Perku suni

Ask a question and get an answer

Perku suni

Postby Ligal » 24 Aug 2011, 17:23

Plans rit braukt skatities suni uz Fantastik dog un protams prikt, ja viss bus ok, bet rodas jautajums par ligumu, kad perk suni. Vinju majaslapa ir paraugs kura rakstits, ka esam lidzipashnieki pec sunja iegades...ko tas isti nozime???? Domaju, ja perku suni esmu ipashnieks un viss, bet te lidzipashnieks un vel vismaz vienu reizi javed uz izstadem( to nevelos darit) vai ta ir normala prakse? Visu muzhu man ir bijushi sunji tikai no patversmem, tapec isti nezinu ka darbojas pirkshana pardoshana...
Ligal
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 21 Aug 2011, 15:21

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Perku suni

Postby gilroy » 24 Aug 2011, 17:58

Pamatā ir divi varianti - vai nu suns ir pilnībā jūsu īpašums, vai arī suns ir līdzīpašumā ar audzētavu. Parasti audzētavas savus kucēnus grib paturēt kā līdzīpašumu gadījumos, kad ir ieinteresēti ar šo suni turpināt audzētavas vaislas darbu. Respektīvi - suns ir labs un perspektīvs. Apsveicu, jūs pērkat tiešām labu kucēnu! :)
(saprotiet, pat lielākā audzētava nespēj paturēt visus suņus, kuri šķiet paturēšanas vērti - vietas ir par maz, tāpēc arī kopīpašums - suns ir jūsu, bet audzētava turpmāk to iekļauj savos vaislas plānos).

Prasība par izstādēm ir loģiska, runājot par vaislas darbu - bez viena otrs nav iespējams (ir vienotas prasības par izstāžu sasniegumu minimumu ikvienam sunim, kurš iet vaislā). Līdz ar to audzētāvas prasība par obligāto izstāžu minimumu - atkal loģiska un pavisam pamatota.

Kopīpašums līgumā parasti tiek strikti atrunātas abu pušu saistība un atbildība, bet īsumā tas skar tiešām tikai vaislas darbu - ja pērkat kuci, audzētava var noteikt, ar ko kuci pārot, ja puisi, tad - ar kādu kuci vajadzēs sapārot. Šādos gadījumos audzētava ir ieinteresēta iegūt pēcnācējus - atkarībā no sākotnējās cenas un vienošanās, tie varētu būt 1- 2 kucēni, ko audzētava vēlāk saņem par kopīpašumu.

Parasti audzētavas, kuras vēlas kucēnu paturēt kopīpašumā, uzņemas arī ar izstādēm saistītās lietas - jums atliks tikai suni aizvest uz izstādi, pārējo izdarīs audzētava pati.

Saprotiet, princips ir vienkāršs - katrs kārtīgs audzētājs/audzētava strādā, lai uzlabotu šķirni, iegūtu labākus pēcnācējus. Jo labāka audzētava, jo nopietnāk pieiet šai lietai.

Lai gan man personīgi arī ne visai patīk kopīpašums, es pilnībā saprotu jēgu šādai praksei. Un ar labu audzētavu šādu līgumu slēdzot, jums nav jābaidās ne no kā - nu, izņemot ja jums ir savas principiālas vaislas ambīcijas attiecībā uz suni. Tipa - nē ar šito nekad mūžā, tikai ar to pārošu... :D .

Vēl - ta kā kopīpašums un nākotnē jums nāksies audzētājam atdot kādu kucēnu (vai kas tamlīdzīgs), cena parasti ir lētāka.

Ja gribat suni tikai sev... nu, tad parasti neviens patiešām labs audzētājs jums suni nepārdos. Vismaz perspektīvu vaislas materiālu noteikti. Ir pet klases kucēni, ko var mājās uz dīvāna auklēt, bet laba audzētāja vēlme turpināt ciltsdarbu ar perspektīvu suni ir tikai saprotama. Turklāt angļu buldogiem ar to vaislu ir tā kā ir - metieni ir mazi, komplicētas dzemdības - tas viss nav viegli un vienkārši, tāpēc bez audzētavas padoma tāpat neiztiksiet.

Izrunājiet visas šīs lietas ar audzētāju - gan jau atradīsiet kopēju valodu. Tā IR normāla prakse.
Ja neatradīsiet - tad labāk nepērciet! Angļu buldogs ir sarežģīta šķiirne, kas prasa lielas zināšanas un pieredzi, un jums audzētāja padoms un palīdzība būs vajadzīgi visu suņa mūžu, ticiet man. Tāpēc ir ļoti svarīgi atrast audzētāju, ar kuru spējat labi saprasties. Tā, lai nakts vidū var droši piezvanīt un paprasīt padomu.
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Perku suni

Postby Ligal » 24 Aug 2011, 18:23

Paldies par smalko info, noder:)
Ligal
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 21 Aug 2011, 15:21

Re: Perku suni

Postby silverequs » 25 Aug 2011, 08:55

Ligal, kāpēc gan nepastaigāt pa izstādēm? Tas ir dikti feins pasākums, iemāca sunim nebaidīties, socializē ar citiem suņiem...Bez tam ņemot suni no turienes 100% zinu, ka jums būs vienkārši super audzētāja ar pieredzi un zināšanām, ko neatsver pat kaudze enciklopēdiju...Līdzīpašumā strādā cilvēciskais faktors, tā teikt vai vari saprasties ar audzētāju, tā kā uz suņiem tas neattiecas tikai uz cilvēku savstarpējo komunikāciju. :hih:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Perku suni

Postby Ligal » 26 Aug 2011, 10:24

Suns ir majas, ar dokumentiem viss kartiba, suns pilniba ir mans ipashums. Prieks
Ligal
Baby
Baby
 
Posts: 13
Joined: 21 Aug 2011, 15:21

Re: Perku suni

Postby Creme de la Creme » 28 Aug 2011, 07:26

Ligal wrote:Suns ir majas, ar dokumentiem viss kartiba, suns pilniba ir mans ipashums. Prieks

Nu man jau likās ka nevar tā būt, ka audzētājs pilnīgi visus suņus pādot tikai līdzīpašumā! Veiksmi!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests