Kamanas (vienam sunim)

Kamanas (vienam sunim)

Postby GZP » 25 Aug 2012, 12:11

Sveiki!

Sakam jau pratot par inventaru ziemas sezonai. Ludzu pakonsultejiet kadas kamanas ir piemerotas aktivitatem ar vienu suni.

Kickbikiem http://www.kickbike.ee/sani.html skatos ir piedavajuma vairaki varianti. Vai obligati janem tadas ar sedekliti vai ari tie pirmie varianti ir lietojami sim aktivtatem? ;) Kadas vispar ir funkcionalas atskiribas siem variantiem - ar un bez sedekla?

Varbut ir vel kadi citi labi varianti?
GZP
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 03 Jul 2012, 13:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby D'Karlo » 26 Aug 2012, 08:41

:) Ja suns ir viens, tad sēdeklītis būs lieks, izņemot, ja tiek vizināti mazi bērni, vai kamanas tiek izmantotas arī citām aktivitātēm, piemēram, kā aprakstā minēts - ziemas makšķerēšanai, kur visu inventāru var viegli uzkraut virsū. Dzīvē šīs kamanas ar sēdeklīti neesmu redzējis, bet bildes baigo uzticību nevieš, ka tas varētu izturēt pieauguša cilvēka svaru kustībā, nemaz nerunājot par suni, kurš, ja vien nav 50 < kg svarā divus cilvēkus īsti nepavilks. Arī vienam cilvēkam braucot ar 4x vai pat 6x suņiem ir bieži tiem jāpalīdz ar atspērieniem, lai kamanas ietu uz priekšu. :) Tāpēc noteikti rēķinies ar paša ieguldījumu ziemas prieku baudīšanā! :)

Citi varianti - pat īsti nenāk prātā, izņemot lietotāja Sabulis http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=149&t=3909 kamanas.
Tās var mēģināt arī pats uzmeistarot --->clik uz linka, pasūtot tādas citam nez vai sanāks lētāk, kā piedāvājumā augšā.
User avatar
D'Karlo
Puppy
Puppy
 
Posts: 375
Images: 1
Joined: 03 Apr 2010, 18:54

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby sabulis20 » 26 Aug 2012, 10:01

Ja pie mums būtu attīstīts viena suņu kamanu sporta veids es izvēlētos sporta variantu.Ja tikai priekiem pavizināšanai tad parasto koka ar krēsliņu.Šīs kamanas ir universālas var braukt ar suni ,uz veikalu pa pieblietētu sniegu vizināt bērnus ,ļoti labi pārvietoties pa ezeru copējot.Atceros no bērnības šīs kamanas vis tur kā vajag sēdeklītis ok.Par sporta variantu pajautā Mušeram aizpagājušo ziemu sacenēs tādas vinnēja.Šo kamanu labums var braukt pa ledu un ja uzliek plastmasas slēpes uzlikas tad pa sniegu.Vienkāršās katru ziemu pārdod K-rautā pa kādiem 34Ls tikai bez plastmasas uzlikām.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby GZP » 11 Dec 2012, 18:27

Esam tikusi pie Финские сани Kickspark Max :kanepe:
http://www.kickbike.ee/sani.html

Ar plastmasas uzlikam brauksanai pa sniegu. Lidzigi ka slepes. Pratoju vai tas uzlikas ar kaut ko ir jaiesmere, lai labak slid? Kadas idejas?
GZP
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 03 Jul 2012, 13:40

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby sabulis20 » 11 Dec 2012, 21:49

Kad būsi ieprovējis braukšanu palielies lūdzu par sajūtām kā ir.
Par plastmasas uzlikām paskaties kāda slīdvirsma vai spoguļgluda vai ar mikro rieviņām.
Ja spoguļgloda tad neturēsies vasks(izņemot ja baigi krutā plasmasa kaut es šaubos).
Vēl drošāk aiznest pie slēpju večiem ko tie teiks.
Ja gribēsi vaskot tad vini var sagatavot virsmu priekš ta.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby ash » 12 Dec 2012, 16:42

man tāds absolūtā "dačņika" jautājums...
ir suns, apm. 17 kg. ir bērns, ap 15 kg (nu ar drēbēm būs laikam visi 17). sunim dikti patīk strādāt un ir nepieciešams kāds darbiņš tagad, kad velo nolikts uz ziemas guļu. tik nav skaidrs par ragaviņām. noteikti tas nebūs nekas prefesionāls un nekas dārgs, bet varbūt kāds var ieteikt - kurā virzienā skatīties? :sarkstosa:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby Ilze » 12 Dec 2012, 18:08

Es ņemtu parastās plastmasas kamanas (jebkurā bodē šobrīd pieejamas), tik stiprinājumus piedomātu jaudīgākus (lai kamanas neizjūk) - suns, pa priekšu, tad bērns kamanās, un aiz bērna es ar slēpēm - viss sakabināts, lai suns neparauj bērnu, un bērns neuzbrauktu virsū sunim (es bremzēju). Savukārt pati pieslēpotu, lai sunim nav jāvelk n-tie kg. :) Vsjo pod kontroļom :)
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby ash » 12 Dec 2012, 21:14

tādas kā šīs piemēram : http://www2.neoshop.lv/khw-snow-tiger.html ?
mhmm, un vēl es pati uz slēpēm... :aptracis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby sabulis20 » 13 Dec 2012, 09:31

ash wrote:tādas kā šīs piemēram : http://www2.neoshop.lv/khw-snow-tiger.html ?
mhmm, un vēl es pati uz slēpēm... :aptracis:

Ideālais variants
Image
tajā striķī kas aiziet pie suņa ir slēpotājs.
Pašam jākabinās pie pulkas ,lai būtu droši bērnam no nelaimes gadījumiem.
Cietā sakabe sunim ,lai būtu drošība sunim ,ka neaplauž ķepas.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby ash » 13 Dec 2012, 12:02

mm, man kaut kā nebija ienācis prātā, ka var arī tās plastmasas pannas, kas šļūc pa zemi. tādas atrast vispār nav problēmu.

cietās sakabes un slēpotāja pieāķēšanās gan mums pagaidām nebūs aktuāla - bērns vēl ir gana mazs un mums tā braukšana notiks ātrā soļošanas tempā, noteikti ne skriešana un tamlīdzīga jautrība. sākumā bērns jāuztrennē nebaidīties! :D
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby sabulis20 » 13 Dec 2012, 14:03

ash wrote:mm, man kaut kā nebija ienācis prātā, ka var arī tās plastmasas pannas, kas šļūc pa zemi. tādas atrast vispār nav problēmu.

cietās sakabes un slēpotāja pieāķēšanās gan mums pagaidām nebūs aktuāla - bērns vēl ir gana mazs un mums tā braukšana notiks ātrā soļošanas tempā, noteikti ne skriešana un tamlīdzīga jautrība. sākumā bērns jāuztrennē nebaidīties! :D

Tikai atceries suņi nav prognozējami visu ar prātu aizraus pa gaisu ,ka iepīkstēties nepaspēsi.
User avatar
sabulis20
Puppy
Puppy
 
Posts: 460
Joined: 14 Jan 2010, 16:35
Location: Mārupe

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby ash » 13 Dec 2012, 14:10

es atceros - vai nu braucam pa mežu, vai ja kaut kur civilizācijas tuvumā - suns pie pavadas. :pastaiga:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kamanas (vienam sunim)

Postby GZP » 13 Dec 2012, 21:07

ash wrote:es atceros - vai nu braucam pa mežu, vai ja kaut kur civilizācijas tuvumā - suns pie pavadas. :pastaiga:

Manuprat, ja berns nav padsmitnieks, kurs jau pats adekvati prot rikoties (tas ir briesmu bridi izlekt/izkapt/nokapts no ragavam), bernu vizinat bez jebkada stiprinajuma pie pieaugusa ir absioluti neapdomigi. Ari meza varbut zveri vai kadi citi intereses objekti un suns aizies pa gaisu momenta. Var aizvilkt ari bernu biezokni un tad bus .... Jus jau pasi saprotiet. Ar berniem, kuri pasi nav spejigi izlekt ara no ragavam, nedrikst risket. Mans uzskats - sunim, vizinot bernu vienu, ir jabut pie pavadas.
GZP
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 03 Jul 2012, 13:40


Return to Ekipējums

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron