Ģimene grib suni

Want to Buy a Dog

Ģimene grib suni

Postby janiszilvers » 19 Jan 2018, 15:38

Sveiki.
Esam jauniņie suņu lietās tamdēļ vēršos pie jums.
Esam ģimene, kurā aug divi bērni. Dzīvojam privātmājā.
Ļoti daudz laika pavadam laika ārtelpās, arī darba laikā, tāds darbs :)

Ir vēlme pēc neliela auguma suņa, kurš nav tendēts uz medībām, bet uz ģimeni un aktivitātēm ārā.

Pagaidām esmu skatījies un joprojām skatos uz Džeka rasela terjeru un Gludspalvaino foksterjeru. Varbūt kādu labu šķirni esmu palaidis garām?

Gribētos īsspalvainu, ne jau tāpēc, ka negribas ķemēt, bet vienkārši patīk īsspalvaini :)

otrs lielais jautājums, vai Siguldas apkārtnē ir suņa skola?

Liels paldies par ieteikumiem.
janiszilvers
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2018, 11:20

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 16:36

Ja gribas suni, kas nav tendēts uz medībām, tad skatīties uz divām šķirnēm, kas ir radītas tieši lapsu medībām, ir drusku aizdomīgi. ;)
Un terjeri vispār ir sarežģīti audzināmi suņi; ja vien jums nav ļoti, ļoti daudz laika un pacietības, ko ieguldīt suņa audzināšanā katru dienu, droši vien labāk būtu lūkoties neterjeriskā virzienā.

Diemžēl uz sitienu nevaru iedomāties īsspalvainu šķirni, kas atbilstu prasībām, bet varbūt jums der Velsas springerspaniels, piemēram?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby janiszilvers » 19 Jan 2018, 16:46

Tieši lasu tavu blogu par Mio un jūtos iemīlējies.
par medībām minēju tamdēļ, lai ejot pastaigā sunim nav kārdinājums likties pakaļ jebkurai dzīvnieka pēdai.
Suni ir paredzēts mācīt, vajag tak ar manierēm :)
Vēl viens variants, kuru aplūkoju ir taksis, bet vizuāli pievilcīgāki likā augstākminētie.


Spigana wrote:Ja gribas suni, kas nav tendēts uz medībām, tad skatīties uz divām šķirnēm, kas ir radītas tieši lapsu medībām, ir drusku aizdomīgi. ;)
Un terjeri vispār ir sarežģīti audzināmi suņi; ja vien jums nav ļoti, ļoti daudz laika un pacietības, ko ieguldīt suņa audzināšanā katru dienu, droši vien labāk būtu lūkoties neterjeriskā virzienā.

Diemžēl uz sitienu nevaru iedomāties īsspalvainu šķirni, kas atbilstu prasībām, bet varbūt jums der Velsas springerspaniels, piemēram?
janiszilvers
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2018, 11:20

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 16:49

Nu raselam gribēsies likties pakaļ visam un jebkam, un būs nepieciešams milzu darbs, lai no tā atmācītu. Mio mežā labprāt medī gan stirnas, gan lidmašīnas. :kanepe:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby janiszilvers » 19 Jan 2018, 16:53

Skaidrs, kā tu viņu spēj atrast, kad aizskrien pēc lidmašīnas, vai tomēr ir uzticams un atminas, kur saimnieku atstājis?

Spigana wrote:Nu raselam gribēsies likties pakaļ visam un jebkam, un būs nepieciešams milzu darbs, lai no tā atmācītu. Mio mežā labprāt medī gan stirnas, gan lidmašīnas. :kanepe:
janiszilvers
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2018, 11:20

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 17:02

Es galvenokārt vaktēju apkārtni un cenšos būt pirmā, kas pamanīs kaut ko medījamu un atsaucu suni pirms viņa ir kaut kur aizlikusies. Un es esmu viņu intensīvi trenējusi tieši uz atsaukšanu, un šobrīd Mio ir labi atsaucama arī no bīstamākām situācijām. Bet es tiešām negribu atcerēties to, cik daudz nervu tanī visā esmu ielikusi.

Vai suns nāks atpakaļ - atkarīgs individuāli. Mio nāks un meklēs, citi ne. Un vēl Mio pie siksnas ir gps trakeris, bet tas ir tikai avārijas risinājums, nevis lieta, uz ko paļaujos ikdienā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby ash » 19 Jan 2018, 17:56

Par raseliem es domāju Spīgana ir jau pateikusi. Par fokšiem – varu apliecināt, ka viss ir tieši tāpat, vai vēl ļaunāk, zinu foksi, kurš regulāri skrien prom no mājām, līdz ar to tiek turēts piesiets un vadāts siksniņā.
Man pašai ir divi terjeri – tiesa gan, cita šķirne, bet tomēr terjeri. Ja kucīte vēl ir kaut cik novaktējama, un ja tomēr aizskrien – ātri atgriežas pie saimnieka, tad ar puiku ir pavisam savādāk – no pavadas mežā vai meža tuvumā nav atlaižams. Mums ir trāpījies pilnīgi fatāls gadījums, sunim ir ārkārtīgi spēcīgi medību instinkti, kaut arī senčos nav darba suņu un šķirne mūsdienās vispār reti tiek izmantota medībās. Savukārt foksterjeri arī mūsdienās tiek izmantoti medībās, secinājumus par iespējamiem medību instinktiem izdariet paši. toties abi mani suņi ir ideāli piemēroti sadzīvei ar bērniem, ļoti pacietīgi, iecietīgi, uzmanīgi.

Taksis arī ir medību suns, man ir bijuši divi, abi aizgāja bojā agrā vecumā tieši dēļ skriešanas prom – viens aizskrēja un pakļuva zem auto, otrs aizskrēja un kopš tās reizes vairs nav redzēts. Un lai piedod man takšu mīļotāji – mani takši diezgan ļoti necieta bērnus, kaut kopš agra vecuma bieži bija bērnu sabiedrībā. es neapgalvoju, ka visi takši ir tādi, bet mana pieredze ir tieši šāda.

Īsspalvains, neliela auguma, tendēts uz ģimeni un neskrien prom mežā – man nāk prātā franču buldogs. Tiesa gan izskatās pilnīgi savādāk. Varbūt ir vērts salikt svaru kausos visu un izvērtēt vai izskats ir svarīgāks par temperamentu. :pedinja:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ģimene grib suni

Postby Felix_PS » 19 Jan 2018, 19:09

Ne tik viegli pieejami, bet nelieli un īsspalvaini nemednieki ir arī tikko jau citā diskusijā apspriestie Entlebuhas ganu suņi.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 19:40

Šis varētu izklausīties pēc dīvaina ieteikuma īsspalvainam sunim, bet varētu palūkot arī miniatūro pūdeļu virzienā. Spalvu viņiem var griezt sporta griezumā un būs īsspalvains. :kanepe: Un šķiet, ka plus mīnus pārējām prasībām atbilst, noprotu, ka aktīvs suns problēma nebūs. (Man pašai ļoti patīk terjeru enerģijas daudzums, bet viņi ir sarežģīti suņi citos veidos, nudien nerekomendēju)
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby fedelta » 19 Jan 2018, 19:49

Varbūt miniatūrais šnaucers? (tīri pēc vizuālā) :viltigs:
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Re: Ģimene grib suni

Postby janiszilvers » 19 Jan 2018, 19:55

Laikam neesmu korekti izteicies.
sakārtājot lietas pa plauktiņiem

1. draudzīgs ar bērniem
2. uzticīgs
3. patīk daudz darboties svaigā gaisā
4. var iemācīt neaizmukt prom pēc lapsas, bet ja aizmūk, tad atgriežas, suni tāpat paredzēts aprīkot ar gps siksnu.
5. īsspalvains
6. neliela auguma, tas būtu zem ceļa.
7. suns nebaidās braukt ar mašīnu, arī pie stūres :)

Man daudz darbs ikdienā ir svaigā gaisā, kur labprāt ņemtu suni līdzi, lai nav vienam arī garlaicīgi, pūdeli un franču buldogu neredzu mežā :)
janiszilvers
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2018, 11:20

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 20:21

Braukt pie stūres ar suni ir no no no, izmet to domu uzreiz no galvas. Sorry, bet visiem būs labāk.

Franču buldogs aktivitātēm varētu arī nebūt piemērots, plus vēl kaudze ar potenciālām veselības problēmām.
Savukārt pūdelim ar mežu būs 0 problēmas, ja ir īsa frizūra, plus visām pārējām prasībām atbilst perfekti. Pie šādām prasībām es sev stabili izvēlētos tieši miniatūro pūdeli, plus bonusā arī tas, ka pūdeļi ir hipoalerģiski, nebūs problēmu ar mistiski no nekurienes uzradušos alerģiju. Miniatūrais pūdelis bīs suns, kas labprāt ne soli neatkāpsies no saimnieka, labprāt dzīvos ar bērniem, enerģijas daudzums ļaus tusēt kopā visu dienu un psihē būs gana stabils, lai ātri pierastu pie jaunām lietām, kā arī viņi ir lieliski apmācāmi.
Ja nu tomēr pūdelis galīgi nē (bet tiešām, iesaku uz brīdi aizmirst par stereotipiem un izpētīt šķirni), var palūkot Spānijas vai Portugāles ūdens suņu virzienā.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby janiszilvers » 19 Jan 2018, 20:54

Spigana wrote:Braukt pie stūres ar suni ir no no no, izmet to domu uzreiz no galvas. Sorry, bet visiem būs labāk.

humoru laikam neuztvēri.
Paldies par padomu, gribētos dzirdēt vēl kādu padomu no citiem ar
janiszilvers
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2018, 11:20

Re: Ģimene grib suni

Postby Spigana » 19 Jan 2018, 21:03

janiszilvers wrote:
Spigana wrote:Braukt pie stūres ar suni ir no no no, izmet to domu uzreiz no galvas. Sorry, bet visiem būs labāk.

humoru laikam neuztvēri.
Paldies par padomu, gribētos dzirdēt vēl kādu padomu no citiem ar


Sorry, man šodien humora izjūtai baterijas izlādējušās. :sarkstosa:
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Ģimene grib suni

Postby Māra » 19 Jan 2018, 21:39

Viss, protams, atkarīgs no tā, cik sunī iegulda, bet mani ieteikumi šķirnēs, ko vērts apskatīt būtu jau minētie pūdeļi vai ūdenssuņi, vēl burvīgs suns ir kokerspaniels, ja neņem no matainajām šova līnijām, arīdzan Jaunskotijas pīļu retrīvers. Pievienojos versijai par šnauceri, kā arī kā kurtu palātas pārstāvis pievienoju vipetu.
Springerspanieli.
Mazliet mazāk ņurcāms un troksni nemīlošs, taču ļoti uzticīgs un citādi burvīgs - Holandes pīļusuns.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Ģimene grib suni

Postby Felix_PS » 19 Jan 2018, 22:17

Vēl lieliski īsspalvaini pavadoņsuņi ir Austrālijas ganu suņi (Australian cattle dog), bet, ja bērni vēl dikti mazi jāuzmanās, jo austrālim var sagribēties paganīt knakstot kājās. Kā arī šī šķirne lielākoties ir ļoti, ļoti aktīva.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ģimene grib suni

Postby Alpina » 19 Jan 2018, 22:37

No mana skatu punkta zem visām prasībām parakstās Amerikāņu Stafordšīras terjers. Standarta izmēra meitene arī augumā ierakstīties prasībās. Ja celis, zem kura jāiemērās, tāds pagarāka cilvēka, tad suņu puika arī ierakstīsies :kanepe:
Lieliski ar bērniem. Kas man svarīgi - spēlēs ar bērnu neaizraujas un neuzvelkas. Ļoti labi filtrē. Mājās saimnieka tuvumā mierīgs, pārsvarā guļ, nestaigā ka ēna pakaļ, bet vienmēr gatavs iesaistīties aktivitātēs. Laukā aktīvs. Atbilstoši apmācīts un socializēts ļoti ērts gan mežā, gan pilsētā.
Lojāls ģimenei, mīļš un ar mīlestību neskopojas. Labs sargs, kas lieki netrokšņo un nežvangst.

Ja interesē vairāk par šķirni, droši jautā. Varu ieteikt arī, kur iegādāties lieliskus kucēnus.


Vēl drošvien zem prasībām parakstās Stafijs (Stafordšīras Bulterjers) vai mini bulciņa (Miniatūrais bulterjers), bet par šīm šķirnēm lai pastāsta kāds zinošāks ;)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Ģimene grib suni

Postby Māra » 19 Jan 2018, 23:48

Felix_PS wrote:Vēl lieliski īsspalvaini pavadoņsuņi ir Austrālijas ganu suņi (Australian cattle dog), bet, ja bērni vēl dikti mazi jāuzmanās, jo austrālim var sagribēties paganīt knakstot kājās. Kā arī šī šķirne lielākoties ir ļoti, ļoti aktīva.

Es tieeeeeeeši austrāļus gribēju rakstīt, bet pie īsspalvainajiem nodomāju - tas tak enerģijas kunkulis. :D Bet jā, foršs suns!
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Ģimene grib suni

Postby Felix_PS » 20 Jan 2018, 00:13

Māra wrote:
Felix_PS wrote:Vēl lieliski īsspalvaini pavadoņsuņi ir Austrālijas ganu suņi (Australian cattle dog), bet, ja bērni vēl dikti mazi jāuzmanās, jo austrālim var sagribēties paganīt knakstot kājās. Kā arī šī šķirne lielākoties ir ļoti, ļoti aktīva.

Es tieeeeeeeši austrāļus gribēju rakstīt, bet pie īsspalvainajiem nodomāju - tas tak enerģijas kunkulis. :D Bet jā, foršs suns!


Bet viņi ir tiiiik burvīgi!!! Ar saimnieku līdz pasaules malai. Man nekad neviens nebūs dēļ viņu instinktiem ganīt zirgus, šī iemesla dēļ es vispār suņa izvēlē izslēdzu aitu un ganu suņus. Bet šķirne kā tāda mani absolūti apbūra, kad sanāca ar vienu daudz laika kopā pavadīt. :samilejies:
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Ģimene grib suni

Postby Elizabete » 20 Jan 2018, 07:34

janiszilvers wrote:Sveiki.
Esam jauniņie suņu lietās tamdēļ vēršos pie jums.
Esam ģimene, kurā aug divi bērni. Dzīvojam privātmājā.
Ļoti daudz laika pavadam laika ārtelpās, arī darba laikā, tāds darbs :)

Ir vēlme pēc neliela auguma suņa, kurš nav tendēts uz medībām, bet uz ģimeni un aktivitātēm ārā.

Pagaidām esmu skatījies un joprojām skatos uz Džeka rasela terjeru un Gludspalvaino foksterjeru. Varbūt kādu labu šķirni esmu palaidis garām?

Gribētos īsspalvainu, ne jau tāpēc, ka negribas ķemēt, bet vienkārši patīk īsspalvaini :)

otrs lielais jautājums, vai Siguldas apkārtnē ir suņa skola?

Liels paldies par ieteikumiem.


Labrīt! :)
Ieteiktu paraudzīties mazāko ganu suņu - šiperku virzienā. Jūsu ģimenes dzīves veids būtu ideāli piemērots šai šķirnei. :jaa: Lai gan - jebkurš suns priecātos būt kopā ar savu saimi, būt apmācīts un laimīgs :sirsninas:
Sīkāk par šķirni var palasīt še pat - forumā: viewtopic.php?f=3&t=6383

Lai izdodas atrast sev un savai ģimenei vispiemērotāko suni! :rej:
Elizabete
Baby
Baby
 
Posts: 77
Joined: 08 Sep 2012, 18:54
Location: Adazi, Latvia

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests