The Kennel Club UK

Ask a question and get an answer

The Kennel Club UK

Postby obrija » 29 Jul 2011, 22:29

Varbū kāds var pateikt pie kādas sistēmas pieder šis klubs? Vai viņš ir vienkārši pats par sevi, vai šī kluba ciltsrakstus atzīst FCI? :)
Image
User avatar
obrija
Veteran
Veteran
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: The Kennel Club UK

Postby gilroy » 29 Jul 2011, 23:47

Well, tas ir tāds ļoti sarežģīts jautājums... It kā jau jā, ATZĪST... Bet! UK KC , piemēram, ir uzlikuši nopietnus ierobežojumus FCI tiesnešu dalībai savās izstādēs, un no 2012.gada stājas spēkā FCI atbildes gājiens - ierobežojumi KC sistēmas tiesnešiem. Tagad arī ir sācies kašķis par FCI tituliem, kuri netiks ņemti vērā , reģistrējot suni KC izstādēm, un pats galvenais - UK, ASV un Kanādai ir savi, atšķirīgi no FCI, šķirņu standarti. Un kur nu vēl kašķis par "pervenstvo", jo FCI ir dibināts TIKAI 1911.gadā, kamēr KC ir pārdesmit gadus vecāks, ja pareizi atceros, dibināts 1873. gadā.

Līdz ar to oficiāli UK KC NAV FCI sistēmā, bet gan pats par sevi, tajā pašā laikā darbojas kā "neatkarīgais partneris" uz vienošanās pamata (Reciprocity Agreement). Tas nozīmē, ka jākārto Eksporta ciltsraksti, kurus tad atzīst FCI.

Tomēr UK sistēma krietni atšķiras - pie ciltsrakstiem tiek jebkurš kucēns, kurš piedzimis diviem vienas šķirnes vecākiem (ja abiem ir ciltsraksti). Izstādes un temperamenta testi prasīti netiek, lielākā daļa veselības pārbaUdes arī ir tikai labas gribas ieteikums.... Sistēma tāda, ka visu nosaka audzētājs pats - principā nav nekādu probēmu pat riktīgai Puppy mills reģistēt un saņemt ciltsrakstus. Un tā rezultātā ir kucēNi, kuru senči varbūt 50 paaudzēs nevienā izstāžu ringā nav bijuši. Tāda nekontrolēta demokrātijja... PAMATA GARANTIJU, KĀ FCI SISTĒMĀ, NAV. Teiksim tā - kad esmeklēju savu kucēnu, Anglija šķita ļoti cerīga vieta, bet ieejot tajos ciltsrakstu džungļos, sapratu, ka neesmu tāds šķirnes eksperts, lai riskētu pirkt kucēnu ar KC papīriem (izņemot no dažām slavenām audzētavām, bet tās atkal nevēlējās man pārdot :D )

Jebkurā gadījumā ir jānoskaidro, vai konkrētais kucēns kvalificējas eksporta ciltsrakstu saņemšanai.
Image
User avatar
gilroy
Champion
Champion
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: The Kennel Club UK

Postby obrija » 30 Jul 2011, 11:22

Paldies par info, nākam nedēļ sākumā būtu jāatnāk dokumentiem, bet it kā tur viss ir kārtībā, kluba mājas lapā arī var redzēt info par metienu :) Kucēnam pat ir apdošināšana uz 4 nedēļām :)
Image
User avatar
obrija
Veteran
Veteran
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: The Kennel Club UK

Postby Bafija » 30 Jul 2011, 13:27

obrija wrote:Varbū kāds var pateikt pie kādas sistēmas pieder šis klubs? Vai viņš ir vienkārši pats par sevi, vai šī kluba ciltsrakstus atzīst FCI? :)


Tā ir atsevišķa organizācija, tā pat kā FCI, CKC, AKC, ANKC, bet atzīst un pieņem FCI cilstrakstus un otrādi - FCI atzīst un pieņem UK ciltsrakstus.
Tituli, standarti - tās jau ir cits Q :pedinja:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Veteran
Veteran
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: The Kennel Club UK

Postby gilroy » 30 Jul 2011, 21:39

obrija, apdrošināšana ir kaut kas pavisam cits. Mana dēla bezšķirnes kaķis UK arī ir kārtīgi apdrošināts :D

Bet gan jau būs labi - ja klubs ir KC biedrs, un kucēni tur reģistrēti, FCI eksporta ciltsrakstus atzīs.
Image
User avatar
gilroy
Champion
Champion
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest