu! :pukudupsis: Ja paredzēts ka suns būs dzīvais karuselis, ko palaist pa dārzu izskrieties kopā ar bērniem, lai vecākiem vairāk brīva laika savām lietām.... es neriskētu.
Cilvēkam vajag suni, reizēm pat divus.
User avatar
paula
Junior
Junior
 
Posts: 574
Joined: 14 Jan 2010, 08:36

Re: kā izvēlēties bērniņam labu draugu?

Postby maksis » 05 May 2010, 09:45

Nu jau aiziet galējībās. :sajucis:
Es piederu pie tiem, kas saka, ka suns NAV cilvēks, nevajag viņu cilvēciskot un piedēvēt viņam nepiemītošu domu gājienu utml.. Bet es arī neuzskatu, ka suns ir kaut kāds kiborgs, bumba ar laika degli vai kas tamlīdzīgs.
Protams, ar svešu suni man neienāktu prātā atstāt kopā mazu bērnu, bet manējais ir uzaudzis ar un starp suņiem. Audzināti ir gan suņi, gan bērns. Un man liekas pilnīgs murgs, ne dzīve šis:
paula wrote:Lai nomazgātu traukus, uzvārītu zupu, vai aizietu uz tualeti, man vai nu jāņem bērns līdzi, vai nepieciešams vēl kāds pieaugušais, kas mani nomaina.

Tāpat man šķistu drausmīgi dzīvot kopā ar suni, kuru es nevaru atstāt kopā ar bērnu, lai aizietu turpat virtuvē traukus nomazgāt.
paula wrote: Ja paredzēts ka suns būs dzīvais karuselis, ko palaist pa dārzu izskrieties kopā ar bērniem, lai vecākiem vairāk brīva laika savām lietām.... es neriskētu.

Mans bērns un mani suņi iet kopā dzīvoties pa pagalmu un ir gājuši arī tad, kad bērns bija mazāks. Jo mani suņi mums ir draugi, kompanjoni un rotaļu biedri.
Par tāda veida negadījumiem kā minētais (ar kaukāzieti, kam ausī iebļāva) - tur taču vecāku (ne)klātbūtnei nav nozīmes. Nevar novērst to, ko nevar iedomāties paredzēt. Tāpēc jau ir teiciens - zinātu, kur kritīsi, paliktu spilventiņu apakšā. Bet nevajag palikt paranojiskam. IMHO.
paula, es nerakstu, lai vnk pastrīdētos - ja tavas sajūtas ir tādas, vai tava situācija ir tāda - tev, protams, jārīkojas saskaņā ar savām izjūtām. Bet es tomēr negribu, lai cilvēks, kas uzdeva sākotnējo jautājumu, iedomātos, ka suni un bērnu var atļauties tikai cilvēks, kas bezmaz vai ne mirkli pret suni un bērnu ar muguru nepagriežas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

PreviousNext

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron