FCI neatzītās šķirnes

Ask a question and get an answer

FCI neatzītās šķirnes

Postby pixy » 12 Sep 2011, 15:43

Uzdevu Latvijas Dzinējsuņa sadaļā jautājumu, bet tur neviens ne čiku, ne grabu, laikam nav iedziļinājušies. Tad nu varbūt kāds zin un var man kaut ko apskaidrot :lasu: -
Jautājums man ne tieši par Latvijas dzinēju, bet par FCI neatzītajām šķirnēm kā tādām - kāda ir tā starpība, ir atzīta šķirne vai nav? Jūs taču tāpat 0-tās grupas ietvaros piedalāties izstādēs, saņemat titulus, tāpat darbojaties FCI klubos.. Es interesējos par vienas kaimiņzemes nacionālo šķirni un viņu klubs šobrīd ļoti aktīvi cīnās, lai šķirne tiktu atzīta. Kāpēc tas ir būtiski, ko tas dod? Un kādi ir kritēriji, lai šķirne tiktu atzīta vai tieši otrādi, lūgums būtu noraidīts :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby Kriste » 12 Sep 2011, 21:26

Ja mani atmiņa neviļ, lai reģistrētu šķirni, jābūt reģistrētiem 200 suņiem, jābūt 8 asinslīnijām un vismaz 5 pakāpēm ciltsrakstos (reģistrā).
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby Kriste » 12 Sep 2011, 21:30

pixy wrote:saņemat titulus,.
[/quote]

Manuprāt, CACIBu nevar "0" grupa ņemt. Līdz ar to nevar kļūt par interu.
Bet vispār es sāku arī domāt par šo jautājumu un baigi svarīgu iemeslu, lai baigi gribētu, lai LvDz atzītu FCI nevarēju uzreiz izdomāt. :akes:
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby NARDICUM » 13 Sep 2011, 06:49

Nu man ir FCI neatzītās bolonkas :samilejies: Neko citu, kā to, ka nevar dabot Interu un ka nevar piedalīties izstādēs dažās valstīs, nejūtu.
Cits jautājums, ka, ja atmiņa mani neviļ, Tu interesējies par RU izkoptu šķirni , un, par cik arī man ir RU šķirne, ko tagad arī cenšas atzīt, varu pateikt, labāk lai neatzīst! Krievi jau visu dara caur vienu vietu ar autogēnu :velnins: un rezultātā FCI nonāk neprecīzi tulkoti standarti, bet RKF standartu maina, lai DAŽI VAJADZĪGIE audzētāji varētu uz atzīšanas viļņa veiksmīgi tirgot aizdomīgas kvalitātes kucēnus. :(
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby pixy » 13 Sep 2011, 07:16

Paldies :) . Nu es jau arī neredzu TIK lielu starpību, jā, tas ir Maskavas sargsuns, kura dēļ es prasu un viņu klubs šobrīd riktīgi presē FCI, ka vajag atzīt. Viņiem pieprasa ģenētiskos testus no vairāku līniju suņiem, kuru rezultātus salīdzinās ar kaukāziešu un sanbernāru gēniem, vai tiešām ir šķirnes atšķirība. Neesmu rūpīgi salīdzinājusi to standartu, kas darbojas ar to, kas paredzēts FCI - intereses pēc jāpaskata, kāds ir tas tulkojums. Neesmu arī viņiem atļāvusies pajautāt, kāpēc viņi tik traki ņemas ar to atzīšanu, pieļauju, ka par tik nekaunīgu jautājumu dabūtu :tomati: , jo, kā var nesaprast, ka VAJAG :ninja: . Varbūt tomēr jābūt tik nekaunīgai un jāpavaicā viņiem pašiem :viltigs: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby OrlandoSeaHorse » 13 Sep 2011, 11:51

Krievi jau visu dara caur vienu vietu ar autogēnu
Gada teiciens!!! :meitenedejo:
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby Creme de la Creme » 14 Sep 2011, 06:47

OrlandoSeaHorse wrote:
Krievi jau visu dara caur vienu vietu ar autogēnu
Gada teiciens!!! :meitenedejo:

+1!

Bet par tiem standartiem - jā! Rus esmu lasījusi TĀDU takšu standarta tulkojumu ka jābrīnās vien! Daži labi nezinātāji to ņem nopietni un domā ka tā tam arī jābūt, aizmirstot ka tomēr labāk pārlasīt oficiālo versiju :hih:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby Creme de la Creme » 14 Sep 2011, 06:50

Bet runājot par tēmu - man jau liekās ka ir šķirnes kas nekad nevarēs kļūt ''oficiālas'', kā piem. LV Dzinējs. Neticu ka kādreiz to būs tik daudz...tā tomēr ir ļoti mazas valsts nacionālā šķirne (kaut arī tiek runāts, ka te jau arī tikuši ''piejaukti'' klāt citu, ļoti līdzīgu, nac.šķiņu suņi :neparliecinats: ).
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby brex » 22 Sep 2011, 10:27

diemzel piekritu - ja vien kads miljonaronkulis nekersies pie milzigas audzetavas ierikosanas :(
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby pixy » 22 Sep 2011, 13:41

Pa šo laiku esmu noskaidrojusi, ka arī Maskavs sargsuņu entuziastu domas dalās - un patiesībā tādas dzelžainas argumentācijas, kāpēc tas būtu svarīgi, nav arī viņiem :neparliecinats: . Tāds redzamākais esot tas, ka ārzemnieki painteresējas, bet, uzzinot, ka šķirne nav atzīta, zaudējot interesi. Un vieglāk visādiem samazgu lējējiem esot uzbraukt par visu ko. Te viens ļoti interesants raksts par atzīšanas plusiem un mīnusiem, tas gan ir par Krievu spanielu, bet ļoti sīki visas nianses apskatītas. Kopētā daļa 160.postā http://www.nkp-moskstorozh.ru/forum/sho ... #post12437
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby NARDICUM » 23 Sep 2011, 12:53

Tāds redzamākais esot tas, ka ārzemnieki painteresējas, bet, uzzinot, ka šķirne nav atzīta, zaudējot interesi.

Muļķības!
Ārzemnieki gan tojus savā laikā ņēma, gan citas šķirnes bez problēmām
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: FCI neatzītās šķirnes

Postby Pekse » 06 Dec 2011, 17:48

Es, personīgi, ļoti ceru ka Maskavas Sargsuni neatzīs kā oficiālu šķirni. Piedodiet, bet dažas lietas darīt vienkārši nevajag. Iemesls? Nestabilā psihe. Paši krievi to atzīst, bet vienmēr jau būs entuziasti kas ar buldozeru gribēs ko panākt.
:noliedz:
User avatar
Pekse
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 05 Feb 2010, 16:48
Location: Riga


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron