suns un bērns...kādu šķirni!?

Want to Buy a Dog

suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby jokebox » 14 Jul 2010, 15:18

sveiki...vēlamies iegādāties ģimenes mīluli, bet primārais ir tas ka vēlamies šķirni kas labi saprotas ar bērniem varbūt no pieredzes varētu ieteikt kādu?
izmēram nau nozīmes - mazs vai liels, lai tik labi saprotas ar bērniem. bērnam - 4 arpus gadi!
paldies :kucens:
jokebox
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2010, 15:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby brex » 14 Jul 2010, 15:56

jauki, ka velaties suni! :)
tacu - vai vienigais arguments bus laba saprasanas ar bernu? Kadi ir jusu dzives apstakli, darba dienu rits, speja veltit laiku suna apmacibai, fiziskajai noslogisanai??
Pa lielam var teikt, ka nomali audzinati suni gandriz visi labi saprotas ar savas gimenes berniem (ja vien berni ari normali audzinati ) :)

Piem., - man ir Latvijas dzinejsuns, bernu pasiem gimene nav, sunim tads paliels IGNORE svesiem berniem (ja vien tie ar spiedzienu neskrien virsu), tacu brala meitai (5 g) gul ar galvu klepi - jo vina tacu ir gimenes berns. Berna opitim un omitei ir mopsis - tam vispar seviski svesie cilveki nepatik, tacu sikajam staiga pakal, sikais var vest suni pastaiga. TACU - lielajiem cilvekiem tie ir pilnigi atskirigi suni audzinasanas un fiziskas aktivitates zina
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby jokebox » 14 Jul 2010, 19:20

jā, par visu ir padomāts, ir mums pietiekami laiks, lai izvestu suni ārā, dotos pastaigās...
bet ir dzirdēts, ka dažas suņu šķirnes labāk saprotas ar bērniem - laikam labradors...vienkārši vēlējos uzzināt varbūt ir vēl kādas šķirnes...
bet nu paldies par atbildi!
jokebox
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 Jul 2010, 15:05

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby čība » 14 Jul 2010, 20:24

Par miermīlīgām un bērniem draudzīgām šķirnēm uzskatītie suņi - zeltainie retrīveri un labradori visbiežāk sakož savas ģimenes bērnus, visretāk - VASi. Tas bija amerikāņu pētījums, un šeit ir runa nevis par kaut kādiem bērniem vai radu bērniem, bet paša ģimenes, kas diendienā ir kopā ar suni.

Pareizi apmācīts suns bērnam būs drošs. Es teiktu, ka labāk jāizvēlas vidējs vai vidēji liels suns, gluži vienkārši mazam suņukam bērns var vieglāk nodarīt pāri. Un suņi ir ļoti ļaunatminīgi. Viens bērns un viens moments var sabojāt suni uz visu mūžu.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby Kriste » 14 Jul 2010, 21:29

Es atkal nesen lasīju vienu Latvijas pētījumu, kur tieši VASi tika pieminēta kā šķirne, kas visbiežāk sakož ģimenes locekļus. Par labradoriem gan neatceros, ka tur tika kaut kas minēts.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby biinumz » 14 Jul 2010, 22:01

nu labi - runa te visi, kuriem ir suns, bet nav berna vai otradi :)
mums ir abi (Robins, kur tu esi - tev ir viedoklis shai jautajuma?) - i berns, i sunji. varu padalities pieredze un viedokli.
ta ka es turos pie viedoklja, ka medibu sunji (adekvati, ar lidzsvarotu psihi) vispar cilvekiem nekozh nekados apstakljos, tad ari savu bernu (1,5 gadi) bez problemam laizhu ar sunjiem... sakuma, protams, jautajumu nokartojam, pareizi ievedot bernu gjimene un paskaidrojot sunjiem, kura vieta berns atrodas kopeja hierarhija, jo fiziski berns nav spejigs iekarot sev vietu virs sunja (ari maza)... ja situacija ir otrada, ka berns jau ir gjimenes loceklis un suns ienak no jauna, tad vienkarshi japaseko hierarhijas sakartoshanai bridi, kad sunjaberns grib savu vietu taja atrast. mums nav problemu nedz ar biglu, nedz PBGV - abus sunjus berns var aiz astes vazat pa maju, plukat, paijat, bljoda lidz elkonjiem dzivot, mute raknjaties utt. neviens suns neatljausies zobus paradit (patneskatoties uz to, ka biglu meitene kopuma ir visai sherpa).
vel pieredze:
- viens musu bigla kucens aizbrauca uz majam, kur puika (laikam gadi 7) - sakotneji kucens puiku kodija un nespeja viji tur vietu zem saules sadalit, tatad pat it ka nelielas shkjirnes sunjuks mocija bernu un darija vinjam pari; kad atrisinajam situaciju un sekojot maniem padomiem vecaki kucenam nodemonstreja savu nostaju, iestajoties par bernu, situacija tika sakartota dazhu dienu laika un nu suns ar puiku esot super labi draugi :)
- manai kolegjei puika ir ka uzburts uz manam sunenem, vispar dzivnieki ljoti patik, sevishkji sunji. pashiem nav (puikam 4,5 gadi) - saprotas ar manam sunju damam ideali, pamurca, bet pari nedara, tas ari tolere bernu bez ierunam, kaut nekadas siltas jutas nelolo - tomer ne savejais berns. kolegjes masa esot iegadajusies bernes ganu suni - tak ari miliga shkjirne, nekada vaina. bet jau kucena vecuma suns dara puisenam pari, jo vienkarshi ir liels - uzlec ar kjepam, apgazh, spelejas, saskrape utt... isi sakot puika ar visu sunjmilestibu bez asaram nevienu satikshanos - esot baigi traki un kolegjes secinajums, ka njemot sev suni, ko vinji ir ieplanojushi darit, kad nokartos zinamus gjimenes apstakljus, ir butiski njemt vera sunja izmeru - kaut aiz ta, lai suns nepartraukti ar asti bernam degunu neslaucitu utt. - protams, ja ar to rekjinas un ir tam gatavi, tad ok; bet vera tas ir janjem...

no visa shi mans secinajums: ja esot ar bernu es njemtu suni zinot to, ko tagad zinu, njemtu videji lielu - mazam berns daris pari (ljaunu negribot), liels var apdraudet bernu nejaushas (ari ljaunu negriboshas) rotaljas tiri delj saviem gabaritiem; izvairitos no shkjirnem, kuru pamatuzdevums tomer saistits ar agresijas izpausmem - shim shkjirnem es tomer par 100% neuzticetos (tikai mans viedoklis), mazums kads klikshkjis vai kas un sakozh bernu - tad velak var diskutet, ka berns bija vainigs, izaicinaja, izprovoceja utt. - es neuzticos bernam 100%, tad man vajadzigs suns, kuram 100% varu uzticeties, ka ja berns provoces, vinjsh bus gudraks un neljausies zobu palaishanas velmei... tapec lukotos uz medniekiem, sevishkji man patiktu dzineji, jo vinju pamatuzdevums ir nokjert, bet ne nokost, savainot utt. - nezinu, cik taja taisniba, bet esmu lasijusi, ka mednieki nekozh cilvekam (ari dzivniekam), neuzbruk, jo vinju selekcija ta veidota, ka sunjiem agresijas izpausmes ir maksimali mazinatas, lai vinji neuzbruktu medijumam un nemazinatu ta vertibu (nesapostitu kazokadu utt.) - man shi ideja sirdij tuva, pat ja ta nav 100% taisniba un kaut ka ticas tam no visiem medniecinjiem, kurus pazistu...
www.muki.lv
biinumz
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 18:59
Location: Riga

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby BaibaB » 15 Jul 2010, 07:56

re kur trīs tēmas zemāk ir diskusija tieši par šo pašu ... vai nu bija jātaisa pašam sava tēma?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby gilroy » 15 Jul 2010, 10:07

Ir auguši bērni ar suņiem...

Pirmais: izvēlēties suni ar stabilu psihi.

Paskaidrošu - ne vienmēr šķirnei raksturīgās īpašības izpaužas konkrētajā sunī. Sunim, tāpat kā cilvēkam ir savs reksturs, ko veido iedzimtas/ieaudzinātas īpašības. Ja suns dzims superkaistiem vecākiem ar nestabilu psihi, nekāda audzināšana nelīdzēs. Pat vienā metienā mēdz būt ļoti atšķirīgi temperamenti.

Lai kādu šķirni jūs izvēlētos, sekos nākamais solis - atrast audzētāju, kura suņiem ir tiešām labs temperaments.

Tāpēc es ieteiktu vispirms izslēgt pavisam mazos un pavisam lielos suņus (te jau skaidroja iemeslus), un tad izvēlēties šķirni, kura JUMS liekas vispiemērotākā - šķirnes enerģijas līmenis, jūsu dzīvesveids, spalvas kopšana, apmācība... tādas lietas jāņem vērā.

Un tad, kad izlemsiet, kādu šķirni, tad meklējiet SAVU audzētāju - jautājiet klubā, varbūt pat ārzemēs... Temperaments, temperaments un vēlreiz temperaments.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby sidzeja » 15 Jul 2010, 11:15

Teikšu tā ,ka laikam kādos apstakļos suns izaug tads arī viņš ir, jo esmu redzējusi Biinumz video, kur Robins kāpj virsū Jullei un šī tik guļ un neko nesaka. :hih: :tikainesaki: Nu man mazu bērnu nav tik cik mēs vai pie mums kāds ciemā ierodas, bet Gromam ne visai ,labāk tālāk no viņiem ļauj pakasīt vēderu, bet noteikti ne kāpt virsū vai raustīt viņu. Tomēr par Vasiem man ir gan ko teikt mani vecāki ir pasisti uz šo šķirni :hih: un cik es sevi atceros man vnm blakus ir bijis tāds suns :esmilu: Un ir bijusi gan VAS kucīte gan puika un tagad atkal ir meitenīte garspalvainā.Nu iepriekšējie suņi bij vnk super mēs tiešām ar viņiem pavadījām ļoti daudz laiku un vecākiem mūs nebij jāpieskata, jo to darija suns.Un Vasiem pacietība man liekas ir neizmērāma :jaa: Kad gājām peldēt suns sēž ūdenī un vaktē :jaa: Nu tagad vecākiem ir trešais suns un nav tādas lietas, kā agresija pret savējiem un nevienam no šiem trim suņiem ,kas tāds nav bijis.Vienīgais, kas tiešam raksturīgs vini ļoti sargā savējos tapēc, kad mēs mazi bijām un ,kad brauca draugi ciemos tētis visu laiku pieskatija suni, jo viņš neļāva citiem bērniem ne grūst mūs kaut arī tā bij tik rotaļa.Tapēc man ir palikušas tikai labākās atmiņas par Vasiem :esmilu: un ja Vas kož savam bērnam tad pēc manām domam viņam vnk putniņi galvā un viss vai arī ļoti neuadzināts bērns.. :pilnmeness:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby gilroy » 15 Jul 2010, 12:55

Zinu gadījumu: labi apmācīts dienesta VAS ar stabilu psihi dzīvoja dzīvoklī un dievināja 3 gadīgo bērnu.

Suns gulēja aizmidzis, bērns gāja, netīšām paklupa un uzkrita sunim - vecāku acu priekšā. Suns vispirms iekoda un tad pamodās. Bērns daļēji noskalpēts. Pārdzīvoja visi. Suns uzbruka neapzināti. Bet nu sakoda un sakoda smagi. Viss beidzās labi - bērns izauga, rētas nav redzamas, bail no suņiem nav... VAS tomēr iemidzināja - pat sakostā bērna māte smagi raudāja un pārdzīvoja.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby sidzeja » 15 Jul 2010, 14:16

Nu es nez varbūt mums paveicās, bet arī neviens no Vasiem nebij apmācīts kādā speciālā skolā, tētis pats mācija mājās un viss.Nu es izaugu ar VAS un bez neviena kodiena vai agresijas no viņu puses.Un visi suņi ir auguši kopā ar trīs bērniem un vel, kad pie mums ciemojās radu bērni nu teikšu normāls pārbaudijums sunim tāds knēveļu bars un pfu pfu, bet suņi bij tiešām super. :esmilu: Tagad vecākiem ir garspalvainā VAS meitene nu konfekte dari ko gribi klausa.Vel jo vairāk es nēesmu saimniece viņai, bet man uzticēts viņu ķemmēt un bez ierunām sēž paklausīgi un ļauj plucināt savu kažoku kaut arī nēesmu ne viņu mācijusi ne ko.Nu es palieku pie sava, ka ja ir sakarīgi saimnieki tad VAS ir super suns ģimenei tikai jāzin ko un kā.Jo nu ja būtu tik neprognozējami viņi tad domāju man vai brālim ar māsu bij jānoraujas vismaz no kāda no šiem 2iem suņiem, bet viņi mūs burtiski dievināja, kur mēs tur suns. :samilejies: Un ne mēs bijām tie izmācītākie bērni, kuri tikai suni paglauda un viss. :tikainesaki: Nu esošā VAs kucīte nav sajūsmā par sīkajiem, jo mums vnk tādu pie vecākiem nav, bet kad atbrauc tad viss sīkie glauda un divgadīgais pieturas pie viņas nu nav bijis, ka viņai jāizrāda labs suns tik dažbrīd neaptver savus izmērus.
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby gilroy » 15 Jul 2010, 22:17

sidzeja, tas , ko ar savu piemēru gribēju teikt - pat VISLABĀKAIS suns ir un tomēr paliek suns. Ar to ir jārēķinās vienmēr un visur. Nav tāda lieta kā pilnīgi bērnudrošu suņu. Nav. Tāpēc tēmas aizsācējam jāsaprot, ka suns un bērns ir jāuzmana vienmēr, un pat arī tad vēl var notikt nelaime. Jo manis minētajā piemērā gan suns bija adekvāts, gan bērns un vecāki.

Katram mums ir stāsts par brīnišķīgu suņu un bērnu draudzibu, un arī manis minētajā ģimenē suns bērnu dievināja. Bet tas no nelaimes nepasargāja. Tā vienkārši var notikt, un tas vienmēr jāpatur prātā.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby undd » 15 Jul 2010, 22:23

Kriste wrote:Es atkal nesen lasīju vienu Latvijas pētījumu, kur tieši VASi tika pieminēta kā šķirne, kas visbiežāk sakož ģimenes locekļus.


un gilroy :par:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby sidzeja » 15 Jul 2010, 22:58

Es nesaku, ka VAS ir super labs suns bērniem vnk ja ir pareiza audzināšana un sunim viss kārtībā ar galvu tad problēmām nevaig būt.Un man nav brīnišķīgs stāsts, bet gan reāla pieredze un ne ar vienu VAS ,bet ar 3 dažādiem un atsevišķos laikos pirktiem suņiem.Un tas, ka bērns un suns jāpieskata, manuprāt, ir pašsaprotami.Un ja baidīsimies un gaidisim to reto gadījumu ,kad varbut suns iekodīs bērnam tad labāk nepirkt suni kamēr sīcis mazs.
Undd un tomēr cik pētijumos ārpus LV parāda ,ka bulīši mežoņi un asins suņi, bet vai tapēc jums viņi tādi liekas?Nespēju saprast cilvēkus, kas atrod kkadu pētijumu un pēc tā izsaka savu viedokli.Nu man bullis par spīti visai sliktajai reputacijai liekas super suns un gribētu sev tādu. ja vien būtu parleicinātāka par savām spējām.Un mani novērojumi un domas ir tikai pēc personiskās pieredzes nevis es izlasiju ka bulterjers ir asinssuns tapec viņu nevienam neiesaku pirkt un ticu tam ka viņš arī ir mežonis.Nu beidzam ir gandrīz par katru šķirni stāsts, ka sakodis savējo vai bērnu un, manuprāt, tas ir tikai nepareizas audzināšanas rezultatā.Un es uzskatu, ka nav agresīvas škirnes ko nevar turēt kopā ar bērniem vnk ir nepareiza audzināšana gan sunim, gan bērnam un vel suņi ar putniņiem galvā.Mani bērnībā ir sakodis rotveilers un neuzskatu, ka šī šķirne noteikti nav domāta ģimenēm ar bērniem konkrētajā gadījumā suns nebij audzināts un viss, bet man vel šodien ir bail no šis šķirnes pārstāvjiem. Tapēc es palieku pie sava, ka VAS nav tas sliktākais variants ģimenei ar bērniem neskatoties ko saka tas pētijums.Un vel jau jāsaprot tas, ka VAs ir ļoti populāra šķirne līdz ar to ir pilns ss.lv ar sludinājumiem, kur pardod kucēnus ķipa VAS un katrs otrais savu kranci sauc par VAS.Tapēc nu šai šķirnei viegli ir piekabināt sliktos darbus ja ausis gaisā um kaut cik līdzīgs VAS tad šķirne gatava. :hih:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby undd » 15 Jul 2010, 23:04

Emm, ir bišķi atšķirība, ja runājam kaut vai tikai LV robežās. LV BT nav populāri suņi, VAS ir, un jo populārāks un pieprasītāks ir suns, jo vairāk viņš tiek sabojāts. Nu nepāro BT uz nebēdu tikai tāpēc, ka pēc viņiem rinda stāv, pēc VAS tomēr stāv, jo kuram gan negribās skaisto, gudro Reksi? Nav jau pašā šķirnē kā tādā vaina, dies pas, es to nekādā gadījumā negribu apgalvot, bet to, ka lielais vairums VAS LV ir maigi sakot nelīdzsvaroti, to nevar noliegt, un pie vainas ir tikai un vienīgi pieprasījums pēc viņiem un cilvēku bezatbildīgā kucēnu iegāde, jo kāpēc gan iegādāties VAS no labas audzētavas, ja SS tādu var dabūt par 30 - 50 Ls? Ok, viņš ka robotiņš apgūs un izpildīs visas komandas, bet tas nenozīmē, ka viņam tāpēc galvā viss ir kārtībā, imho
Bez tam, BT visās statistikās tiek ievietoti tikai kā potenciāli bīstamie, un laikam jau lieki ir kaut ko piebilst par stereotipiem, arī LV BT daudzi uzskata par baismīgi bīstamiem, tikai cik reāli BT ir uzbrucis cilvēkam, un cik bieži tas pats VAS, domāju, ka attiecības mierīgi var mērīt 1:100
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby sidzeja » 15 Jul 2010, 23:17

Un cik tajos kucēnos pa 50LS ir no VAS :jaut: Nu un arī cilveku domu gājies nopirksim smuko gudro Reksi un viņš mums izaugs tads kā no filmas neko nemācot :pagalvu: Nu es domāju, ka šķirnes VAS bez putniņiem galvā un ar normālu apmācību kaut vai elementāro nu nav bistams variants un noteikti ari viņi netaisa šo statistiku.Un es tomer ceru, ka šeit cilvēks nebūs nodomājis pirkt suni pa 50ls.Bet es vnk uzskatu,ka šadi pētijumi ir kaķim zem astes un neko nepierāda un manu viedokli neietekmē.Un uzbrukumu skaits bulim un vasam ir atškirīgs jo šķirnes popularitate atškiras tapēc domāju, ka nav ko salīdzināt vnk domāju, ka jums kā bulkas saimniecei ar šāds pētijums neko neizsaka, jo bulkas ar tiek nomelnoti nepamatoti.Un ir jāpriecājas, ka bulkas nav populāri tiešām :aptracis: nevienai šķirnei nenovelu to visu, kas nāk līdz popularitātei. :pilnmeness:
User avatar
sidzeja
Puppy
Puppy
 
Posts: 415
Joined: 13 Jan 2010, 21:56

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby madja » 15 Jul 2010, 23:26

bet,man šķiet,ka te nemaz nebija doma ņemt VAs?
bet par to piebilde,ja drīkst izteikties.
man ir arī, ne gluži ss,lv, bet nu ne arī tā,ka likt roku ķīlā,ka VAs. bet ne par to stāsts,jo man vēl puņķutapa.
šie "vilkveidīgie" tiešām ir hiper-ultra-mega-giga populāri. mēs pa savu Čieri ejot ikrīta pastaigā tiekam aprietas tieši no VAsveidīgiem nelaimīgiem suņiem (jo viņi ir aiz 90% sētu), kas dzīvē citu prieku neredz kā vien uzglūnēt un uzvankšķet no zem vai virs sētas, piebiedējo trieku i man i manam kucēnam. nujau es viņai esmu iestāstījusi,ka tie ir nelaimīgi sunči,kam dzīvē nav paveicies un ka riet pretī ir zem mūsu goda. bet es pieņemu tomēŗ ( un ne tikai tāpēc,ka man ir kind of tāds sunc) ka tie sakodēji statistikā ir tieši šādi, vientuļi, nenodarbināti, nesamīļoti suņi, un parādās biežāk, jo karma ( šķirne) tāda.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby Gabe » 15 Jul 2010, 23:32

madja, ne visi suņi, kuri rej aiz sētas ir
madja wrote:vientuļi, nenodarbināti, nesamīļoti suņi
. tam ļoti bieži ir arī citi iemesli! viens no svarīgākajiem, savas teritorijas aizsargāšana!

un jokebox, es uzskatu, ka suņa un bērna veiksmīgu attiecību pamatā nebūs konkrētas šķirnes. tā jums pašiem ir jaatrod, ņemot vērā, dzīvesveidu, laiku, ko variet veltīt apmācībām! un galvenais suņa un bērna kontaktu vērot jau no paša sākuma, un visu, visu laiku paturēt acīs! jo dzīvē visādi gadās!
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby undd » 15 Jul 2010, 23:34

pag, bet vai tad kopējās, kaut subjektīvās, bet tomēr statistikas tiek veidotas ievērojot ciltsrakstus un to, vai konkrētais eksemplārs ir radies no izcili pareiza vaislas darba?
es te netaisos tagad spodrināt bullīšu labo tēlu, jo zinu, ka šie suņi nepareizās rokās tiešām var kļūt bīstami, pat ar ūbersuper c/r un tas nav suns katram, tomēr pēdējo gadu 10+ man diemžēl ceļā nav gadījies neviens adekvāts VAS, un nav runa par 1 - 3 eksemplāriem, protams, c/r uzrādīt nevienam neesmu lūgusi, tomēr uzskatu, ka neadekvātu VAS ar c/r ir daudz lielākas iespējas iegādāties, nekā BT bez c/r, iespējams kļūdos, uz absolūto patiesību nepretendēju, bez tam, nekādi vainīga nejūtos, ka VAS savas popularitātes dēļ ir zaudējuši tā gudrā, uzticamā suņa statusu
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: suns un bērns...kādu šķirni!?

Postby Nemezis » 15 Jul 2010, 23:53

sidzeja wrote:Un ir jāpriecājas, ka bulkas nav populāri tiešām :aptracis: nevienai šķirnei nenovelu to visu, kas nāk līdz popularitātei. :pilnmeness:

Bet kadreiz bija-90 gados.Un bija ari daudz sunju ar nestabilu psihi..
Vel joprojam cilveki raustas ieraugot bulku uz ielas,citi pat pariet cita ielas puse.Un vajadzeja redzet sunju saimnieku sejas,kad mes ieradamies ar bulku dreslaukuma..pec tam jau saprata ka musejam ar galvu viss ok. Ta ka ceru ka bulterjeri vairs nekad nebus Topa.
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Next

Return to Gribu nopirkt suni

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests