Gribu kucenu

Ask a question and get an answer

Gribu kucenu

Postby sushi » 06 Jun 2011, 23:45

Labdien visiem :) es gribu uzdavinat vectevam uz dzimsanas dienu suni mazu kucenu, man pasam suns nekad nav bijis, varbut jus kaut ko varat ieteikt kur meklet ko izveleties, varbut kads ari atdod suni. Busu loti pateicigs par visam atbildem. Atvainojos ka bez garumzimem, nav lat. val uz datora. :-)
sushi
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2011, 23:39

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Gribu kucenu

Postby pixy » 07 Jun 2011, 07:26

Bet vai vecaistēvs grib, lai viņam dāvina kucēnu :jaut: Esmu kategoriski pret dzīvu radību dāvināšanu, tas nav priekšmets, ko, ja neiepatīkas var nolikt plauktā. Un, ja pat cilvēks grib to suni, tas jāizvēlas pašam nākamajam saimniekam. Var uzdāvināt līdzekļus suņa iegādei vai kopā doties izvēlēties kucēnu, bet vēlreiz saku - suns jāizvēlas cilvēkam, kas par viņu rūpēsies un būs atbildīgs :pedinja: . Tā, ka mans vienīgais padoms ir apspriest šo potenciālo dāvanu ar vecotēvu :) .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Gribu kucenu

Postby just ERGO » 07 Jun 2011, 07:43

pixy wrote:Bet vai vecaistēvs grib, lai viņam dāvina kucēnu :jaut: Tā, ka mans vienīgais padoms ir apspriest šo potenciālo dāvanu ar vecotēvu :) .



:par:
User avatar
just ERGO
Junior
Junior
 
Posts: 547
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 12:32
Location: Mežciems

Re: Gribu kucenu

Postby silverequs » 07 Jun 2011, 08:19

Ja man uzdāvinātu suni būtu nelaimīga, jo es konkrēti zinu, ko gribu redzēt savā nākošajā sunī, bet citi nezin 100% ,bet ja suni uzdāvinātu noteikti to atdotu, jo tas ir tāpat kā ar sievām vai vīriem, tos arī nevar uzdavināt, var tikai sastapt un iemīlēt īsto. :pasmaržo:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Gribu kucenu

Postby Creme de la Creme » 07 Jun 2011, 08:27

No manis pāris reizes ir pirkti kucēni ''dāvanai'', bet visas reizes apdāvināmā persona brauca pati kucēnus lūkoties! Visbiežāk bērni pirka kucēnu vecākiem. Viens no maniem noteikumiem - vienmēr gribu redzēt suņa nākamo saimnieku, gribu redzēt vai viņam kucēns vispār patīk, vai viņš ir gatavs tādai atbildībai. Vienkārši ir zināmi n-tie gadījumi kad cilvēks pēc tam nezin ko ar tādu dāvanu darīt! Man arī nepietiek ar to, ka apdāvināmā persona ir informēta. Var gadīties ka suns tam vienkārī nepatīk! Visi kucēni jau ir mīļi, bet jārēķinās ka no kucēna izaugs suns ar savu ''es''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribu kucenu

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Jun 2011, 10:28

vectevam uz dzimsanas dienu suni mazu kucenu, man pasam suns nekad nav bijis, varbut jus kaut ko varat ieteikt kur meklet ko izveleties, varbut kads ari atdod suni.
Tieši kā citi jau te saka, suns jāizvēlas tam, kurš ar viņu turpmāk kopā dzīvos. Jo tā saikne starp cilvēku un viņa suni ir maģiska, ja tā nav, tad nav vērts vispār.
Principā kucēnus var dabūt vai nu šķirnes pie audzētāja, ko sameklē klubā. Bezšķirnes var dabūt patversmēs, tur ir arī kucēni. Te forumā ir sadaļa "Pazudušie un atrastie", tur tālāk ir "Meklē jaunas mājas". Ja ņem pieaugušu suni, jārēķinās, ka viņam jau ir sava dzīves pieredze, ne vienmēr skaista.
Jebkurā gadījumā jāizdomā, kādu suni vectēvs grib: lielu, mazu, garspalvainu, īsu spalvu, mierīgu, aktīvu, utt. Vislabāk sākt nevis ar suņa izskatu, bet ar to, ko jūs (vectēvs) kopā ar suni vēlas darīt. Vectēvi arī ir dažādi, vienam vajag mierīgu draudziņu, kam sānus pakasīt, otram kādu, kas izved mierīgās pastaigās, vēl citam - skriešanas kompanjonu vai ir vēlme ar kādu suņu sportu nodarboties. Variants "vajag kādu, kas sargā māju" - labāk signalizāciju, būs lētāk. Un ja kāds tiešām gribēs zagt, ir veidi kā suni apiet, pat diezgan nežēlīgi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Gribu kucenu

Postby sushi » 07 Jun 2011, 11:09

Uz jautajumu, vai vectevs grib suni. Vins dzivo viens pats, un draugs dzivokli vinam noderetu, vientulam dzivot gruti. Ari lielu sargu vinam nevajag, neliela auguma suns butu tiesi tas kas vajadzigs. Vins ir atbildigs. Ari es dzirdeju loti daudz gadijumu, kad pirmais iespaids bija slikts, bet jau pec dazam dienam, pie ta loti pieroda un negriba no ta skirties :) esmu parliecinats, ka ari ar vinu ta bus! Es saprotu to ka nakamajam saimniekam pasam jaizvelas suni, bet manu vectevu diezvai izvilksi no majam lai aizbrauktu un apskatitos tos...Bet, paldies, es ar viltigiem jautajumiem meginashu izvilkt no vina kada attieksme ir pret suni majas :) ^^
sushi
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2011, 23:39

Re: Gribu kucenu

Postby Sisija » 07 Jun 2011, 11:25

sushi wrote:... es ar viltigiem jautajumiem meginashu izvilkt no vina kada attieksme ir pret suni majas :) ^^

Šis man patīk vislabāk :lamajas: . Kā var dāvināt dzīvu radību cilvēkam, ja pat nav zināms, vai tas cilvēks suni vispār grib :parvertibas:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Gribu kucenu

Postby madzhy » 07 Jun 2011, 11:30

sushi
Mēģini gan apmēram noskaidrot vectēva attieksmi pret šādu faktu.
Es jau arī piekrītu, ka suņus nevajadzētu dāvināt, bet es iedomājos arī tādu variantu - vectēvs daudz laika pavada mājās, varbūt dzīvē jau viss mazliet apnicis un uz suni arī būtu ierasti automātiskais "nē taču"! Kaut arī, drīz vien aprodot ar jauno suni, varētu gadīties, ka cilvēks viņu iemīļo un tieši tas bija vajadzīgs viņa vientuļajai ikdienai, un arī pats atgūst dzīvessparu. Bet tad noteikti vajadzētu nojaust to attieksmi in general, un varēšanu arī!!! Tieši par veciem cilvēkiem, nereti ir tā- ne katrs var saņemties uz šo soli pats, bet pēcāk jau ir uci- puci.. Bet tas individuāli!
Es gan tad ieteiktu no patversmes kādu puslīdz pieaugušu suni, ar kucēnu vēl mazāk iespējas, ka vecs cilvēks varētu ņemties (vest potēt, radināt čurāšanu utt), kā arī tomēr jāatceras, ka maza auguma suns var dzīvot padsmit gadus, tādēļ arī labāk pieaugušu.
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Gribu kucenu

Postby OrlandoSeaHorse » 07 Jun 2011, 11:35

Nu, tas neizklausās labi. Negribu teikt neko sliktu par tavu vectēvu, bet pat ļoti atbildīgs cilvēks var arī nebūt gatavs uzņemties rūpes par suni. Nesapriecājies par tiem gadījumiem, kad negribēja, bet iemīlēja. Vairāk ir tādi, kad negribēja un izmeta vai atbildīgāks aizveda uz laukiem, lai skraida kopā ar citiem pamestajiem. Un cik ir tādi gadījumi, kad cilvēks negrib, bet atbildības sajūta neļauj to suni dot prom un tad mocās abi - saimnieks, kam jārūpējas, un suns, kuru tā īsti tomēr nemīl? Piemēram saviem vecākiem es nekad nedāvināšu ne suni, ne kaķi, pat ne kāmi. Nevajag viņiem un viss. Ar visu to, ka manējos suņus uz rokām nēsā.
Ja nu tu tiešām domā, ka vectēvam būtu prieks par suni, tad mēģini vispirms parunāt ar viņu pašu, vai viņš grib to suni ārā vest, barot, kopt, izklaidēt, ārstēt un par to visu maksāt vismaz turpmākos 15 gadus (vai arī tu taisies apmaksāt suņa tēriņus? Tādā gadījumā tas vectēvam konkrēti jāpasaka. Zini ar kādu summu apmēram jārēķinās?). Ja ar vectēvu kas notiek, vai tu ņemsi suni pie sevis? Uz laiku vai pavisam.
Ja vectēvs visam piekrīt, tad tu (tā būtu tā dāvanas daļa) noskaidro, kur konkrēti ir kucēni, aizved vectēvu izvēlēties, samaksā par kucēnu. Ja uz patversmi, tad aizbrauc vispirms tu viens/a, sarunā visu un tad tu ved vectēvu izvēlēties.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Gribu kucenu

Postby Creme de la Creme » 07 Jun 2011, 15:27

Un vēl jāņem vērā vectēva veselība. Suni nāksies vest ārā vismaz 3xdienā, karstā vasarā un ziemas salā. Tas nemaz nav tik viegli...
Varbūt tomēr labāk nopietni parunāt ar vectēvu, pirms gādāt tam suni. Varbūt vectēvam vispār suņi nepatīk...varbūt tas priecātos par kaķi...vai zelta zivtiņu...
Man pziņām (pensionāru pārim) dēls uzdāvināja suni, lai tiem būtu jautrāk. Un tad arī sākās problēmas...Cilvēkiem nekad suns nav bijis, kā to audzināt nezin, suns izauga nepaklausīgs. Neskatoties uz to ka suns bija neliela auguma, noturēt to pavadā bija ļoti grūti (tas vilka kur pats gribēja, bet cilvēkiem gados vairs nebija tāda spēka). Tā kādu laiku nomocījušies, viņi sāka sunim meklēt jaunas mājas...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribu kucenu

Postby sushi » 07 Jun 2011, 19:46

hmm...loti parliecinosus vardus es izlasiju seit un loti labas padomus. Tagad es kaut otradak skatos uz kucena davinasanu. Ja es jums piekritu, tomer vispirms japaruna ar vectevu. :snauz: , nebuju isti sakuma par to visu iedomajies...Nav viss tik vienkarsi, ka bija planots sakuma...Es pieregistrejos pareizaja foruma ;) Paldies jums visiem par padomam! :-) es ceru ka vins gribes kucenu!
sushi
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 06 Jun 2011, 23:39

Re: Gribu kucenu

Postby brex » 07 Jun 2011, 19:53

neznu gan, vai vectevs bus sajusma par KUCENu - cura, kaka, grauz, alejas. tad ;abak paskatities pa patversmem kadu jauku pusmuza sunuku, kas kopa ar vectavu bus priecigs dzivot ramu dienu
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Gribu kucenu

Postby čība » 08 Jun 2011, 08:05

sushi, patiess prieks, ka ir kāds, kas spēj šos padomus uzklausīt, nevis sāk spuroties pretī un pateikt, ka visi ir idioti un neko nesaprot :aptracis:
Solis tiešām nopiets un labāk visu ir desmit reizes nomērīt, lai nav jācieš ne suņukam, ne lai pašiem būtu sirdssāpes :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Gribu kucenu

Postby Creme de la Creme » 08 Jun 2011, 08:26

Man arī prieks bija lasīt Sushi pēdējo komentāru! Jauki ka cilvēks prot ieklausīties, nevis dusmoties par to, ka cilti domā savādāk, ka cenšās dot pēc iespējas labāku padomu. :labipadarits:
Var jau būt ka opis tikai priecāsies par sunci! Tāpat arī iesaku ieklausīties padomos par pieauguša suņa ņemšanu. Protams - pēc iespējas vairāk jāuzzina par sunci (tā raksturs, temperaments u.tml.). Daudzi , gados vecāki cilvēki, labprāt pieņem tieši tādu sunīti. Var meklēt patversmēs, var skatīties reklāmās (kur tiek atdoti suņi jo to saimnieki vairs nespēj par tiem parūpieties).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Gribu kucenu

Postby emy » 08 Jun 2011, 09:46

suņa dāvināšana nav prātīgs pasākums.
Jau suņa mīļotājam var būt dienas, kad uznāk slinkums celties no rīta iet staigāt , pa dienu staigāt, vakarā staigāt. Un, ja vēl līst. Vai ir mežonīgs karstums, kā tagad. Varbūt vectēvs nemaz nejūtas vientuļi un tā ir tava ilūzija, ka viņam ir vientuļi. Varbūt viņš nemaz nealkst ņemties ar kucēna audzināšanu, staidzināšanu.
Un, vai ir skaidrs, kas uzņemsies atbildību, ja vectēvs, piemēram, saslims. Vai kāds brauks staigāties ar suni? Vai ir skaidri zināms, ka pietiks naudiņas gan barošani, gan potēm, gan vetārstam, ja nu kas? Lai nav kā še pat lasīju - vecāsmātes sunim ir slikti, bet nav naudas, lai aizvestu pie daktera. Vispār suni paņemt tas ir liels pasākums. Un nepārtraukta atbildība. Piemēram, manam tēvam patīk suņi, bet viņš ir skaidri definējis,ka negrib nekādu atbildību, negrib būt piesiets. Tā, ka... vajag 100reizes padomāt pirms darīt, lai nesanāk, kā teicienā par to, kas sanāk no labiem nodomiem.

Starp citu, man šķiet, ka ar kaķi vecam cilvēkam būtu vieglāk, jo nav jāved staigāt. bet te atkal - vai vispār patīk kaķi, vai būs finanses u.t.t.
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Gribu kucenu

Postby Demix » 18 Jun 2011, 20:29

sushi
Ja jau radās doma par kucēnu dāvanā,tad jau Tu mīli suņus!Vai nav tā,ka Tu dzīvo kopā ar vectēvu un to suni uzdāvinot vectēvam, pats tiec pie kārotā kucēniņa ??? :viltigs:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Gribu kucenu

Postby obrija » 19 Jun 2011, 13:16

Forši būtu ja paskatītos Mežavairogos, tur ir tik forši sunči, gan mazi gan lieli, izvēle kā nekur :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Gribu kucenu

Postby Dambo » 22 Jun 2011, 13:03

Pastāstīšu no personīgās pieredzes...kas liek man pieturēties pie viedokļa ka tomēr dzīvniekus dāvināt nedrīkst.
Vīratēvam bija suns, rota kucīte, kuru viņš paņēma jau 3 gadus vecu. Viņa jau bija apmācīta, superīga raksura un nodzīvoja pie viņa līdz 10 gadu vecumam.
Audzējs, šķiršanās...to mēs pārdzīvojām visi kopā. Bija pagājis kāds laiks, kad mēs sākām aprunāt tēmu, ka varētu paņemt suni. Bija pagājis gads, kad mēs no sarunām bijām izlobījuši ka tomēr vajag suni, bijām krustām šķērsām izrunājuši šķirnes, parametrus, raksturus, respektīvi visu lai saprastu kādu suni viņš grib.
Es nezinu kas nostrādāja galvā man ar vīru bet mēs no kopīgām sarunām ar vīratēvu bijām 100% pāliecināti ka viņš grib suni, tāpēc nolēmām Dzimšanas dienā viņam uztaisīt superīgāko dāvanu, labradora kucēnu....
Kad es ieraudzīju viņa sejas izteiksmi ieraugot dāvanu es domāju ka tulīt sabrukšu, es sapratu ka viss ko mēs bijām kopīgi izrunājuši bija tikai runu līmenī bet patiesība ir pavisam cita. Pirmie vārdi ko mēs izdzirdējām bija - kas Jūs traki? man nevajag suni, vediet kur gribiet, ņemiet sev, bet man viņu ne-va-jag. Apmēram pēc divu stundu saraustītām sarunām un neveikliem laba vēlējumiem tomēr kucēna šarms un vīramātes palīdzība paņēma virsroku...
Nu jau ir pagājuši 4 gadi, viss protams ir kārtībā, suns ir mīļots un žēlots, bet tas, ko pārdzīvojām mēs visi dāvanas pasniegšanas brīdī (gan dāvinātāji, gan dāvanas saņēmējs) - nevienam to nenovēlu...
p.s. joku līmenī, bet mēs joprojām dzirdam pārmetumus tajos brīžos kad suns neklausa...
PRESTON PACIFIC OCEAN RENUAR http://follow-fb.jimdo.com/
User avatar
Dambo
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Images: 0
Joined: 17 Jan 2010, 20:57
Location: Ogre

Re: Gribu kucenu

Postby agich » 29 Jun 2011, 14:18

Man arī ir pieredze ar suni-dāvanu, tāpēc arī no sirds iesaku aprunāties ar vectēvu pirms dāvināt viņam suni.
Nē, es nenožēloju, ka pieņēmu Hēru kad man viņu uzdāvināju, viņa tiešām ir superīgs suns, bet pati es sev tik hiperaktīvu un spītīgu kucēnu noteikti nebūtu izvēlējusies. Nezinu kā es ar viņu būtu tikusi galā un kā izaudzinātu, ja tajā laikā būtu strādājusi, nevis sēdējusi mājās. Tas būtu 100% demolētājs, pieļauju, ka gan māja, gan pagalms būtu izārdīts. Ja tādu kucēnu uzdāvināt cilvēkam kurš suņus tā īsti nemīl domāju, ka viņš noteikti rezultātā nonāku uz ielas, vai kā minimums patversmē.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Next

Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests

cron